Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty blisko Genewy


Marcin.S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak trochę spontanicznie kupiłem bilety lotnicze do Genewy na 11.01.2020 do 18 stycznia. W planie oczywiście wyjazd na narty. Jedziemy w sześć osób, z tego tylko ja, żona i starsza córka będziemy jeździć, młodsza córka z dziadkami będą jedynie podziwiać górskie widoki - dlatego też może być jakiś mniejszy ośrodek, żeby nie podbijać kosztów. Nigdy nie byłem w tamtym rejonie, może więc ktoś ze stałych bywalców coś może polecić. Najlepiej jakiś kompromis pomiędzy fajnym ośrodkiem, bliską odległością od Genewy i rozsądnymi cenami. A jeszcze gdyby ktoś znał jakieś rozsądne transfery to już byłoby super, sprawdzałem wstępnie i transfer z lotniska jakieś 80 km, jest droższy niż wynajem samochodu na tydzień.

Pozdrawiam

Marcin

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin.S. napisał:

z tego tylko ja, żona i starsza córka będziemy jeździć, młodsza córka z dziadkami będą jedynie podziwiać górskie widoki -

w takim skladzie najlepsze bedzie Chamonix, dobry dojazd a staruszki z niemowlakiem beda meli fajne plaskie miasteczko do zwiedzania i spacerow

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, patrząc na mapę moja pierwsza myśl to też było Chamonix, obawiam się że może trochę snobistyczne może być, trochę też odstraszają ceny karnetów. Patrzyłem na Vallorcine tuż obok Chamonix, można niby tam jeździć na karnecie Chamonix Le pass trochę tańszym od Mount Blanc Unlimited. Żona wynalazła też Notre Dame de Bellecombe, pierwszy raz o nim słyszę ale coś około 120km tras jest.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notre Dame B., a właściwie Espace Diamant, to całkiem fajny ośrodek narciarski. Jest gdzie pojeździć, choć cudów nie oczekuj.

Ja bym polecił jednak sąsiednie Evasion Mont-Blanc - z zakwaterowaniem np. w Megeve (znane i dość ekskluzywne (czyt. droższe) miasteczko) lub Saint Gervais. Duuuży obszar narciarski, widokowo pięknie. No i o ile pamiętam, to dojedziesz z lotniska rozkładowymi autobusami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Bilety kupiłem tydzień temu, ale dopiero teraz mam czas żeby się rozejrzeć co dalej. Odnośnie transportu publicznego to wg Googla z lotniska do Saint Gervais to 2,5 godziny z przesiadkami, chyba jednak weźmiemy samochód. Ten Espace Diamant faktycznie nie wygląda źle 192 km tras, jak na mało znany ośrodek to całkiem fajnie i zważywszy że będę jeździł z żoną i córką zupełnie wystarczająco. Poza tym to tylko 11 km od Megeve więc jak będę miał samochód to mogę i tam pojechać na 1,2 dni. W Notre Dame B. jest fajna opcja noclegu 200m od wyciągu, z basenem i przede wszystkim większy metraż, co jak się powoli przekonuję jest chyba rzadkością we Francji. Póki co chyba padnie na ten rejon, chciałbym do końca lipca zarezerwować żeby potem nie wracać do tematu.

Ludzie w pracy mówią, że chyba mam coś z głową żeby w połowie lipca organizować wyjazd na narty, ale pomimo nadchodzących upałów nie mogę się już zimy doczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin.S. napisał:

11 km od Megeve więc jak będę miał samochód to mogę i tam pojechać na 1,2 dni.

tyle ze musisz na ta wycieczke kupic dodatkowy skipas..

Jeszcze blizej Genewy lezy piekny i malo znany osrodek GRAND MASSIF,  z uroczym miasteczkiem Samoens i w styczniu naprawde tanimi apartamentami

https://pl.ski-france.com/teren-narciarski-grand-massif/samoens/fermes-de-samoens/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, Grand Massif też warty rozważenia :)

A do kompletu jeszcze tandem La Clusaz / Le Grand Bornand... chyba najbliżej z tych wszystkich wymienionych ośrodków.

 

A jak mowa o końcu lipca, to właśnie klepnąłem rezerwację na początek stycznia w La Clusaz :D

Warto było już teraz to zrobić, bo do końca lipca skipass jest ze zniżką 40% od ceny kasowej (przy kupnie zakwaterowania). Standardowo dają chyba 15% zniżki na skipass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin.S. napisał:

A można wiedzieć na jakiej stronie jest ta oferta na skipass ze zniżką 40%. Bardzo spodobała mi się ta strona, którą podrzucił Jeeb, ale tam dla La Clusaz jest info o zniżce na karnet tylko -10EUR.

https://www.laclusaz-tour.com/

To strona rezerwacyjna tej konkretnej miejscowości. Generalnie warto sprawdzać oferty w wyszukiwarkach na stronach poszczególnych miejscowości/ośrodków narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...