Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarna Góra - czy warto?


San28

Rekomendowane odpowiedzi

Zima wróciła do Czarnej Góry po nocnym opadzie śniegu krajobraz iście zimowy. W końcu kolejki dużo mniejsze niż w lutym. Myślę że teraz warto tu przyjechać, no chyba że ktoś ma możliwość jechać na Szrenice. Tam na dobre warunki się długo czeka i można się nie doczekać:-P

IMAG2038.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć informacji - czy nocne są normalnie w tygodniu, czy tylko w weekend? Patrzę na kamerkę i wygląda, że dzisij nie ma nocnej.

Co z ratrakowaniem stoku przed nocną? Czytałem na sąsiednim formum, że nie ratrakują.

Interesuje mnie nocna w najbliższą sobotę, ale jak nie ratrakują to sobie odpuszczę - jazda po całodziennym kartoflisku mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, izydar napisał:

Nie mogę znaleźć informacji - czy nocne są normalnie w tygodniu, czy tylko w weekend? Patrzę na kamerkę i wygląda, że dzisij nie ma nocnej.

Co z ratrakowaniem stoku przed nocną? Czytałem na sąsiednim formum, że nie ratrakują.

Interesuje mnie nocna w najbliższą sobotę, ale jak nie ratrakują to sobie odpuszczę - jazda po całodziennym kartoflisku mnie nie interesuje.

Info jak niżej:

 

E0858EA7-6B90-4669-9231-9965DE184ED0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, izydar napisał:

Aha, trzeba mieć Facebook'a. Szukałem na stronie.

Dzięki. Wiesz może czy ratrakują? Widzewiak pisał że nie.

Nikon pisał, że nie ratrakują przed nocnymi. Zostaje A off-piste albo kartoflisko na B.

p.s. nie mam FB, wchodzę tam żeby mieć najnowsze info 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle ratrakowali ten stok  (od 16 do 17) ale po kilkunastu min. trasa jest w gorszym stanie niż przed ratrakowaniem. Jak ktoś zacznie jazdę o np. 17:25 sądzi że stok nie był ratrakowany a to nie prawda. Fajny jest tylko pierwszy zjazd zaraz  po ratraku góra dwa zjazdy i tyle... Czy ratrakują obecnie to nie wiem, jeszcze tydzień temu w sobotę tak robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czarna Góra, warto naprawdę warto🙂.

Temperatura na otwarcie ok 0 C, później w ciągu dnia ok +7C. Trasy przygotowane bardzo dobrze, czynne absolutnie wszystko łącznie z Procą i trasami E i F przy niej. Ludzi bardzo mało, nawet do Luxtorpedy gdy kończyłem ok 13.00 zero kolejki. Na Żmiji pojedyncze osoby, Proca pusciutka (obawiam się, że mogą ją w tygodniu zamknąć z uwagi na brak ludzi). Połowa marca i śniegu jest naprawdę sporo. Cennik z sezonu niskiego 4h za 80zł, kto może niech korzysta ile się da🙂.

 

 

IMG_20220211_083623.jpg

Screenshot_2022-03-15-11-12-19-160_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2022-03-15-11-10-16-558_com.miui.videoplayer.jpg

IMG_20220301_093110.jpg

Screenshot_2022-03-15-11-09-52-776_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2022-03-15-11-10-02-735_com.miui.videoplayer.jpg

IMG_20220211_091825.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend na Czarnej 19-20 marca.

Wszystkie grzechy główne jak na dłoni.

Pomimo niewielkiej frekwencji - jak na CG 5 minut do wyciągu to jakby pustawo było-stan tras A i B po godzinie dostateczny po 2h słaby, po 3h jazda nie dawała żadnej przyjemności.

A 20cm cukru na całym stromym odcinku, B muldy tam gdzie zawsze, dół przy orczyku sam cukier.

Odmienny stan rzeczywistości to trasy C i  D - po godz. 12-tej twardo ale nie lodowo, odsypy lekkie bez problemu można ciąć przez nie. Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi? Ten sam ośrodek a 2 różne światy.

Sobota i niedziela podobnie więc nie ma o czym się rozpisywać.

 

Wyciągi - Luxtorpeda jeździ jak stary polonez - deklarowna prędkość 6m/s w rzeczywistości 3,67 czyli 13,2km/h. W Schladming 50letnie 2-osobowe krzesło jechało z prędkością 15 km/h.

Żmija? Tragedia. Na tabliczce deklarowana prędkość 2,6m/s. W realu? 1,67m/s czyli 6km/h. BEZ KOMENTARZA.

Co z tego, że twardo jak można przejechać 4,5km w ciągu godziny.

 

Czarna Góra jest zapewne fajna w tygodniu jak prawie nie ma ludzi. Ale chyba nie o to chodzi?

Pojechałem, żeby karnety kupione na Black Friday się nie zmarnowały. Ostatni taki zakup.

Jeżeli w kolejnym sezonie odwiedzę ośrodek to tylko poza okresem feryjnym, przy dużym mrozie, po dużym opadzie  i w środku tygodnia. W każdym innym okresie to marnowanie pieniędzy i okazji fajnego nartowania w innym lepszym ośrodku.

Miał być finał sezonu, ale mam niedosyt więc jeszcze będę szukał miejsca gdzie da się dobrze pojeżdzić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michas222k napisał:

Na stronie internetowej jest informacja o promocyjnej cenie karnetu w dniu 1.04.2022-1zł. Ciekawe czy to jakiś żart na prima aprilis....

Bardzo atrakcyjna oferta 1zł. Karnet musi być zakupiony w kasie i musi być to karnet 7-mio godzinny...Czyli trzeba być na miejscu raniutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 21:02, izydar napisał:

Jeżeli w kolejnym sezonie odwiedzę ośrodek to tylko poza okresem feryjnym, przy dużym mrozie, po dużym opadzie  i w środku tygodnia. W każdym innym okresie to marnowanie pieniędzy i okazji fajnego nartowania w innym lepszym ośrodku.

Czyli w przyszłym sezonie pewnie nie odwiedzisz Czarnej Góry, bo takie warunki to Świety Graal w naszych ośrodkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, acoto napisał:

to poproszę o namiary. Tylko nie pisz, że Hintertux :). Względnie blisko z miejscówką typu Karczma w CG czyli na stoku, blisko wyciągu/gów.

Względnie blisko to zależy dla kogo. Ja mieszkam w zachodniej Polsce na nizinach więc naturalnie S3 lub S5 na południe.

Zależnie od terminu, pogody, warunków różne miejscówki:

1. Jańskie Łaźnie

2. Spindlerowy Młyn

3. Szklarska poręba (tylko jak dużo śniegu spadnie, więc początek i koniec sezonu odpada)

4. Dolni Morawa

i kilka mniejszych.

Miejscówke na stoku nie gwarantuję - dla mnie to nie jest priorytet, mogę dojechać.

Jest tego sporo, nie do końca Polska, ale na pewno lepsze przygotowanie stoków, dłuższe trasy, szybsze wyciągi. Czas dojazdu porównywalny (Dolni Morawa) lub krótszy niż do CG, co też ma znaczenie.

W wyżej wymienionych ośrodkach jeździłem w tym sezonie w sumie 7 dni, zawsze w weekend i za każdym razem około 50km w dół, CG 34km - prawie zawsze 6 godzin na stoku z 30min przerwą na jedzenie. Taka różnica wynikająca z ilości ludzi, infrastruktury, długości tras i ich przygotowania.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, izydar napisał:

Względnie blisko to zależy dla kogo. Ja mieszkam w zachodniej Polsce na nizinach więc naturalnie S3 lub S5 na południe.

Zależnie od terminu, pogody, warunków różne miejscówki:

1. Jańskie Łaźnie

2. Spindlerowy Młyn

3. Szklarska poręba (tylko jak dużo śniegu spadnie, więc początek i koniec sezonu odpada)

4. Dolni Morawa

i kilka mniejszych.

Miejscówke na stoku nie gwarantuję - dla mnie to nie jest priorytet, mogę dojechać.

Jest tego sporo, nie do końca Polska, ale na pewno lepsze przygotowanie stoków, dłuższe trasy, szybsze wyciągi. Czas dojazdu porównywalny (Dolni Morawa) lub krótszy niż do CG, co też ma znaczenie.

W wyżej wymienionych ośrodkach jeździłem w tym sezonie w sumie 7 dni, zawsze w weekend i za każdym razem około 50km w dół, CG 34km - prawie zawsze 6 godzin na stoku z 30min przerwą na jedzenie. Taka różnica wynikająca z ilości ludzi, infrastruktury, długości tras i ich przygotowania.

Co ty kasjer czy księgowy? Na rekord idziesz. CzG urzeka jak na pl ilością tras, a także długością. Jak są otwarte. Dziś mnie kusiło. Ale po pracy. A wtedy już nie za zł. A jako, że wczoraj w Ski!MU pojeździłem dziś do meczu się przygotowywałem, strefa kibica, te sprawy. Fotka mi się napatoczyła.

DEF700EA-FA40-4780-BF6C-6546DF62A528.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 13:36, Annaa napisał:

Bardzo atrakcyjna oferta 1zł. Karnet musi być zakupiony w kasie i musi być to karnet 7-mio godzinny...Czyli trzeba być na miejscu raniutko.

W starych dobrych czasach CG w ostatni dzień nartowania sprzedawała karnety za 1zł, jako podziękowanie za biały sezon.

Rok temu z racji kowida nie było takiej promocji, w tym sezonie jest, lecz nie w ostatni dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sstar napisał:

Co ty kasjer czy księgowy? Na rekord idziesz.

Inżynier :) . Lubię liczby. Jadę na narty 3h w 1 stronę i lubię się wyjeździć a nie wozić d na wyciągu który 1km jedzie 12 minut (Żmija). Granica kondycyjna to u mnie 50-60km w dół 1 dnia (dam radę więcej ale to się robi mało bezpieczne)

Mniej niż 40km to duuuży niedosyt.

46 minut temu, sstar napisał:

CzG urzeka jak na pl ilością tras, a także długością. Jak są otwarte.

Czyżby? Raptem Ai B po ok. 1,5km, CiD po 1,2km + pole narciarskie 500m (wiem że liczą je jako 4 trasy ale to bzdura)

E i F czynne od wielkiego dzwonu więc pominę. Efekt - marne 6km. Mniej niż Lola + Śnieżynka nie licząc Hali i Świątecznego Kamienia. Ani długość ani ilość nie powala, chyba że do Zieleńca porównasz to trasy rzeczywiście długie.

Z racji że do Czech mam bliżej porównuję do wymienionych ośrodków, i tu CG bardzo blado wygląda.

Lubię urozmaicenie więc czasem może zajrzę ale u mnie to 2 liga narciarska w Sudetach/Karkonoszach porównywalna może do Harrachova chociaż i tu Harrachov wygrywa jakością czarnej czy długością czerwonych tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, izydar napisał:

Inżynier :) . Lubię liczby. Jadę na narty 3h w 1 stronę i lubię się wyjeździć a nie wozić d na wyciągu który 1km jedzie 12 minut (Żmija). Granica kondycyjna to u mnie 50-60km w dół 1 dnia (dam radę więcej ale to się robi mało bezpieczne)

Mniej niż 40km to duuuży niedosyt.

Czyżby? Raptem Ai B po ok. 1,5km, CiD po 1,2km + pole narciarskie 500m (wiem że liczą je jako 4 trasy ale to bzdura)

E i F czynne od wielkiego dzwonu więc pominę. Efekt - marne 6km. Mniej niż Lola + Śnieżynka nie licząc Hali i Świątecznego Kamienia. Ani długość ani ilość nie powala, chyba że do Zieleńca porównasz to trasy rzeczywiście długie.

Z racji że do Czech mam bliżej porównuję do wymienionych ośrodków, i tu CG bardzo blado wygląda.

Lubię urozmaicenie więc czasem może zajrzę ale u mnie to 2 liga narciarska w Sudetach/Karkonoszach porównywalna może do Harrachova chociaż i tu Harrachov wygrywa jakością czarnej czy długością czerwonych tras.

Co do Czech to się zgadzam. Doszedłeś do litery F. Wszystkie jak na pl długie. Jak jedziesz 3h to warto na kilka dni. Jeździj na procy nie żmiji jak cenisz szybkość. Porównujemy ośrodki w pl i CzG daje radę. Oprócz Szrenicy najlepsza w Sudetach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sstar napisał:

Co do Czech to się zgadzam. Doszedłeś do litery F. Wszystkie jak na pl długie. Jak jedziesz 3h to warto na kilka dni. Jeździj na procy nie żmiji jak cenisz szybkość. Porównujemy ośrodki w pl i CzG daje radę. Oprócz Szrenicy najlepsza w Sudetach i tyle.

Na kilka dni to ja w Alpy wolę :) a na polskie zatłoczone, słabo przygotowane stoki max 2 dni weekendowe - szkoda urlopu. Dlatego w tym roku 19 dni na nartach z czego 10 w Austrii, 3 dni PL i 6 Czechy. I tych proporcji raczej odwracać nie będę.

W planach jeszcze 1/2 dni, zgadnij gdzie? Niedziela + na pogodę może coś w przyszłym tygodniu (idzie mróz i opady więc powinno być dobrze)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, izydar napisał:

Na kilka dni to ja w Alpy wolę :) a na polskie zatłoczone, słabo przygotowane stoki max 2 dni weekendowe - szkoda urlopu. Dlatego w tym roku 19 dni na nartach z czego 10 w Austrii, 3 dni PL i 6 Czechy. I tych proporcji raczej odwracać nie będę.

W planach jeszcze 1/2 dni, zgadnij gdzie? Niedziela + na pogodę może coś w przyszłym tygodniu (idzie mróz i opady więc powinno być dobrze)

Szklarska? Harrachov? Mnie COVID wyleczył z Alp i Czech. Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...