Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty dla poczatkujacego ??


aki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja i moja żona w ty sezonie rozpoczeliśmy przygode z nartami. Teraz chcemy kupić jakiśsprzęd ale nie wiemy jaki. Może ktoś nam pomoże co jest dobre dla poczatkującego narciarza. Ja jestem wzrostu 182 cm, jaką więc długość potrzebuje nart, moja żonka ma 164 cm. Przy zakupie butow na co trzeba zwracać uwagę. Prosiłbum o podstawowe informacje na ten temat, za pomoc bardo dziekujemy :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty dla poczatkujacego ??

dla mężczyzny przy twoim wzroscie dobrą nartą bedzie 165-170 dla początkujących mieka ale nie za mięka aby nie klepała po stoku mam taką nartę do sprzedania. blizard 167 i head 163 jeszcze istotne jest ile ważysz. Nartki są używane ale w dobrym stanie komplet z wiązaniami diagonalnymi. Więcej info. pod nr. tel 0501046665

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty dla poczatkujacego ??

wszystko zależy jak będziecie jeździć:) ale proponuję donbrać narty z grupy Allround (to na pewno). Nie kombinować z klasą wyżej, bo tylko będziecie sie meczyć a i nauka będzie szła kiepsko na zbyt twardych nartach. Co do dlugości warto rozglądać się za takimi: wzrost minus ok.15cm ( a nawet -20cm jezli będą to narty mocno taliowane). Rewelacyjnie sprawdzają się Salomony, Rosignole)

Co do butów... najważniejsza jest zasada, żeby były wygodne! Twardość ok 50-60. Ważne jest, żeby w bucie przy mierzeniu w sklepie pobyć jakieś 10 min. Mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć. Obowiązkowo zapinać klamry przy mierzeniu, bo czasem może się wydawać, że but jest za maly, a po zapięciu jest OK.

Proponuję rozejrzec się za Nordica. bardzo wygodne i nie drogie buty - i dla facetów i dla pań. (ja jestem bardzo zadowolony:)

Pozdrawiam,

reuel@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...