Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla kobiety z problemami


darekas

Rekomendowane odpowiedzi

@darekas - w przypadku Twojej znajomej zmiana nart na nowe nic nie zmieni. 
Leku przed prędkością czy upadkiem nie wykorzenisz za pomocą nowych desek. 
Poszukaj w mecie filmy ze śmigającymi narciarzami o podobnych parametrach do znajomej - 167cm i 96kg. Pokaz, ze takie osoby mogą dobrze jeździć. Znajdź instruktorkę z o podobnej wadze i wzroście - łatwiej dotrze do znajomej.

Wizyta u dobrego psychologa sportowego, może akupunktura tez nie zaszkodzi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tracić kasę na nowe narty. Trener personalny na co dzień i dobry instruktor na stoku.

Pani jak schudnie i poprawi sprawność to i na nartach będzie się czuć lepiej.

Rolą instruktora będzie natomiast nie tyle nauka techniki, co wsparcie psychiczne.

Możesz też sprzedać obecne narty i kupić dowolne inne (ale ładne). Oczywiście Pani ściemnisz, że to najłatwiejsze narty na rynku, na których nawet totalne ofiary z łatwością skręcają.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekas,

jednak trochę jest śmieszne... ludzie udzielający się  tutaj mają pewne doświadczenie, ja piszę również z trochę większą świadomością tego, co może siedzieć w głowie kobiety, zresztą po twoim opisie od razu zdiagnozowałam problem i nr 1 to nie są narty! A mam wrażenie, że traktujesz to jak rodzaj magicznej pigułki za 1500zl, która moim zdaniem nie zadziała. Problem siedzi w głowie, być może też w małej sprawności fizycznej, niewystarczającej elastyczności i gibkości, zbyt dużej wadze, a przede wszystkim w strachu. W pokonaniu go nie pomogą narty, tylko zracjonalizowanie sobie 'problemu' i pozwolenie żeby narty pojechały, puszczenie ich, przekonanie się, że nie zabijają przy pierwszym skręcie i że z ewentualnych upadków zazwyczaj wychodzi się cało. Po setnym wykonanym tak skręcie strach będzie już mniejszy... Pytanie jak do tego dojść - to pytanie jak odblokować głowę, a nie jakie narty zapiąć. Około 8 lat temu do naszej szerokiej ekipy dołączyła moja przyjaciółka z mężem. Był to jej drugi sezon na nartach. Mąż radził sobie nieźle, ona non stop w pługu, ze strachem w oczach, każdy kolejny skręt był walką żeby nie za szybko. Moim zdaniem to był zdecydowanie czas na instruktora, z sobie znanych powodów nie zrobili tego. W pewnym momencie przestaliśmy na nią czekać, bo po prostu się nie dało i chyba było to najlepsze, co mogliśmy zrobić, ze łzami jak później opowiadała przełamywała swój strach. Ale zaczęła jeździć, co prawda cały czas jest to jazda dość asekuracyjna i na dużym spięciu, ale jest w stanie przejechać całkiem sprawnie każdą niebieską i czerwoną trasę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że same narty nie rozwiążą problemu ale być może będą jakimś ułatwieniem. 

Zdałem wydawałoby się proste pytanie jakie narty wybrać dla początkującej osoby ale tak naprawdę nikt poza WojtekM nic mi nie podpowiedział. 

Nie trzeba mnie przekonywać że główny problem jest w głowie 

Prawie udało się nam razem zjechać na trasie Olympia w AlpeCermis tylko dlatego że nie powiedziałem że jest to czarna trasa. 

Czy w Sestriere albo Pragelato znacie jakieś polskie szkoły narciarskie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darekas napisał:

Nie trzeba mnie przekonywać że główny problem jest w głowie 

Problem jest w głowie i dlatego moje pytanie jest kluczowe. Twoja znajoma chce jeździć, czy Ty chcesz żeby jeździła. Zakup nart to bzdura, niczego to nie zmieni. BMI Twojej znajomej to 32kg/m2 - to otyłość, taka choroba po prostu. Może najpierw trzeba leczyć chorobę, a potem kombinować z nartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

Dla Ciebie to powód do dumy dla mnie szczyt głupoty

Łatwo Ci przychodzi ocena innych osób. 

A może byś się zapytał jak to się stało że trafiliśmy na czarna trasę. 

Jeżeli pytasz to odpowiadam dlatego że przegapiłem skręt na niebieską trasę nr 74 i niestety nie było wyjścia jakoś trzeba było zjechać do najbliższego wyciągu. 

Niestety wiele osób nie tylko ja przegapiło w tym miejscu skręt do lasu na niebieską trasę 

 

Tutaj masz przykład Przeczytaj opis pod filmem

Albo lepiej zacytuje

"Ośrodek narciarski Alpe Cermis (Cavalese) przynależy do Val di Fiemme. Tereny narciarskie nie są bardzo rozległe, ale trzy trasy Olimpia (dwie czarne i czerwona) dają razem 7200 metrów super zjazdu. Pozostałe trasy też są atrakcyjne, a cały teren dostarcza pięknych widoków. Godną polecenia jest trasa leśna o nazwie Via del Bosco -jest to trasa niebieska o numerze 74 odchodząca od czarnej trasy Olimpia II z numerem 81. Podaję te namiary, bo mało kto tam trafia, a jak pokazano na filmie (częściowo) ma liczne atrakcje.  "

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was... Kolega jak widać wcale nie czyta Waszych rad, on tylko szuka potwierdzenia swojej teorii. Szuka kogokolwiek, kto mu powie, ze kupno Progressorów pokana wszystkie problemy. Dodatkowo jeszcze ma pretensje, ze nikt mu nie chce doradzić... To nic, ze 95% odpowiedzi, prawidłowo informuje, iż to nie w nartach jest problem, najważniejsze jest potwierdzenie jego teorii.

Przykro mi @darekas ale idąc taki tokiem myślenia, nie znajdziesz tu rozwiązania... Warto słuchać ludzi, którzy mają większe doświadczenie i naprawdę chcą Ci pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 11:21, Zaba_osw napisał:

 

Przykro mi @darekas ale idąc taki tokiem myślenia, nie znajdziesz tu rozwiązania... Warto słuchać ludzi, którzy mają większe doświadczenie i naprawdę chcą Ci pomóc...

Pytanie było jasno sprecyzowane jakie narty zakupić  żeby zastąpić stare narty nowszymi technologicznie.   Nie pytałem się czy to ma sens. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...