Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwszy raz w Alpy


MajkiMDWW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzamy się z żona do naszego pierwszego wyjazdy w szeroko pojęte Alpy:-) Termin który nas interesuje to od 20 stycznia do końca lutego . Przyznam szczerze ze nie mam pojęcia gdzie , co i jak . Dojazd własny odpada najlepiej samolot ewentualnie autokar . Nie mamy jeszcze określonego konkretnie kierunku i tu liczymy na waszą pomoc . Oboje jeździmy raczej spokojnie wystarczają nam niebieski trasy aby były długie . Fajnie by było gdyby docelowe  miejsce było ładnie położone . Co byście mogli polecić na pierwszy taki wyjazd ? Kraj / miasto / ośrodek ? . Co do pogody to wiadomo nigdy nie ma nic pewnego ale wolimy raczej zmarznąć niż grzać się w słońcu na stoku . Ostatnia kwestia to wyjazd najlepiej jakby był organizowany przez jakieś biuro podróży itp . Za wszelkie odpowiedzi , pomoc z góry dziękujemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO: skisafari organizowane przez wygodatravel - Dolina Aosty, 6 dni jeżdzenia w 5 skiresortach: La Thuile, Pila, Monte Rosa, Courmayer, Cervinia. W Cervini macie majestatyczny Matterhorn i możliwość pojechania na szwajcarską stronę ( gorąco polecam Klein Matterhorn), w Courmayer - Skyway - kolejkę na taras widokowy Punta Helbroner  z którego jest świetny widok na Mont Blanc. Nie wiem jak w tym sezonie narciarskim, ale w 18/19 ponadto można było za 600euro w 5 osób polecieć śmigłowcem wokół Mont Blanc ;). To oczywiście dodatkowe atrakcje poza tym, że w tych 5 skiresortach macie ponad 800km tras (gdzie trzy doliny to "tylko" 600km ) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ch4rvel napisał:

IMHO: skisafari organizowane przez wygodatravel - Dolina Aosty, 6 dni jeżdzenia w 5 skiresortach: La Thuile, Pila, Monte Rosa, Courmayer, Cervinia. W Cervini macie majestatyczny Matterhorn i możliwość pojechania na szwajcarską stronę ( gorąco polecam Klein Matterhorn), w Courmayer - Skyway - kolejkę na taras widokowy Punta Helbroner  z którego jest świetny widok na Mont Blanc. Nie wiem jak w tym sezonie narciarskim, ale w 18/19 ponadto można było za 600euro w 5 osób polecieć śmigłowcem wokół Mont Blanc ;). To oczywiście dodatkowe atrakcje poza tym, że w tych 5 skiresortach macie ponad 800km tras (gdzie trzy doliny to "tylko" 600km ) ;)

 

"Resort -wyodrębniona organizacyjnie część administracji państwowej, zajmująca się wydzielonym i powiązanym ze sobą kompleksem spraw, którą kieruje minister – ministerstwo lub inny organ naczelny. W języku potocznym słowo „resort” jest używane jako synonim słowa „ministerstwo” (np. „resort gospodarki”, „resort pracy”). Znaczenie słowa „resort” obejmowało, obok ministerstwa, także kierującego nim ministra i inne podmioty jemu podporządkowane (urzędy centralne, organy terenowe i inne jednostki organizacyjne), np. podporządkowaną Ministrowi Finansów Służbę Celną."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Resort

Resort w j. angielskim oznacza kurort, miejscowość wypoczynkową, ośrodek wczasowy/wypoczynkowy.

:D

PS

Sorka, musiałem. To zbędne zapożyczeniem semantyczne. Gorsza jest tylko destynacja ...:P 

 

Edytowane przez mifilim
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mifilim napisał:

To zbędne zapożyczeniem semantyczne.

jakie zbędne ?

Resort a Skiresort to 2 różne określenia.

Nie wiem czego się czepiasz piszesz przecież na portalu SKIONLINE

w weekend zabierzesz Karwery z Rockerem, snowboard albo imme twintipy do TMRu, może pojedziesz do funparku, snowparku albo halfpipy.

Skiresort jest krótki i jednoznaczny, destynacja też już się przyjęła.

Sam używasz germanizmu KURORT a mogłeś napisać UZDROWISKO

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

jakie zbędne ?

Resort a Skiresort to 2 różne określenia.

Nie wiem czego się czepiasz piszesz przecież na portalu SKIONLINE

w weekend zabierzesz Karwery z Rockerem, snowboard albo imme twintipy do TMRu, może pojedziesz do funparku, snowparku albo halfpipy.

Skiresort jest krótki i jednoznaczny, destynacja też już się przyjęła.

Sam używasz germanizmu KURORT a mogłeś napisać UZDROWISKO

Cześć

To TY zabierzesz On o Ja nie. ;)

Pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 20:38, MajkiMDWW napisał:

......Termin który nas interesuje to od 20 stycznia do końca lutego . ......

A na ile dni? Bo to dość ważna informacja.

Na razie wychodzi, że jakieś 39 dni ;) .

Nie skreślałbym własnego samochodu, to wbrew pozorom dobre rozwiązanie (szczególnie przy wyjazdach do Austrii).

Z doświadczeń innych skreśliłbym natomiast autokar. Przy dojazdach do Francji  czy Włoch to straszna męka (około 20h w autokarze).

A gdzie? To zależy czego oczekujecie z żoną. Mnie się tam podoba gdzie bym nie był byle w górach i na śniegu :).

Pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr_67 napisał:

A na ile dni? Bo to dość ważna informacja.

Na razie wychodzi, że jakieś 39 dni ;) .

Nie skreślałbym własnego samochodu, to wbrew pozorom dobre rozwiązanie (szczególnie przy wyjazdach do Austrii).

Z doświadczeń innych skreśliłbym natomiast autokar. Przy dojazdach do Francji  czy Włoch to straszna męka (około 20h w autokarze).

A gdzie? To zależy czego oczekujecie z żoną. Mnie się tam podoba gdzie bym nie był byle w górach i na śniegu :).

Pozdrawiam

7-8 dni taki okres nas interesuje 😃 Pytasz czego oczekujemy  super przygotowanych stoków ,ogromu śniegu i pięknych widoków tyle nam starczy 😃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jeeb napisał:

jakie zbędne ?

Resort a Skiresort to 2 różne określenia.

Nie wiem czego się czepiasz piszesz przecież na portalu SKIONLINE

w weekend zabierzesz Karwery z Rockerem, snowboard albo imme twintipy do TMRu, może pojedziesz do funparku, snowparku albo halfpipy.

Skiresort jest krótki i jednoznaczny, destynacja też już się przyjęła.

Sam używasz germanizmu KURORT a mogłeś napisać UZDROWISKO

Czepiam się właśnie dlatego, że jestem na portalu narciarskim. Przecież można powiedzieć ośrodek narciarski i chyba nawet widziałem parę razy to określenie na naszym forum. :D

PS

Destynacja się NIE przyjęła i mam nadzieję, że nigdy to nie nastąpi. Oba słowa są źle używane w j. polskim bo rozpropagowali je nieuki pracujący w branży turystycznej, którzy nieudolnie tłumaczą / kopiują teksty z j. angielskiego. Tyle w temacie. Koniec offtopu. Peace!   

http://www.poradniajezykowa.us.edu.pl/artykuly/Kurort_czy_resort.pdf

https://obcyjezykpolski.pl/destynacja/

 

 

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MajkiMDWW napisał:

7-8 dni taki okres nas interesuje 😃 Pytasz czego oczekujemy  super przygotowanych stoków ,ogromu śniegu i pięknych widoków tyle nam starczy 😃

Cześć

Dowolny wyjazd w Dolomity w lutym we włoskie Dolomity. Ofert jest multum wszędzie. Skipas na region Wam w zupełności wystarczy.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

oczekujemy  super przygotowanych stoków ,ogromu śniegu i pięknych widoków tyle nam starczy

No to masz faktycznie problem! ;)

Większość ośrodków w Austrii czy Włoszech spełnia te kryteria.

Jeśli jednak na pierwszym miejscu postawisz widoki to wybieraj Dolomity jak proponuje Mitek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MajkiMDWW napisał:

7-8 dni taki okres nas interesuje 😃 Pytasz czego oczekujemy  super przygotowanych stoków ,ogromu śniegu i pięknych widoków tyle nam starczy 😃

No to wygląda, że udzieliłem pełnej odpowiedzi :) .

Śniegu co prawda nikt nie zagwarantuje, ale reszta praktycznie w każdym, niezależnie od kraju, alpejskim ośrodku narciarskim będzie spełniona.

A tak bez żartów, to.......wróć do zdania poprzedniego :D .

Jest jeszcze jedno kryterium o którym nie wspominałeś, mówię o pieniądzach.

Tutaj będą różnice pomiędzy poszczególnymi krajami. Inne ceny będą w Austrii a inne w Szwajcarii.

Bardzo różnie wyglądają też standardy noclegów w zależności od "nacji".

A tak całkiem poważnie to w zeszłym roku miałem okazję zaliczyć rejon który, obejmuje cztery "resorty" ;)  - Nauders, Samnaun, Ischgl, SFL.

Znajduje się na granicy austriacko - szwajcarskiej. Widokowo, trasowo i jakościowo spełniać powinien twoje kryteria. Ja byłem tym miejscem zauroczony.

Kupując noclegi w Austrii ceny masz niższe. Dojazd spokojnie własny.

Tu masz link do mojej relacji z tego miejsca:

Pozdrawiam.

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poprzednie porady napisali doświadczeni narciarze. Jeśli wasze doświadczenie jest mniejsze radziłbym na początek przygody z Alpami  coś mniej popularnego szczególnie, że okres w jakim się wybieracie to ferie zarówno w Polsce jak i w okolicznych krajach. Sart od razu na duże ośrodki może też zniechęcić bo w Austrii ludzi też jest dużo, kolejki do wyciągów i muldy na trasach podobnie jak w Polsce. Mam takie doświadczenie z Ischgl, Zillertalu czy Serfaus. Coś bardziej kameralnego byłoby na miejscu. Wyjazd od razu w wysokie góry typu Hintertux czy Matterhorn do zastanowienia chyba że macie doświadczenie wysiłku  w wysokogórskich klimatach i zdecydowanie rzadszym powietrzu. Warto rozpatrzyć coś niższego jak Saalbach , Zillertall  Flachau czy Kitzbuchel lub Karyntię gdzie może nie od razu kilkaset ale kilkadziesiąt km urokliwych niebieskich tras. Co i tak daje więcej niż na karnecie Tatry Ski.

Forma wyjazdu raczej auto bo taniej. Wyjazd z  grupą busem ma zalety i wady. Zaletą jest to, że organizatorzy mają "obcykaną" prognozę pogody, noclegi i ośrodki. Wadą jest "hardkor" czyli jazda na nartach po nocy spędzonej na drzemce w busie i powrót prosto ze stoku ostatniego dnia wyjazdu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowanie Ischgl komuś, kto jeszcze nigdy nie był w Alpach/Dolomitach jest trochę niedorzeczne... To jeden z najdroższych i najbardziej snobistycznych ośrodków... Czytając post pytającego zauważyliście czego oni oczekują? Raczej niebieskich tras czyli oczekują też spokoju, a nie przepełnionych i mocno rozrywkowych tras Ischgl... Nawet jak będą mieszkać w Kappl to i tak będzie im ciężko zmieścić się w 2000 PLN... Poza tym ceny na stoku i w okolicach i mocno zniechęcą do wyjazdów.

Doradzając komuś cokolwiek powinno się być troszkę ostrożniejszy... To, ze byłem w jakimś fajnym kurorcie i było tam zajebiście niekoniecznie musi oznaczać, że dla kogoś, kto jeszcze nigdy nie był w Alpach też musi tak być... Najgorsze jest to jak ktoś był tylko w jednym miejscu i... poleca go innym jako jedyne i najlepsze...

Wracając do sedna... Popieram zdanie kolegów proponujących jakiś mniejszy ośrodek... Polecam też kwaterę blisko stoku, bez konieczności dojazdów, bo to Wam dużo bardziej umili pobyt i sprawi, ze już zawsze co roku zaczniecie sezon od planowania wyjazdów na południe od PL. Drugi kierunek, to trochę zaprzeczenie pierwszej propozycji bo proponuję moloch, ale... po pierwsze będzie raczej taniej niż w AT i IT, oraz na pewno będziecie mieszkać "na stoku". O czym piszę? O Francji. Ktoś tu wspomniał La Plagne... Jak na pierwszy wyjazd wg mne bardzo dobra opcja... Wyjeżdżając z biurem (z zasady odrzuciliście transport własny) macie do wyboru autokar (tańsza opcja) lub samolot (wygodniejsza, ale dużo droższa i wbrew pozorom niekoniecznie dużo szybsza). Wady tego kierunku (absolutnie nie destynacji :) ) są dwie... Duże prawdopodobieństwo trafienia na "szuflandię" czyli bardzo małe kwatery, choć ja w zeszłym roku mieszkałem w bardzo dobrych warunkach w apartamentach o dość dużym jak na francuskie standardy metrażu. Druga wada to jednak wyższe ceny na stoku. Za apartament ze skipasem zapłacimy znacznie mniej, natomiast już na miejscu w knajpach jest drożej... Natomiast obie te wady wynagrodzą nam świetne tereny narciarskie, długie i przyjemne trasy no i brak kolejek... Widoki też są przepiękne, ale te są raczej wszędzie ;)

Ps. Zapomniałem o jeszcze jednej wadzie... Architektura... NIe mogę jednak zaakceptować kilkunastopiętrowych wieżowców, a nawet całych osiedli wieżowców wybudowanych na stoku... No ale coś za coś... Tak jak wspominałem, niemal wszystkie apartamenty są na stoku ;)

20190204_115049.jpg

20190204_115307.jpg

20190204_121650.jpg

20190204_121654.jpg

20190204_151716.jpg

20190204_151721.jpg

20190205_104620.jpg

20190205_120215.jpg

IMG_20190204_154803288.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁

Godzinę temu, Zaba_osw napisał:

Ktoś tu wspomniał La Plagne... Jak na pierwszy wyjazd wg mne bardzo dobra opcja.

nie ktoś tylko JA :-) i La Plagne z wspaniałymi bardzo długimi niebieskimi trasami,  które moja wnusia już pokonywała w całości w wieku lat 4 , jest wyborem optymalnym.

W la Plagne nie trzeba siadać do knajp i płacić 7 euro za piwo, można zjechać na nartach pod sklep gdzie piwo kosztuje 99 centów i zjeść obłożoną bagietkę albo kurczaka z rożna.

Założyciel tematu nigdzie nie pisał że ma być tanio.

Ma być biuro-samolot-ładne widoki-niebieskie trasy i pewny śnieg

Ischgl akurat widokami nie powala to już lepiej St. Moritz.

Swego czasu mocno reklamowano na tym forum

https://www.infoski.pl/

 

 

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Przepraszam to ja pomyliłem dwa tematy... Chwilę wcześniej przed napisaniem tej odpowiedzi przeczytałem inny post w którym ktoś okteślił górny limit kosztów przejazu, zakwaterowania i skipassu w cenie 2kPLN, stąd mój błąd...

Ischgl góruje nad resztą przede wszystkim... apres ski ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...