Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolina Żarska-Smutna Przełęcz 11.05.2019


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Spiochu napisał:

Ilu jest strażników TANAP?

Po polskiej stronie, wiele tras nie jest udostępnionych do wspinania ani nie ma na nich szlaku. Szczególnie widoczne jest to w 5 stawach.

Ad.1 Nie wiem ilu. Jak od 5 lat chodzę po Tatrach słowackich to nawet nie wiem jak wyglądają ich uniformy :) Nie widziałem w życiu ani jednego.

Ad.2 https://wspinanie.pl/2012/01/warunki-uprawiania-taternictwa-w-tpn-nowe-zarzadzenie-dyrektora-parku/ (nie wiem czy jest nowsze)

26-zarzadzenie_2_2012-TPN-taternictwo-zalacznik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

@Gerald zobacz sobie grupę off-piste na fejsie, zamknięta i więcej mądrych wypowiedzi niż na innej znanej grupie,

najlepiej dostać się tam przez kogoś znajomego ....

Ok, dzięki za info. Jednak ktoś zrobił jakąś alternatywę do "frerajderzy". Ja uważam że to nie jest taka zła grupa, jednak oprócz bzdur było tam nie raz dużo ciekawych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AndRand napisał:

Z powodu wielkości Tatr i liczby strażników TANAP chodzenie po słowackiej stronie można ewentualnie rozpatrywać w kategorii pecha ;)

Zaś po polskiej - wyjście na trasy taternickie wymaga jedynie zgłoszenia wyjścia w schronisku. Do wyjścia taternickiego nie jest potrzebny sprzęt taternicki.

ponieważ dostajesz podziękowania, to trzeba sprostować że drugie zdanie to jest obecnie naciągactwo legalności w kontekście skitur, i to bardzo śliskie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2019 o 01:38, Spiochu napisał:

Dawniej na skiturach można było nawet zostać przestępcą (granica - brak Schengen) a na Słowacji poruszanie się zimą było nielegalne

Z pogranicznikami nie było żartów  i bardzo to ograniczało  planowanie narciarskich tur, już wtedy na Słowacji skitury były bardzo popularne.

Słowacy na terenach dopuszczonych do skiturowania nie są rygorystyczni co do daty, pod warunkiem że jest dużo śniegu. 

@marcinn dużo ubyło śniegu?

P1010937.JPG

Edytowane przez surfing
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarioJ napisał:

ponieważ dostajesz podziękowania, to trzeba sprostować że drugie zdanie to jest obecnie naciągactwo legalności w kontekście skitur, i to bardzo śliskie

Nie bardzo rozumiem dlaczego sam mam odróżniać skitury od skialpinizmu skoro TPN tego nie robi?

TPN stwierdził, że wspinacza nie wyróżnia ani posiadany sprzęt (bo ludzie się wspinają bez sprzętu) ani przynależność do organizacji alpinistycznych. Idę w teren wspinaczkowy, odpowiednio wyposażony (raki, czekan), przy okazji użyję nart. Co mnie wyróżnia od taterników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, AndRand napisał:

Nie bardzo rozumiem dlaczego sam mam odróżniać skitury od skialpinizmu skoro TPN tego nie robi?

TPN stwierdził, że wspinacza nie wyróżnia ani posiadany sprzęt (bo ludzie się wspinają bez sprzętu) ani przynależność do organizacji alpinistycznych. Idę w teren wspinaczkowy, odpowiednio wyposażony (raki, czekan), przy okazji użyję nart. Co mnie wyróżnia od taterników?

jak idziesz na wspinaczkę z buta poza szlakiem, to jesteś wspinaczem i korzystasz z dróg wspinaczkowych i obowiązuje Cię regulamin związany z drogami wspinaczkowymi, możesz iść na solo, możesz na lotnej itd.

jak zakładasz narty, to wtedy podlegasz regulaminowi udostępnienia wszelkich dróg narciarskich oraz komunikatom tpn w sprawie skiturów (np. dostępność czasowa)

 

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinn napisał:

Dużo było śniega ☺️

Ps.Legalnie ciśniem (jeśli pogoda dopisze) na RYSY w sobotę,reflektujesz

Skąd wiedziałeś że chodzi mi to po głowie :) Od Polskiej strony jeszcze na Rysach nie byłem, jak jest miejsce chętnie się zabiorę.

W sobotę słabo to wygląda bo do czwartku ma napadać min.pół metra śniegu, a potem lato i pewnie będzie lawinowa 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z wykorzystaniem wyciągów na Kasprowym?

Tak czy siak, takich warunków nie było od kilku lat.

Tylko wagonika. W Gąsiennicowej już z buta. Dało się zjechać z 2/3 trasy. To był chyba 2006, więc dość dawno. Koło 10 Czerwca nastąpił atak zimy. Akurat byłem w Zako turystycznie. Zakupiłem więc narty (wypożyczyć nikt nie chciał) i wykorzystałem ten ostatni opad :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...