Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

#vlog029 - Szczyrk - nowe trasy w Hip Hopa Flow i Otik


JC

Rekomendowane odpowiedzi

3 sierpnia w Szczyrku w ośrodku Szczyrk Mountain Resort otwarto pierwsze, profesjonalnie przygotowane, dwie zjazdowe trasy rowerowe. Dzień wcześniej miałem przyjemność przejechać nową trasę Hip Hopa Flow oraz wypróbować rowery TREK z nowej wypożyczalni.

 

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WojtekM napisał:

Jak ta łatwa trasa ze Szczyrku ma się do trasy na Skolnity?

Na Skolnitym trasa jest łatwiejsza. Specjalnie pojechałem tam, aby sprawdzić, porównać. W Wiśle jest więcej odcinków płaskich, mniej hopek, a jak są to mniejsze. Trasa na Skolnity jest trasą o stopniu trudności "zielony". Aktualnie jest budowana druga trasa, będzie otwarta we wrześniu, która będzie trasą porównywalną do Hip Hopa w Szczyrku, a może nawet ciut trudniejszą... widziałem kilka przeszkód i są większe.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, JC napisał:

Na Skolnitym trasa jest łatwiejsza. Specjalnie pojechałem tam, aby sprawdzić, porównać. W Wiśle jest więcej odcinków płaskich, mniej hopek, a jak są to mniejsze. Trasa na Skolnity jest trasą o stopniu trudności "zielony". Aktualnie jest budowana druga trasa, będzie otwarta we wrześniu, która będzie trasą porównywalną do Hip Hopa w Szczyrku, a może nawet ciut trudniejszą... widziałem kilka przeszkód i są większe.

Sprawdzę ten Szczyrk. Może w tygodniu. Mam nadzieję, że nie będzie za dużo ludzi. Z tego co zarejestrowałem na Skolnity taniej wychodzi rower - za fulla Meridy płaciłem 80 zł za 4h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WojtekM napisał:

Sprawdzę ten Szczyrk. Może w tygodniu. Mam nadzieję, że nie będzie za dużo ludzi. Z tego co zarejestrowałem na Skolnity taniej wychodzi rower - za fulla Meridy płaciłem 80 zł za 4h.

Rowery są tańsze, 80 zł to za 4 h. Cały dzień 120 zł. Należy obserwować FB, bo mają bardzo ciekawe promocje. Np. przy wypożyczeniu Meridy karnet dostaje się za 1 zł! Albo przy zakupie karnetu na 1 dzień, drugi kupujemy za 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3 sierpnia w Szczyrku w ośrodku Szczyrk Mountain Resort otwarto pierwsze, profesjonalnie przygotowane, dwie zjazdowe trasy rowerowe. Dzień wcześniej miałem przyjemność przejechać nową trasę Hip Hopa Flow oraz wypróbować rowery TREK z nowej wypożyczalni.

Dzięki za filmik z nowej trasy. Szkoda jednak, ze nie zamieściłeś najważniejszego czyli własnego zjazdu. Jako kompletny laik, chciałbym właśnie zobaczyć, jak to wygląda z punktu widzenia początkującej osoby. Przejazdów pro-riderów jest w sieci multum. Zawsze wyglądają imponująco, ale niewiele można z nich wywnioskować. Pędzą na złamanie karku, skaczą na hopach i tym samym trasa wydaje się ekstremalna. A jak jest gdy jedzie się wolno i omija skocznie? (Można wszystkie ominąć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Dzięki za filmik z nowej trasy. Szkoda jednak, ze nie zamieściłeś najważniejszego czyli własnego zjazdu. Jako kompletny laik, chciałbym właśnie zobaczyć, jak to wygląda z punktu widzenia początkującej osoby. Przejazdów pro-riderów jest w sieci multum. Zawsze wyglądają imponująco, ale niewiele można z nich wywnioskować. Pędzą na złamanie karku, skaczą na hopach i tym samym trasa wydaje się ekstremalna. A jak jest gdy jedzie się wolno i omija skocznie? (Można wszystkie ominąć?)

Jeździłem z 13-letnią córką na trasie Skolnity. Pojedź tam na początek - nie ma tam rzeczy, z którymi nie poradziłby sobie początkujący. Jeżeli poczujesz się pewniej, wtedy możesz jechać szybciej - ale uwaga, przy zbyt dużej prędkości i braku umiejętności nawet na Skolnity można zaliczyć przykrą glebę (o czym przekonała się moja córka, na sam koniec, kiedy myślała już, że jest mistrzem).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeździłem z 13-letnią córką na trasie Skolnity.

Piszesz jakby dzieci z założenia miały niższe umiejętności. Przecież ona może być w tym wieku wymiataczem i robić salta na dużych hopach. Sądzę że ogarnięty 8 latek, jeździ 10 razy lepiej od mnie.

 

Cytat

Pojedź tam na początek - nie ma tam rzeczy, z którymi nie poradziłby sobie początkujący. Jeżeli poczujesz się pewniej, wtedy możesz jechać szybciej - ale uwaga, przy zbyt dużej prędkości i braku umiejętności nawet na Skolnity można zaliczyć przykrą glebę (o czym przekonała się moja córka, na sam koniec, kiedy myślała już, że jest mistrzem).

Dzięki za informacje. Myślałem, żeby zacząć od Enduro Trials w Bielsku (są tam jakieś zielone trasy). Jakbyś porównał do tego Skolnity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Piszesz jakby dzieci z założenia miały niższe umiejętności. Przecież ona może być w tym wieku wymiataczem i robić salta na dużych hopach. Sądzę że ogarnięty 8 latek, jeździ 10 razy lepiej od mnie.

Ale rozumiesz, że gdybyśmy z córką byli wymiataczami DH, to bym nie pisał w ten sposób? Córka bije mnie na głowę na tyczkach, bo jeździ na nich od 6 lat. Jednak w zakresie DH na rowerach na Skolnity oboje pierwszy raz w życiu mieliśmy kontakt z taką jazdą i jesteśmy więc kompletnymi nowicjuszami.

Trasa na początku jest łagodna. W środkowej części zaczynają się ostrzejsze zakręty i łagodne hopki, i to od ciebie zależy jak je przejedziesz - czy na płasko, czy też będziesz starał się wybić. Na pierwsze zjazdy jest to dobra miejscówka - tak uważam. Karnet na 4h w zupełności wystarczy. Jeżeli nie będziesz się oszczędzał wtedy taka jazda w dół potrafi trochę zmęczyć - pomimo, że głównie działa grawitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Dzięki za informacje. Myślałem, żeby zacząć od Enduro Trials w Bielsku (są tam jakieś zielone trasy). Jakbyś porównał do tego Skolnity?

Nie mam pojęcia. Nie jeździłem tam - to znaczy w Bielsku. Ja jeżdżę głównie na szosie i biegam też w biegach ulicznych po asfalcie - jestem "miejskim wymiataczem" ;)

A, i polecam może jakiś dłuższy rękaw. W razie wywrotki zostaje więcej skóry na ciele :p Ale możesz też próbować na krótko .... ;)

IMG_20190720_145001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Spiochu said:

Dzięki za informacje. Myślałem, żeby zacząć od Enduro Trials w Bielsku (są tam jakieś zielone trasy). Jakbyś porównał do tego Skolnity?

Na Skolnitach nie byłem (jeszcze), ale Bielsko i trasy w okolicy znam bardzo dobrze. Myślę, że jazda w Bielsku na początek będzie chyba lepszym pomysłem dla początkujących. Są tu dwie dość łatwe trasy, czyli Stefanka i dłuższa Cyganka. Proponuję zacząć od Stefanki. Do każdej ze ścieżek jest niezbyt męczący dojazd, który pozwoli nam się rozgrzać. Poza tym klimat okolicy Enduro Trails, Błoni, Cygańskiego Lasu, rowerowych knajpek jest niepowtarzalny i warto go poznać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 09:04, WojtekM napisał:

Sprawdzę ten Szczyrk. Może w tygodniu. Mam nadzieję, że nie będzie za dużo ludzi. Z tego co zarejestrowałem na Skolnity taniej wychodzi rower - za fulla Meridy płaciłem 80 zł za 4h.

A może lepiej enduro trails w BB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...