Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody - Polska 2019/2020


WojtekM

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.11.2019 o 11:34, Plywak napisał:

Prognoza 45dniowa dla Białki:

https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-bialka-tatrzanska,cId,1091

Jakieś większe ochłodzenie w po 20 grudnia.

Tak wiem, że tak długie prognozy się nie sprawdzają, ale ogólna tendencja nie jes dobra.

Podaję prognozy ze strony Białki, wczoraj 3, dziś 7, jutro 9. Dziś w Białce temperatura wahała się od 3 rano do 10 w środku dnia. Można to porównać z prognozą w interii, która podaje że dziś będzie 10 do 8 a jutro 8-7. Wiem wiem, dla większości to wszystko jedno. Dla mnie w tej chwili też. Ale inaczej to będzie wyglądało jak temperatura zbliży się do zera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paluk napisał:

http://www.pogodynka.pl/polska/16dni/zakopane_zakopane

 

na instytucie meteorologii wskazuje od 4 grudnia nawet w dzień na minusie, więc może będą śnieżyć. Od 15 mam urlop i mam nadzieję na otwarte stoki.

A w ostateczności Łomnica lub Chopok.

 

O Łomnicy, Plesiei,  prognozach  ;) na śnieg etc.  to po rozmowach na miejscu czyli w poniedziałek (bo się w weekend wybieram na otwarcie ....)
Co do Zakopca to tu (nie wiem jaki to model) już nie jest tak optymistycznie https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-zakopane,cId,40219

Pozdrawiam

mirekn 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirekn napisał:

O Łomnicy, Plesiei,  prognozach  ;) na śnieg etc.  to po rozmowach na miejscu czyli w poniedziałek (bo się w weekend wybieram na otwarcie ....)
Co do Zakopca to tu (nie wiem jaki to model) już nie jest tak optymistycznie https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-zakopane,cId,40219

Pozdrawiam

mirekn 

A otwarcie to nie 30 jak na Chopoku? Skad to info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sariensis napisał:

A otwarcie to nie 30 jak na Chopoku? Skad to info?

Ja tam zawsze otwieram na Słowacji około 25.11 ;) nie pisałem nic o oficjalnym otwieraniu Resortów/Ośrodków narciarskich (choć w tych, wymienionych miejscach na terenie VT będę na 100%)

Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mirekn napisał:

Ja tam zawsze otwieram na Słowacji około 25.11 ;) nie pisałem nic o oficjalnym otwieraniu Resortów/Ośrodków narciarskich (choć w tych, wymienionych miejscach na terenie VT będę na 100%)

Pozdrawiam

mirekn

na Solisku w Pleso dzisiaj śnieg, kurcze miałeś rację, teraz mam dylemat, w weekend rower czy narty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

powiew optymizmu

cyt.

Na śnieżne Boże Narodzenie nie ma co liczyć

Według IMGW, w tym roku raczej nie ma co liczyć na śnieżne święta Bożego Narodzenia. Taką sytuację obserwuje się w Polsce od 2015 roku. Grzegorz Walijewski zaznacza, że jest to spowodowane cyklicznymi wahaniami temperatur w naszej części Europy. 

"Zmienia się cyrkulacja powietrza. Jest zmienność klimatu i teraz jesteśmy w dłuższym, cieplejszym okresie" - podkreśla Walijewski.

Opady śniegu i 10-stopniowy mróz

Synoptycy prognozują, że w styczniu i lutym średnia temperatura dobowa może wynosić około -10 stopni Celsjusza. Wtedy też należy spodziewać się opadów śniegu. 

Roztopy prawdopodobnie nadejdą na przełomie lutego i marca, wtedy można się spodziewać przybrania wód na polskich rzekach.



Czytaj więcej na

https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-wyjatkowo-sroga-zima-dlugoterminowa-prognoza-imgw,nId,3346918#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 12:13, WojtekM napisał:

Ale SSW niekoniecznie niestety musi mieć wpływ na Europę. A jeżeli miałoby miec, to i tak po kilku tygodniach. 

Klimat ociepla się w tempie 0,4 st.C na każde kolejne 10 lat i nie jest to wynikiem cykliczności ,ale dzieje się tak z powodu AGW. Zimy średnio w rozliczeniu za kolejne 10 i więcej lat będą coraz cieplejsze ,podobnie inne pory roku. Nie znaczy to że okresów zimniejszych nie będzie. Będą i to nawet w najbliższej zimie 19/20. Zjawisko SSW ,czyli nagłe ocieplenie stratosfery często powoduje zmianę cyrkulacji i napływ mroźnego powietrza w miejsce ciepłego ,które przez większość czasu od czerwca napływa nad Polskę. Po 5-6 tygodniach od wystąpienia SSW ,które ma mieć miejsce w początku grudnia19. to się może zdarzyć ,ale nie musi i które miejsce na półkuli północnej to będzie też nie wiadomo. Osobiście przewiduję konkretna zimę od 15.01 do 15.02.2020, ale całą zimę meteorologiczna powyżej średniej z anomalią za (D.J.F) około+0,5 do +1C Na narty mam nadzieję przynajmniej raz pojechać po 20 grudnia. Jak się ociepla niestety to widać chociażby pośrednich temperaturach w Tatrach   https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=349190650&par=tm&max_empty=2&XwiPLmOtd_ZFa=mK*v8ijupJGoV&erhAPgHQklBc=J3mwQcX%40te1V&jYabgBAoRlVmxM=Wia%40jSRsYInwOh&XwiPLmOtd_ZFa=mK*v8ijupJGoV&erhAPgHQklBc=J3mwQcX%40te1V&jYabgBAoRlVmxM=Wia%40jSRsYInwOh

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

cyt.

Na śnieżne Boże Narodzenie nie ma co liczyć

Według IMGW, w tym roku raczej nie ma co liczyć na śnieżne święta Bożego Narodzenia. Taką sytuację obserwuje się w Polsce od 2015 roku. Grzegorz Walijewski zaznacza, że jest to spowodowane cyklicznymi wahaniami temperatur w naszej części Europy. 

"Zmienia się cyrkulacja powietrza. Jest zmienność klimatu i teraz jesteśmy w dłuższym, cieplejszym okresie" - podkreśla Walijewski.

Opady śniegu i 10-stopniowy mróz

Synoptycy prognozują, że w styczniu i lutym średnia temperatura dobowa może wynosić około -10 stopni Celsjusza. Wtedy też należy spodziewać się opadów śniegu. 

Roztopy prawdopodobnie nadejdą na przełomie lutego i marca, wtedy można się spodziewać przybrania wód na polskich rzekach.



Czytaj więcej na

https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-wyjatkowo-sroga-zima-dlugoterminowa-prognoza-imgw,nId,3346918#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

Piszesz tak przekonująco, że o mały włos bym uwierzył........

Dobrze się to czyta, chyba będę musiał ją sobie skopiować i wklejać co roku o tej porze:;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekM napisał:

Poniżej prognozy pokrywy śnieżnej na 5 grudnia wg ECMWF oraz GEM. Opady (jakieś) miałyby zacząć się od grudnia. GFS nie jest tak optymistyczny, więc nie załączam zrzutu ;)

Pamiętajcie - to tylko zabawa :). Do tego terminu jeszcze 10 dni, a to odległa sprawa :D

 

 

GFS nie może być optymistyczny, bo w modelu góry są mocno spłaszczone, na przykład nasze tatry mają 1500 metrów. A na niższych górkach jest liczony zdecydowanie mniejszy opad. Wystarczy aby był minus a armatki swoje zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...