Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla kobiety z problemami


darekas

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiem co mam doradzić swojej znajomej jakie narty ma wybrać

Problem polega na tym że znajoma cały czas ma problemy z nauka jazdy na nartach i nie robi żadnych postępów.

Do tej pory uczyła się jazdy na starych nartach Atomic

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,05-06,atomic,b7-4-lady,1429.html

Niestety cały czas jeździ tylko pługiem i mam problemy ze skrętami.

Powstał pomysł ze może jakieś nowe konstrukcyjnie narty ułatwiłyby przełamanie tych problemów.

Wzrost 175cm Waga 95kg 

A wiec czy są jakieś narty które same skręcają :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam główny problem to blokada psychiczna w głowie i lek przed nabraniem prędkości oraz przed upadkiem.

Lekcje z instruktorem były kilka razy dawały niewielki progres.

Dzwoniłem po rożnych sklepach internetowych i jak na razie wychodzi mi że najbardziej optymalne będą Fischer Progressor F18 albo F17.

Jest też wersja damska F18.

Wg sprzedawcy konstrukcja jest taka sama jak F18 unisex są tylko inne wiązania oraz wiązanie jest przesunięte o 1cm do przodu. 

https://fischerski.shop/produkt/narty-fischer-my-progressor-2019/

Zdecydowanie odradzono mi Fischer My Turn 68

Cena ma znacznie i nie może przekroczyć 1500zł. 

Edytowane przez darekas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekasz punktu widzenia kobiety powiem ci, że naprawdę brand narty będzie dla Twojej znajomej bez znaczenia. Na jej etapie rozwoju i świadomości każda narta o średniej sztywności powinna się sprawdzić, no chyba że mówimy o aspekcie czysto psychologicznym, tzn. sprzedasz jej bajkę, że na tych nartach będzie jej się jeździć wyjątkowo łatwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, idealist napisał:

@darekasz punktu widzenia kobiety powiem ci, że naprawdę brand narty będzie dla Twojej znajomej bez znaczenia. Na jej etapie rozwoju i świadomości każda narta o średniej sztywności powinna się sprawdzić, no chyba że mówimy o aspekcie czysto psychologicznym, tzn. sprzedasz jej bajkę, że na tych nartach będzie jej się jeździć wyjątkowo łatwo. 

OK ja to wszystko rozumiem ale coś trzeba wybrać .  

Sprzedawcy polecali Volk Fleur albo Salomon SMax ale tutaj cena jest już zbyt duża. 

Fischer Progressor F18  zalicza się do nart o średniej sztywności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, darekas napisał:

Fischer Progressor F18  zalicza się do nart o średniej sztywności?

Tak - ja mam m.in.  F18 i może nie są to miękkie narty, ale jest też sporo sztywniejszych. Myślę, że można je nazwać średnio sztywnymi. Tylko, żeby miało to sens, dla Twojej koleżanki  167cm i krótsze raczej nie. A na jakiej długości nie radzi sobie teraz? Może zwyczajnie ma strasznie słabą koordynację i narty nie są dla niej? Albo rzeczywiście potrzebuje ciągu lekcji z dobrym instruktorem. W mojej opinii lepiej pożyczyć, aby potem narty nie zalegały w kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, WojtekM napisał:

Tak - ja mam m.in.  F18 i może nie są to miękkie narty, ale jest też sporo sztywniejszych. Myślę, że można je nazwać średnio sztywnymi. Tylko, żeby miało to sens, dla Twojej koleżanki  167cm i krótsze raczej nie. A na jakiej długości nie radzi sobie teraz? Może zwyczajnie ma strasznie słabą koordynację i narty nie są dla niej? Albo rzeczywiście potrzebuje ciągu lekcji z dobrym instruktorem. W mojej opinii lepiej pożyczyć, aby potem narty nie zalegały w kącie.

Jeździ na starych Atomic 167 cm tak jak podałem w linku w pierwszym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować z nartami, ale problem raczej leży w braku chęci / totalnym braku zdolności / blokadach. Już prędzej przeszkadzają jej np. za duże buty (w których lata stopa) niż te stare narty. Ale może .... W każdym bądź razie F18 to dobra narta za aktualnie b. dobre pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, WojtekM napisał:

Już prędzej przeszkadzają jej np. za duże buty (w których lata stopa) niż te stare narty.

To maże być ukryte źródło problemu. Uczucie braku kontroli nad nartami powoduje blokady psychiczne.

Przerobiłem to w przypadku mojej żony. Najpierw był brak postępów (choć na nieco innym poziomie niż w waszym przypadku), a potem przyznanie się, że jest luz w bucie, podginanie palców (żeby lepiej trzymało) i tym podobne. Po zmianie butów nastąpił wyraźny progres (oraz wzrost świadomości jak wybierać buty).

Co więcej kiedy przez pomyłkę zabraliśmy raz stare buty, problemy natychmiast wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...