Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie jutro do Austrii


przemo_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Greg napisał:

Molltaler kusi odległością i 25E na gopassie ;))

Faktem jest - kluczowa jest mgławica.... Zajebiste jest to, że maj - i mega powder w opcji ;))

 

Dokładnie biorę 110 i liczę że będzie coś widać do nartami. Cena spoko, wyciągi chodzą i trochę ponad 8h.

To mój pierwszy raz w Austrii i zastanawiam się czy to dobry wybór. Z drugiej strony w maju puch, czego chcieć więcej😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

na 1 raz to obowiązkowo Kitzsteinhorn

https://www.bergfex.pl/kitzsteinhorn-kaprun/wetter/berg/

powodzenia

Kitzuś super (zmienił sie bardzo na plus dzięki ostatnim inwestycjom), ale wydaje mi sie, ze na Tuxie moze być jeszcze większe wow, wiec polecam także tę miejscówkę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na lodowiec w Austrii to wybór Mölltaler moim zdaniem niezbyt trafny. Dobrze znam wszystkie austriackie lodowce, od Mölltalera słabszy jest tylko Dachstein. Równie blisko a czasowo szybciej dotrzesz na Kitzsteinhorn. Lodowiec co najmniej 2 razy lepszy. Dokładasz 100 km, jakieś 30 min i jesteś na Hintertuxie, gdzie masz fantastyczne możliwości off piste. Forsa to nie wszystko, jak chcesz zaoszczędzić, to na dwa dni możesz zabrać ze sobą jedzenie i picie a wybrać lepszy lodowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem na Mölltaler, ale za na Hintertuxie kilka razy w tym sezonie, także polecam ten lodowiec, byłem 2 tygodnie temu i było także super. Też uważam, że biorąc pod uwagę koszty jazdy i czas to nie ma co szczędzić na skipasie, a wybrać lepszy lodowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Dzisiaj ok 23 z Gliwic. 

Ps znamy się z Chopoka, ostatnio na przeciw siebie siedzieliśmy😉

Kusiło mnie, bo mało kiedy towarzystwo się znajdzie na sam weekend,ale opady jednak pozatrasowe,gdybym był pewien widoczności,to dołączyłbym nawet na slalomkach..Bywałem na Moeltallerze  na jesiennych obozach,trasy Ok,free na pewno uboższe niż Tux...Powodzenia...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Kusiło mnie, bo mało kiedy towarzystwo się znajdzie na sam weekend,ale opady jednak pozatrasowe,gdybym był pewien widoczności,to dołączyłbym nawet na slalomkach..Bywałem na Moeltallerze  na jesiennych obozach,trasy Ok,free na pewno uboższe niż Tux...Powodzenia...

Też trochę się obawiam pogody, ale jakoś ten sezon trzeba zakończyć:) jutro ma być nieźle, co będzie zobaczymy za 12h.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 20:07, przemo_narciarz napisał:

Też trochę się obawiam pogody, ale jakoś ten sezon trzeba zakończyć:) jutro ma być nieźle, co będzie zobaczymy za 12h.

Napisz relację,bardzo jestem ciekaw Moeltallera przy takiej prognozie..

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na Molltaler i kitzsteinhorn...  Jeden weekend dwa ośrodki. Molltaler dla mnie wygrywa. Kitz. Jest kopią Chopoka... co tam jest w sezonie.

Molltaler bardziej kameralny, wymagający, wyciągów mniej ale lepiej rozplanowane. Tereny free super, lecz trzeba bardziej uważać na skały i przepaście.

Mieliśmy dwa dni w mega cudownym opadzie narty 110 były na granicy. Dzisiaj ponad metr świeżego mimo braku widoczności dwa super dni głównie. Molltaler lepiej przygotowany.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...