Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart Voelkl Deacon 74 , Fischer RC4 The Curv TI DYLEMAT?


Gonziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poziom swoich umiejętności oceniam na 7-8.

Myśle nad zakupem nowych nart na tegoroczny sezon.

Mam dylemat pmiędzy nartami które podałem w tytule czyli Deacon 74 lub RC4 The Curv TI.

W tamtym roku w Szczyrku miałem okazje testować Deacony i byłem zachwycony nartka w długim jak i w krótkim skręcie jechała super.

Ogladałem takze wiele recenzji z nartki RC4 The Curv i wydaje mi się ze może też być porównywalna.

Czy miał ktoś moze doświadczenie z obiema nartkami i może mi cos powiedzieć o podobieństwach?

Napewno odpalają typowe slalomówki typu Voelkl Racetiger SC testowałem na kasprowym i dla mnie narta za twarda.

 

Pozdrawiam i licze na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze jeździło Ci się na Volklach, to się na nie zdecyduj. Recenzje, recenzjami, ale chyba lepiej abyś oparł się na własnych odczuciach niż relacjach innych osób. Osobiście jakoś nigdy nie byłem przekonany, że na podstawie testów, recenzji lub odczuć innych osób, można kupić narty. Gdy jestem na kupnie - idę w Alpach do wypożyczalni - biorę kilka modeli, które potencjalnie mogą pasować i na podstawie takich "testów" coś siada albo nie. Dwa lata temu na Tuxie przeszedłem tak przez cała praktycznie gamę Stockla. Na papierze wydawało mi się, że Stockl SX to będzie to, a w praktyce w ogóle nie mogłem się z nimi jakoś "dogadać". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Porównujesz dwie zupełnie różne narty. Volkl to narta uniwersalna o charakterze popularnego am do którego dodano różne bajery,... ale to AM. Z kolei Fischer to narta z grupy i o konstrukcji i geometrii zbliżonej do sportowej narty SL.

Co więc wybierasz...

Umiejętności wskazują na nartę sportową a odczucia z jazdy na AM jak widać.

Bierz to co Ci się sprawdziło ale miej świadomość, że nawet po testach to jest pewnego rodzaju loteria a przygotowanie narty, warunki, forma dnia i wiele jeszcze innych znmiennych wpływa na odczucia z jazdy bardzo mocno.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...