Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ferie 2019/2020 - jaki kierunek?


Rex-er

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Czytelnikiem forum jestem od jakiegoś czasu. Dziś postanowiłem się zarejestrować, bo zaczynam planować wyjazd zimowy i im więcej czytam i analizuję, tym bardziej wiem że nic nie wiem. Mój wpis będzie dość rozwlekły - za co przepraszam, ale chciałbym jak najlepiej nakreślić swoje narciarskie wymagania, licząc, że pomożecie.

Jestem totalnym samoukiem jeśli chodzi o jazdę i nie specjalnie planuję to zmieniać jakimiś szkółkami itp. Poziom amatorski mi pasuje, jeżdżę dla przyjemności, nie dla rekordów i rywalizacji. Pierwszy raz narty założyłem na nogi 3 lata temu, w wieku 28 lat, za namową swoich dzieci (dziś 10 i 7 lat) które złapały bakcyla na kaszubskiej Wieżycy. W góry mam dość daleko, wiec nie bardzo mam możliwość codziennego jeżdżenia, jak niektórzy na tym forum.

Do tej pory (3 lata temu, 2 lata temu i w zeszłym roku) wyjazdy na ferie były dość podobne: domek w Beskidzie Żywieckim, kilka dni chodzenia po górach, 3-4 dni na nartach i 1 dzień w termach). W tym roku dzieci postanowiły: chcemy cały tydzień jeździć! Dzieci jak to dzieci, zobaczymy czy podołają, ale mi się pomysł podoba... Doświadczenie z lokalizacji mamy takie, że: polski Złoty Groń nam się w ogóle nie podobał, Orava Snow jest naszym absolutnym numerem jeden (że cały dzień bez przerw jeździliśmy z dziećmi od otwarcia do zamknięcia), Velka Raca jest przecudna jeśli jest pogoda (i ja mam swoją czarną trasę, gdzie żona nie pojedzie za żadne skarby) oraz Kubinska Hola, gdzie mimo fajnego stoku i tak większość zjazdów spędziliśmy na turystycznej 4km trasie ;)

Pierwsza myśl: Alpy. Nawet udało mi się zawęzić do ośrodków Alta Badia czy Alpe di Siusi poszukiwania, ale (i poprawcie mnie jeśli się mylę!) wszelkie kombinacje dojazd + nocleg + skipass + wyżywienie dają mi kwoty powyżej 10000zł za 4 osoby. To nawet nie kwestia stać/nie stać, ale najzwyczajniej w świecie, do tej pory zamykałem się w połowie tej kwoty w powyższym trybie i nie wracałem jakoś specjalnie niezadowolony. Patrzyłem na wschód (Ukraina? Rumunia), ale tam ceny w stosunku do Alp prawie takie jak ceny za polskie morze w stosunku do Śródziemnego. Z kolei Słowacja/Czechy jak sprawdzam to jeszcze w większości są w trybie letnim na stronach i nie ma jeszcze ofert na ferie.

Chciałbym coś zmienić z kilku powodów. Ogólnie rejon Kubińska Hola / Velka Raca / Orava Snow / Chopok są bardzo atrakcyjne, ale wszędzie kończy się na jeżdżeniu pomiędzy różnymi miejscami (ani czaju się napić ani nic :D), bo to nie są ośrodki, żeby w jednym miejscu tydzień jeździć. Druga sprawa to niepewna pogoda, potrafiąca psuć czasem plany (a w tym roku ferie mamy pierwsi i myślę o terminie 11-19.01). Będę wdzięczny za wszelkie pomysły dot. rodzinnego wyjazdu - najchętniej nie z pomysłów top of the top, ale z własnego doświadczenia, jakieś mega udane wyjazdy w ciekawe miejsca. A jak nie to skończy się jak z moimi letnimi wyjazdami, że myślę, planuję, a koniec końców jadę w to samo miejsce (od 10 lat chociaż na 3-4 dni w Bieszczady) - i pojadę w Beskid Żywiecki.

Serdecznie pozdrawiam

Grzesiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, za 5 tys. rzeczywiście zapomnij o wyjeździe na tydzień w Alpy w 4 osoby. W tej kwocie natomiast polecić mogę Krynicę. Masz tam dużą (jak na warunki polskie) Jaworzynę Krynicką, masz dwa ośrodki na Słotwinach (lepsza jest Arena), w centrum masz Henryk Ski, a w pobliżu dwa ośrodki w Tyliczu. Dodatkowo troszkę dalej masz Wierchomlę (tylko nie wiadomo, czy w całości będą Dwie Doliny otwarte w tym roku - pewnie nie i wtedy szkoda czasu). Codziennie możecie iść w inne miejsce, w zależności od umiejętności i ochoty. Wieczorem można iść na nocne jazdy na Słotwiny Arenę.

W samej Krynicy też jest co robić - to w końcu miasto (i to miasto Kiepury).

Pensjonatów w Krynicy od groma.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieeeelkie dzięki za odzew! O kilku ośrodkach usłyszałem pierwszy raz, wszystkie przejrzę jak będę wieczorem przy komputerze! 

Tylko chciałem sprostować: absolutnie nie planowałem mieścić się w Alpach w kwocie 5k! Tylko mi wszędzie już na etapie dojazd+skipassy+nocleg przekraczało pieciocyfrową barierę, a gdzie jedzenie i relax?

Jeśli miałbym cały tydzień ferii zamknąć w ok. 7-8k dodatkowo nie musząc jeździć samochodem, tylko mając wyciąg pod domem, nie wahałbym się ani chwili. Ja naprawdę w zimowym odpoczynku jestem zielony.. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, WojtekM napisał:

Dojazd, wyżywienie, kwatera, karnety, coś do kieszeni????

Jest już nowa oferta, sam sprawdź, karnet zawsze jest w cenie, autokar i noclegi rownież, wyżywienie to już kwestia wyboru poziomu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rex-er napisał:

Wieeeelkie dzięki za odzew! O kilku ośrodkach usłyszałem pierwszy raz, wszystkie przejrzę jak będę wieczorem przy komputerze! 

Tylko chciałem sprostować: absolutnie nie planowałem mieścić się w Alpach w kwocie 5k! Tylko mi wszędzie już na etapie dojazd+skipassy+nocleg przekraczało pieciocyfrową barierę, a gdzie jedzenie i relax?

Jeśli miałbym cały tydzień ferii zamknąć w ok. 7-8k dodatkowo nie musząc jeździć samochodem, tylko mając wyciąg pod domem, nie wahałbym się ani chwili. Ja naprawdę w zimowym odpoczynku jestem zielony.. :)

 

W Val di Sole masz albo wyciąg, albo przystanek darmowego skibusa, albo prywatny hotelowy bus pod dolną stację, wszystko zależy od opcji, którą wybierzesz, jezdzi tam mnóstwo Polaków zwłaszcza na koniec sezonu na dni polskie w Alpach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rex-er napisał:

Wieeeelkie dzięki za odzew! O kilku ośrodkach usłyszałem pierwszy raz, wszystkie przejrzę jak będę wieczorem przy komputerze! 

Tylko chciałem sprostować: absolutnie nie planowałem mieścić się w Alpach w kwocie 5k! Tylko mi wszędzie już na etapie dojazd+skipassy+nocleg przekraczało pieciocyfrową barierę, a gdzie jedzenie i relax?

Jeśli miałbym cały tydzień ferii zamknąć w ok. 7-8k dodatkowo nie musząc jeździć samochodem, tylko mając wyciąg pod domem, nie wahałbym się ani chwili. Ja naprawdę w zimowym odpoczynku jestem zielony.. :)

 

Ta kwota jest bardziej realna. Mnie kilka lat temu udało się zmieścić w takim limicie w cztery osoby w Nauders, bez specjalnych wyrzeczeń -

skipass rodzinny+apartament - 1000 euro

do tego paliwo i jedzenie - coś koło 500 euro, nie pamiętam dokładnie.

Nie była to kwatera pod wyciągiem, ale w Alpach sieć darmowych skibusów jest dobrze rozwinięta, więc można się na miejscu obyć bez auta, jak ktoś tak woli.

Spojrzyj jeszcze na ośrodki w dolinach Stubai i Pitztal w Austrii - dzieci do lat 10 mają tam skipassy za darmo, o ile skipassy kupią ich rodzice.

 

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to Cię zainteresuje:

 

Cytat

Bad Kleinkirchheim/St. Oswald

„Dzieci za 1 euro/dzień – oszczędność dla rodziców“ (Elternfreundlich sparen) – dzieci do 12 lat jeżdżą za 1 euro/dzień. Promocja obowiązuje w terminie od 4.1. do 6.3.2020

Tygodnie Ski Wellness – od 4.1. do 31.1.2020 oraz od 29.2. do 6.3.2020
Tygodnie Ski Thermen – od 9.3. do 29.3.2020

www.badkleinkirchheim.at

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam strasznie dziękuję za podpowiedzi!

Obecnie siedzę i analizuję, ślę maile i szukam. Okazało się, że Val di sole oraz Nauders mogą okazać się strzałami w dziesiątkę, a i Spiochu naprowadził mnie na stronę gdzie jest sporo o promocjach (https://www.karyntia.pl/dzialania/zima/familie/pakiet-rodzinny-ski-for-free/). Szukam dalej, ale pułap 1000 Euro za nocleg + wyżywienie + skipassy zdaje się być póki co realny, szczególnie na początku stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rex-er napisał:

Nauders

w Styczniu byłem w Nauders i temp dochodziły do -21stopni

10 godzin temu, Rex-er napisał:

1000 Euro za nocleg

straszna cena, 

we Francji dostaniesz spanie na stoku dla 4 osób za 300

https://pl.ski-france.com/teren-narciarski-grand-domaine/saint-francois/village-gaulois/

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jeeb napisał:

w Styczniu byłem w Nauders i temp dochodziły do -21stopni

straszna cena, 

we Francji dostaniesz spanie na stoku dla 4 osób za 300

https://pl.ski-france.com/teren-narciarski-grand-domaine/saint-francois/village-gaulois/

🙂

Ale nie ze skipassami ;) a w Val di Sole masz do tego transport 4 osób i skipassy plus ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

za 300 - poślij link

Za mniej niż zakładane 5000,00 PLN dla 4 osób, linku nie poślę bo to nie golden z regulaminem, szukaj na stronie organizatora dni polskich, byc moze znajdziesz cos dla siebie bo Francje I Szwajcarie tez Juz maja ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jak jedziesz z dziećmi to szukaj ośrodka z darmowym skipasem dla siedmiolatka.(dolina Pitztal na przykład taki Hochzeiger, plus wypad na lodowiec w słoneczny dzionek, na cały tydzień starczy) i już masz 130 Eu do przodu. Ponadto we Włoszech dla dzieciaków, którzy muszą płacić za skipasy ceny są na poziomie 75% ceny dorosłego a w Austrii masz 50 % ceny dorosłego. Znowu parę Euro do przodu. Alta Badia powiadasz. Po pierwsze drogi ośrodek (na starcie sam skipas pod 300 Eu), na który z całym szacunkiem przy twoich umiejętnościach szkoda forsy. Nie wykorzystasz tego co on oferuje. Skup się na ośrodkach ok 50 km tras. mogę ci jeszcze polecić we Włoszech Andalo. Dużo taniej niż Alta badia. Siedmiolatek chyba jeździ za darmo i skipas kosztuje dla dorosłego ok 200 Eu a nie pod 300 jak w dużych ośrodkach. A i tam można się po polskiemu wszędzie dogadać jak w Livigno. Polecam zwłaszcza właśnie dla dzieciaczków jest super.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lokiec3 napisał:

 z całym szacunkiem przy twoich umiejętnościach szkoda forsy

Właśnie o to chodzi - nie przedobrzyć z ofertą, której nie wykorzystam. Nie sztuka znaleźć all in one za 2000€, tylko właśnie znaleźć miejsce, gdzie będzie dużo niebieskich i szerokich tras, dużo słońca i pięknych widoków.

Szperam i zakopuję się w necie dzień po dniu (jak już mówiłem, żółtodziub w tej kwestii ze mnie straszny, za dzieciaka nigdy nigdzie nie wyjeżdżałem na ferie), na dzień dzisiejszy - a zmienia mi się to co kilka godzin ;) - najbardziej podoba mi się Folgaria - Lavarone oraz Folgarida. Ale zaraz z przyjemnością przejrzę Twoje, lokiec3, podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z północy Polski i do tego z dziećmi ja bym wziął jeszcze pod uwagę odległość, do Włoch to będzie jednak kawał drogi, raczej patrzyłbym na Austrię. Jeśli chodzi o ceny to jak już ktoś wspomniał dobrze wychodzi Bad Kleinkirchem, byłem tam dwa ostatnie lata z rzędu, mało ludzi trasy fajne (długie) a dziecko dostaje karnet za 1EUR/dzień jeśli dorosły kupi sobie karnet na 6 dni (dobre oferty są bezpośrednio na stronie miejscowości i na TUI). Fajny dla rodziny będzie też Katschberg, można spać np. w Sankt Margarethen im Lungau będzie taniej a tuż przy wyciągu. Patrząc na dystans to może coś w okolicach Salzburga. No chyba, że dla Was długa jazda samochodem to nie problem, moja żona i dzieciaki niestety mają awersję do długich podróży samochodem, do Austrii z Mazowsza jechaliśmy z noclegiem po drodze, a w zeszłym roku kombinowaliśmy z niedrogim przelotem do Lubljany w Słowenii i potem przedostaliśmy się do Karyntii. Jeśli planujecie jechać na raz to faktycznie najtańsza opcja ale jeśli z noclegiem to może warto rozważyć samolot.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas sie trochę odmrozić na forum, też jestem w trakcie planowania ferii, grupa rozrasta mi się do 30 osób w tym 10 dzieci, szkółka itd - nie bedzie łatwo :D juz zacieram rączki 

 

co do meritum, dużo tutaj dobrego zostało napisane,

1 w Alpy da sie pojechac za 5k, kwestia miejsca i terminu i oczywiście pewnych wyrzeczeń

2 jeśli w ogóle rozważasz wyjazd w Alpy - jedź w Alpy!! zapewniam ze wrócisz jako inny człowiek i narciarz

3. szukaj ośrodków z darmowym skipasem dla dzieci - były podawane wyżej, dorzucę Stubai, najwiekszym i stałym kosztem jest skipas, i zazwyczaj te mniejsze ośrodki sa tańsze jesli chodzi o skipasy

4. termin - gdzieś tam piszesz o początku stycznia - doskonały wybór, będzie trochę taniej i mniej tłoczno a warun powinien być dobry

5 miejsce - z tego co wyczytałem Kaszuby - północ, czyli dwa podejścia: mam tak daleko, że i tak wszystko jedno więc dojadę wszędzie - tu wspomniany Neuders jest super, można myśleć tez o Livigno, wspomniane  V d Sole, Stubai, lub też mam daleko wiec szukam gdzies w najblizszej czesci Alp - Alpy Salzburskie i Karyntia (wspomniane Bad Klainkirchen) - te osrodki w listy @lokiec3 

generalnie tez sie rozglądam wiec pozwole sobie sie dopisywać

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rex-er napisał:

Właśnie o to chodzi - nie przedobrzyć z ofertą, której nie wykorzystam. Nie sztuka znaleźć all in one za 2000€, tylko właśnie znaleźć miejsce, gdzie będzie dużo niebieskich i szerokich tras, dużo słońca i pięknych widoków.

Tak jest w każdym O.N. we Włoszech bo w Austrii już nie bardzo. Z własnych doświadczeń. Moja krótka ,,kariera narciarska'' się kończy ,ale dwa razy byłem w Austrii i jak już była dobra pogoda to był nawał narciarzy. Co do infrastruktury narciarskiej w Austrii lepiej ,ale trasy lepiej przygotowane we włoskich Alpach. Do Austrii na ostatnie (ostatni?) sezon absolutnie sienie wybieram. Sugeruje jednak Alpy włoskie. Takie jest moje zadnie. W francuskich ośrodkach, za wyjątkiem łączonego włosko-francuskiego Thule-roserrie w Dolinie Aosty(tak z pamięci nazwy to na pewno błędnie) nie byłem ,podobnie jak w sakramencko drogiej Szwajcarii. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...