Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurtka narciarska - wybór


marvel007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...
W dniu 9.09.2019 o 11:06, mirekn napisał:

Aktualny TOP to membrana GORE-TEX® Active with SHAKEDRY™ Technology. Na 100% z biegowych modeli kurtek robi je Dynafit i Arcteryx (bo takie oglądałem i zbierałem o nich opinie). Uwaga ! nie pod plecak.

Lekka 215g  i  chyba mocna https://www.skalnik.pl/kurtka-lagorai-gtx-active-black-out-4570-988867

3-warstwowa kurtka męska Salewa Lagorai  membrana GORE-TEX® Active 2.0

GORETEX 2.0 SHAMAL 3L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 19:33, cysiu napisał:

@surfing ten softshell wygląda ciekawie (zwłaszcza cenowo). Używasz go może albo ktoś ze znajomych? W opiniach piszą niektórzy, że nie chroni przed wiatrem. Jeśli to fakt to nie wiem czy się sprawdzi, bo jednak wieje to u nas często.

Chyba będę szukał:

- cienki, wiatroszczelny softshell

- jakaś przeciwdeszczówka na mambranie

- być może coś puchowego, np. to: https://www.decathlon.pl/p/kamizelka-trekkingowa-meska-puchowa-forclaz-mt100/_/R-p-169275?mc=8749655&c=Bordowy

Cytat

do tej pory mój strój wymagał raczej ciągłej aktywności  (awaryjnie była folia NRC) i czasem żal było szybko zjeżdżać w dół, a piękne widoki + mróz i wiatr na górze

300g w plecaku za komfort delektowanie się widokami popijając herbatę przed zjazdem - bezcenne.

Puchówkę polecam z długim rękawem bez kaptura, syntetyczną bo grzeje też mokra i piorę ją prawie po każdej turze.

 

Ten tani softshell jest super do aktywności na skiturach, spróbuj - niewiele ryzykujesz, a będziesz miał jakiś odnośnik, sprawdza się też w lecie jak zaczyna wiać.

 

Ciekawa oferta https://www.polarsport.pl/odzie/kurtki/kurtki-nieprzewiewne.html?plec=3065%2C3067&product_list_dir=asc&product_list_order=price

Dodatkowo od każdej ceny można dostać rabat 11% 

Wygląda ciekawie: 320g  SALEWA PUEZ 2 DST HOODY

922539a7-81af-4d88-a4ed-72d1dfc9725a.png

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 13:21, surfing napisał:

Lekka 215g  i  chyba mocna https://www.skalnik.pl/kurtka-lagorai-gtx-active-black-out-4570-988867

3-warstwowa kurtka męska Salewa Lagorai  membrana GORE-TEX® Active 2.0

GORETEX 2.0 SHAMAL 3L 

Faktycznie mocna ta kurtka?

Bo opinii brak, a waga piórkowa 215g

 https://www.polarsport.pl/odzie/kurtka-salewa-lagorai-gtx-act.html

 

 

kurtka-salewa-lagorai-gtx-act-black.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Aby nie zakładać kolejnego wątku - czy ktoś używa jakiś model kurtki firmy Phenix z izolacją Thunderon Digenite Thermo? 

Nie mogę odszukać informacji w necie na temat gramatury ociepliny i boję się aby nie była za ciepła. Do tej pory używałem HH 80g korpus i 40g rękawy i to było idealnie dla mojej termiki na różne warunki (tylko na bazową warstwę lub dokładałem drugą).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, gabrik napisał:

Aby nie zakładać kolejnego wątku - czy ktoś używa jakiś model kurtki firmy Phenix z izolacją Thunderon Digenite Thermo? 

Nie mogę odszukać informacji w necie na temat gramatury ociepliny i boję się aby nie była za ciepła. Do tej pory używałem HH 80g korpus i 40g rękawy i to było idealnie dla mojej termiki na różne warunki (tylko na bazową warstwę lub dokładałem drugą).

 

Poczytaj głębiej gdzieś o tej izolacji bo to robi sporą różnice....mam dwie kurtki o identycznej gramaturze i ta w której jest Primaloft Silver jest znacznie cieplejsza od tej z Thinsulate 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gabrik napisał:

Niestety nic nie potrafię odszukać i jeszcze strona Phenixa nie funkcjonuje.

THUNDERON® DIGENITE THERMO

 Digenite Thermo insulation contains Thunderon® fiber for superior warmth and heat retention. Digenite Thermo insulation is a ceramic composite incorporation Copper Light (Sunlight and other Light) which Infrared Rays (Short and Long) which are invisible to the eye. By an exothermic heat generation from natural sunlight and body energies, generates heat and retains this heat,. Digenite Thermo material absorbs these electric waves to generate heat. Furthermore, this Thunderon Digenite Thermo has strong anti-microbial and static electricity minimizing properties.

PHENIX NESTLATION INSULATION

 Phenix's original 100% polyester high-loft insulation brings unbelievable warmth and comfort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lexi napisał:

THUNDERON® DIGENITE THERMO

 Digenite Thermo insulation contains Thunderon® fiber for superior warmth and heat retention. Digenite Thermo insulation is a ceramic composite incorporation Copper Light (Sunlight and other Light) which Infrared Rays (Short and Long) which are invisible to the eye. By an exothermic heat generation from natural sunlight and body energies, generates heat and retains this heat,. Digenite Thermo material absorbs these electric waves to generate heat. Furthermore, this Thunderon Digenite Thermo has strong anti-microbial and static electricity minimizing properties.

PHENIX NESTLATION INSULATION

 Phenix's original 100% polyester high-loft insulation brings unbelievable warmth and comfort.

Tą papkę marketingową znam. Niestety żadnych twardych danych o gramaturze. Cóż zamówiłem Helly Hansen i Phenix, zobaczę w bezpośrednim porównaniu i zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam... właśnie zakupiłem kurtkę Core JMP....nie polecam i przestrzegam przed kupnem....kurtka przy niewielkim mrozie -1 podczas zjazdu nie trzyma ciepła....przemarcłem w niej jakby było -15....pan manager z JMP bardzo zadufany w sobie ma tylko jedną radę kupić zestaw termiczny pod spod w zależności od pogody....przyznał ze kemu tez jest zimno w jego kurtce... naprawdę nie polecam

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysztof Z napisał:

Witam... właśnie zakupiłem kurtkę Core JMP....nie polecam i przestrzegam przed kupnem....kurtka przy niewielkim mrozie -1 podczas zjazdu nie trzyma ciepła....przemarcłem w niej jakby było -15....pan manager z JMP bardzo zadufany w sobie ma tylko jedną radę kupić zestaw termiczny pod spod w zależności od pogody....przyznał ze kemu tez jest zimno w jego kurtce... naprawdę nie polecam

Jak przemarzasz, zawsze możesz ją sprzedać. Ktoś na forum chętnie tanio odkupi 😉. Ta kurtka ma ocieplinę THINSULATE 80g . Jak potrzebujesz więcej ciepła (pisane bez złośliwości), załóż dodatkową warstwę, typu polar. Jak jest -1, jeżdżę w kurtce bez jakiejkolwiek ociepliny. Każdy ma jednak inną termikę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne materiały kurtek, różne przeznaczenie. Droższa kurtka nie znaczy to samo co cieplejsza kurtka. Są super kurtki w których jak się nie ruszasz to będziesz marzł, a jak ciągle jeździsz to nie zamienisz na inną.  Poza tym THINSULATE 80g to nie jest jakaś super gruba warstwa izolacji. Przy niekorzystnej termice może być zimno. Ciekawa sprawa, że aż Cię to zmotywowało do założenie profilu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof Z napisał:

Spód miałem ten sam co zawsze....

Może Ty się zmieniłeś... np. po covid19... albo krążenie szwankować zaczęło..

Sam używam dwóch kurtek, jedna ocieplona 3M Thinsulate druga Primaloft silver obie 100/80g (80g w rękawach) - zapytasz po co dwie? ano właśnie dlatego że jedna jest nieco większa żeby można było jeszcze coś ubrać pod spód jak bedzie bardzo zimno (przed covidem nie robilem takich ceregieli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Redster napisał:

Ciekawa sprawa, że aż Cię to zmotywowało do założenie profilu na forum.

Bo nie lubię jak producent wymądrza się wobec klienta. Sam jestem producentem odzieży i troche na ten temat wiem , ale bycie przeświadczonym o swojej nieomylności i jeszcze wkurzonemu klientowi powiedzieć , że nie ma sie dla niego czasu to po pierwsze brak podstaw sprzedaży i negocjacji a po drugie brak kultury....widać zarządzający JMP mają klienta głeboko w nosie...tak głęboko że aż w d..pie

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof Z napisał:

Bo nie lubię jak producent wymądrza się wobec klienta. Sam jestem producentem odzieży i troche na ten temat wiem , ale bycie przeświadczonym o swojej nieomylności i jeszcze wkurzonemu klientowi powiedzieć , że nie ma sie dla niego czasu to po pierwsze brak podstaw sprzedaży i negocjacji a po drugie brak kultury....widać zarządzający JMP mają klienta głeboko w nosie...tak głęboko że aż w d..pie

Ale zastanów się co można odpowiedzieć klientowi, któremu nie wystarcza 80 g ociepliny? Robią sensowne kurtki, które dla aktywnej większości są w sam raz. Ale ja na przykład nie kupiłbym bym tej kurtki nawet za ćwierć ceny. Tej a także jakiejkolwiek innej zawierającej choćby symboliczne 40 g warstwy termicznej. Bo mam gołe laminaty HS lub lekkie SS. I gdybym jednak przypadkiem nabył tę "Twoją" kurtkę nabył to musiałbym zadzwonić z awanturą, że robią za ciepłe kurtki. 

Jest szansa, że po paru zakupach będziesz już cokolwiek wiedział o swoich potrzebach a także o tym jak się w góry ubierać. Choć jest też szansa, że nie będziesz tego wiedział. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysztof Z napisał:

aaaaaa...no tak wszystkiemu winny covid:)

To zostaje tylko Tusk i Neonówka.... :)

W dniu 7.03.2023 o 00:42, Redster napisał:

Ciekawa sprawa, że aż Cię to zmotywowało do założenie profilu na forum.

 

7 godzin temu, Krzysztof Z napisał:

Sam jestem producentem odzieży

@Redster ..no i masz odpowiedz 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...