Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

MARILLEVA czy PASSO TONALE w pierwszym tygodniu lutego?  

  1. 1. Który ośrodek wybrać na wyjazd studencki w pierwszym tygodniu lutego?

    • Marilleva (z opcją rozszerzonego karnetu na Madonnę i Pinzolo)
      0
    • Passo Tonale- Ponte di Legno
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam możliwość pojechania na wyjazd studencki z grupą znajomych do Marillevy-Val di Sole lub Passo Tonale w terminie 01-08.02.2020. Opcja Marilleva zakłada oczywiście rozszerzenie karnetu o Madonnę i Pinzolo. Wyjazd do Marillevy wychodzi o niecałe 300 złotych droższy niż Tonale, więc znajomi skłaniają się ku temu tańszemu. Byłem w obu ośrodkach (Marilleva dosyć dawno, Tonale stosunkowo niedawno, ale jeszcze przed budową nowej gondolki na Presenę). Trasy na płaskowyżu Tonale zapamiętałem jako dość monotonne (chociaż polubiłem Bleis, Contrabbandieri i Paradiso), ale nie jeździłem praktycznie w Ponte di Legno. Warunki pozanarciarskie (miasteczko, standard apartamentów- Tonale vs moloch z Marillevy), kwestia ceny, Presena i mniejszy tłok na trasach przemawiają za Tonale. Jeśli chodzi o Marillevę to wiadomo, że VDS cechuje większa różnorodność tras, większy obszar narciarski, a jak wiemy, to kwestia narciarska często bywa decydująca.

Co byście doradzili? Czy trasy w Tonale nie są zbyt jednorodne i monotonne względem bogactwa Madonny i Pinzolo? Czy nie będziemy się tam nudzić przez 6 dni? Czy Presena nie jest przereklamowana (długa płaska dojazdówka do stacji pośredniej)? Czy w pierwszym tygodniu lutego w Tonale mogę liczyć na zauważalnie mniejszy tłok na trasach i ich lepsze przygotowanie niż w VDS? Czy warto przekonywać znajomych (i siebie samego) do droższej opcji w postaci Marillevy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passo Tonale to raczej na 1 dzień a nie 6, w VdS masz jeszcze Pejo 3000, moim zdaniem nie ma nad czym tutaj dyskutować, opcję Tonale możecie zrobić skibusem z Commezzadura w jeden dzień skipass jest tez na Toanle ;) Ski.it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejo tak czy siak nie rozważamy, jak będziemy już w VDS to tam zostaniemy :) Na papierze Marilleva wydaje się dużo fajniejsza, pytanie czy nie będzie dużych tłumów (patrząc po popularności tego ośrodka chociażby wśród Polaków). Wolę mniej kilometrów bardziej pustych tras i małe kolejki niż tłok i muldy w super ośrodku. Myślę, że mówienie o Tonale jako ośrodku jednodniowym to przesada. Na Ponte di Legno- Temu można spokojnie spędzić 1-2 dni, sama Presena i Paradiso też może dać frajdę na cały dzień, skrajne trasy po stronie płaskowyżu też się szybko nie nudzą. Z drugiej strony aż mnie ciągnie do przypomnienia sobie jak wyglądało Pradalago, Cinque Laghi i Spinale w Madonnie, wyprawa do polecanego, a mniej uczęszczanego Pinzolo, czy powrót na Nera Folgaridę i trasę do pośredniej stacji gondolki Daolasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przez tydzień w Ponte di Legno i wcale nie uważam że ośrodek Tonale-Ponte di Legno - Temu nadaje się na jeden dzień. Dla mnie miało tą zaletę, że nie było tłumów, o ile w Passo było dość tłoczno to w Ponte i Temu było prawie pusto, gdy rano szedłem w Ponte na taką jedną czerwoną trasę to były na niej razem ze mną 3-4 osoby i tak do 10.30 można było bezpiecznie cisnąć po pustej i świetnie przygotowanej trasie. W Ponte trasy są na północnych zboczach i długo jest twardo. Na minus dość przestarzała infrastruktura. 

Generalnie wszystko zależy od tego jakie kto ma priorytety, ja nie lubię tłumów na trasie i wolę pojechać do mniejszego ośrodka, nawet jeździć starszymi wyciągami niż na trasie czuć się jak na procesji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 2015 od 4 stycznia przez tydzień. Do trzech króli było naprawdę sporo ludzi ale głównie w Paso Del Tonale, w Ponte było całkiem luźno. W Ponte było kilka starszych/wolniejszych wyciągów, szczególnie pamiętam stare dwuosobowe krzesełko (nr13) bez taśmy ani sprzęgła, w samym Paso wyciągi faktycznie bez zarzutu. Chociaż może ja zapamiętałem te gorsze wyciągi) bo przy nich były pustsze trasy. Co do pytania czy Presena nie jest przereklamowana, wydaje mi się jest, najpierw fajnie stromo a potem upiornie długo płasko, ale potem zjazd Paradiso to już bajka, po "trzech, króli" gdy wszędzie zrobiło się pusto była to moja ulubiona trasa. Zresztą nawet gdy jeszcze był posylwestrowy tłum, to gromadził się głównie na tej wielkiej nasłonecznionej "polanie" w Tonale gdzie jest wyciąg przy wyciągu, szkółki i inne rodzinne atrakcje, kolejki były jeszcze do gondoli z Ponte do Tonale i na lodowcu. W Ponte di Legno i Temu jazda właściwie na bieżąco. Oczywiście żeby nie było na mnie ;-) nie mogę dać gwarancji że tłumów i kolejek nie będzie. Znajomi dwa lata temu byli w ferie w Marilevie i bardzo narzekali na tłumy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...