Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak ugryzc Dolomity po raz pierwszy


Pilotpirx

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Dzieki filmikom na Youtube nabralem checi na narty w Dolomitach. Mysle o 1 tygodniu w lutym. . Jestesmy 8 osobowa grupa ( familia + przyjaciele). Ja jak zwykle organizuje caly wypad. Mysle o locie do Wenecji, tam wynajac busik,  albo skorzystac z autobusu lub pociagu i zakwaterowac sie gdzies w Dolomitach. Myslalem o Cortina dAmpezzo, ale wlasciwie to nie wiem ktore miasteczko jest najlepsza baza wypadowa. My raczej jezdzimy od rana do zmierzchu i afterski, czy dobre jedzenie itp. nie jest nie jest jakims wyznacznikiem, chociaz fajna kuchnia nie zaszkodzi.

Przez ostatnie 9 lat jezdzilismy do Chamonix i chcielibysmy tez w Dolomitach porzadnie pojezdzic, raczej nie boimy sie zadnych tras.

 Z gory dziekuje za jakiekolwiek propozycje.

Dzieki za pomoc na Youtube.

Pozdrawiam, Mariusz

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pilotpirx napisał:

Czesc.

Dzieki filmikom na Youtube nabralem checi na narty w Dolomitach. Mysle o 1 tygodniu w lutym. . Jestesmy 8 osobowa grupa ( familia + przyjaciele). Ja jak zwykle organizuje caly wypad. Mysle o locie do Wenecji, tam wynajac busik,  albo skorzystac z autobusu lub pociagu i zakwaterowac sie gdzies w Dolomitach. Myslalem o Cortina dAmpezzo, ale wlasciwie to nie wiem ktore miasteczko jest najlepsza baza wypadowa. My raczej jezdzimy od rana do zmierzchu i afterski, czy dobre jedzenie itp. nie jest nie jest jakims wyznacznikiem, chociaz fajna kuchnia nie zaszkodzi.

Przez ostatnie 9 lat jezdzilismy do Chamonix i chcielibysmy tez w Dolomitach porzadnie pojezdzic, raczej nie boimy sie zadnych tras.

 Z gory dziekuje za jakiekolwiek propozycje.

Dzieki za pomoc na Youtube.

Pozdrawiam, Mariusz

 

 

 

Bardzo dobry pomysł. Z lotniska Marco Polo do Cortiny jedzie sie stosunkowo szybko, coś koło 1h45 min jeżeli dobrze pamietam. Sama Cortina to bardzo fajna miejscówka, często chwalona na tym forum. Widokowo sa momenty kiedy masz wrażenie, ze jest w tym coś nierzeczywistego - jest tak pięknie. Z lotniska do Cortiny jezdzi Flixbus oraz Cortina Express. Flixbus sporo tańszy, ale przy takiej ilości osób, to być moze rent a car będzie opcja nie droższa, a jednak wygodniejsza. Ja korzystam z billiger-mietwagen.de We Włoszech ceny w wypożyczalniach aut sa raczej niskie, choć zima trochę przeraża mnie fakt, ze dostajesz auto na letnich oponach i dodają jedynie łańcuchy żeby wypełnić wymogi policji. Raz sie uparłem i w Bergamo w Europcarze udało sie znaleźć auto na zimowkach, ale było to dość drogie rozwiązanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dzieki.

Bede celowal w Cortine.

Czy sa jakies pewne lokalne biura maklerskie u ktorych mozna zarezerwowac kwatere ?  Wytestowane mam booking.com, airbnb, home away i wszystkie byly O.K. W Billiger - Mietwagen tez juz wpozyczalem samochody i bylo zawsze o.k. Uwazam, ze maja dobre warunki ubezpieczen.

W Dolomitach chcialbym na pewno zaliczyc Marmolade. W jaki sposob poza tym zaplanowac 6 - dniowa jazde?

Jezeli ktos potrzebowalby praktycznye wskazowki na wyjazd do Chamonix, to chetnie sluze rada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się chyba przyczyniłem do tej decyzji o Dolomitach, więc zabiorę głos w temacie. Ja proponuję Alta Badię, skąd masz do dyspozycji więcej regionów "osiągalnych na nartach", a także jest to najlepsze miejsce jeżeli chodzi o dojazd samochodem - Cortina, Kronplatz, 3 Zinnen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pilotpirx napisał:

W Dolomitach chcialbym na pewno zaliczyc Marmolade.

to lepszym punktem wypadowym będzie Arabba,

także łatwiej będzie przedostać się do innych ośrodków bez konieczności jazdy autem

http://www.appartamentidolomites.com/en/

3 godziny temu, Pilotpirx napisał:

Jezeli ktos potrzebowalby praktycznye wskazowki na wyjazd do Chamonix, to chetnie sluze rada.

koniecznie wrzuć wszystko co wiesz-  relacje, filmiki, zdjęcia opisz wszystkie miejsca gdzie byliście

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pilotpirx napisał:

Fajnie, dzieki.

Bede celowal w Cortine.

Czy sa jakies pewne lokalne biura maklerskie u ktorych mozna zarezerwowac kwatere ?  Wytestowane mam booking.com, airbnb, home away i wszystkie byly O.K. W Billiger - Mietwagen tez juz wpozyczalem samochody i bylo zawsze o.k. Uwazam, ze maja dobre warunki ubezpieczen.

W Dolomitach chcialbym na pewno zaliczyc Marmolade. W jaki sposob poza tym zaplanowac 6 - dniowa jazde?

Jezeli ktos potrzebowalby praktycznye wskazowki na wyjazd do Chamonix, to chetnie sluze rada.

 

W Cortinie polecam hotel Montana, tuż obok skibusa i w samym centrum, na Marmoladę jedzie sie jakieś 50 minut samochodem przez przełęcz, szczerze mówiąc to bardziej mi sie podobało w samej Cortinie niż na obleganej nawet po sezonie Marmolada. Jeśli jedzie aż 6 osób, to raczej z BP był po ostatnich bankructwach nie ryzykował, zreszta samochód tam sie przyda.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pilotpirx napisał:

Dziekuje. Postaram sie juz powoli przymiezac do wyjazdu. Dopiero co zakonczyl sie sezon ... .

Widze, ze w biurze turystycznym tez mozna zarezerwowac noclegi.

Rezerwuj bezpośrednio, nie przez biuro. Nie ma z tym problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewangelizator napisał:

Najlepsze miejsce wypadowe to jednak Moena. Tylko do Cortiny stamtąd daleko.

Moena? Z Moeny trzeba używać zawsze auta lub skibusa. A Alta Badia, Val Gardena, Arabby do większości ośrodków dojedzie się na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...