Narty - skionline.pl
Jump to content
monia1oo

Prośba o wypełnienie ankiety - urazowość w sportach zimowych na podstawie narciarstwa zjazdowego

Recommended Posts

Prowadzę badania dla potrzeb mojej pracy licencjackiej na temat: ,,Urazowość w sportach
zimowych na podstawie narciarstwa zjazdowego”.W związku z tym zwracam się z uprzejmą
prośbą o udzielenie szczerych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania zawarte w niniejszej
ankiecie. Kwestionariusz skierowany jest do osób uprawiających amatorskie narciarstwo zjazdowe.
Wypełnienie ankiety jest anonimowe i uzyskane informację posłużą wyłącznie do celów
naukowych.

Z góry dziękuje za poświęcony czas i wypełnienie ankiety.

2 godziny temu, monia1oo napisał:

w niniejszej
ankiecie. Kwestionariusz skierowany jest do osób uprawiających amatorskie narciarstwo zjazdowe.
Wypełnienie ankiety jest anonimowe i uzyskane informację posłużą wyłącznie do celów

Chętnie bym pomógł ale coś (pewnie w wyniku urazu narciarskiego) ankiety nie widzę...

2 godziny temu, monia1oo napisał:

Musiało się nie dodać, ponizej przesyłam link do ankiety z góry dziękuje za wypełnieni

A jak ktoś podczas jednego urazu miał, pęknięcie kości, złamanie otwarte i złamanie zamknięte to co ma zaznaczyć jak można zaznaczyć tylko jedną odpowiedz ;) :D ?

Pozdrawiam
mirekn

Edited by mirekn

Wypełniłem ale na niektóre pytania nie da się odpowiedzieć. Miałem dziesiątki różnych urazów na nartach, na różnych trasach, na różnych wyciągach, w różnych warunkach i z wielu przyczyn.

• Like 2

Cześć

Chciałem wypełnić ale się po prostu nie da. Na niektóre pytania nie da się odpowiedzieć a niektóre są po prostu bez sensu e kontekście urazów.

Pozdrowienia

• Like 2

42 minuty temu, christof napisał:

Nie da sie

W ankiecie możesz zaznaczyć jedno "kółeczko", i dowolną ilość "kwadracików" 🙂

4 godziny temu, ewangelizator napisał:

Myślę że powinna być oddzielna kategoria kolano. Wpisałem w podudzie.

Dokładnie, ja też rozwaliłam kolano. I to się często narciarzom zdarza, niestety.

• Like 1

Dziękujemy Goprowcom!

GOPR statystyka wypadków na stokach narciarskich (12.2018-03.2019)

W zakończonym kilka dni temu sezonie podjęliśmy 1766 działań ratowniczych na zorganizowanych terenach narciarskich. Najwięcej wypadków miało miejsce w lutym (776) i odpowiednio w styczniu (664), grudniu (180) oraz w marcu (146).
W ramach współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym 17 razy zadysponowaliśmy śmigłowiec.

Spośród 21 zabezpieczanych ośrodków, najwięcej działań podjęto na Hali Skrzyczeńskiej tj. 428 (co stanowi 24% wszystkich interwencji i akcji ratunkowych), Nowej Osadzie (150), Skrzycznym (140), Złotym Groniu (133) oraz Cieńkowie (130).

Najczęstszą przyczyną wezwań były: urazy kończyn (1482), urazy głowy (198), klatki piersiowej i kręgosłupa (97), jamy brzusznej i miednicy (37), inne w tym zaginięcia i ewakuacja z kolei (10) oraz zachorowania (11).

W sezonie zimowym pomoc była udzielana głównie narciarzom (1323) i snowboardzistom (392). Pomocy potrzebowali również inni użytkownicy terenów narciarskich (wypadki piesze, na sankach – 51). 75% osób ratowanych jeździło w kasku.

Łączna liczba godzin pracy ratowników wyniosła 25248.

• Like 2
  • Thanks 2