Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

GoPro 8 już przed sezonem...


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam swoją nową kamerę... 

received_2267472523382198.jpeg.38aab2cc8f86062d38397d4c11e518dd.jpeg

...jeszcze jej nie ma w sprzedaży, ale ma być przed sezonem narciarskim. 

Ponieważ sprzedałem swoją starą 4kę...teraz będę miał 8mkę 🙂

Co nowego, w porównaniu do 7 black? 

Jeszcze lepszy procesor i stabilizacja. Mocniejsze parametry nagrywania. Lampa błyskowa. Mikrofon zewnętrzny dużo lepszej klasy. Jak widać na fotce monitorek obrotowy.

Spora rewolucja! 

Warto było poczekać na takie cacuszko 👍

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Micheł napisał:

Podejrzewam że w granicach 1800 zł. Dopóki nie zrobią porządku z softem to nadal będą cyrki z użytkowaniem. Nie cieszyłbym się przedwcześnie, jeśli nie mam pewności że to będzie dobry sprzęt, a zwłaszcza w porównaniu z innymi modelami. 

Myślę że cena będzie wyższa niż 1800 zł. Jak pokazała się Gopro 7 to cena była chyba w granicach 1900 zł z tego co pamiętam, teraz można kupić za około 1500 zł. 
Jak wyszła Gopro 6 to cena była około 2500 zł jeśli dobrze pamiętam, nieźle wtedy poszaleli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz może zawieraÄ: tekstObraz może zawieraÄ: tekst

 Hyper Smooth 2.0
 Time warp 2.0
 SuperPhoto + HDR
 Night Lapse Video
 Voice Control
 Advance Wind-Noise Reduction
 Custom Presets
 100Mbps Bit Rate
 HEVC Video Format
 Face, Smile, Blink Scene Detection
 8X slow Motion

Mają też być dodatkowe akcesoria.

Z nieoficjalnych informacji cena 399$

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że miałeś do tej pory 4-kę i nie masz pojęcia o problemach posiadaczy 7-ki (oraz w mniejszym stopniu 6) :)

No cóż, życzę Ci, żeby ta badziewna firma naprawiła to co spartoliła robiąc swoje kamery wodoszczelnymi bez dodatkowej obudowy - czyli od 6-tki :), bo inaczej Twój entuzjazm bardzo szybko przerodzi się w frustrację. 

A dla tych co nie w temacie: 7-ka: zawiesza się (przerywając nagranie), przegrzewa - co owocuje wyłączeniem kamery (urocza ikonka termometru na przednim wyświetlaczu) - jednym słowy - po zjechaniu fajną trasą, na dole może się okazać, że nic się nie nagrało - słabe.

Byłem bliski kupna 7-ki, ale coś mnie tknęło by poczytać z jakimi problemami na co dzień stykają się jej użytkownicy, zajrzałem więc na forum GP i ..... codziennie nowe posty ludzi w których przeważały te dwa tematy. W recenzjach tego nie znajdziecie, za to podpytani vlogerzy których oglądam (w tym Jacek Ciszak) z którym chyba razem jeździłeś potwierdzają to.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ch4rvel napisał:

Rozumiem, że miałeś do tej pory 4-kę i nie masz pojęcia o problemach posiadaczy 7-ki (oraz w mniejszym stopniu 6) :)

No cóż, życzę Ci, żeby ta badziewna firma naprawiła to co spartoliła robiąc swoje kamery wodoszczelnymi bez dodatkowej obudowy - czyli od 6-tki :), bo inaczej Twój entuzjazm bardzo szybko przerodzi się w frustrację. 

A dla tych co nie w temacie: 7-ka: zawiesza się (przerywając nagranie), przegrzewa - co owocuje wyłączeniem kamery (urocza ikonka termometru na przednim wyświetlaczu) - jednym słowy - po zjechaniu fajną trasą, na dole może się okazać, że nic się nie nagrało - słabe.

Byłem bliski kupna 7-ki, ale coś mnie tknęło by poczytać z jakimi problemami na co dzień stykają się jej użytkownicy, zajrzałem więc na forum GP i ..... codziennie nowe posty ludzi w których przeważały te dwa tematy. W recenzjach tego nie znajdziecie, za to podpytani vlogerzy których oglądam (w tym Jacek Ciszak) z którym chyba razem jeździłeś potwierdzają to.

Ja potwierdzam, że u mnie, w dwóch GoPro 7 jest ten sam problem - zawieszanie się kamery. Obchodzę to tak, że nie włączam jej na stale, tylko włączam samo nagrywanie, kiedy potrzebuję nagrać ujęcie. 

Natomiast jakość nagrań, a przede wszystkim stabilizacja powalają! Nowa 8 ma bardzo interesującą specyfikację 4K z 120 fps i Full HD z 480 fps. Do tego nowa obudowa z mikrofonem oraz dodatkowy wyświetlacz i lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekałbym na oficjalne testy, od "zwykłych" nieopłacalnych przez Gopro twórców oraz opinie od samych użytkowników, bo w rzeczywistości można odczuć spore rozczarowanie.

Przecieki po części się sprawdziły, procesor ten sam, 4k/60 fps i trochę ulepszona stabilizacja i kilka bajerów w postaci zmienionego menu dodaniu kilku funkcji w interfejsie i jak wiadomo akcesoria. Na plus że w końcu coś z obudową zrobili, stopka wbudowana która pewnie będzie się urywała, albo spowoduje pęknięcia wokół niej. Najgorszą zmianą według według mnie jest brak wymiennego szkiełka obiektywu. Niby kamera sportowa, ale jeśli pęknie szkło albo mocno zarysuje się to co wtedy? Kosz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym (sic!) teście/recenzji jakie oglądałem kilka miesięcy temu kiedy byłem zainteresowany kupnem 7-ki, nie było słowa o zawieszaniu, wyłączaniu z powodu przegrzania. To najlepiej dowodzi jak "rzetelne" są te testy. URL do recenzji wrzuciłem, bo lepiej oglądać porównania niż marketingowy bełkot. Sukcesem GoPro byłoby gdyby 8-ka nie miała w/w problemów które są kluczowe, a nie rozkładane nóżki montażowe, czy opcjonalny ekranik.

P.S. sam jestem zadowolonym posiadaczem dji osmo - przetrwała na kasku sierpniowe upały, gdy na słońcu było ponad 40 stopni - żadnych zwiech/wyłączeń itp - to co miało zostać nagrane, zostało nagrane :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ch4rvel napisał:

W żadnym (sic!) teście/recenzji jakie oglądałem kilka miesięcy temu kiedy byłem zainteresowany kupnem 7-ki, nie było słowa o zawieszaniu, wyłączaniu z powodu przegrzania. To najlepiej dowodzi jak "rzetelne" są te testy. URL do recenzji wrzuciłem, bo lepiej oglądać porównania niż marketingowy bełkot. Sukcesem GoPro byłoby gdyby 8-ka nie miała w/w problemów które są kluczowe, a nie rozkładane nóżki montażowe, czy opcjonalny ekranik.

P.S. sam jestem zadowolonym posiadaczem dji osmo - przetrwała na kasku sierpniowe upały, gdy na słońcu było ponad 40 stopni - żadnych zwiech/wyłączeń itp - to co miało zostać nagrane, zostało nagrane :)

 

 

1 godzinę temu, Micheł napisał:

Poczekałbym na oficjalne testy, od "zwykłych" nieopłacalnych przez Gopro twórców oraz opinie od samych użytkowników, bo w rzeczywistości można odczuć spore rozczarowanie.

Przecieki po części się sprawdziły, procesor ten sam, 4k/60 fps i trochę ulepszona stabilizacja i kilka bajerów w postaci zmienionego menu dodaniu kilku funkcji w interfejsie i jak wiadomo akcesoria. Na plus że w końcu coś z obudową zrobili, stopka wbudowana która pewnie będzie się urywała, albo spowoduje pęknięcia wokół niej. Najgorszą zmianą według według mnie jest brak wymiennego szkiełka obiektywu. Niby kamera sportowa, ale jeśli pęknie szkło albo mocno zarysuje się to co wtedy? Kosz? 

Panowie,

mam zamówioną GoPro 8 w przedsprzedaży - dostawa pod koniec października. Jak tylko dostanę postaram się zrobić rzetelny test i opiszę jak się sprawuje nowa kamera. Znam problemy GoPro 7 i od razu będę wiedział, czy są te same problemy, czy może inne.

Na marginesie, na razie nie będzie w sprzedaży nowych akcesoriów, na których mi bardzo zleżało: nowej obudowy z mikrofonem, lampy i wyświetlacza LCD. podobno mają być dostępne na początku przyszłego roku

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ch4rvel napisał:

W żadnym (sic!) teście/recenzji jakie oglądałem kilka miesięcy temu kiedy byłem zainteresowany kupnem 7-ki, nie było słowa o zawieszaniu, wyłączaniu z powodu przegrzania. To najlepiej dowodzi jak "rzetelne" są te testy.

Jeśli chodzi o testy elektroniki spotrowej to chyba najlepszy na świecie jest DC Rainmaker: https://www.dcrainmaker.com/2019/10/gopro-hero8-black-review.html . Jeśli czegoś nie wyłapał, to komentujący poniżej często dopisują. Aczkolwiek o przegrzewaniu się siódemki chyba nic nie ma (jest coś o problemach z kartami SD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nikdob napisał:

. Aczkolwiek o przegrzewaniu się siódemki chyba nic nie ma (jest coś o problemach z kartami SD).

Tak, to jest duży problem. Ja mam kilka rodzajów kart, różnych producentów, wszystkie rekomendowane przez GoPro i ze wszystkimi obie kamery się zawieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nikdob - znam doskonale dc rainmaker :) głównie z tematów rowerowych. Co do tematu testów - moim zdaniem wygląda to tak:

- kamery zostają u recenzentów w rodzaju prezentu, po tym, gdy obie strony podpiszą autoryzacje testu/recenzji. Czyli GoPro spodobała się recenzja, to na koniec rzuca: kamerkę proszę sobie zachować. Jak myślisz - czy teraz taki recenzent nawet po otrzymaniu sygnałów, że jest coś z nią nie tak, zmieni swoją opinie? Czy po prostu to pominie, bo może przy następnej GP znów ją zachowa po dobrej recenzji

- recenzenci testują ją krótko i pobieżnie. GP7 będzie w 99.9% działała prawidłowo włączona na kilka, góra kilkanaście minut. Przegrzewanie jej zaczyna się po nieco dłuższym czasie (choć rekordzista w klimatyzowanym pokoju +19C zobaczył termometr na przednim wyświetlaczy w mniej niż 20 minut), więc siłą woli nie doświadczają tego.

Samo GP jest świadome problemu: https://gopro.com/help/articles/solutions_troubleshooting/Short-Record-Times

Dla tych którzy koniecznie chcą mieć GPH8 proponował bym wstrzymanie się z zakupem i śledzenie: https://community.gopro.com/t5/forums/filteredbylabelpage/board-id/Cameras/label-name/HERO8 Black

Utopić prawie 2k w kamerę która się wam zwiesi na stoku przy zerowej temperaturze z powodu przegrzania - śmieszno-smutny przypadek :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ch4rvel napisał:

- kamery zostają u recenzentów w rodzaju prezentu, po tym, gdy obie strony podpiszą autoryzacje testu/recenzji. Czyli GoPro spodobała się recenzja, to na koniec rzuca: kamerkę proszę sobie zachować. Jak myślisz - czy teraz taki recenzent nawet po otrzymaniu sygnałów, że jest coś z nią nie tak, zmieni swoją opinie? Czy po prostu to pominie, bo może przy następnej GP znów ją zachowa po dobrej recenzji

Tu spróbuję CI wytłumaczyć i wyprowadzić z błędu. Otóż nie jest tak jak piszesz. Nikt za kamerkę nie będzie narażał swojej reputacji. Ja jestem w podobnej sytuacji. I nie raz, nawet na tym forum, byłem pomawiany o to, że np. za darmowy skipass i jedzenie będę dobrze ocieniał odpowiednie narty na WST. 
To jest tak, jakby mi ktoś dał do testu gogle i za to, że je zatrzymam oczekiwał przychylnej recenzji. Być może dla "Kowalskiego" otrzymanie czegoś za 1000 - 2000 zł zł "za darmo", to szczyt szczęścia, ale dla recenzentów, to praca jak każda inna. I nikt nie wystawi się na odstrzał za taką kwotę, gdy po drugiej stronie ma swoje dobre imię, pracę i zaufanie czytelników.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chciało by się wierzyć, że zawsze tak jest i każdy kto ma jakieś tam dochód z opiniowania robi to obiektywnie, z drugiej strony poraża brak informacji o tych bolączkach w recenzjach tego sprzętu - może to ta druga potencjalna przyczyna jaką wymieniłem. Gdybym nie trafił na forum gopro, potem nie poczytał komentarzy klientów na amazonie, by na koniec trafić do Ciebie na youtubie i np Bartosza Siedlarskiego który robi rowerowe vlogi, to pewnie dzisiaj byłbym kolejnym poirytowanym posiadaczem gopro 7 ;) Nie ukrywam, że jestem ciekaw czy w końcu pozbyli się tej bolączki, bo jej możliwości są ciekawe 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...