Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Używany rower MTB - pytania


MarioJ

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Sariensis napisał:

 

sprawdzą się to najważniejsze, widzę że złapałeś bakcyla, teraz to już tylko ciągłe wydatki ;), ale oczywiście zawsze koniecznie niezbędne :). Mleko przyjdzie z czasem, po kilku kapciach na ostrzejszych singlach.

Cześć

Nie martw się Mario. Jeżdżę praktycznie codziennie bo i do pracy i dla przyjemności raczej dość szybko i agresywnie. Mam najzwyklejszy rower, jestem dość ciężki i jakoś nie jest to skarbonka. Jak ktoś jest maniakiem sprzętowym i kolekcjonerem to może ale Tyś człowiek rozsądny przecież.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie martw się Mario. Jeżdżę praktycznie codziennie bo i do pracy i dla przyjemności raczej dość szybko i agresywnie. Mam najzwyklejszy rower, jestem dość ciężki i jakoś nie jest to skarbonka. Jak ktoś jest maniakiem sprzętowym i kolekcjonerem to może ale Tyś człowiek rozsądny przecież.

Pozdrowienia

Też mam taką nadzieję że jestem rozsądny i kupuję tylko to co jest mi niezbędne :-) 

Natomiast teraz jest taki moment, że rower który kupiłem, trzeba trochę doinwestować, aby odświeżyć niektóre zużyte elementy. Wówczas jednak lubię świadomie wydawać pieniądze. A widzę że szaleństwo katalogów części rowerowych jest takie samo jako liczba modeli nart. Orientacja w tym co mi najbardziej spasuje, trochę potrwa.

A kolejne części już jadą inpostem :-)

P.S. Wiadomo że porady Sariensisa trzeba dzielić na trzy :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

fajna zabawa z tym używanym rowerem 🙂

1. właśnie instaluję jeden licznik sigma na dwa rowery, pomyliłem podstawki, domawiam kolejną, powinno działać

2. założyłem nowe opony Continental, wstępnie po terenie koło domu mi się podoba jak działają, poprzednie to były mocny downhill, teraz wybrałem takie z kategorii łagodne enduro, Trail King i XKing, opory na szutrze znacznie mniejsze niż poprzednie, Smart Sam to jednak opona raczej szutrowo-nizinna, potrzebuję czegoś bardziej na góry

3. mam problem z wymianą pedałów, jak to stare cholerstwo odkręcić? chyba serwis 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wujot napisał:

Odpowiedni długi klucz (takie mają w serwisie).

Pozdro

Wiesiek

Na alledrogo sa zestawy narzedzi serwisowych do rowerow, warto sobie sprawić, gdy się dużo jeździ, klucz do pedałów jest w zestawie @MarioJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sariensis napisał:

@MarioJ polecam również stojak serwisowy z Jula, tani a bardzo solidny i praktyczny w serwisie rowerów, można kupić w sklepie on-line.

czytasz w moich myślach, w domu cztery roweru do serwisowania,

używam na razie stojaka podtrzymującego tylny widelec, ale przymierzam się do większego stojaka, może będzie Julka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

czytasz w moich myślach, w domu cztery roweru do serwisowania,

używam na razie stojaka podtrzymującego tylny widelec, ale przymierzam się do większego stojaka, może będzie Julka 🙂

Stojak z Jula jest nieporównywalnie lepszy I do każdego roweru, po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, podczas pracy jest niesamowicie stabilny i można robić na nim caly rower, do mycia z blota idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam od czasu do czasu porady na 1enduro.pl, genialny serwis, bardzo dopracowana redakcja

i właśnie gdzieś w komentarzu autor też polecał ten stojak z julki

jeśli chodzi o narzędzia, to raczej odrzucam kupowanie walizek, kupuję wtedy jakieś narzędzie gdy dojrzeję do tego że jest mi potrzebne na 100% i będę go używał 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MarioJ napisał:

czytam od czasu do czasu porady na 1enduro.pl, genialny serwis, bardzo dopracowana redakcja

i właśnie gdzieś w komentarzu autor też polecał ten stojak z julki

jeśli chodzi o narzędzia, to raczej odrzucam kupowanie walizek, kupuję wtedy jakieś narzędzie gdy dojrzeję do tego że jest mi potrzebne na 100% i będę go używał 🙂 

 

Ten stojak jest rewelacyjny i tani, robi różnicę, nowe pedały z PINami bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.07.2019 o 20:16, MarioJ napisał:

Poszło !

DSC_2303_A.jpg.20007310582500e3b64fb8ee94062e78.jpg

 

 

Do platformowych pedałów doszły dedykowane buty. Ciekawostka to była dla mnie, odkrycie tego ustrojstwa. But zapewnia znacznie lepsze trzymanie roweru na zjazdach, but się nie ślizga ani na boki ani przód/tył. 

Buty standardowe, zbyt dużego wyboru nie ma: Five Ten Freerider (nazwa genialna 🙂 )

Jak ktoś nie wie o co chodzi, to proszę zwrócić uwagę na podeszwę.

podeszwa.jpg.7a2b8ed894aa631bab182283d3dc9b3d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...