Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol 9s oversize czy Scott Genius?


pol04

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru wlasnie te 2 party nart! Jestem narciarzem ponad przecietnym i szukam nart slalomowych, o niskim promieniu skretu. Te scotty maja 155 cm i R=10,3m, a Rossignole 165 cm i R=12m! Mam 180 cm wzrostu i lubie sie pobawic na nartach, czyli waski slalom najczesciej w lesie w puchu, ale twarde podloze tez mi bardzo odpowiada.Model rossignola jest 2005/2006, a scotta 2004/2005! Narty zupelnie nowe nie jezdzone! DZieki za kazda sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol 9s oversize czy Scott Genius?

z tego co wiem to rossigniole przy 165 mają 12.6m czyli bliżej do 13

Nie jeździłem na Scottach, ale co nieco przejeździłem na wspomnianych rossigniolach i jak dla mnie nie mają nic wspólnego ze slalomkami, fajnie jeździ się na nich giganta, świetnie trzymają, ale nie są tak sprężyste jak np.fishery przez co nie da się szybko przejść ze skrętu w skręt, jak na slalomkę są do odlania, tępe, mdłe, jest to godna polecenia narta bardziej uniwersalna.

Na twoim miejscu rozglądnołbym się za scottami, tylko że troszkę dłuższymi bo przy twoim wzroście 155 nie jest dobrym pomysłem. Ten dłuższy model byłby jak znalazł. Narazie nikomu nie wyszło dobre połączenie aktywnego wiązania i slalomki - mówię o zielonej gumie activator, która miała pomagać narcie wyginać się i trzymać krawędz, a zmniejsza tylko jej właściwości. Ciekawe co wyszło fisherowi bo też wypuścił slalomkę z podobną filozofią. Reasumując weź Scott z tradycyjnym trwardym wiązaniem tylko dłuższe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...