Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk latem - rowery i nie tylko


JC

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Author said:

Ta miejscówka nie ma trasy podjazdowej i pewnie mieć nie będzie wiec do takich widoków do gondoli trzeba się już przyzwyczaić. W Kasinie jest dokładnie tak samo w weekendy chociaż porównywanie tych miejsc na chwilę obecną nie ma sensu. 

Myślę, że dzisiejsze tłumy to efekt nowości i obniżonej ceny karnetów. Chociaż ośrodek zapewne będzie cieszył popularnością.

W Austrii niektóre bikeparki już sygnalizują, że zarobek z sezonu rowerowego zaczyna dorównywać lub nawet przewyższać ten z sezonu zimowego. Biorąc pod uwagę koszt utrzymania ośrodka w zimie (naśnieżanie, ratrakowanie, ilość pracowników) to przestaje dziwić.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andy-w Mniejsza o to jakie przyczyny choć to na pewno nowość przyciągnęła ludzi. Ważne, że coś powstało co w jakimś stopniu odciąży choćby tasy w Biesku. 

Z drugim zdaniem się w pełni zgadzam i to już tutaj pisałem. Obecnie żadna trasa narciarska jako nawa nie ma prawa powstać bez infrastruktury letniej. Szkoda po prostu na to i pieniędzy a przede wszystkim lasu. Mnie osobiście szkoda tylko tego, że praktycznie wszystko co powstaje w omawianym temacie to obiekty albo na terenach miejskich albo prywatnych jak TMR-u. W Beskidach tam gdzie grasują Lasy Państwowe praktycznie nic się nie dzieje albo są taki kwiatki jak w Zawoi na Mosornym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Author napisał:

@andy-w Mniejsza o to jakie przyczyny choć to na pewno nowość przyciągnęła ludzi. Ważne, że coś powstało co w jakimś stopniu odciąży choćby tasy w Biesku. 

Z drugim zdaniem się w pełni zgadzam i to już tutaj pisałem. Obecnie żadna trasa narciarska jako nawa nie ma prawa powstać bez infrastruktury letniej. Szkoda po prostu na to i pieniędzy a przede wszystkim lasu. Mnie osobiście szkoda tylko tego, że praktycznie wszystko co powstaje w omawianym temacie to obiekty albo na terenach miejskich albo prywatnych jak TMR-u. W Beskidach tam gdzie grasują Lasy Państwowe praktycznie nic się nie dzieje albo są taki kwiatki jak w Zawoi na Mosornym. 

A co się dzieje na Mosornym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic się nie dzieje bo tam panuje PKL... A trasy w BGT co chwila zamykają bo grasują LP. Zaraz zamykają aż do zimy i nie wiadomo jak to będzie w przyszłym sezonie. Jak by Słowacy z TMR-u zamknęli im parking przy Koronie Ziemi to nie było by gdzie zastawić auta. No i teraz się dziwić, że TMR zwiał z tego miejsca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Mops napisał:

Mam pytanie, 

Czy Hip Hopa będzie dobra dla osoby która jeszcze nigdy nie jeździła po trasach enduro? 

Proszę o wmiarę szybką odpowiedź

Zacznij od szkolenia tuż obok w Bielsku na enduro trails, jeśli nie jeździłeś na enduro, to każdy downhill może się okazać katastrofalny w skutkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mops napisał:

Mam pytanie, 

Czy Hip Hopa będzie dobra dla osoby która jeszcze nigdy nie jeździła po trasach enduro? 

Proszę o wmiarę szybką odpowiedź

Jak pewnie przeczytałeś, wszystko zależy od opanowania roweru. Dla mnie Hoip Hopa była pierwszą trasą i dałem radę, choć bardzo ostrożnie. 

Jeżeli nie czujesz się pewnie, to Sariensis ma rację. W Bielsku w na Błoniach masz dwie bardzo łatwe trasy - Stefanka i Cyganka, na których możesz sprawdzić się przed wyjazdem do Szczyrku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mops napisał:

Mam pytanie, 

Czy Hip Hopa będzie dobra dla osoby która jeszcze nigdy nie jeździła po trasach enduro? 

Proszę o wmiarę szybką odpowiedź

Na tego typu trasach widuje się dzieci. Może nie kilku letnie ale jednak dzieci. Zresztą to nie ma nic wspólnego z enduro a tym bardziej z czymś takim jak DH. Po to są te trasy by nawet mało obeznani ludzie cokolwiek się nauczyli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Author napisał:

Na tego typu trasach widuje się dzieci. Może nie kilku letnie ale jednak dzieci. Zresztą to nie ma nic wspólnego z enduro a tym bardziej z czymś takim jak DH. Po to są te trasy by nawet mało obeznani ludzie cokolwiek się nauczyli. 

To że widuje się dzieci, nie jest żadnym wyznacznikiem. Wiele dzieci, jeździ lepiej niż dorośli. Na rowerach się nie znam, ale na nartach widziałem już 6-latkę, która jeździła lepiej niż 99% ludzi na  tym forum.  Na ostrych zakrętach, łatwiej też się zmieścić na dziecięcym rowerku, a to jest główna trudność tych tras.

Oczywiście zgadzam się że nie jest to żadne Enduro czy DH. Nawet dla mnie nierówności (na zielonych), nie stanowiły wielkiego problemu (ale na fullu)., jednak ciasne zakręty były ciężkie do przejechania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyznacznikiem bo na zdecydowanej większości tras typowo naturalnych dzieci jest bardzo mało lub wcale. Na omawianej trasie w zasadzie wszystko rozchodzi się o prędkość. Można jechać sobie powolutku a można grzać i latać po całości. To my decydujemy. Na przykładowo Dziabarze w BB już nie wystarczy umieć hamować czy jechać bardzo wolno. Jednak trzeba mieć skila oraz technikę by pokonać tego typu trasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Szczyrk nowa trasa 

HipHopA Air ⬇

 Start: Zbójnicka Kopa
 Stop: Hala Skrzyczeńska

 Długość: 2300 m
 Spadek: 193 m
 Średnie nachylenie: 8.4 %

 Karnet: od 54 PLN całodzienny na dwa odcinki (gondola + kanapa na Zbójnicką Kopę)

 HipHopA Air + Flow w całości 8 km zjazdu 

71385789_3188010361274154_26809003067823

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Rodzinna trasa rekreacyjna Pętla Szczyrkowska to wspaniała przygoda, podczas której turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi, 2 km przez urokliwy Szczyrk i 2 km widokową granią - zdobywając najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne po drodze odwiedzając Schronisko Skrzyczne i bar Kuflonka.

Pętlę Szczyrkowską można zacząć:

przy dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort - ul. Salmopolska 53B, lub

przy dolnej stacji kolei kanapowej COS OPO Szczyrk na Skrzyczne - ul. Myśliwska 45

Kupując 1 bilet Pętla Szczyrkowska korzystasz z przejazdu 4 kolejami w dowolnym kierunku.

Bilet w kasie 59zł  ,  49zł online

 

petla.jpg

Mapa-tras-rowerowych-w-osrodku-Szczyrk-Mountain-Re.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
W dniu 8.06.2020 o 15:37, surfing napisał:

Rodzinna trasa rekreacyjna Pętla Szczyrkowska to wspaniała przygoda, podczas której turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi, 2 km przez urokliwy Szczyrk i 2 km widokową granią - zdobywając najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne po drodze odwiedzając Schronisko Skrzyczne i bar Kuflonka.

Pętlę Szczyrkowską można zacząć:

przy dolnej stacji kolei gondolowej Szczyrk Mountain Resort - ul. Salmopolska 53B, lub

przy dolnej stacji kolei kanapowej COS OPO Szczyrk na Skrzyczne - ul. Myśliwska 45

Kupując 1 bilet Pętla Szczyrkowska korzystasz z przejazdu 4 kolejami w dowolnym kierunku.

Bilet w kasie 59zł  ,  49zł online

 

petla.jpg

 

Zrobiłem Pętlę Szczyrkowską z Tatą  88 lat bo chciał zobaczyć  jak pozmieniało się w Szczyrku.

Rozpoczęliśmy przy wodospadzie obok siedziby GOPR , później wzdłuż Żylicy do gondoli  - Zbójnicka Kopa - Skrzyczne - Szczyrk i ten kierunek polecam bo zjazd z Skrzyczne bardzo widokowy.

Kasy w okienkach przy gondoli wróciły do łask - kolejka do kas 10min.

 Przyjemna wycieczka  która zajęła nam ok 4 godz.

 Wycieczka na którą mogą wybrać się  4 pokolenia razem.

IMG_20200723_133230.thumb.jpg.ad584ff0ea1889fc9921cda94faf7e3d.jpg

IMG_20200723_134044.thumb.jpg.f1d5da9acdaf0bb3b65340255b0311a4.jpg

IMG_20200723_113445.thumb.jpg.75adbe7ac1d5a612fc03034c1339e874.jpg

804475224_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-08-04141324_bmp.thumb.jpg.511fe0f937274c9127d3319bfb5dc4fd.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...