Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co między Świętami a Sylwestrem?


Mops

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Proszę was o pomoc w znalezieniu miejsca (ośrodka narciarskiego) na wyjazd na narty w terminie 25/26.12.19-30.12.2019. Nie chcę jechać bardzo daleko lub długo (mieszkam w Kaliszu, Wielkopolska Południowa). Interesowały by mnie Dolny Śląsk, Śląsk może Czechy (ewentualnie Małopolska ale nie Podhale). 

Chciałbym mieć wmiarę gwarancję śniegu (tzn w zeszłych latach w tym okresie było go sporo i było dużo czynne w ośrodku). Raczej odpadają ośrodki że starą infrastrukturą (2 os krzesła itp. Orczyki (pojedyncze, nie cały ośrodek z orczyków) mogą być). Ośrodki z małą ilością tras i wyciągów też raczej odpadają. 

Interesowały by mnie głównie trasy niebieskie i czerwone ale czarne też mogą być. Jeśli jest to możliwe ośrodek w którym mało się czeka na wjazd (wiem że to mało realne). Możliwość zakwaterowania blisko stoku lub skibus. Jazdy nocne mogą być ale nie muszą. 

Mam nadzieję że pomożecie. 

PS. Normalna cena za karnet i nocleg... 

 

Edytowane przez Mops
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa ludzi będzie w Szpindlu w tym czasie i możesz zapomnieć o tanich noclegach.

Jak chcesz mało ludzi i rozsądne ceny za spanie, to może Černý Důl koło Jańskich Łaźni? Na skipassie regionu "Skiresort" masz ponad 40 km tras w Jańskich, Pecu, Cernym Dule i jeszcze dwie malutkie stacje. Wszystko skomunikowane skibusami. W Janskich i Pecu bywa co prawda tłoczno, ale infrastruktura jest nowoczesna i fajne trasy. A w samym Cernym 9 km niebieskich i czerwonych tras i nie ma kolejek do wyciągów. Ceny za skipassy też niższe niż w Szpindlerowym Młynie. Zastanów się.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tanova napisał:

Kupa ludzi będzie w Szpindlu w tym czasie i możesz zapomnieć o tanich noclegach.

Jak chcesz mało ludzi i rozsądne ceny za spanie, to może Černý Důl koło Jańskich Łaźni? Na skipassie regionu "Skiresort" masz ponad 40 km tras w Jańskich, Pecu, Cernym Dule i jeszcze dwie malutkie stacje. Wszystko skomunikowane skibusami. W Janskich i Pecu bywa co prawda tłoczno, ale infrastruktura jest nowoczesna i fajne trasy. A w samym Cernym 9 km niebieskich i czerwonych tras i nie ma kolejek do wyciągów. Ceny za skipassy też niższe niż w Szpindlerowym Młynie. Zastanów się.

A masz jakieś sprawdzone zakwaterowanie? (nie za drogie) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś wybrał okres! Najgorszy możliwy wybór,  ludzi multum, ceny najwyższe w całym roku, że śniegiem może być różnie.  W tym okresie siedzi się w domu, nie ma sensu wydawać kasy i denerwować się kolejkami, brakiem możliwości zaparkowania auta i brakiem wolnych stolików w knajpach. Współczuję,  no chyba ze masz fajowe, rozrywkowe towarzystwo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mops napisał:

@Bumer to wymyśl jakiś inny termin jak jeździ się z dzieckiem które chodzi do szkoły (7 klasa). Poza feriami to tylko to. Myślę jeszcze o jakimś nie zbyt popularnym ośrodku ale takich jest mało. Jak znacie jakiś taki to proszę piszcie. 

Każdy termin, poza świętami i feriami.

W Polsce chyba (jeszcze) nie ma kar pieniężnych za opuszczanie szkoły.

Jakby syn miał opuścić 2-3 miesiące to bym się zastanawiał, ale tydzień a nawet kilka tygodni w sezonie mu nie zaszkodzi.

Jak jest bystry to sam nadrobi, jak nie jest, to po nartach można zagospodarować trochę czasu na naukę.

 

Co do mniej popularnych ośrodków, to ktoś tu znał takie miejsce w Austrii, gdzie jest jeden czy dwa wyciągi i kilka tras. Podobno nie ma tam nigdy tłoku i jest bardzo tanio.(karnet w cenie noclegu)

No i oczywiście Stożek w Wiśle, też nigdy nie ma kolejek.

 http://stozekwisla.pl/index.php?id=5298

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mops napisał:

Myślę jeszcze o jakimś nie zbyt popularnym ośrodku ale takich jest mało. Jak znacie jakiś taki to proszę piszcie. 

znajomi byli na Sylwestra w Czeskim ośrodku Klinovec i twierdzili że kolejki znacznie mniejsze niż w Szczyrku i Białce

klinovecforweb.jpg

 

8 godzin temu, Spiochu napisał:

ale tydzień a nawet kilka tygodni w sezonie mu nie zaszkodzi.

na ile tygodni zwalniasz Twoje dzieci w sezonie ?

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na ile tygodni zwalniasz Twoje dzieci w sezonie ?

Większość dzieci trenujących wyczynowo, opuszcza po kilka i więcej tygodni. Nie tylko w narciarstwie. Wśród tych, które znam wszystkie radzą sobie z nauką,

Sam najlepszy sezon miałem w klasie maturalnej (60 dni na stoku - mieszkając w Łodzi). Na studia dostałem się wszędzie tam gdzie chciałem.

Nie mam dzieci, ale jak będę miał, to raczej podejścia nie zmienię. Obawiam się jednak, że do tego czasu "mądrzejszy" system, mi na to nie pozwoli,

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to liczą się 

Polska (dolnośląsk, Śląsk, ewentualnie Małopolska ale to tylko jak coś mega super) 

Czechy (raczej bliżej granicy polsko czeskiej niż czesko niemieckiej) 

Może Słowacja ale dużo zależy 

Edytowane przez Mops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Spiochu napisał:

Każdy termin, poza świętami i feriami.

W Polsce chyba (jeszcze) nie ma kar pieniężnych za opuszczanie szkoły.

Jakby syn miał opuścić 2-3 miesiące to bym się zastanawiał, ale tydzień a nawet kilka tygodni w sezonie mu nie zaszkodzi.

Jak jest bystry to sam nadrobi, jak nie jest, to po nartach można zagospodarować trochę czasu na naukę.

Syn jest bystry nawet bardzo ale nie lubi opuszczać lekcji

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mops napisał:

@Bumer to wymyśl jakiś inny termin jak jeździ się z dzieckiem które chodzi do szkoły (7 klasa). Poza feriami to tylko to. Myślę jeszcze o jakimś nie zbyt popularnym ośrodku ale takich jest mało. Jak znacie jakiś taki to proszę piszcie. 

Wielkanoc

 

W dniu 24.08.2019 o 20:00, Mops napisał:

A masz jakieś sprawdzone zakwaterowanie? (nie za drogie) 

Namiary wysłałam Ci na priv

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...