Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie dzisiejszego szusowania na CG:

- Sports Tracker wypluł 3 godz 57 min, w totalu 59,9km. V średnia 15,2 km/godz.

Daleko mi do jednego typa, co na CG przez 6 godz 34 min śmigania zrobił 156km w totalu, ale co się odwlecze, to nie uciecze xD

Na parkingu pojawiłem się tuż przed 17, było jeszcze widno, temp +2stC. Parking zapełniony w max 20%, z czego większość to tymczasowi mieszkańcy Czarnej Perły. Szybkie przebieranie w ciuchy narciarskie, zakup karnetu, rozgrzewka [jedyny robiłem takie manewry] i ogień na Efkę. Jeden pilotażowy zjazd po twardym i równym podłożu, i od razu cisnę na Luxtorpedę. Tutaj szybkie porównanie vs ostatni mój pobyt na 3 Króli z 06.01.2022: nie ma przetarć, dojazd z Efki na Luxtorpedę już po całej szerokości. No i nie ma tłumów xD

Dzisiaj zacny warun trzymał przez cały wieczór. Brak muld na samym dole. 3/4 trasy aż do górnego orczyka to mieszanina betonu, lodu i minimalnych odsypów, zdecydowanie twardo pod nartą. Od orczyka do samego dołu było bardziej miękko, minimalne odsypy.

Kolejek do Luxtorpedy brak, jeździło się na bieżąco. 

Zaliczyłem kilka przejazdów wyłączoną o tej porze A Fis. Tutaj miłe zaskoczenie: na samym początku brak muld, co z reguły jest tam standardem przed ratrakowaniem. Aż do samego dołu raczej równo i co najważniejsze - twardo.

CG ma obecnie na A i B Fis fajny, twardy podkład. Zapowiadane mrozy tylko poprawią warunki.

Z negatywów: jest nadal na B-Fis kilka miejsc z pojedyńczymi minerałami, parę kamieni czai się na narciarzy zaraz na wyjściu z Lixtorpedy [środkowe miejsca są narażone na uszkodzenia ślizgów, trzeba uważać]. W połowie długości też jedno miejsce z minerałami.

Pomijając w/w, to wyjazd udany. Było szybkie nartowanie, GS idzie jak dzika świnia w kartofle w takich warunkach. Pod koniec jazd był efekt NOGI BOLO, więc prędkości przelotowe zostały zredukowane.

Już od 18.01. wbijam na CG z familią w ramach ferii zimowych rejonu słynącego z uprawy ziemniaka. W planie śmiganie po wszystkim, co jest otwarte.

Wrzucam dwie fotki: pierwsza to foto z B Fis, tuż przed godz 21. Druga to początek trasy A-Fis -> jak widać, brak muld i odsypów na samym początku.

1aaaaa.jpeg

ddss.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska kryzys…

Po raz pierwszy CG w szczycie sezonu wrzuca zniżkę na korzystanie z ich apartamentów. Rok temu w podobnym czasie mniej więcej połowa apartamentów była zajęta, widocznie w tym sezonie słabo wyglada obłożenie ośrodka:

 

Zarezerwuj ferie w niezależnych Apartamentach Czarna Góra w promocyjnej cenie -20%! Co musisz zrobić? Wystarczy, że podczas rezerwacji online lub telefonicznej podasz kod FERIE20, a rabat zostanie uwzględniony. Ciesz się zimowym odpoczynkiem na własnych warunkach i korzystaj z kilometrów doskonale przygotowanych tras tuż przy obiekcie! Postaw na niezależne ferie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suweren nie śpi w takich warunkach, a ci co ich by było stać pewnie zasilają kasę w AT i IT.

Ceny absurdalne biorąc pod uwagę ofertę narciarską. 7 tysięcy po rabacie za tydzień dla 4 osób.

W tej cenie w AT zmieścisz się z dojazdem (no może trochę niższy standard ale oferta narciarska bez porównania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, izydar napisał:

Suweren nie śpi w takich warunkach, a ci co ich by było stać pewnie zasilają kasę w AT i IT.

Ceny absurdalne biorąc pod uwagę ofertę narciarską. 7 tysięcy po rabacie za tydzień dla 4 osób.

W tej cenie w AT zmieścisz się z dojazdem (no może trochę niższy standard ale oferta narciarska bez porównania)

Za 7 tys. to w AT/IT da się zmieścić ze skipassami, oczywiście apartament i nie blisko stoku. Chociaż w CG z tych pierwszych apartamentów też na nogach nikt nie chodzi raczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczone nocne z pociecha. Parkingi na nocnej w ponad połowie puste. Kolejki do kasy brak. Ponieważ kraina ziemniaka weszła w ferie, to pojawiło się sporo aut z Poznania, Konina, Kalisza, Ostrowa i Kępna.

Na pierwszy ogień poszła Efka i kilka zjazdow na rozgrzewkę. Na stoku warun elegancki. Twardo i w miarę równo, bez odsypow. Kolejka do Efki na pare osób stojących przed bramkami, potem pojawiły się zorganizowane szkoły narciarskie dla dzieci to i kolejka urosła, do akceptowalnej wielkości. 
 

Nastepnie uderzyliśmy na B-Fis (tu byłem grzeczny i na A parzyłem tylko z Luxtorpedy). Na B warun tez elegancki, jeszcze bardziej twardo jak na Efce i… lepiej jak na moich ostatnich jazdach na CG w ubiegły czwartek na nocnych. Minimalne odsypy, praktycznie brak minerałów (po dwa spotkane na stoku schylilem się i wyrzuciłem poza trasę). Kolejki do Luxtorpedy brak, max dwie osoby przede mną czekały do przejazdu przez bramki.

Caly czas pracują armatki wzdłuż pola narciarskiego, z prawej strony. Wbił tam ratrak i zaczął budować trasę dla snow park. Na A cały czas strzela biała artyleria, podobnie jak dolnyodcinek na B.

Jutro uderzam z samego rana.

 

B0759916-E636-4A65-99C7-8FFB863FC327.jpeg

080B40D8-0873-417D-B602-C71438F37B89.jpeg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z wczoraj i dzisiaj.

Wczoraj nocne jazdy, wbiłem na Efke o godz 16.45 i przed 17 uderzyłem na Luxtorpede, żeby pojeździć po „sztruksie” po popołudniowym ratrakowaniu.

B Fis zaraz po otwarciu równo wszędzie i twardo, na wierzchu warstwa miękkiego białego. Można było przez 2-3 zjazdy pojeździć po równym. Potem ilość narciarzy zrobiła swoje (czas czekania na Luxtorpede do 8min), pojawiły się odsypy i muldy. Miejscami wychodził beton pod narta. Warunki zrobili się wymagające, nie dla każdego był Ok, jeden chłopak z urazem ręki został zwieziony przez GOPR. Było pare gleb na trasie. Potem uderzyłem na A Fis, żeby pojeździć sobie po pustym stoku. Warun na A, mimo braku ratrakowania po całym dniu- zacny. Równo i twardo. Tam nie ma tłumów xD. 
 

Dzis rano uderzyłem na 9.00 na Luxtorpede. O tej porze kolejek brak, byłem trzecim przeciekającym szlak na A. Warun znakomity: przebijające słońce przez chmury, równo i twardo wszędzie. Można było bezpiecznie pocisnąć na GS po całej szerokości stoku.

W miarę upływu czasu warun zaczął się robić bardziej wymagający- pojawiły się na początku drobne, a potem mocne opady śniegu. Kolejka do Luxtorpedy wzrosła do Ok 10 min oczekiwania. Na takie dictum uderzyłem na Żmije, gdzie jeździłem do końca na C i D. Tutaj tłoków brak, jak na A szeroko, równo i twardo. 

Pod koniec 2 godz jazdy zrobiło się wymagajaco. Zaczął wiać mocny wiatr, natężenie opadów białego wzrosło. Białe zaczęło padać poziomo 🙂 pojawiły się zadymki śnieżnie. Percepcja ograniczona, fajne ćwiczenie na trening czucia nart. 
 

Ponizej kilka fotek z wczoraj i dzisiaj:


 

F4AF1876-E83B-4976-A1BA-5EA7D8BF658C.jpeg

A624B9D0-AF4F-4294-A8B7-059E4ECFAEB8.jpeg

1E1A572C-53E0-4A0A-A1A0-11D858F6D47A.jpeg

611262D3-1322-495F-B77F-18F8D716A1EE.jpeg

5D4B599C-5963-4460-916E-12A8D40EDA2C.jpeg

A81BE624-8710-4602-8F31-AF51232F5305.jpeg

Edytowane przez grimson
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam 

świeżego śniegu coś dosypalo? Jest szansa, że Proca ruszy?

 

Śniegu jest w zależności od wysokości, od Ok 5cm do ok 30na gorze. Nie ma szans na start Procy, jeśli mocno nie popada białe.

Na dniach sporadycznie padało białe, ale bez szaleństwa.

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie dzisiejszego nartowania.

Poczatek na Efce. Mimo dużych opadów śniegu i ratrakowaniu między 8 a 9 (byłem o 8 i nie było śladów ratraka), to warun Ok. Brak odsypow i muld. Narciarzy dużo, kolejki do Efki jak na weekend w ferie optymalne. Czekałem do 10min.

Potem zwiad co się dzieje na A oraz B. Kolejki do Luxtorpedy w normie, do 10min czekania.
 

Trasa A w ogóle nie była ratrakowana po nocnej dostawie białego. Zrobiło się offpiste. Warun wymagający, muldy i odsypy na całej szerokości stoku, mogłem niestety zapomnieć o szybszej jeździe na GS. Tu raczej szybkie skręty i mocna praca czworoglowych. Mimo takich warunków, na A cisnęły małe dzieci jadące pługiem (gdzie są rodzice), oraz zorganizowane grupy wycieczkowe (zielone kamizelki). Sporo gleb, szczególnie w pierwszej połowie trasy.

Na B warunki bardziej cywilizowane, bo pracował ratrak z samego rana. Samo ubicie świeżego śniegu roboty nie zrobiło, natomiast nie było walki o ogień jak na A xD. 

Nastepnie odwiedziłem Żmije (kolejek brak, szło na bieżąco). Na zamkniętej D odbywały się klubowe zawody GS, dźwięk dzwonków pasterskich na mecie zupełnie jak na zawodach PS. Na C fajnie się śmigało, lepiej jak na B. Czyli równiej pod narta. 
 
Dzis był ostatni dzien nartowania na CG, czas szybko zleciał i trzeba bylo pożegnać się z ośrodkiem. 

Przy okazji pozdrowienia dla widzianych dziś na stoku @nikon255oraz @widzewiak_z_gor

001EEEEC-5451-49B7-85B9-9229D22783E4.jpeg

694322D3-1048-425A-AB75-6CA6267E56E1.jpeg

C18CBA15-09FD-45D3-A680-F43242896BB5.jpeg

4CDA6BAE-C446-452B-8C73-5A46388FA0F2.jpeg

2BCB8847-74C2-4B3D-9538-F6EDDF658F75.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...