Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody - Polska 2019/2020


WojtekM

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach zabawy - Accuweather wydał prognozę sezonową na jesień dla Europy:

https://www.accuweather.com/en/weather-news/accuweathers-2019-europe-autumn-forecast/70009041

To tylko zabawa, bo prognozy aż tak bardzo długoterminowe to kompletna loteria, ale .... prognozują wtargnięcie chłodu znad Rosji w drugiej połowie listopada oraz zwiększone prawdopodobieństwo opadów śniegu :D

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak patrzę w kalendarz to mogę z dużą dozą pewności stwierdzić że za miesiąc będzie padał śnieg bo w Białce na stoku ustawili armaty. 

Chyba w Misiu była taka fajna scena "wojna będzie, przed wojną też był":;)

Ktoś z internautów dał pod tą prognozą komentarz "pewnie mają duże zapasy polarów i pewnie chcą je sprzedać"....

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
9 minut temu, Cosworth240 napisał:

Wy mi lepiej powiedzcie, czy takie UFO w Bukowinie Tatrzańskiej albo Turnia, która jest obok UFO, ma szanse ruszyć od weekendu 7 grudnia. I tak wiem, ze na tym etapie to takie wróżenie z fusów jest...

Nie wiem, ale zobacz na zdjęcie z 18 listopada ubiegłego roku - Złoty Groń Istebna. A popatrz w kamerki teraz ...

46501985_1986837914718335_917195999842140160_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WojtekM napisał:

Nie wiem, ale zobacz na zdjęcie z 18 listopada ubiegłego roku - Złoty Groń Istebna. A popatrz w kamerki teraz ...

46501985_1986837914718335_917195999842140160_o.jpg

może zaczną wozić z Alp, tam maja nadmiar ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne tendencje klimatyczne generalnie nie są dobre dla narciarzy w naszej części Europy. Oczywiście to nie jest tak, że śnieg zniknie zupełnie i czekają nas angielskie zimy ale tendencja jest oczywista. W ciągu ostatnich 5 lat trzy razy w Polsce poprawiano rekordy średniej rocznej temperatury (2014,2015 i 2018). Obecny rok ma ogromne szanse na poprawienie zeszłorocznego rekordu. Trudno w takich okolicznościach o dobre narciarskie widoki na przyszłość. 

W ubiegłym roku Master Ski w Tyliczu startowało chyba około 25.11. Zaraz po nich ruszyła częściowo Białka. W tym roku nie zaczęli jeszcze naśnieżać, bo w nocy nie ma mrozu nawet na Podhalu. Będzie dobrze jak pierwsze pojedyncze trasy zostaną otwarte około 10 grudnia. Wcześniej tylko Alpy:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w 2 połowie listopada sprawdzam stan cieków wodnych w stronę Malinowa i Wisły na stokach pomiędzy Gawlas-em, Magurką a Baranią. W zeszłym roku ziemia była już zmrożona a i co mniejsze cieki zamarznięte. W tym roku "złota jesień" (stan z soboty). Na tej podstawie jestem sceptykiem co do zapowiedzi mrozu i opadów w rejonie Beskidu Śląskiego w prognozach długoterminowych;) (listopad/grudzień)
Zeszły rok 17 listopad.
IMG_1136.thumb.jpeg.e84efe1b2a20ca73d7895a6cd071eaf2.jpeg

IMG_1155.thumb.jpeg.9dc02fad1f98b16ecf14f2ee7f09ac95.jpeg

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Thanks 2
  • Haha 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...