Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

#vlog022 - Pilsko super warunki, kiepskie zaplecze


JC

Rekomendowane odpowiedzi

28 lutego, zachęcony wspaniałą pogodą i bardzo dobrymi warunkami śniegowymi,  pojechałem do Korbielowa, aby sprawdzić jak funkcjonuje, coraz bardziej zapominany ośrodek narciarski Pilsko.

Sprawdziłem jakie są warunki narciarskie na górze. Sprawdziłem, czy można zjechać na dół mimo niedziałających wyciągów i 6-os. kanapy na Buczynkę. 

Zmierzyłem także jaka jest długość najdłuższego zjazdu z Pilska i czy jest on dłuższy niż zjazd ze Skrzycznego w Szczyrku.

Poszedłem coś przekąsić w schronisku na Hali Miziowej oraz restauracji w Korbielowie Kamiennej.

Zapraszam Was na film.

 

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc mówicie, że w czasie gdy słowacka firma planowała inwestycje tuż obok w konkurencyjny dla Pilska Szczyrk, to nomen-omen również słowacka firma, która bez problemów postawiła niemal identyczne koleje w Tatrach, nagle w Beskidach napotkała na przeszkody nie do przeskoczenia i przyczyniła się nieformalnie do zablokowania rozwoju ON, który byłby realną, silną konkurencją dla Szczyrku? A może ja zbyt podejrzliwy jestem i wszystko było fair a cała wina jest po stronie inwestora, który był zbyt naiwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce boli, jak patrzy się na takie piękne trasy, którym brakuje dobrego zarządcy i dobrej infrastruktury :(. Gdyby chociaż był skibus, to przynajmniej rozwiązałby prowizorycznie transport do parkingu - do czasu, aż ktoś znalazłby jakieś wyjście z tej patowej sytuacji.

Jako osoba z zewnątrz nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Pilsko nie tylko infrastrukturalnie, ale i mentalnie pozostało w czasach PRL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MarioJ napisał:

Kubek z napisem CPN czyli Centrala Produktów Nartowych 🙂 to było dobre

A jak dociera się z parkingu do tego krzesła podwójnego ? Jest to rzeczywiście takie wyzwanie ?

Na początku filmu widać fragment podejścia. Nie jest to specjalne wyzwanie, raczej rozgrzewka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sariensis napisał:

... więc mówicie, że w czasie gdy słowacka firma planowała inwestycje tuż obok w konkurencyjny dla Pilska Szczyrk, to nomen-omen również słowacka firma, która bez problemów postawiła niemal identyczne koleje w Tatrach, nagle w Beskidach napotkała na przeszkody nie do przeskoczenia i przyczyniła się nieformalnie do zablokowania rozwoju ON, który byłby realną, silną konkurencją dla Szczyrku? A może ja zbyt podejrzliwy jestem i wszystko było fair a cała wina jest po stronie inwestora, który był zbyt naiwny?

Kolej stawiana na Pilsku przez Tatra Lift, była ich pierwszą wyprzęganą koleją jaką postawili. Więc stąd wzięły się problemy, które potem wyszły także w BSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarioJ napisał:

Kubek z napisem CPN czyli Centrala Produktów Nartowych 🙂 to było dobre

A jak dociera się z parkingu do tego krzesła podwójnego ? Jest to rzeczywiście takie wyzwanie ?

 

Nie, chyba że w ferie zaparkujesz baaaardzo daleko do dolnej stacji, czasem droga pod gore jest oblodzona i trzeba uważać w butach narciarskich, to wszystko jeśli chodzi o trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...