Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Motocyklem na narty


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem kiedyś, że chcę wrócić na motocykl? No to wróciłem! Jedną z pierwszych rzeczy, jaką zrobiłem, to pojechałem na narty. xD Taka zaległa relacja...  Kupiłem taką

niepozorną turystyczną maszynę Honda CBF 600. Dostałem nawet gratis fajny kufer. Po 20 latach przerwy miałem wątpliwości, jak sobie poradzę, ale tego się nie zapomina! Kilka przejazdów i szybko przekonałem się, że to wyjątkowo przyjazna i łatwa w opanowaniu maszyna. Skoro tak, to pozostało pomyśleć, jak zainstalować narty. Prę gum z haczykami i po sprawie!

20190323_172018.thumb.jpg.41aee987fb6b8ea615fac83f8701d614.jpg

Po chwili walki udało się pewnie zainstalować narty, ale taki żagiel? Może być niebezpiecznie. Postanowiłem więc pojechać bocznymi drogami, nie przekraczając 80 km/h. Wyraźnie to był jakaś wartość graniczna. Powyżej moto było zbyt wrażliwe na podmuchy wiatru i nieprzewidywalne. Ale przy mniejszych prędkościach w pełni do opanowania. Tak dojechałem do BSA, gdzie miałem pośmigać w swój ulubiony sposób... Mały przepak, zmiana ekwipunku i na stok!

20190323_161239.thumb.jpg.dee58f95df1c6c9c7f868e3280151c64.jpg

Kurtka, spodnie, buty i kask motocyklowy bez problemu zmieściły się w kufrze zamykanym na kluczyk. Dokumenty itp. zabrałem ze sobą. Pozostało ubrać buty i na stok! Pogoda cudowna, warunki idealne!

G0023325.thumb.JPG.7d431cfa5878d8fb7b2051f56e3dc1b7.JPG

Śnieg znikał w oczach, bo temperatura osiągała 20 st w cieniu, ale wystarczyło białego nie tylko na ten dzień. Pojeździłem i się opaliłem, po czym przyszedł czas na powrót. Ponownie trzeba było ubrać zbroje motocyklową, przypiąć narty i do domciu.

P1240957.thumb.JPG.be6b0b7a3b6a6a83eb47a6948fa7fe11.JPG

Moto narty zaliczone! ;) 

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 8
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 09:11, surfing napisał:

Gratulacje i ostrożnie, na CBF 1000 przejeździłem 2 sezony i dobrze że miałem wersje z ABS, skuter 400  okazał się optymalny od kilku sezonów.

Na skuter można więcej załadować :)

Mam wersję z ABS i sprawdzony! Zatrudniłem rzeczoznawcę do oględzin. :)

W dniu 2.09.2019 o 13:25, Sariensis napisał:

@johnny_narciarz gdybyś czegoś szukał do Cebeefki, to Mariusz na pewno pomoże, prawdziwy pasjonat motocykli z wyglądem rockersa, ale jak to motocyklista, bardzo przyjaźnie nastawiony ;) :

 

https://motoszrank.pl/

 

Dzięki. :) CBF to popularny motocykl i do tego sam silnik był wykorzystywany w innych maszynach Hondy. Nie ma najmniejszego problemu z częściami. :)

W dniu 2.09.2019 o 16:16, Cosworth240 napisał:

Hmmm - jest pewnie wiele patentów, ale paru gości rozwiązało to przy pomocy własnych rączek i pewnej wiedzy technicznej w ten sposób - wygląda to dość stabilnie:

image.thumb.png.0dcebec0c99b2e870b96e566b8e2b4dd.png

image.png.aeb9f68ebb49782a2d31dc1345bf39bc.png

Ciekawe rozwiązanie, ale brakuje kufra. Co prawda w niektórych stacjach można wynająć szafkę, ale to jeszcze nie jest powszechne. :)

PS. Teraz zwróciłem uwagę, że można zastosować boczne kufry. Zainteresuję się tym. :)

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...