Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ferie 2019/2020 - jaki kierunek?


Rex-er

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Czy możesz polecić jakiś Hotel,  Apartament ?

W 2018 byliśmy w Hotelu Der Trattlerhoff, świetna lokalizacja, basen pyszne jedzenie, pokoje trochę ciemne bo to zabytkowy budynek. W styczniu 2019 byliśmy w Sankt Oswald (wchodzi w skład Bad Kleinkirchheim ale jest trochę wyżej ok 1300 m.n.p.p., mieszkaliśmy w "http://www.appartamenti-carinzia.it".  

Wybraliśmy je ze względu na duży metraż, do wyciągu było ciut dalej, ale niecałe 300m można traktować jako rozgrzewkę. Znajomi mieszkali w ośrodku "wioska Grosswild" i tam było nawet fajniej niż w naszym apartamencie ale ciaśniej, blisko do kolejki. Nam ze względu na małe dziecko bardziej przypadło do gustu ciche Sankt Oswald ale to już tylko subiektywne odczucia.

Wszystkie trzy obiekty oferowały karnet dla dziecka za 1EUR i szczerze mogę je polecić. Aczkolwiek hotel nie będzie okazją cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 18:19, Marcin.S. napisał:

W 2018 byliśmy w Hotelu Der Trattlerhoff, świetna lokalizacja, basen pyszne jedzenie, pokoje trochę ciemne bo to zabytkowy budynek. W styczniu 2019 byliśmy w Sankt Oswald (wchodzi w skład Bad Kleinkirchheim ale jest trochę wyżej ok 1300 m.n.p.p., mieszkaliśmy w "http://www.appartamenti-carinzia.it".  

Wybraliśmy je ze względu na duży metraż, do wyciągu było ciut dalej, ale niecałe 300m można traktować jako rozgrzewkę. Znajomi mieszkali w ośrodku "wioska Grosswild" i tam było nawet fajniej niż w naszym apartamencie ale ciaśniej, blisko do kolejki. Nam ze względu na małe dziecko bardziej przypadło do gustu ciche Sankt Oswald ale to już tylko subiektywne odczucia.

Wszystkie trzy obiekty oferowały karnet dla dziecka za 1EUR i szczerze mogę je polecić. Aczkolwiek hotel nie będzie okazją cenową.

Zrobiłem właśnie rezerwację w http://www.appartamenti-carinzia.it".    powiedz mi proszę czy ta część ośrodka jest połączona z całą resztą czy też do reszty musimy śmigać autem ? Baseny termalne są w cenie ski passu czy też jest tylko jakaś zniżka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Zrobiłem właśnie rezerwację w http://www.appartamenti-carinzia.it".    powiedz mi proszę czy ta część ośrodka jest połączona z całą resztą czy też do reszty musimy śmigać autem ? Baseny termalne są w cenie ski passu czy też jest tylko jakaś zniżka ?

Jak najbardziej jest połączona, jedynie trzeba odpiąć narty w samym Bad Kleinkirchheim i przejść specjalną kładką pod drogą. Tak jak pisałem z apartamentów jest około 300m do wyciągu my z dzieckiem chodziliśmy pieszo ale niektórzy jeździli samochodem. Co do karnetu to można jeździć na nartach lub pójść na termy wymiennie, czyli jak się odbije karnet to na termy już nie wejdziecie danego dnia i analogicznie, po porannych termach karnet nie zadziała na wyciągu. Są też karnety full ski pass+termy, ale moim zdaniem są za drogie, my na termach byliśmy raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, miraz napisał:

Czy SkiJuwel to ośrodek na 6 dni ? Czy warto dołożyć do ski-pasa i np SkiWeltWilderKaiser albo Kitz ?

Jest gdzie pojeździć, ośrodek jest urozmaicony, mimo, że "tylko" ok. 100 km tras. Ale jeśli lubisz codziennie być w innym miejscu, to obydwie doliny Ski Juwel da się na dobrą sprawę objechać w trzy dni, a w sumie nie jest daleko do SkiWelt czy Zillertalu. Mnie osobiście Ski Juwel wystarczyło na 6 pełnych dni jazdy, ale ja nie jestem pożeraczką kilometrów i zupełnie nie przeszkadza mi, że parę razy zjadę tą samą trasą, jeśli jest fajna. Na jeden dzień podjechaliśmy w ramach odmiany do Niederau - kameralny ośrodek, jest na wspólnym skipassie z Alpbachtal-Wildschönau. Tutaj moja relacja sprzed trzech lat.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tanova napisał:

Jest gdzie pojeździć, ośrodek jest urozmaicony, mimo, że "tylko" ok. 100 km tras. Ale jeśli lubisz codziennie być w innym miejscu, to obydwie doliny Ski Juwel da się na dobrą sprawę objechać w trzy dni, a w sumie nie jest daleko do SkiWelt czy Zillertalu. Mnie osobiście Ski Juwel wystarczyło na 6 pełnych dni jazdy, ale ja nie jestem pożeraczką kilometrów i zupełnie nie przeszkadza mi, że parę razy zjadę tą samą trasą, jeśli jest fajna. Na jeden dzień podjechaliśmy w ramach odmiany do Niederau - kameralny ośrodek, jest na wspólnym skipassie z Alpbachtal-Wildschönau. Tutaj moja relacja sprzed trzech lat.

 

Fajna relacja sprzed kilku lat, termin wyjazdu to luty i tu moja obawa co do kolejek...(nowa gondola może poprawiła sytuację), mieszkanie w  Oberau (Wildchonau) cena bardzo przystępna  jak na okres ferii, jeszcze nie zdecydowałem na 100%, a co do zwiedzania  to jak trafi się fajna trasa to katowanie 😉

 
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, miraz napisał:

Fajna relacja sprzed kilku lat, termin wyjazdu to luty i tu moja obawa co do kolejek...(nowa gondola może poprawiła sytuację), mieszkanie w  Oberau (Wildchonau) cena bardzo przystępna  jak na okres ferii, jeszcze nie zdecydowałem na 100%, a co do zwiedzania  to jak trafi się fajna trasa to katowanie 😉

 

Jak masz dobrą ofertę, to proponuję brać, a co do skipassów to możesz zdecydować na miejscu.

Nie wiem, jaki macie termin ferii, ale w ostatniej turze jest w tym roku duży problem z dostępnością kwater i są bardzo drogie. Chyba nałożyło się kilka terminów feryjnych w różnych krajach - koniec karnawału, a np. na trzeci tydzień lutego bilety lotnicze z UK do praktycznie wszystkich portów lotniczych w pobliżu Alp osiągnęły już teraz zawrotne ceny. Z trudem udało mi się coś sensownego znaleźć (apartament), i to nie w ośrodku pierwszego wyboru.

Edytowane przez tanova
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tanova napisał:

 

Nie wiem, jaki macie termin ferii, ale w ostatniej turze jest w tym roku duży problem z dostępnością kwater i są bardzo drogie. Chyba nałożyło się kilka terminów feryjnych w różnych krajach - koniec karnawału, a np. na trzeci tydzień lutego bilety lotnicze z UK do praktycznie wszystkich portów lotniczych w pobliżu Alp osiągnęły już teraz zawrotne ceny. Z trudem udało mi się coś sensownego znaleźć (apartament), i to nie w ośrodku pierwszego wyboru.

Od 16.02 zaczynaja sie ferie w części północnej Holandii, Danii, cześć landów niemieckich.

Od 23.02 Belgia, Lux, pozostała cześć Holandii, kolejne landy niemieckie i francuskie. Stad trudności z kwaterami w Alpach a te jeszcze wolne maja odlotowe ceny.

Gdzie w tym sezonie szusujesz?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Państwa !

Jeśli można, podłączę się pod wątek, najwyżej admin mnie wywali....

 Wstyd się przyznać, ale nigdy nie byłem w górach większych niż moje okolice - wielokrotnie zaliczone Szklarska, Karpacz, Zieleniec, Pec, Szpindel, Jańskie.

Stąd mocne przeświadczenie graniczące z pewnością - w ferie w lutym 2020 walę do Austrii ! 🤣

Przeglądam i wertuję forum i już mam mętlik - dla mnie, 10-latka i małżowiny zachęcony opisem upatrzyłem sobie Lofer - blisko z Wrocławia, struktura tras jak najbardziej 

odpowiadającą mojej technice szuwaro-bagiennej, małe miasteczko, no, jednym słowem miód.....

Na poważnie - żona to raczej plaskacze , syn już "startuje" do krajowych czerwonych  tras, ja to tak techniką słonia walczę na  Śnieżynce czy Loli w Szklarskiej,  lubię króciutkie Euro w Karpaczu.

Pytanie moje brzmi - coś trochę większego od Lofer , dla porównania , gdzie będzie podobne tylko niekoniecznie 46 km ?

Pewnie każdy , nawet najmniejszy ośrodek będzie dla nas czymś super, i pewnie Lofer zostanie, ale w mega-gąszczu ofert, możliwości i subiektywnych opinii już się zgubiłem.

Bergfex mam odpalone, tylko jak piszę powyżej - klęska urodzaju.

Kiedyś szło się do sklepu i  - " jest piwo ? " 

Nieważne jakie, ważne że było bo rzucili do GS-u 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tanova napisał:

Jak masz dobrą ofertę, to proponuję brać, a co do skipassów to możesz zdecydować na miejscu.

Nie wiem, jaki macie termin ferii, ale w ostatniej turze jest w tym roku duży problem z dostępnością kwater i są bardzo drogie. Chyba nałożyło się kilka terminów feryjnych w różnych krajach - koniec karnawału, a np. na trzeci tydzień lutego bilety lotnicze z UK do praktycznie wszystkich portów lotniczych w pobliżu Alp osiągnęły już teraz zawrotne ceny. Z trudem udało mi się coś sensownego znaleźć (apartament), i to nie w ośrodku pierwszego wyboru.

08.02-15.02. , rezerwacja zrobiona , co do skipassów to zobaczymy co przyniesie zima :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się skusiłem na https://www.skionline.pl/stacje/austria-karyntia-bad-kleinkirchheim,osrodek,116.html . Ferie w styczniu, apartament 4 osoby, skipassy 2 dorosłych 2 dzieci. Wszystko 1100 EUR.  Ośrodek wygląda fajnie i do tego są termy. 

Edytowane przez Jusik2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojgoc napisał:

Gdzie w tym sezonie szusujesz?

Hm, no aktualnie jednak pewne turbulencje z ekipą, zobaczymy.

A Ty?

42 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Ja się skusiłem na https://www.skionline.pl/stacje/austria-karyntia-bad-kleinkirchheim,osrodek,116.html . Ferie w styczniu, apartament 4 osoby, skipassy 2 dorosłych 2 dzieci. Wszystko 1100 EUR.  Ośrodek wygląda fajnie i do tego są termy. 

W styczniu to zupełnie inna historia. W lutym to jest normalna cena za sam apartament.

 

Godzinę temu, miraz napisał:

08.02-15.02. , rezerwacja zrobiona , co do skipassów to zobaczymy co przyniesie zima :)

Mam nadzieję, że napiszesz jak było - ciekawa jestem Twoich wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kombiak napisał:

Witam Szanownych Państwa !

Jeśli można, podłączę się pod wątek, najwyżej admin mnie wywali....

 Wstyd się przyznać, ale nigdy nie byłem w górach większych niż moje okolice - wielokrotnie zaliczone Szklarska, Karpacz, Zieleniec, Pec, Szpindel, Jańskie.

Stąd mocne przeświadczenie graniczące z pewnością - w ferie w lutym 2020 walę do Austrii ! 🤣

Przeglądam i wertuję forum i już mam mętlik - dla mnie, 10-latka i małżowiny zachęcony opisem upatrzyłem sobie Lofer - blisko z Wrocławia, struktura tras jak najbardziej 

odpowiadającą mojej technice szuwaro-bagiennej, małe miasteczko, no, jednym słowem miód.....

Na poważnie - żona to raczej plaskacze , syn już "startuje" do krajowych czerwonych  tras, ja to tak techniką słonia walczę na  Śnieżynce czy Loli w Szklarskiej,  lubię króciutkie Euro w Karpaczu.

Pytanie moje brzmi - coś trochę większego od Lofer , dla porównania , gdzie będzie podobne tylko niekoniecznie 46 km ?

Pewnie każdy , nawet najmniejszy ośrodek będzie dla nas czymś super, i pewnie Lofer zostanie, ale w mega-gąszczu ofert, możliwości i subiektywnych opinii już się zgubiłem.

Bergfex mam odpalone, tylko jak piszę powyżej - klęska urodzaju.

Kiedyś szło się do sklepu i  - " jest piwo ? " 

Nieważne jakie, ważne że było bo rzucili do GS-u 😉

 

Lofer fajny i kameralny. Z trochę wiekszych możesz popatrzyć w kierunku np. Dachstein-West, ale osobiście i subiektywnie podrzucam Ci propozycje pt. Hochkonig albo Schladming. Oba ośrodki należą do Ski Amade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jeeb napisał:

Ciekawe czy po brexicie będą  musieli załatwiać wizy ?

wizy ? Będą jedynie musieli mieć paszporty, zresztą jak do tej pory, ponieważ w GB nie ma dowodów osobistych, więc nie odczują różnicy. Gdy będą chcieli osiedlić się w Hiszpanii, wtedy będą potrzebowali spełnić formalności, ale pewnie nie będzie z tym problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kombiak napisał:

Witam Szanownych Państwa !

Jeśli można, podłączę się pod wątek, najwyżej admin mnie wywali....

 Wstyd się przyznać, ale nigdy nie byłem w górach większych niż moje okolice - wielokrotnie zaliczone Szklarska, Karpacz, Zieleniec, Pec, Szpindel, Jańskie.

Stąd mocne przeświadczenie graniczące z pewnością - w ferie w lutym 2020 walę do Austrii ! 🤣

Przeglądam i wertuję forum i już mam mętlik - dla mnie, 10-latka i małżowiny zachęcony opisem upatrzyłem sobie Lofer - blisko z Wrocławia, struktura tras jak najbardziej 

odpowiadającą mojej technice szuwaro-bagiennej, małe miasteczko, no, jednym słowem miód.....

Na poważnie - żona to raczej plaskacze , syn już "startuje" do krajowych czerwonych  tras, ja to tak techniką słonia walczę na  Śnieżynce czy Loli w Szklarskiej,  lubię króciutkie Euro w Karpaczu.

Pytanie moje brzmi - coś trochę większego od Lofer , dla porównania , gdzie będzie podobne tylko niekoniecznie 46 km ?

Pewnie każdy , nawet najmniejszy ośrodek będzie dla nas czymś super, i pewnie Lofer zostanie, ale w mega-gąszczu ofert, możliwości i subiektywnych opinii już się zgubiłem.

Bergfex mam odpalone, tylko jak piszę powyżej - klęska urodzaju.

Kiedyś szło się do sklepu i  - " jest piwo ? " 

Nieważne jakie, ważne że było bo rzucili do GS-u 😉

 

W ferie to ostrożnie z dużymi ośrodkami bo najnormalniej jest tłoczno. Obok Lofer masz Waidring - płaski ośrodek dla początkujących. Możesz zaliczyć obydwa. Kolejne 10 km dalej jest St Jakob iH a kolejne 5 km San Johann iT . Możesz być codziennie gdzie indziej i wybrać na koniec to co chcecie powtórzyć.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

55 minut temu, Wujot napisał:

W ferie to ostrożnie z dużymi ośrodkami bo najnormalniej jest tłoczno. Obok Lofer masz Waidring - płaski ośrodek dla początkujących. Możesz zaliczyć obydwa. Kolejne 10 km dalej jest St Jakob iH a kolejne 5 km San Johann iT . Możesz być codziennie gdzie indziej i wybrać na koniec to co chcecie powtórzyć.

Pozdro

Wiesiek

Popatrzyłem to się nazywa 3 Lander Freizeit Arena i ma nawet wspólny karnet i w sporo niższej cenie jak np SSC. Łącznie 177 km tras, na pewno świetne połączenia skibusem (czyli auta nie trzeba ruszać).

1332196521_Karnet3.JPG.7bd9e3573db594a28dad191aeaf7958f.JPG

W

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jeeb napisał:

wstydu nie mają 239 euro za tydzień i jeszcze trzeba się tłuc skibusem między ośrodkami

300 km tras świetnie połączonych w Sybelles kosztuje 227,90 euro

192 km Espace Diamant 219 euro

Chyba nie, to ceny z poszczególnych stacji regionu (jest ich 6), dzieci zaś 194 euro.

W Espace Diamant tak samo (z tego co pamiętam 4-5). 

Oba regiony znam i mogą być. Szczególnie dla początkujących.

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
8 godzin temu, Krakus81 napisał:

Nawet najtwardszy nie spowoduje wiz. Wiza a kontrola graniczna, która obowiązuje i tak pomiędzy UK, a resztą krajów UE, to dwie rózne sprawy. Litości... 

Jesteś prawa ręka Berniera w negocjacjach UE-GB, ze taki jesteś pewien bezwizowego ruchu ludzi w przypadku nawet najtwardszego brexitu?

Kontrola graniczna pomiędzy UE a GB wynika x faktu, ze GB nie jest w strefie Schengen będąc jednocześnie w UE. Przy kontroli granicznej GB korzysta m.in. z unijnego systemu ewidencji dokumentów PRADO, do którego na mocy porozumień maja dostęp tez inne kraje europejskie nie będące w UE - Szwajcarzy, Norwegowie. W przypadku twardego brexitu GB zostanie odcięty dostęp do wszelkich systemow unijnych w tym PRADO - ciekaw jestem jak wg Ciebie będzie wyglądała weryfikacja osób wjeżdżających do GB bez dostępu do unijnych baz danych???Litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...