Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody - Polska 2019/2020


WojtekM

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Hextor said:

Ciekawa ta stronka. W Białce pokazuje deszcz, a w Bukowinie śnieg. Nie widziałem, że pomiędzy Kaniówka a Rusińskim jest jakaś niewidzialna bariera :)

Wczoraj cos podobnego zaszlo: w Jurgowie cieplo i miekko, a w Bialce mrozno i betonowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "dziwactwa" są na porządku dziennym. Nieraz  zdarzało mi się się w "realu" jeździć wyciągiem.  Pokonującym 300 m różnicy poziomów. Na dolnej stacji lało, w środku  zaczynało sypać. A u góry piękna zima. 

Między  Białką(na dole) a Bukowiną(gdzieś wyżej) jest  różnica taka, jak na moim wyciągu. Sa też inne ciekawostki. Jak napływa chłodniejsze powietrze, to zawsze górą. Niżej jest dłużej cieplej od zalegającego.  Odwrotnie przy inwersji. W dolinach zalega zimne po nocnych wypromieniowaniach.

Warto dokładnie śledzić prognozy w danym rejonie narciarskim. Przy takich zmianach, jak obecnie. Wystarczy patrzeć kiedy pojawią się nieco  większe spadki nocne. I jechać na narty po takim spadku. Śnieg przemarznie   głebiej i będzie twardszy pod spodem. Ciepła noc, to śnieg, nawet głębiej jest  miękki.

Ogromne różnice są w  Szczyrku między Skrzycznym i dołem.  Do Jaworzyny, patrząc z góry, długo jest zima. Szczególnie, że stok jest północny. Na Fisie piękna jazda, a u dołu kwiatki.  

Barierami są jedynie góry. One stanowią przeszkodę dla  ruchów mas powietrza.  

 

Zagronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

No w końcu jakaś zima!

Cytat

 Na Górnym Śląsku może spaść nawet kilkanaście centymetrów śniegu.

https://wiadomosci.wp.pl/pogoda-atak-zimy-w-maju-na-trzech-zimnych-ogrodnikow-przewidywany-jest-snieg-6507589930899073a

GFS pokazuje, że nawet na nizinach sypnie kilka centymetrów, w wielu miejscach zapewne będzie to pierwszy śnieg tego sezonu! :)

zima2.thumb.png.24a1084915f4084ca9cba720012b8320.png

zima.png

 

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Weź mnie chłopie nie denerwuj. 14.05 koło 8.00 wsiadam do kajaka na Kamionce (okolice Suwałk).

Pozdrowienia

Śnieg ma padać 11 i 12 Maja. Do 14-tego zapewne już wszystko stopnieje, ale trochę zimno jeszcze będzie. W Suwałkach w nocy delikatny mrozik -1, a w dzień do max 11 na plusie.

A z resztą to prognoza na za tydzień, jeszcze się może trochę w niej zmienić, oby na plus! :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie do naszych speców pod pogody. W zimie pokazywaliście ładne mapki jak to grudzień, styczeń i luty były dużo cieplejsze niż średnia z wielu lat. 

Teraz jestem przekonany że kwiecień i maj były dla odmiany dużo zimniejsze niż średnia. Najzimniejsze odkąd pamiętam. Zawsze w kwietniu i maju było parę dni upałów po 30 stopni, zazwyczaj można było się już w maju kąpać w jeziorze, a po ogrodnikach już całkiem ciepło było. A teraz tylko zimnica i deszcz.

Jak to wygląda w statystykach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hextor kwiecień była petarda z pogodą za to maj to katastrofa. Nawet buczynę karpacką wymroziło gdzie maj najzimniejszy od 40 lat. To co jest obecnie to też jakiś żart gdzie jeszcze w kwietniu płakali, że Wisła wyschnie. Ja już nie daję wiary żadnym prognozom. Dla mnie ten rok to jakaś katastrofa. Wcześniejsze 3 lata akurat jak brałem urlopy to zaczynało padać. W tym roku piękny, suchy kwiecień to zabronili się poruszać. Maj katastrofa a jak na razie czerwiec nie lepszy. Jak tak dalej będzie to zapomnijcie o ładnej pogodzie na południu kraju. To będzie moja sprawka i pech no chyba, że wrócę do roboty i jak po złości będzie ładnie. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, nie łam się. 2 albo 3 lata temu było takie ciepłe upalne lato, pogoda w Polsce dobra praktycznie przez cały czas, z małym wyjątkiem. Akurat jak moi rodzice wzięli tydzień urlopu i pojechali z moim synem do Szczawnicy to był jedyny tydzień kiedy cały czas padał deszcz. I to z taką intensywnością, że rzeki wylały i nawet most zerwało więc mieli problem z powrotem. Dobrze, że hotel był przyzwoity z salą zabaw, ale i tak ciężko im było siedzieć cały czas w budynku z 2/3 latkiem.

Btw skąd info że maj najzimniejszy od 40 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Author napisał:

@Hextor kwiecień była petarda z pogodą za to maj to katastrofa. Nawet buczynę karpacką wymroziło gdzie maj najzimniejszy od 40 lat. To co jest obecnie to też jakiś żart gdzie jeszcze w kwietniu płakali, że Wisła wyschnie. Ja już nie daję wiary żadnym prognozom. Dla mnie ten rok to jakaś katastrofa. Wcześniejsze 3 lata akurat jak brałem urlopy to zaczynało padać. W tym roku piękny, suchy kwiecień to zabronili się poruszać. Maj katastrofa a jak na razie czerwiec nie lepszy. Jak tak dalej będzie to zapomnijcie o ładnej pogodzie na południu kraju. To będzie moja sprawka i pech no chyba, że wrócę do roboty i jak po złości będzie ładnie. 

Nie pocieszę Cię. NOAA zapowiada bardzo deszczowy Czerwiec. Potwierdzają to prognozy GFS, od Środy deszczowe fronty mają przechodzić codziennie przez kolejne 10 dni.

1328565025_euPrecMonInd1(1).thumb.gif.bc5af8759712b7681465604ccd823df7.gif

Za to temperatury mają być w normie.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...