Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty skitoury/freeride


hermanisko

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, surfing napisał:

Na lekkim czy ciężkim zestawie chodzi o to samo-radość z obcowania z naturą i przyjemność zjazdu z szczytu zdobytego własnym wysiłkiem. Rozumiem Cię bo jesteś pasjonatem lekkości i masz podejście trochę jak fanatycy rowerów wyścigowych co na turystów z sakwami patrzą z wyższością, a przecież jedni i drudzy mają taką samą radość z kilometrów pokonywanych tras.

Jak wiesz jeżdżę prawie na wszystkim łącznie z zabytkowymi nartami i biegówkami,tak więc bardzo Cię proszę nie odmawiaj mi prawa do odmiennego zdania niż Twoje.

Na Słowacji w dalszym ciągu można spotkać  turystów na 30 letnich skiturach z kultowymi  Silvrettami 400 i nie wydaje mi się że z powodu zdobycia jednego szczytu mniej nie mają radości z narciarskiej tury. Paradoksalnie idąc z ciężkim sprzętem jest większy kontakt z naturą bo trzeba się częściej zatrzymywać i można delektować się dłużej tą samą trasą :) 

Redukując ad absurdum - największą radość będą mieli narciarze podchodzący na klasycznych zjazdówkach. Daleko nie zajdą, zmęczą się i będą dużo odpoczywali (podziwiając widoki). 

Nie rozmawiamy tutaj o historii poruszania się po górach, o indywidualnych preferencjach pięknościowych. Rozmawiamy o bezpiecznym i nowoczesnym uprawianiu narciarstwa. Co do lekkości - nie nie jestem fanem lekkości! Nie mam zawodniczych butów ani raceowych wiązań czy plastikowych nart. Cały czas podkreślam, że wybieram rozwiązania optymalne i turystyczne. Przekonałem się, że narty do 1 kg są ciut słabe i następne będą 1,2 kg. Wychodzę jednak z założenia, że jak mam kłopoty z kontrolą to jest to przeważnie moja wina a nie sprzętu. Więc lepiej inwestować w pracę nad sobą jak w podpieranie się tym ostatnim. 

Nie odmawiam Ci prawa do dyskusji ale chciałbym usłyszeć coś sensownego a nie rozmyte ble ble. Możliwość zachowania rezerwy sił i czasu wykorzystanych na dodatkowe cele, na ewakuację lub na następny dzień jest bezcenna. Ktoś kto nie chodził przez wiele dni może tego nie czuć ale to po prostu jest fundamentalne.

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Wujot napisał:

Nie odmawiam Ci prawa do dyskusji

Dziękuję :) ale za bardzo skupiasz się na sobie - w tym wątku doradzamy innym jakie są możliwości rozpoczęcia przygody z turami bo jest ich wiele, dla Ciebie ważne jest zdobycie w jak najkrótszym czasie jak największej ilości szczytów (nie jest to przypadkiem objaw kryzysu wieku średniego? ;) ) i pewnie nie rozumiesz tego że można iść na spacer  do doliny grupą wielopokoleniową jak często w weekendy można zobaczyć to na Słowacji, proszę nie odmawiaj tym ludziom przyjemności z tury tylko dlatego bo mają stary niezawodny sprzęt.

52 minuty temu, Wujot napisał:

Redukując ad absurdum - największą radość będą mieli narciarze podchodzący na klasycznych zjazdówkach. Daleko nie zajdą, zmęczą się i będą dużo odpoczywali (podziwiając widoki). 

Nie raz widziałem takich na Szczycie Salatina (Rohace) lub Pilska, często rozmawialiśmy a szczęście aż od nich promieniało.

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, surfing napisał:

Dziękuję :) ale za bardzo skupiasz się na sobie - w tym wątku doradzamy innym jakie są możliwości rozpoczęcia przygody z turami bo jest ich wiele, dla Ciebie ważne jest zdobycie w jak najkrótszym czasie jak największej ilości szczytów (nie jest to przypadkiem objaw kryzysu wieku średniego? ;) ) i pewnie nie rozumiesz tego że można iść na spacer  do doliny grupą wielopokoleniową jak często w weekendy można zobaczyć to na Słowacji, proszę nie odmawiaj tym ludziom przyjemności z tury tylko dlatego bo mają stary niezawodny sprzęt.

Nie raz widziałem takich na Szczycie Salatina (Rohace) lub Pilska, często rozmawialiśmy a szczęście aż od nich promieniało.

A tak w kwestii jakości dyskusji

Nie znasz mnie, nawet nie wiesz w jakim jestem wieku, nie wiesz z kim chodzę (np z kolegą sporo po 70-ce, którego wprowadzałem w skitury i który ma właśnie ciężki sprzęt - cóż ekonomia) ale pozwalasz sobie na jakieś sugestie co do przyczyn czy celów. Nietrafione i żałosne. Po co to???

Temat zaczął się od pytania co jest uniwersalne. I ja się tego trzymam a Ty opowiadasz historie z mchu i paproci o tym co można spotkać. Zostań przy swojej opinii, że zmodyfikowany trochę but zjazdowy (mam na myśli Salomona i Atomica Hawk) jest uniwersalny a do tego szynówki. Ja zostanę przy wskazaniu swoich typów (czyli Backlandy, TLT7, etc) i wiązań kłowych.

I na tym protokóle rozbieżności już pozostańmy.

pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Redukując ad absurdum - największą radość będą mieli narciarze podchodzący na klasycznych zjazdówkach. Daleko nie zajdą, zmęczą się i będą dużo odpoczywali (podziwiając widoki). 

Mam koleżankę (lat 20-pare a nie 70), która wielokrotnie łaziła po Tatrach, ze sprzętem zjazdowym.  I to nie 100m od Kasprowego, tylko Np. w 5 stawach. Także byłbym ostrożny z takimi osądami.

Cytat

Zostań przy swojej opinii, że zmodyfikowany trochę but zjazdowy (mam na myśli Salomona i Atomica Hawk) jest uniwersalny a do tego szynówki. Ja zostanę przy wskazaniu swoich typów (czyli Backlandy, TLT7, etc) i wiązań kłowych.

Najbardziej uniwersalnym zestawem narciarskim będzie Atomic Hawx ultra (jak dorobią mu ski-walk)  + szynowe fritschi + slalomka 165-170cm.  Na takim zestawie będzie dało się pojechać SL i GS w przyzwoitym czasie, jak i przejść THR. 

Ty natomiast celujesz w uniwersalny zestaw górski i tu właśnie rządzi klasa Backlanda i lekkich wiązań pinowych. Wziąłbym jedynie cięższe narty (ok.1500g/szt).

 

Czy coś już wiecie o nowych wiązaniach Fritschi Xenic?

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Spiochu napisał:

Czy coś już wiecie o nowych wiązaniach Fritschi Xenic?

Wczoraj dotykałem wiązanie ATK R12 (modele prezentacyjne) i rozmawiałem z polskim dystrybutorem. Zadawałem mu takie pytania, że nie umiał odpowiedzieć. Wiązanie jeszcze nie jest w Polsce w sprzedaży, oni jeszcze nie dostali nowych wiązań w wersjach sprzedażowych: w pudełku. Nie mają instrukcji użytkownika, nie mają instrukcji montażowych itp.

O co mi chodzi: my Polacy jesteśmy bardzo na topie, nowe wiązania (ATK R12, Xenic) wchodzą na sezon 2019/20. Czyli nie jest możliwe, aby dzisiaj istniał szeroki zbiór użytkowników którzy mogliby się wypowiedzieć o praktyczności tych nowych modeli 😁😁😁

Jest tylko kilku blogerów i sponsorowanych zawodników, którzy mogli na tych modelach się przejechać. I coś tam ktoś napisał, ale to za mało aby można było z tego wyciągać wnioski czy to są dobre wiązania czy nie.

Możemy tylko dyskutować teoretycznie o cechach. O to Ci chodzi ?

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 23:35, Spiochu napisał:

Najbardziej uniwersalnym zestawem narciarskim będzie Atomic Hawx ultra (jak dorobią mu ski-walk)  + szynowe fritschi + slalomka 165-170cm.  Na takim zestawie będzie dało się pojechać SL i GS w przyzwoitym czasie, jak i przejść THR. 

Ty natomiast celujesz w uniwersalny zestaw górski i tu właśnie rządzi klasa Backlanda i lekkich wiązań pinowych. Wziąłbym jedynie cięższe narty (ok.1500g/szt).

 

Mam nadzieję, że cytat poniżej przypomni Ci o czym dyskutujemy, bo za chwilę wrzucisz tu narty do skoków i udowodnisz, że jedynie takie są uniwersalne.

W dniu 25.09.2019 o 22:00, Revect napisał:

Na nartach już długo jeżdżę i postanowiłem spróbować czegoś nowego. W tamtym roku zacząłem jeździć po snowparku, a od tego roku zamierzam zająć się też freeridem  i skitouringiem. Pytanie mam takie: Jakie polecicie buty tzw. ,,do wszystkiego,,,

W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było nawiązanie do dyskusji, tylko określenie możliwie najbardziej uniwersalnego zestawu narciarskiego. 

Skoki (te na skoczniach, nie w parku) czy biegi to nie są elementy narciarstwa alpejskiego. Podobnie jak wspinaczka.

Na SL w snowparku jeździłem, także prędzej jest to wykonalne niż, sensowny przejazd SL na miękkich twintipach.

 

A do snowparku, freeride i skitur to najlepiej będą pasowały jakieś lekkie twin tipy Np.Armada ARV 86, wiązania  Salomon shift(niższe niż szynowe), a buty to nie wiem które nadają się do skoków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że właśnie doczytałem i widzę że parę razy zostałem wymieniony dodam coś od siebie. Może się przyda. Mam za sobą całkiem udany sezon na backlandach carbon. Nic się w nich nie psuło i jestem zadowolony. Wiesiu musiał coś pomylić bo narzekałem na inne elementy nowego zestawu :). No chyba że chodzi o te języki :). Jestem z tych dla, których to jest własnie but uniwersalny. Też brałem pod uwagę tlt7 i też zrezygnowałem ze względu na brak rantu. Z tym że nie chodziło mi o raki. Tu półautomaty też by mi pasowały. Chodziło mi o jeszcze inny wymiar uniwersalności - czyli zastosowanie tych butów również do splita :). Ale to już inna historia i nie na to forum :). 
Pozdrawiam,
Kamil
P.S Narzekałem że mnie gniotą ale po dobrym wygrzaniu przestały. Przy przymiarce w sklepie było OK.

Edytowane przez kskuski
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Coś się zmieniło w temacie butów uniwersalnych?

Jako, że mam zamiar wybrać się na skitury (w tym sezonie z różnych względów nie udało mi się pojechać do Szklarskiej i spróbować pochodzić, a teraz z tego co wiem wypożyczalnie już zamknięte) to zacząłem się zastanawiać nad zakupem własnego sprzętu licząc na lepsze ceny po sezonie (chociaż ten sezon jak wiadomo rządzi się swoimi prawami). 

Szukam zestawu do wycieczek w Karkonoszach ( mam najbliżej i pewnie z sezon lub dwa tutaj głównie będę jeździł) ewentualnie jakieś Tatry (Goryczkowa), podchodzenie i zjazd trasami zjazdowymi. 

Co byście polecili do takiej aktywności? Czy np Scarpa F1 czy lepiej Maestrale 2? Rozmiar taki jak buta zjazdowego?

Wiązania myślę, że pinowe bo jednak siła już nie ta co kiedyś i waga zestawy będzie miała znaczenie. :)

Jakie narty? Wzrost 184, waga 90kg. Myślę, że narty w okolicy 88mm żebym się w puchu nie utopił, ale nie upieram się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, brachol napisał:

Witam

Coś się zmieniło w temacie butów uniwersalnych?

Jako, że mam zamiar wybrać się na skitury (w tym sezonie z różnych względów nie udało mi się pojechać do Szklarskiej i spróbować pochodzić, a teraz z tego co wiem wypożyczalnie już zamknięte) to zacząłem się zastanawiać nad zakupem własnego sprzętu licząc na lepsze ceny po sezonie (chociaż ten sezon jak wiadomo rządzi się swoimi prawami). 

Szukam zestawu do wycieczek w Karkonoszach ( mam najbliżej i pewnie z sezon lub dwa tutaj głównie będę jeździł) ewentualnie jakieś Tatry (Goryczkowa), podchodzenie i zjazd trasami zjazdowymi. 

Co byście polecili do takiej aktywności? Czy np Scarpa F1 czy lepiej Maestrale 2? Rozmiar taki jak buta zjazdowego?

Wiązania myślę, że pinowe bo jednak siła już nie ta co kiedyś i waga zestawy będzie miała znaczenie. :)

Jakie narty? Wzrost 184, waga 90kg. Myślę, że narty w okolicy 88mm żebym się w puchu nie utopił, ale nie upieram się.

Pozdrawiam

Lektura tej strony sporo randonnee

a pytanie o mocowanie

https://www.snowleader.com/cramp-in-crampon-orange-blue-DYFIT00464.html

ktos rozumie jak trzymają się przody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sstar napisał:

a pytanie o mocowanie

https://www.snowleader.com/cramp-in-crampon-orange-blue-DYFIT00464.html

ktos rozumie jak trzymają się przody?

 

To raki do nowego mocowania dynafita (w podeszwie buta). Jest tam gniazdo na niewielką ukośna płytkę.  Wątek idealny do tego o minimalizmie.

3e8202b0-dbff-44e1-a3dc-c58a70cdd9ea_dyn

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wujot napisał:

To raki do nowego mocowania dynafita (w podeszwie buta). Jest tam gniazdo na niewielką ukośna płytkę.  Wątek idealny do tego o minimalizmie.

3e8202b0-dbff-44e1-a3dc-c58a70cdd9ea_dyn

Pozdro

Wiesiek

Jakie buty to łykają? Głównie Hoji doczytalem

Compatible avec :
Hoji Pro Tour, Hoji PX, Hoji PX W, DNA/DNA Pintech by Pierre Gignoux

PRINCIPALES COLLECTIONS DYNAFIT : Dynafit TLT, Dynafit Radical, Dynafit Tour, Dynafit Hoji 
CATÉGORIE ASSOCIÉE : Piolets/crampons/casques 
Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

Jakie buty to łykają? Głównie Hoji doczytalem

Compatible avec :
Hoji Pro Tour, Hoji PX, Hoji PX W, DNA/DNA Pintech by Pierre Gignoux

PRINCIPALES COLLECTIONS DYNAFIT : Dynafit TLT, Dynafit Radical, Dynafit Tour, Dynafit Hoji 
CATÉGORIE ASSOCIÉE : Piolets/crampons/casques 

Nic mi nie wiadomo aby inni w to weszli, zresztą dynafit też w mocno ograniczonym zakresie. Raki są dość drogie ale wydaje się, że to może być mechanicznie dobre. Ale z drugiej strony pytanie czy się nie zalodza, niby też mostek termiczny powstaje. Tak, że dopiero użytkowanie wykazałoby co to jest warte. 

Jeśliby by to było naprawdę dobre to do dość drogiego buta można dodać dość drogie raki. ale nie wróżę tu sukcesu komercyjnego. Takie rzeczy powinni robić wspólnie wszyscy wytwórcy. Co jakiś czas dynafitowi zdaje się, że wprowadzi "nowy" standard ale inni to olewają. 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, mam pytanie dotyczące butów Dynafit Hoji Pu. Przymierzałem je w lutym w sklepie i planowałem je kupić. Ostatecznie ich nie wziąłem, a teraz temat odżył. Moje pytanie dotyczy tego, czy to odpowiednie buty dla człowieka, który jak dotąd spędził dwa dni na chodzeniu trasowym? Jeżeli z butami skiturowymi jest tak samo jak ze zjazdowymi, to w zasadzie nie ma tematu i sorry za zawracanie głowy, chyba że w skiturach zasady są inne. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, waldek71 napisał:

Cześć, mam pytanie dotyczące butów Dynafit Hoji Pu. Przymierzałem je w lutym w sklepie i planowałem je kupić. Ostatecznie ich nie wziąłem, a teraz temat odżył. Moje pytanie dotyczy tego, czy to odpowiednie buty dla człowieka, który jak dotąd spędził dwa dni na chodzeniu trasowym? Jeżeli z butami skiturowymi jest tak samo jak ze zjazdowymi, to w zasadzie nie ma tematu i sorry za zawracanie głowy, chyba że w skiturach zasady są inne. Dzięki.

Wyglądają ok

https://8a.pl/buty-skiturowe-dynafit-hoji-pu-green-machine-asphalt
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sstar napisał:

OK, to wiem🙂. Prawdopodobnie będę celował raczej w tę bardziej turystyczną formę, niż "quasi-wyczynową" i w związku z tym czy te buty to nie jest tak, jak jazda Hummerem po bulwarze?

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, waldek71 napisał:

OK, to wiem🙂. Prawdopodobnie będę celował raczej w tę bardziej turystyczną formę, niż "quasi-wyczynową" i w związku z tym czy te buty to nie jest tak, jak jazda Hummerem po bulwarze?

Hummer to to nie jest, swoją wagę i sztywność maja wiec przesiadka ze zjazdowych bardziej harmonijna niż np na lekkie i miękkie tlt na których jeżdżę. Są inne 130, nie 110 i ciagle to nie hummer

https://outdoormagazyn.pl/2021/02/dynafit-hoji-free-130-test-butow-freetourowych/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sstar napisał:

Hummer to to nie jest, swoją wagę i sztywność maja wiec przesiadka ze zjazdowych bardziej harmonijna niż np na lekkie i miękkie tlt na których jeżdżę. Są inne 130, nie 110 i ciagle to nie hummer

https://outdoormagazyn.pl/2021/02/dynafit-hoji-free-130-test-butow-freetourowych/

Dzięki, czyli koncepcyjnie powinny być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, waldek71 napisał:

Dzięki, czyli koncepcyjnie powinny być OK.

Poczekaj co Wujot powie... ew napisz do niego,

pewno zaraz ci wagę zbije tego buta.

z moich skromnych doświadczeń dobrze jednak trochę wypośrodkować aby szoku zjazdowego nie było...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Poszukuję sklepu na śląsku gdzie można dotknąć butów do jazdy po wertepach i krótkich podejść a także na trasę. Wiem, że jedno drugie wyklucza ale jeżdżę w takich (tecnica cochise 130 flex z ruchomą cholewką) i zawsze się sprawdzały. Mógłbym oczywiście zamówić u Marcina Sz. i byłyby pewne, że będą ok ale chciałbym sprawdzić czy rzeczywiście ważą poniżej 1,5 kg. Chodzi mi np o:

K2 Mindbender 120,

Tecnica Zero G Tour PRO,

Atomic Hawx Ultra XTD 130 CT GW,

Salomon S/Lab MTN

itp. ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odkopię trochę temat, bo poszukuję tego typu butów dla siebie. Miałem kupować pod koniec zeszłego sezonu, ale w końcu dojeździłem go w wypożyczanym sprzęcie tourowym i muszę kupić coś w miarę szybko, żeby wyrobić się przed styczniowymi wyjazdami.

Poszukuję butów, które będą w miarę lekkie (najlepiej w okolicach ~1.5kg/sztuka w referencyjnym rozmiarze), a jednocześnie nie będą na zjeździe skitourowymi "kaloszkami" i dadzą nawet na stromiznach i lodzie odpowiednie oparcie i szytwność.

Modele, o których myślałem to:

  • Tecnica Zero G Tour Pro - na papierze wyglądają świetnie - lekkie i sztywne, 4 klamry
  • Scarpa Maestrale XT - również zbierają dobre recenzje - lekkie i sztywne mimo 3 klamer
  • Atomic Hawx Prime 130 S XTD - cięższe (1660g), ale jako jedyne są kompatybilne z alpejskimi wiązaniami Grip Walk, więc potencjalnie miałbym jedne buty do wszystkiego. Są to też jedyne buty, które udało mi się przymierzyć i leżały całkiem ok. Jedyne co mnie martwi do dość kiepski ROM w trybie WALK. Ktoś używał tych butów do podchodzenia i może podzielić się wrażeniami? Mierzyłem też lżejszy i węższy model Hawx Ultra 130 XTD, ale z jakiegoś powodu były dla mnie zdecydowanie za wąskie (mimo, że jeździłem wcześniej w "zwykłych" Ultra i były OK - możliwe, że to kwestia innego linera)
  • Dynafit Hoji Free 130

Jeśli chodzi o narty, które planuję z tymi butami sparować to waham się między Nordicą Enforcer Unlimited 94 i Atomicami Backland 100 i do tego wiązania pinowe tech (Dynafit lub ATK). Szukam sprzętu, który będzie kompromisem pomiędzy masą i łatwością podchodzenia, a radością ze zjazdu (z naciskiem na to drugie). Miałem przyjemność korzystać z nart w stylu Dynafit Blacklight i Dynafit Beast i zdecydowanie bardziej odpowiadała mi charakterystyka tych drugich (pomimo niewątpliwe wyższej masy). Podejście traktuję raczej jako (przyjemny) środek do celu (zjazdu), chciałbym też móc korzystać z tego zestawu do zabawy free w puchu/gorszym śniegu również z wyciągu. Natomiast jako, że w przyszłym sezonie planuję zrobić Haute Route, to fajnie, żeby te buty nie były też jakimiś totalnymi klocami.

Do tej pory jeździłem głównie w sprzęcie Dynafita, ale żadne buty mnie nie powaliły dopasowaniem (fakt, że były to wszystko buty rentalowe). Niestety, ale mam problematyczne stopy jeśli chodzi o dobór buta - mam bardzo wąskie kostki, a z drugiej strony przód stopy jest dość szeroki, do tego nierówna szerokość stóp (jedna 100mm, druga 104mm) i długość idealnie pomiędzy rozmiarami. Najlepiej byłoby pójść na bootfiting, ale w Warszawie sprzedawcy nie mają czego fitować...

Czy ktoś jeździł, w którymkolwiek z powyższych butów i może podzielić się wrażeniami? Czy są jeszcze jakieś inne buty, na które powinienem zwrócić uwagę? Niestety, ale aktualnie przebywam w Warszawie i po wizycie w kilku sklepach stwierdzam, że chyba będę musiał zamawiać przez Internet w ciemno i ewentualnie zwracać. Nie ma czego mierzyć - pojedyncze sztuki, w pojedynczych rozmiarach i szycie sprzedawców byle tylko coś sprzedać.

Edytowane przez laryzbyszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...