Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Gonziu

Wybór nart Voelkl Deacon 74 , Fischer RC4 The Curv TI DYLEMAT?

Recommended Posts

Witam.

Poziom swoich umiejętności oceniam na 7-8.

Myśle nad zakupem nowych nart na tegoroczny sezon.

Mam dylemat pmiędzy nartami które podałem w tytule czyli Deacon 74 lub RC4 The Curv TI.

W tamtym roku w Szczyrku miałem okazje testować Deacony i byłem zachwycony nartka w długim jak i w krótkim skręcie jechała super.

Ogladałem takze wiele recenzji z nartki RC4 The Curv i wydaje mi się ze może też być porównywalna.

Czy miał ktoś moze doświadczenie z obiema nartkami i może mi cos powiedzieć o podobieństwach?

Napewno odpalają typowe slalomówki typu Voelkl Racetiger SC testowałem na kasprowym i dla mnie narta za twarda.

Pozdrawiam i licze na odpowiedz :)

Jeżeli dobrze jeździło Ci się na Volklach, to się na nie zdecyduj. Recenzje, recenzjami, ale chyba lepiej abyś oparł się na własnych odczuciach niż relacjach innych osób. Osobiście jakoś nigdy nie byłem przekonany, że na podstawie testów, recenzji lub odczuć innych osób, można kupić narty. Gdy jestem na kupnie - idę w Alpach do wypożyczalni - biorę kilka modeli, które potencjalnie mogą pasować i na podstawie takich "testów" coś siada albo nie. Dwa lata temu na Tuxie przeszedłem tak przez cała praktycznie gamę Stockla. Na papierze wydawało mi się, że Stockl SX to będzie to, a w praktyce w ogóle nie mogłem się z nimi jakoś "dogadać". 

• Like 1

Cześć

Porównujesz dwie zupełnie różne narty. Volkl to narta uniwersalna o charakterze popularnego am do którego dodano różne bajery,... ale to AM. Z kolei Fischer to narta z grupy i o konstrukcji i geometrii zbliżonej do sportowej narty SL.

Co więc wybierasz...

Umiejętności wskazują na nartę sportową a odczucia z jazdy na AM jak widać.

Bierz to co Ci się sprawdziło ale miej świadomość, że nawet po testach to jest pewnego rodzaju loteria a przygotowanie narty, warunki, forma dnia i wiele jeszcze innych znmiennych wpływa na odczucia z jazdy bardzo mocno.

Pozdrowienia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By benm323
      Witam. Zdecydowałem się już za poradą @mifilim na narty Fischer RC One 78 GT Twin Powerrail. Niby 165cm za krótkie, ale mam obawy i nie wiem czy słuszne czy 171cm nie będą z kolei za długie.
      Poradźcie proszę jaką długość wybrać. Obejrzałem filmiki Tomka Kurdziela i on sugeruje dla mężczyzn "typowych" długość 175cm, ale też narty nartom nie są równe. Tutaj chodzi mi o konkretny model.  Jeszcze podam moje dane:
      Wzrost: 172
      Waga: 77
      Jazda na nartach: 20 (ostatnie 4 lata- 2tyg-AU i 2tyg-PL)
      Umiejętność: 6 
      Obecne buty: Atomic M-Tech 90

• By galdon
      Witam
      Sprzedam Narty FISCHER RC4 THE CURV RC4 Z13 FF 2019 178
      Narty są moja prywatna własnością kupione w połowie stycznia, na stoku były max 5 razy
      Do nart załączam dowód zakupu, narty po sezonie nasmarowane i naostrzone
      Pozdrawiam

• By darekas
      Proszę o poradę jakie narty z aktualnie dostępnych modeli wybrać dla córki.
      21 lat jeździ dobrze ale nie na krawędziach. 
      Wzrost 178cm Waga 73kg
      Poszukuje narty uniwersalnej do jazdy całodniowej na przygotowanych stokach.
      Czy jest może jakiś odpowiednik narty Fischer Progressor F18 ale w wersji dla kobiet. 
      Podrzucie jakieś pomysły.  Dzięki
    • By sleddogs
      Kupię płytę Marker piston.
    • By yoss
      FISCHER RC4 WORLDCUP RC+ FISCHER Z12 
      2ga gigantka Fischera z kolekcji 14/15
      Narta przyjazna, o charakterze Mastera.
      185 cm długości, promień – 19 m, taliowanie – 116-68-99
      Narta w stanie bardzo dobrym, żadnych uszkodzeń.
      Krawędzie równe i grube ~2mm.
      W zeszłym sezonie, narta po serwisie była 1 (słownie: jeden) dzień na śniegu.
      Przesmarować i jeździć.
      Cena dla forumowiczów – 490 zł
      Odbiór osobisty w Krakowie lub wysyłka kurierska w cenie.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...