Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kibicujemy Maćkowi!


Annaa

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, tanova napisał:

Będę kibicować. Pomyślnych wiatrów z północy i powodzenia! :)

Tym razem też na szosie?

Dzięki! Tak, również na szosie. To taki trochę towarzyski maraton, gdzie można łączyć się w grupy. :) Mam plan być na mecie ok południa w poniedziałek. Później pogoda ma się zepsuć... ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 21:11, johnny_narciarz napisał:

Jacek rozpoczął sezon narciarski, a ja dopiero kończę sezon maratonów... :o

Dodam  że w MRDP Góry zająłem 20 miejsce, bo kilku zawodników przede mną jechało w łatwiejsze kategorii "extreme" ( mogli jechać parami). 

Czas na ostatni start w sezonie, czyli Maraton Północ - Południe : start z Helu, meta w Bukowinie Tatrzańskiej w schronisku Głodówka. Do zrobienia 946 km w poziomie i 8000 m w pionie. Tutaj mozecie sledzic zawodnikow (Ja mam nr 63 ) :

http://mpp.kolo-ultra.pl/gps

 

Obejrzalem trase :)

podjazd w Rdzawce no i Gliczarów. Droga prze Jure też fajna. Powodzenia Maciek. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mysiauek napisał:

podjazd w Rdzawce

Rdzawkę znam. Często jeździłem w okolicach Rabki. Ciężka jest w zasadzie tylko końcówka - podjazd do Zakopianki. Z bardzo dużym sentymentem wspominam te okolice - w pobliskiej Rabce spędzałem co roku wakacje z córką. Aż się zamyśliłem teraz ...

Ogólnie strasznie sentymentalny się robię jakoś z wiekiem ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Annaa napisał:

Od dłuższego czasu Maciek ma problemy z kolanem i stopą, co wiąże się z ewentualną rezygnacją z wyścigu. Góry przed Maćkiem ,może być bardzo ciężko dojechać mu do mety...:( Póki co śledzimy i kibicujemy.

 

Ojej. Trzymamy kciuki za stopę, kolano i Maćka 🚴‍♂️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Annaa napisał:

Maciek ma jeszcze około 150 km do mety. Jakie podjął decyzje?...  Mam nadzieję,że uda mu się zakończyć MPP:) 

 

To wszystko przez to, że włożył nogi do Bałtyku i zaszkodziły mu ścieki z "Czajki"... a tak na serio, to super że jedzie i walczy. 150 km dla Maćka to jak dla mnie wyjazd po bułki do sklepu...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie wszystkim bardzo dziękuję za kibicowanie i wsparcie. Ten maraton był dla mnie chyba najtrudniejszym do ukończenia, kosztował mnie najwięcej bólu. Nie raz rozdarłem japę, wykrzykując coś niecenzuralnego. ;) Ale od początku.

2119806455_Screenshot_2019-09-18Lezyne-GPSRoot.thumb.png.93bce4d72dc49c35700cd52291ec77ea.png

Po MRDP Góry byłem bardzo optymistycznie nastawiony, tam miałem 15 tys przewyższenia i bez większych problemów podjechałem wszystko. Na mecie nadal mogłem normalnie chodzić, co najlepsze. ;) Wydawało mi się, że ten maraton nie będzie już jakiś mega wymagający. Nawet zapowiedzi pogody były dość optymistyczne. Planowałem go przejechać coś w okolicach 50 -55 godzin, a jakby warunki sprzyjały, to nawet szybciej. Niestety nie sprzyjały. Ruszyliśmy o 9:00 spod latarni na Helu i już po kilku minutach jazdy pierwszy mocniejszy deszcz! Na szczęście 5 minut i przeszło. Później jeszcze druga porcja, zanim opuściliśmy półwysep. Aż do Władysławowa jazda pod silny wiatr z prędkością ok 40 km/h! Puściłem się za silną grupą, bo chciałem żeby mnie pociągnęli. Niestety ruchliwe rondo we Władysławowie potargało grupę i nici z niecnego planu. xD

1946447511_Screenshot_2019-09-18Lezyne-GPSRoot(3).thumb.png.be1732d57592a279d1465972034fe066.png

Kiedy skręciliśmy na południe, wiatr mieliśmy z boku. Mocno przeszkadzał, ale tempo całkiem rozsądne. Razem z młodszym kolegą rozpoczęliśmy mocniejszą jazdę, ale jakoś nikt mi zmian nie dawał. Dobre 100 km ciągnąłem grupę, choć często zwalniałem. Sam mam tyrać? Kiedy zaczęły się pagórki, na podjazdach się urwałem i z młodszym kolegą wspólnie już zasuwaliśmy. Ale mocny początek odczuwałem i musiałem zwolnić. Niestety młodszemu koledze ciężko wytłumaczyć, że trzeba się oszczędzać i nie patrzyć na innych. Choć taka współpraca dużo daje, to chyba jednak wole jeździć sam. Pierwszy kryzys dopadł mnie w nocy, mocno muliłem, ale mojego kolegę dopadł jeszcze większy. Do tego niskie temperatury też dawały popalić!  Nie dało się tak po prostu drzemnąć pod wiatą. Ja chciałem jechać non stop, kolega spać, a że tak razem jechaliśmy, to straciłem sporo czasu. Normalnie nie zatrzymałbym się nawet na minutę! Przez to strasznie wymarzłem i chyba stąd późniejsze problemy...

515420630_Screenshot_2019-09-18Lezyne-GPSRoot(4).thumb.png.67401dd28c2ce95ccffd623dc700cbd8.png

Już przed południem zaczęło mnie bolec kolano, więc odpuściłem z tonu i zacząłem jechać lekkim swoim tempem. Mój młodszy kolega zaczął mi odjeżdżać, bo nie mogłem się puścić za nim, ani dać mu sensownej zmiany. Ale jego też dopadł kryzys i chwile później go wyprzedziłem i zanim się zoriętowałem - został daleko w tyle, ze nawet na długich prostych go nie widziałem. Złapałem swoje tempo i to było słuszne posunięcie. Szkoda, że tak późno! Niepotrzebine straciłem mnóstwo czasu i niejako sposób jazdy i odpoczynków doprowadziły do problemów z kolanem. Ale myślę też, że brak odpowiednio długie regeneracji po MRDP Góry był tu kluczowy. Powinno się odpoczywać co najmniej 6 tygodni a nie 2... Mimo problemów, jakoś się poruszałem, ale przyznam, że środek Polski jest dość nudny... Płasko, pola, czasem las i nic więcej. Czasem trudno zmotywować się do jazdy. Późnym wieczorem kolano już zaczęło mocno protestować, aż w końcu musiałem stanąć. Po przemyśleniach znalazłem sensowny nocleg i postanowiłem odroczyć decyzje do rana. Niewiele to dało, do tego nie usłyszałem budzika i straciłem kolejne 3 godziny! Jednak siadłem na rower i postanowiłem jechać do skutku. Pogoda przyjemna, kolano na razie funkcjonuje, tempo dobre. Tylko czy mając 26 godzin czasu, góry przed sobą i do przejechania 361 km to się może udać?

1973530310_Screenshot_2019-09-18Lezyne-GPSRoot(2).thumb.png.d16df147d788fdcc0839645aa8daae2e.png

Na MRDP Góry potrafiłem robić w takim terenie ok 400 km na dobę na świeżych nogach, a przy końcu ok 350 km na dobę. Ale teraz jadę na jednej nodze... Po płaskim wyrabiałem średnio coś w granicach 23 - 25 km/h z postojami itd. Postanowiłem więc zmienić taktykę jazdy. Żadnych restauracji, zjazdów na stacje benzynowe, dłuższe posiłki itp. Jechałem niezbyt szybko, ale non stop. Kiedy jadłam? zaczynam stromy podjazd, a na jego początku jest sklep i nie ma w nim ludzi, tzn. jakiejkolwiek kolejki. Kupiłem 3 bułki, kabanosy i jedząc ruszyłem z buta pod górkę. Jechać i tak tego nie mogłem. Skończyłem jeść, skończyła się tez górka. Zero straty czasu! ;) Jak już musiałem stanąć na siku, od razu przemyślenia co trzeba zrobić jeszcze przy rowerze, lub sobie, żeby za chwile nie stawać ponownie. Jakieś przebieranie, ładowanie urządzeń - wszystko co konieczne na raz. Kiedy miałem w dół, pozycja max aero i tak bez pedałowania póki prędkość nie spadła poniżej 25 km/h. Jak był "przeciwstok" rozpęd, aby jak najwięcej ujechać górkę bez męczenia nogi. Efekt? Przez pierwsze 10 godzin machnąłem ponad 200 km! część już po górach! W każdą godzinę pokonywałem od 19 do 22 km. Wyjątek to jedna przerwa przy sklepie, w którym pani zrobiła mi kanapki :x i wtedy wyszło 18 km/h. Chętnie bym tam posiedział dłużej, ale musiałem się uwijać. Jedną zjadłem na miejscu, resztę już w drodze!

Kiedy wjeżdżałem już w Beskidy, tempo nieco spadło. Do tego zaczęło kropić. Ciągle jednak wyrabiałem sobie co raz większą rezerwę czasu do limitu. Niestety tak jak zapadł zmrok, zaczęło więcej padać. Dogoniłem nawet, ku swojemu zdumieniu, mojego młodego kolegę, do którego miałem dobre 10 godzin straty! zaczęły go boleć Achillesy i zwolnił. Przez jakiś czas jechałem w większej grupie, ale strasznie zamulali i miałem obawy o limit czasu. Do tego robiło mi się zimno - byli za wolni. Oderwałem się i dalej już własnym tempem. To była słuszna decyzja! Teraz zaczęły się najtrudniejsze podjazdy i moje tempo jeszcze spadło! Na Krowiarkach straciłem nawet odrobinę nadrobionego czasu. Później też łatwo nie było, podjazdów treściwych było dużo więcej niż Wam się wydaje! Ciągle robiłem obliczenia w głowie, jaką średnia muszę mieć, żeby dotrzeć na czas. Ta na szczęście z każdą godziną spadała. Gdzieś o drugiej w nocy pogoda dosłownie się zesrała! Ulewa na całego i 6 st na plusie. Całkowicie przemoczony już nie byłem w stanie się rozgrzać nawet pod górkę! Nie mogłem się też zatrzymać na stacji, bo już bym nie ruszył. Gdzieś 30 km przed metą doszedł jeszcze silny mroźny wiatr. Byłem bliski rezygnacji, ale dotrwałem do Gliczarowa, a tam wreszcie jakby deszcz osłabł i nawet udało się zagrzać. ;) W tym momencie musiałem utrzymać średnia poniżej 3km/h, więc już byłem jedna nogą na mecie. Do tego zrobiło się jasno. Jeszcze trochę męczarni, dogoniłem jakiegoś zawodnika i 6:59 melduję się na mecie. Nie wierzę, ale się udało. Zszedłem nawet poniżej 70 godzin. Te 361 km przejechałem w czasie poniżej 24 godzin! Pozostało się tylko  kurować i opieprzać. Drugi sezon ultra zakończony!

20190917_070131.thumb.jpg.35373ee76f18810dbaf9bef2335bdb00.jpg

 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 4
  • Thanks 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Brawo Maciek, brawo. Każde takie przedsięwzięcie jest ogarnialne w momencie gdy jesteś zdrowy, w normalnej nawet formie, gdy sprzęt pracuje jak należy i pogoda znośna. Każdy element, który w tej układance nie zagra wpływa na pozostałe i czyni spokojną realizację planu - walką. Tym większy szacun, że dałeś psychicznie radę opanować przeciwności.

Całkowicie rozumiem Twoje sugestie co do błędów taktycznych jakie popełniłeś. Na długich dystansach można jedynie jechać swoim tempem wsłuchując się w sygnały od organizmu. Każda próba dostosowania tempa do kogoś - czy to szybciej czy wolniej to nie ma znaczenia - powoduje późniejsze straty i zmęczenie.

Jeszcze raz szczery podziw dla Twojej siły i wytrwałości Maćku!

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem przed chwilą ten temat od deski do deski. Powiedzieć, zwłaszcza o pierwszej części  zachód-wschód ,że ultra to nic nie powiedzieć. Dla profesjonalisty to bardzo ciężkie przedsięwzięcie a dla amatora dzień w dzień samotnie 3km przewyższenia na rowerze szosowym i to po nienajlepszych drogach to wymyka się wyobraźni. Gratulacje za wytrwałość,chart ducha i ciała i tak jak ktoś wcześniej napisał,to nie ciało powoduje,że w takich przedsięwzięciach osiąga się metę ale psychika która nie ulega bólowi i znużeniu. Nie znajdując słów uznania napiszę w slangu młodzieżowym SZACUN.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co oglądać Tour de France czy jakieś Giro, Vuelta jak jest Maciek :)

Brawo Maciek. Super. Lecz kolano bo zaraz śnieg spadnie.

 

By the way, nie myślałeś o streamowaniu na żywo z jakiejś kamerki na "potralu gdzie ludzie stremują i zbierają z tego  kasę" ? :) Ja bym chętnie dopłacił do patrzenia jak jedziesz :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mysiauek napisał:

Po co oglądać Tour de France czy jakieś Giro, Vuelta jak jest Maciek :)

Brawo Maciek. Super. Lecz kolano bo zaraz śnieg spadnie.

 

By the way, nie myślałeś o streamowaniu na żywo z jakiejś kamerki na "potralu gdzie ludzie stremują i zbierają z tego  kasę" ? :) Ja bym chętnie dopłacił do patrzenia jak jedziesz :)

Skarbówka ostatnio ściga zbierających kasę z  tzw.patostreamu,a jak czytam o tych obciążeniach Maćka,to mi się z patostreamem skojarzyło...Ej,żeby człowiek był 20 lat młodszy,też by tej patologii spróbował...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa. :)

W dniu 18.09.2019 o 13:07, Mitek napisał:

Cześć

Brawo Maciek, brawo. Każde takie przedsięwzięcie jest ogarnialne w momencie gdy jesteś zdrowy, w normalnej nawet formie, gdy sprzęt pracuje jak należy i pogoda znośna. Każdy element, który w tej układance nie zagra wpływa na pozostałe i czyni spokojną realizację planu - walką. Tym większy szacun, że dałeś psychicznie radę opanować przeciwności.

Całkowicie rozumiem Twoje sugestie co do błędów taktycznych jakie popełniłeś. Na długich dystansach można jedynie jechać swoim tempem wsłuchując się w sygnały od organizmu. Każda próba dostosowania tempa do kogoś - czy to szybciej czy wolniej to nie ma znaczenia - powoduje późniejsze straty i zmęczenie.

Jeszcze raz szczery podziw dla Twojej siły i wytrwałości Maćku!

Pozdrowienia

Dokładnie tak to wygląda. Trzeba trzymać własne tempo, bo to daje najlepsze efekty, a jak już coś nie zagra, to się zaczyna prawdziwa walka o przetrwanie. Było ciężko, ale jeszcze bardziej by bolał drugi w tym roku DNF... ;)

Mitek, przeczytałem wcześniej, że chcesz pojechać Wisłę 1200. Jak najbardziej polecam! Koniecznie szybko się wpisz na listę i opłać startowe! Presja na ten maraton jest wyjątkowa! Trasa w tym roku była zdecydowanie ciekawsza, choć trudniejsza. Doszły przejazdy przez miasta - może to trochę męczące przebijać się przez turystów, ale za to ciekawe! No i więcej możliwości spożycia normalnego obiadu. Na pewno w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Nawet jakbyś nie mógł pojechać, bo coś wyskoczy, to organizator zwróci Ci kasę, a jak nie, to chętnych na odkupienie pakietu nie brakuje. :)  No i ta atmosfera na tym maratonie! Zabawa jest wyjątkowa, tak jak i sami uczestnicy.

W dniu 18.09.2019 o 17:42, jank napisał:

,to nie ciało powoduje,że w takich przedsięwzięciach osiąga się metę ale psychika która nie ulega bólowi i znużeniu.

Dokładnie tak jest! To głowa pracuje najbardziej i nawet doświadczeni ultrasi potrafią ulec swoim słabością.

20 godzin temu, mysiauek napisał:

By the way, nie myślałeś o streamowaniu na żywo z jakiejś kamerki na "potralu gdzie ludzie stremują i zbierają z tego  kasę" ? :) Ja bym chętnie dopłacił do patrzenia jak jedziesz :)

Wiesz, ja jestem zacofany w nowinkach elektronicznych, ale pomysł ciekawy. Tylko nie wiem, czy chcielibyście słuchać tyle przekleństw, co czasem wyrzucam z siebie... xD No dobra, dźwięk wyłączamy. ;)

15 godzin temu, Annaa napisał:

@johnny_narciarz który to już medal Kilometrożerco? Muszę przyznać ,że ten jest bardzo ładny. :)

IMG_20190917_212520.jpg.f674cc1c4cc5e636df8c023f8c4531a9.jpg

 

 

Na chwile obecną ukończyłem oficjalnie 8 maratonów: Piękny Wschód 510, 2 x Wisła1200, BBT 1008, Pierścień Tysiąca Jezior 610, MRDP Zachód (1122km), MRDP Góry (1148km) i Marato Północ Południe (946km). Oprócz tego po za zawodami przejechałem się bardzo trudną trasą Tour de Silesia 510 (w limicie czasu) i nie ukończyłem Race Through Poland - przejechałem ok 300 km i z powodu kolana się wycofałem. Nieoficjalnie wylicytowałem też medal Tour de WOŚP i samemu odrobiłem trasę, która liczyła 200 km, a dokładnie 3 razy zrobiłem ponad 200 km. :) 

Co w przyszłym sezonie? Ponownie BBT, bo chcę pomóc koledze spełnić marzenie (przetargałem go na kole przez PTJ610), na pewno MRDP Wschód i? Myslę powtórzyć RTP, pojechać oficjalnie Tour de Silesię 510 (ma mieć aż 10 tys. przewyższenia!), chodzi mi też po głowie Maraton Troki - Grunwald -Troki w 610 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem. Do zrobienia 1410 km... :) .Tylko na start mam 800 km i to mnie zniechęca. Za długa podróż i za drogo to wyjdzie. Być może załapie się na Karpackiego Hulakę (ok 600 km po Beskidach i Tatrach).

 

PS.Tak wyglądała trasa Tour de Silesi 510 w tym roku, plus mój dojazd do niej (start i meta):

79749106_tds2.thumb.jpg.4d7a90fa3c98ab1eff250a9105016a5d.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...