Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać bywalców, czy warto pojechać na trzy-cztery dni do Czarnej Góry? Wyjazd byłby na początku lutego, przed feriami w woj. dolnośląskim, żeby ograniczyć ryzyko stania w długich kolejkach. Z Radomia jest wprawdzie dość daleko i nie po drodze (zdecydowanie bliżej do Krynicy i Szczyrku) , ale po pierwsze - nigdy tam nie byłem, po drugie - jest kilka zróżnicowanych tras i nowa, szybka kanapa, po trzecie - przy okazji wybrałbym się także do Zieleńca, w którym również nigdy nie byłem.  

Interesuje mnie, jak jest tam w lutym ze śniegiem, z przygotowaniem tras, frekwencją na stokach, gastronomią, czy można testować nowe modele nart? Chętnie skorzystam także z namiaru na fajną kwaterę (ze śniadaniem).

A może nie warto tam jechać? Może warto dołożyć drogi i pojechać np. do Szprinderowego Młyna? Co o tym sądzicie?               

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam raz w lutym i póki co nie mam zamiaru się tam wybierać. Śniegu niby dużo, ale trasy przygotowane fatalnie, pełno minerałów i innych dziwactw. Ludzi jeszcze więcej, kolejki przy wyciągach, na trasach walka o przeżycie, jedzenie przy stoku dobre, ale zmęczony narciarz gdy zobaczy rachunek może się przewrócić. 

Zieleniec jak najbardziej ok, warunki spoko, nie czuć tłumów na trasach. Od siebie polecam Dolną Moravę, bardzo fajny ośrodek, trasy perfekcyjnie przygotowane, knajpki też niczego sobie i jedzenie bardzo dobre. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda polska miejscówka będzie tłumnie nawiedzona w okresie ferii. Nie ważne czy ferie dolnośląskie czy mazowieckie czy każde inne. Czarnągórę lubię bo ma w miarę trudne trasy a nie ośle łączki jak w zieleńcu czy białce. Niestety miejscówki w pobliżu: apartamenty,aparthotel czy villa w tym roku mocno zdrożały a i tak do najtańszych nie należały w latach poprzednich. Zdecydowanie taniej w stroniu ale trzeba dojeżdżać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acoto napisał:

każda polska miejscówka będzie tłumnie nawiedzona w okresie ferii. 

Właśnie dlatego chcę jechać przed feriami dolnośląskimi. Czy wtedy też będzie dużo ludzi?

A jak oceniasz przygotowanie tras?  Kolega Micheł narzeka, czy to norma? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, San28 napisał:

 

  Kolega Micheł narzeka, czy to norma? 

Może zbyt pochopnie oceniłem środek, ale akurat mi się trafiły takie, a nie inne warunki.

Co do Dolnej Moravy. Ośrodek czynny od 9 do 16, skipass na cały dzień ok. 125 zł +-. Restauracje Skalka bardzo polecam z ładnym widokiem. Za jedno danie- jedno z droższych w karcie + kofola zapłaciłem ok 32 zł. Porcja taka że nie potrafiłem się ruszyć po za tym szybko, obsługa miła i smacznie przede wszystkim. 

Co do tras, były wszystkie bardzo dobrze przygotowane, kilka ciekawych ścianek. Przeważnie trasy czerwone z wypłaszczeniami do niebieskich, jest i czarna trasa- bardzo przyjemna, po za tym trasy widokowe, ala snowpark z bandami, każdy znajdzie coś dla siebie. Większość tras trzymały do końca. 

Parking darmowy- my byliśmy o 9:30 i spokojnie znaleźliśmy miejsce. Kolejki do wyciągów były, max 5 min, ale sporadycznie, zazwyczaj ruch płynny i wszystko się rozchodziło. Na trasach nie było czuć tłumów. 

I bym zapomniał, jako atrakcja- spacer w obłokach 

Edytowane przez Micheł
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferie to ferie, nie ma znaczenia czy najedzie się ludzi z Wrocka czy Szczecina albo innego Olsztyna. Ja jeżdżę zawsze poza jakimikolwiek feriami, łykendami,świętami czyli grudzień do świąt, kawałek stycznia,marzec. I w ten sposób jeździ się praktycznie na okrągło, żadnych kolejek do wyciągów ( co innego po browar albo do kibla :) ). Jakość śniegu zależy przede wszystkim od pogody. Jeśli temperatura oscyluje w okolicach zera to po kilku godzinach można zapomnieć o sztruksie. Trasa B w Siennej ma też nocne jazdy czyli jest dodatkowo rozjeżdżona. Ja na nartach jeździłem w czasach kiedy jeszcze nikt w naszym kraju ratraka nie widział więc muldy, odsypy i inne takie mnie nie przerażają. Jedyne co mi przeszkadza to bardzo często występująca w tamtym miejscu mgła.

Edytowane przez acoto
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, San28 napisał:

Właśnie dlatego chcę jechać przed feriami dolnośląskimi. Czy wtedy też będzie dużo ludzi?

A jak oceniasz przygotowanie tras?  Kolega Micheł narzeka, czy to norma? 

Kamienie w Czarnej to legenda, były kiedyś, od 2-3 lat jest już ok.

Ośrodek jest świetny, jeśli jest czynne tak powiedzmy 70% tras i więcej.

Jest obecnie bardzo popularny, a jednocześnie za trudny dla przeciętnego turysty (czerwone trasy). Stąd na trasach jest wiele problemów: mało płynny ruch, degradacja tras przez słabych technicznie narciarzy, przystanki w niebezpiecznych miejscach, generalnie za dużo ludzi. Za słabo wyskalowane knajpy.

Edytowane przez MarioJ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarioJ napisał:

Ośrodek jest świetny, jeśli jest czynne tak powiedzmy 70% tras i więcej.

Jest obecnie bardzo popularny, a jednocześnie za trudny dla przeciętnego turysty (czerwone trasy). Stąd na trasach jest wiele problemów: mało płynny ruch, degradacja tras przez słabych technicznie narciarzy, przystanki w niebezpiecznych miejscach, generalnie za dużo ludzi. Za słabo wyskalowane knajpy.

Jak porównać trasy w Czarnej Górze do Jaworzyny w Krynicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja bardzo lubie tam pojechac na szybki weekend. Trasy od Luxtorpedy (czerwona i czarna) są rewelacyjne, zróżnicowane, szerokie. Niestety na czerwonej jest zawsze sporo ludzi o bardzo różnym przekroju umiejętności. Staram się tam śmigać z samego rana, a później w godziach nawiększego szczytu przenoszę się na Żmiję - bardzo fajne czerwone trasy, gdzie ruch jest mniejszy (szczególne na lewej od wyciągu).

Stronie Śląskie maja sporą bazę noclegową, a dojazd do stoku to tylko ok 10min. W Stroniach jest też świetna knajpa https://kaczkaiwino.pl/ Zawsze świeże składniki od lokalnych dostawców. Duży nacisk na dopry produkt. Polecam.

Zieleniec wydaje mi sie mniej atrakcyjny, ale bylem tam tylko raz, dwa lata temu, więc już średnio pamiętam szczegóły. Z tego co kojarze, to bardziej chaotycznie poprowadzone trasy, dosyć łatwe i więcej ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byłem jeszcze w listopadzie, klasycznie z rana. Budują nowy, duży dom, pomieści wiele dusz.

Trasy już prawie gotowe, zaraz będą odpalali, ja zjechałem po B-fis, śnieg sztuczny, naturalny.

Mix taki, jak mix tape. Warunki trudne, tym bardziej, że człek lekko zardzewiały, po przerwie.

No ale pierwsze śliwki robaczywki. Jedno miejsce czujne, no ale czujności nigdy nie za mało.

A i tak warto było. I tak warto żyć... jak kiedyś śpiewał poeta, a może piosenkarz chyba raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Czarnej:

poniedziałek, 18 marca 2019

Ostatnia tej zimy recenzja. Czarna Góra w marcu

 
Na Czarną Górę przybyłem przy okazji Zimowych Igrzysk Rynków Kapitałowych [wcmg.pl] organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych [sii.org.pl], o czym pisałem wczoraj w art. pt.: Jest srebrny medal na Czarnej Górze. Relacja z Zimowych Igrzysk Rynków Kapitałowych.

A dziś już konkretnie a samej Czarnej Górze.
100_3398.JPG
Wasz autor na Czarnej Górze

(...)

Czarna Góra niegdyś rywalizowała z Białką Tatrzańską o miano najlepszej stacji w Polsce. Teraz obu stacjom wyrosła konkurencja w postaci małopolskiego Szczyrku u wrót aglomeracji śląskiej. Ale Czarna Góra zdecydowanie broni na tym polu swej supremacji co najmniej w kilku aspektach:
 
  • Jest stacją dla narciarzy ambitniejszych, dla trochę innego typu klienta. Bardzo mało na niej ludzi, którzy boją się czerwonych i czarnych tras, bo innych tam ... po prostu nie ma. Widać więc zdecydowaną różnicę w tak zwanym "targecie", zwłaszcza, że Szczyrk większość tras "przemalował" na niebieskie. Nie znaczy to, że czarnogórska trasa A jest ostrzejsza od Golgoty, ale znaczy to, że wielu narciarzy na nią nie wjedzie, bo ma oznaczenie czarne. I nie ma żadnej niebieskiej alternatywy, jest tylko niewiele łatwiejsza czerwona.
    100_3430.JPG
    Trasa A w dolnej części

Więcej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/03/ostatnia-tej-zimy-recenzja-czarna-gora.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wygrzebałem foty z 10-12.03.2006, a wiec z samego początku działalności ośrodka.

kilka przykładowych jak niżej. Widoczne:

- widok na górna cześć B Fis

- „ tyle śniegu na&€alo”, a wiec śniegu jest prawie pod znak drogowy

- widok na dolny odcinek B Fis ze stara Babcia w tle

 

B136FF3B-3EB8-480C-97D7-706D7FAC5C08.jpeg

3DFA2262-CEC7-4A2A-82A1-1B955006714C.jpeg

D981ACA9-D0FC-45AF-B207-444DD614972D.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 24.03.2021 o 22:40, izydar napisał:

Nie wiedziałem, że to taki "młody" ośrodek.

Wtedy spałem z żona w Międzygórzu, Apartamenty Czarna Gora czy Czarna Perła jeszcze nie istniały. 


Śniegu było tyle, ze jadąc autem na Czarna Górę śnieg odgarnięty przez pług był wyższy od samochodu osobowego. Cisnąlem wtedy nieśmiertelnym VW Golf III, bestia przechodziła przez śnieg w miejscach, gdzie pług się poddawał. 
 

Fotka gdzie znak drogowy był bliski zakrycia przez śnieg jest zacna, nigdy wcześniej nie spadło tam tyle białego. Wg mojej pamięci mieli dobre warunki narciarskie do końca kwietnia. 

Edytowane przez grimson
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...