Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

David

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich! 

Przyszedł ten moment gdzie trzeba powoli wymienić sprzęt i dlatego zwracam się z prośba do Was o poradę, a wiem ze jest na tym forum bardzo dużo osób z nieoceniona wiedza w tym zakresie i dlatego właśnie tu jestem.
 

Jestem dosyć świeżym narciarzem tzn 3 sezon na nartach i zakochałem się w tym sporcie! chce go uprawiać do kiedy tylko zdrowie mi pozwoli. Umiejetnosci po 3 sezonach oceniam na 4 z plusem z ambicjami na więcej ze względu na to ze mieszkam na codzień w Szwajcarii i jestem w sezonie co tydzień na stoku: Laax, Davos, Jungfrau, Arosa Lenzerheide, Engelberg, Pizol, Sörenberg, Flumserberg, Zermatt, Andermat itp 

 wiecej może coś o mnie żeby było łatwiej. 
 

Mezczyzna:

Wzrost: 179

Waga: 83kg 

poziom zaawansowania oceniam na 4 z plusem

obecny sprzęt: 

Völk RTM 7.4 163cm 

Buty: Salomon Flex 90

Modele nart nad którymi się zastanawiam to:

Fischer Progressor F17 160 albo 167

Fischer Progressor F18 160 albo 167

Fischer RC4 Supecomp  Pro 160 albo 165

Rossignol Hero Elite AllTurn 157, 162, 167
 

co do butów nie mam pojęcia jakie wybrać wiec jeżeli miałby ktoś jakaś sugestie to będę bardzo wdzięczny! 

Za miesiąc rusza sezon w Szwajcarii wiec chciałbym go rozpocząć już na nowym sprzęcie, a wybór nie jest prosty...

Z góry dziękuje wszystkim za okazaną pomoc i serdecznie pozdrawiam! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym żeby dobrze dobrać narty takie dzięki którym będę mógł dalej trenować swoje umiejętności i żeby w miarę wybaczały błędy, które niestety jeszcze popełniam... nie chce się rzucić na głęboka wodę i kupić jakiś racerow czy slalomowek na których nie będę umiał jeździć albo co gorsza nabawie się jakiejś kontuzji. Przeczytałem bardzo dużo wpisów na tym jak i na innych forach, ale dobranie nart to jest na prawdę nie łatwa sprawa...

Edytowane przez David
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, David napisał:

Zależy mi na tym żeby dobrze dobrać narty

to nie licz na fora narciarskie tylko pojedź do Zermatt

- tam przez cały listopad mają na Trockner Steg otwarte centrum testowe, setki nart do wypróbowania i naprawdę fachowe doradztwo

ps. ile wiosen sobie liczysz jeśli to nie tajemnica ?

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jeeb napisał:

to nie licz na fora narciarskie tylko pojedź do Zermatt

- tam przez cały listopad mają na Trockner Steg otwarte centrum testowe, setki nart do wypróbowania i naprawdę fachowe doradztwo

ps. ile wiosen sobie liczysz jeśli to nie tajemnica ?

Wiosen liczę sobie Równo 30 :) 

Do Zermatt z Zurichu mam 4godz drogi wiec tak średnio na testowanie... w ogóle i jako mało doświadczony narciarz wątpię żebym zaczął testować 15 par nart i widział różnice między nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czesc.

Polecam narty z grupy freeride/ allmountain, nie za szerokie. Sa one wielostronne, wybaczaja wiele bledow, nie sa zbyt precyzyjne, ale bardzo fajne sie na nich jezdzi, tez na spreparowanych stokach. Dzieki temu, ze maja mocno uniesione dzioby - rockery- bardzo dobrze zachowuja sie na mocno zjezdzonych stokach, czyli warunakch w jakich sie najczesciej jezdzi. Narty z precyzyjnymi katami tu i owdzie, specjalnymi kantami, promieniami skretu, wzmocnieniami tu i tam mozna zostawic sobie na pozniej. Coraz wiecej ludzi jezdzi na tych freeridowych nartach nie bez powodu.

Mialen kiedys jakies tam dobrane carvingowe Heady. Jazda na nich to byla ciezka robota. Teraz mam Dynastary Cham 2, 87. Na nich jazda, tez na zjezdzonych stokach, czyli po godz. 9:oo  ;), przypomina surfingowanie po falach. Nie wkopuja sie w muldy, ale plyna po nich.

Mam wzrost i wage podobna do ciebie, a narty sa okolo 7cm wyzsze ode mnie. Polecam.

Dobor butow to nieco inna bajka. Moga pasowac swietnie w sklepie, a po jakims czasie na stoku moze okazac sie, ze np. dretwieja ci w nich stopy... . Warto przetestowac je dobrze przed wiekszym wyjazdem, a najlepiej miec swoje stare w zapasie. Jezeli maja skorupe o tej samej dlugosci , to przy wymianie butow na te stare nie trzeba nawet przestawiac zapiec.

Edytowane przez Pilotpirx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, David napisał:

Kieruje się zasada 15-20cm krótsze narty od wzrostu. Powinienem szukać czegoś dłuższego? 

Nart typu Fischer Progressor lub Rossignol Hero All Turn Elite szukaj blisko wzrostu. Czyli przykładowo dla Progressor F18 będzie to 174cm.

No i  w przypadku Progressorów nie kupuj poniżej F18, bo już jeździsz, i będziesz jeździł (bo masz ochotę i możliwości). Jeżeli Progressory to tylko F18 lub F19.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 
Dziękuje Wszystkim za komentarze pod wpisem! Sprzęt kupiony :) 

Wybór padł na: 

Fischer RC4 Supercomp PRO 2019/20 170cm

Buty Head Advant Edge 2018/19 z regulowanym Flexem między 85 a 95

PS 

Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji na temat nart... czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat danego modelu? 
pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 21:47, David napisał:

Zależy mi na tym żeby dobrze dobrać narty takie dzięki którym będę mógł dalej trenować swoje umiejętności i żeby w miarę wybaczały błędy, które niestety jeszcze popełniam... nie chce się rzucić na głęboka wodę i kupić jakiś racerow czy slalomowek na których nie będę umiał jeździć albo co gorsza nabawie się jakiejś kontuzji. Przeczytałem bardzo dużo wpisów na tym jak i na innych forach, ale dobranie nart to jest na prawdę nie łatwa sprawa...

Cześć

Zastanów się nad tym co napisałeś. Chcesz narty, które pomogą Ci kształtować technikę i jednocześnie, mają wybaczać błędy. Przecież nawet logicznie jest to bzdura.

Zresztą już dostałeś rady na zaprzyjaźnionym forum a i tutaj oprócz tych głupot o nartach freeride/allmountain oczywiście.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, David napisał:

Witam! 
Dziękuje Wszystkim za komentarze pod wpisem! Sprzęt kupiony :) 

Wybór padł na: 

Fischer RC4 Supercomp PRO 2019/20 170cm

Buty Head Advant Edge 2018/19 z regulowanym Flexem między 85 a 95

PS 

Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji na temat nart... czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat danego modelu? 
pozdrawiam 

Proponuje zastanowić sie nad butami o większym flex - obecnie masz flex 90, kupujesz buty z flex 85-95 a wg mnie powinieneś szukać butow o flex 100-120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wojgoc napisał:

95 a wg mnie powinieneś szukać butow o flex 100

29 minut temu, wojgoc napisał:

zastanowić sie

jak już kupił to nie musi się zastanawiać, zresztą jaka jest różnica między 100 a 95 ?

Setka u jednego producenta będzie taka  jak 90 u innego albo odwrotnie, najważniejsze aby buty były wygodne

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! 
 

Narty Fischer SuperComp PRO przetestowane! 
 

Weekend spędziłem na nartach w Szwajcarii ze znajomymi i oprócz mnie narty testowali tez inni o wiele bardziej doświadczeni narciarze niż ja. Dla mnie ten model nart to strzał w dziesiątkę moi znajomi tez ocenili te narty na bardzo dobre, a jak za ta cenę jak na RC4 to na 5 z plusem. Wiadomo ze do rodziny WorldCup Fischera im brakuje, ale jako narty na cały dzień to bardzo udany RaceCarver w przyzwoitej cenie. Wiec ten sezon zostają ze mną, a na następny prawdopodobnie przerzucę się na jakiś nowy model Völkl z rodziny RaceTiger. 
Dodatkowo dużo osób przyglądało się tym nartom z ciekawości co to za model :) 
 

Dziekuje wszystkim za komentarze te pozytywne jak i negatywne, ale jak widać czasem warto zaryzykować. 
 

Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...