Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór długości Salomon XDR 80 Ti


Dawid S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mierzę 182cm, ważę 80kg, mam 21 lat, stopień zaawansowania oceniam na 7/10. Szukam nart jak najbardziej uniwersalnych nadających się na każde warunki na stoku, bardzo sporadycznych pojedyńczych wypadów poza trasę do jazdy całodziennej, nie męczącej. Nie przepadam za dużymi prędkościami za to bardzo lubię płynne przechodzenie z krawędzi na krawędź (rzadko używam ześlizgu).

Wstępnie zdecydowałem się na Salomony XDR 80 Ti. Czy jest to dobry wybór dla mnie?

Zastanawiam się też jaką długość tych nart wybrać. Biorąc pod uwagę że nie zależy mi na szybkiej jeździe wydawało mi się ze 169cm powinny być ok jednak im dłużej o tym myślę tym bardziej zaczynam się zastanawiać nad 176cm.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć. Wszystko zależy od tego jak lubisz jeździć i w jakich warunkach. Ja mierzę 176 cm i ważę 78-79 kg mam 35 lat. W zeszłym roku wróciłem do nart po 12 latach przerwy. Po rozjeżdżeniu się przez 2 miesiące mój wybór padł na te dechy. Kupiłem narty o dł. 176 cm i wcale nie są za długie. Nie pamiętam ile %  ma rocker w tych deskach ale ok. 20 na pewno. Dzięki temu masz właściwie dwa promienie skrętu... Osobiście sądzę że 176 u Ciebie minimum ale zastanowiłbym się nad dłuższymi. Narta potrafi być bardzo dynamiczna przy odpowiednim docisku przed przejściem z krawędzi na krawędź (mimo tych 80 mm) - może nie katapulta ale na początku zanim doszedłem do siebie po tak długiej przerwie pare razy wyjechały spode mnie sic:)!. Do całodziennej jazdy super - nawet w marcu w popołudniowej „kaszy” jeździło się ok. Poza trasą też super i tu dłuższa narta miała wg mnie dużo więcej plusów, przy na prawdę nieistotnych minusach w jeździe na stoku. Przy b. dużych prędkościach (o ile można tak pisać o nartach o szerokości 80 ) dechy zaczynają się robić nerwowe; myszkują, jeśli za długo jedziemy na wprost, ale wystarczy wejść na długą, niską, dobrze dociśniętą krawędź i jest bajka.

Jeśli ktoś woli deski z większym zacięciem slalomowym ale jeszcze nie SL - poszukałbym czegoś innego.

Może trochę pomogłem - pozdrawiam.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...