Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ferie 2019/2020 - jaki kierunek?


Rex-er

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wam wszystkim,

W tym tygodniu będę podejmował ostateczne decyzje, ale na 80% wylądujemy w Andalo lub Paganelli. Jestem w stanie z noclegiem + skipassami (z możliwością spędzenia 1/2 dni w Folgarii i/lub Bondone) zmieścić się w 900€ lub 1100€ jeśli pojedziemy w 5 osób, co uważam za bardzo korzystną cenę. Dam znać jak już zarezerwuję konkretne miejsce :) 

W tym terminie porównuję jeszcze z Ukrainą (Bukovel), Czechami, Słowacją i Polską. Ceny polskie koło wyciągów w ferie są chore, na uboczu już lepiej, ale jak mówiłem - chciałbym odpocząć od codziennego jeżdżenia. Duże ośrodki u nas i u naszych sąsiadów są drogie, mniejsze z kolei mało atrakcyjne na codzienne jazdy. Generalnie normą jest ok. 1600zł za noclegi oraz 1400 za skipassy. Moje dzieci w większości miejsc mają już tylko skromne zniżki, we Włoszech młodszy jeździ za darmo. 

Ferie Pomorskie pokrywają się ze śląskimi, co oznacza sporo ludzi w okolicach Beskidu Żywieckiego i Tatr. W Andalo mimo promocji, myślę, że może być luźniej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rex-er napisał:

Dziękuję Wam wszystkim,

W tym tygodniu będę podejmował ostateczne decyzje, ale na 80% wylądujemy w Andalo lub Paganelli. Jestem w stanie z noclegiem + skipassami (z możliwością spędzenia 1/2 dni w Folgarii i/lub Bondone) zmieścić się w 900€ lub 1100€ jeśli pojedziemy w 5 osób, co uważam za bardzo korzystną cenę. Dam znać jak już zarezerwuję konkretne miejsce :) 

W tym terminie porównuję jeszcze z Ukrainą (Bukovel), Czechami, Słowacją i Polską. Ceny polskie koło wyciągów w ferie są chore, na uboczu już lepiej, ale jak mówiłem - chciałbym odpocząć od codziennego jeżdżenia. Duże ośrodki u nas i u naszych sąsiadów są drogie, mniejsze z kolei mało atrakcyjne na codzienne jazdy. Generalnie normą jest ok. 1600zł za noclegi oraz 1400 za skipassy. Moje dzieci w większości miejsc mają już tylko skromne zniżki, we Włoszech młodszy jeździ za darmo. 

Ferie Pomorskie pokrywają się ze śląskimi, co oznacza sporo ludzi w okolicach Beskidu Żywieckiego i Tatr. W Andalo mimo promocji, myślę, że może być luźniej.

Czekamy z niecierpliwością na relację z wyjazdu, udanego szusowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 02:34, wojgoc napisał:

tydzień noworoczny w Zielencu dla 2+1 + piesek ( 6 noclegow, śniadania i obiadokolacja) zaproponowano za 5,5 tys bez zabawy noworocznej.

no niestety na ten Zieleniec mnie nie stać, zarezerwowałem w małym tyrolskim ośrodku z 5 kolejkami i 29 km tras - hotel (2+1 , 7 noclegow, śniadania i obiadokolacja) za 700 euro, bez pieska ale za to z kolacją sylwestrową  i kuligiem z pochodniami

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

no niestety na ten Zieleniec mnie nie stać, zarezerwowałem w małym tyrolskim ośrodku z 5 kolejkami i 29 km tras - hotel (2+1 , 7 noclegow, śniadania i obiadokolacja) za 700 euro, bez pieska ale za to z kolacją sylwestrową  i kuligiem z pochodniami

 

Z tym Zieleńcem to trochę jak z zieloną pietruszką w Polsce towar luksusowy , ..., dla baaaardzo naiwnych ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojgoc napisał:

Mnie tez nie stać - jak przeczytałem proponowana cene to pomyślałem, ze to przez psa taka kwota😗

Sporo niższe ceny za noclegi niż w samym Zieleńcu są już na przykład w Dusznikach Zdrój. Jak ktoś nie musi koniecznie mieszkać na samym stoku, to do rozważenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ferie w Rytrze! Byłam z rodzinką rok temu i choć mieliśmy w tym roku jechac gdzieś dalej - wracamy do Ryterski!
Ja tam nart nie lubię, ale moje dzieci i partnerka są zachwycone! Za to bardzo posmakowała mi lokalna kuchnia i... od śniegu wolę jacuzzi.
Stok chyba należy do hotelu, każde okno ma na niego widok, przy zjeździe jest super Gospoda. A jakie widoki...! Beskid Sądecki jest super. Polecam, nie ma co wydawać kasy na zagraniczne wyjazdy. Dla początkujących super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kasiaaisak napisał:

Polecam ferie w Rytrze! Byłam z rodzinką rok temu i choć mieliśmy w tym roku jechac gdzieś dalej - wracamy do Ryterski!
Ja tam nart nie lubię, ale moje dzieci i partnerka są zachwycone! Za to bardzo posmakowała mi lokalna kuchnia i... od śniegu wolę jacuzzi.
Stok chyba należy do hotelu, każde okno ma na niego widok, przy zjeździe jest super Gospoda. A jakie widoki...! Beskid Sądecki jest super. Polecam, nie ma co wydawać kasy na zagraniczne wyjazdy. Dla początkujących super sprawa

Jak będziesz, Kasiu, siedziała w jacuzzi, zamiast na stoku, to nigdy się nie nauczysz jeździć na nartach i nie polubisz. A poza tym od objadania się góralską kuchnią i braku ruchu można się roztyć i trzeba będzie wydać kasę na ciuchy w większym rozmiarze. Więc radzę wziąć przykład z partnerki i dzieci tej zimy i spędzić ferie na sportowo.

Edytowane przez tanova
  • Thanks 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc muszę stanąć w obronie Rytra i tej rozbrykanej Kasi,choć w przeciwieństwie do niej,żadnej kasy z tego nie mam.Gdy mnie prosili znajomi z daleka o polecenie czegoś na wyjazd z małymi dziećmi do nauki,też polecałem Rytro,mało doceniane-bez tłoku,parking i wszystko inne razem,hotel,basen w sąsiednim,dobrze przygotowane trasy,auta nie ruszasz przez tydzień,rozsądne ceny.Ja tam bywam tylko na zawodach w marcu,ale zawsze w czasie Pucharu Ryterskiego Raju rozmawiałem z właścicielem o przyczynach niskiej frekwencji,wygląda,że postawił na nowe narzędzia marketingowe,jak Kasia...A tak naprawdę,to chyba przyczyną niskiej frekwencji jest specyfika braku środka-tylko mocno ambitna glówna trasa + ośla łączka...

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rytrze spędziłem najwięcej dni w mojej dotychczasowej przygodzie z nartami. W ostatnich kilku sezonach spędzam tam najwięcej dni spośród wszystkich narciarskich dni w Polsce.

Od jakiś 2 sezonów pojawiają się twory "kasiopodobne" które piszą na forach podobne posty co jakiś czas. Dziwi mnie to bo raczej przyniesie to skutek odwrotny niż zamierzony.

Ja Rytro sobie bardzo chwalę i polecam tym którzy chcą pojeździć na fajnej trasie w spokoju i przy niskiej - do umiarkowanej frekwencji.
Odliczam dni do startu sezonu w Rytrze i uruchomienia wszystkich wariantów tras...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bywałem w Ryterskim. Wtedy - kilka lat temu - pokoj i jedzenie ok. Łazienka słaba. Ceny do niskich nie należały, ale nie było tez rozboju w biały dzień. Plusem wyjście z narciarni na stok. Moja wtedy 3-letnia córka stawiała tam pierwsze narciarskie kroki. Fajne jest to, ze stok dla dzieci jest odseparowany od trasy głównej, wiec żaden jeździec bez głowy tam nie wpadnie. Moja córka miała zajęcia z Panem Markiem i to była świetna osoba do nauki małego dziecka. Uważam, ze to jest fajne miejsce, jak ktoś jedzie z małymi dzieciakami. Wszystko jest na miejscu. Nie wiem czy coś poprawili z łazienkami. Wyżywienie było trochę ze starych „dobrych” lat - ale generalnie smacznie i do  syta. 

Narciarsko - o dzieciach poczatkuajaxych pisałem. Trasa główna w zasadzie jedna - jest wariant meandrujący bardziej, który ma trochę ułatwić zjazd mniej zaawansowanym, wiec można sie uprzeć, ze jest coś więcej niz jedna trasa. Fajna, w miarę ostra, nie za długa ale tez nie przesadnie krótka. Wiadomo, ze jak sie jest tam pare dni, to ma sie tego dość. My byliśmy głownie dla dziecka. Można olać narty i zrobić piękny spacer po lesie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2019 o 08:25, tanova napisał:

Sporo niższe ceny za noclegi niż w samym Zieleńcu są już na przykład w Dusznikach Zdrój. Jak ktoś nie musi koniecznie mieszkać na samym stoku, to do rozważenia.

Zgadza sie- ale za podobna lub ciut większa kasę mogę pojechać z rodzina w Alpy, gdzie trasy maja po kilka/-naście km długości i rożnej trudności a nie 1500m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z promocji skipass dla dziecka za 1 EUR za dzień korzystałem ostatnie dwa lata z rzędu w Bad Kleinkirchheim, Obowiązuje ona od 4 stycznia do bodajże połowy marca, z tym że w oficjalnym cenniku jej nie widziałem, karnet kupowałem raz w hotelu drugi raz u zarządcy apartamentu (ale z tego co wiem większość obiektów w tym programie uczestniczy - problem mógłby być gdybyście chcieli dojeżdżać). Generalnie bardzo fajna opcja bo dotyczy dzieci aż do 12 lat, pokrewieństwa nikt nie sprawdzał i w warunkach też o tym mowy nie było, jedyne co to dorosły musi kupić karnet na co najmniej 6 dni (może dłużej), potrzebny był za to dokument dziecka do sprawdzenia wieku, na jednego dorosłego może przypadać jedno dziecko ze zniżką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin.S. napisał:

Z promocji skipass dla dziecka za 1 EUR za dzień korzystałem ostatnie dwa lata z rzędu w Bad Kleinkirchheim, Obowiązuje ona od 4 stycznia do bodajże połowy marca, z tym że w oficjalnym cenniku jej nie widziałem, karnet kupowałem raz w hotelu drugi raz u zarządcy apartamentu (ale z tego co wiem większość obiektów w tym programie uczestniczy - problem mógłby być gdybyście chcieli dojeżdżać). Generalnie bardzo fajna opcja bo dotyczy dzieci aż do 12 lat, pokrewieństwa nikt nie sprawdzał i w warunkach też o tym mowy nie było, jedyne co to dorosły musi kupić karnet na co najmniej 6 dni (może dłużej), potrzebny był za to dokument dziecka do sprawdzenia wieku, na jednego dorosłego może przypadać jedno dziecko ze zniżką. 

Czy możesz polecić jakiś Hotel,  Apartament ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gwyn napisał:

Troszkę tam nisko, czy w styczniu śnieg raczej będzie ? Moje dziecko 9 lat pierwszy raz jedzie w Alpy, czy są tam stoki raczej dla początkujących ? Dziecko potrafi jeździć ale blokuje się na cięższych trasach. Z tego apartamentu co pisałeś daleko do wyciągów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...