Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwszy raz w Alpy


MajkiMDWW

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Jeeb napisał:

😁

nie ktoś tylko JA 🙂 i La Plagne z wspaniałymi bardzo długimi niebieskimi trasami,  które moja wnusia już pokonywała w całości w wieku lat 4 , jest wyborem optymalnym.

 

 

 

Nie żebym namawiał, ale musisz koniecznie zabrać wnuczkę do Val di Sole ;) na tamte niebieskie, baaardzo długie trasy, śnieg juz tam jest a Madonna rusza 30 ;listopada w tym roku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

ale ona już teraz nie chce jeźdzć po niebieskich bo są nudne

Tam ma duuuuży wybór trudności, dla orłów jest scianka Schumachera ;) , ale jej tam nie wpuszczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zaba_osw napisał:

No tak... zapomniałem :)

Ps. W tym sezonie właśnie tam rozpoczynam sezon. 27.11 wyjeżdżamy. 30.11 jest Koncert otwierający sezon :)

Lepiej jedź na koncert otwarcia do Obertaeurn, blizej, taniej i fajniej, spytaj znawcę Pana @Jeeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zaba_osw napisał:

 Proponowanie Ischgl komuś, kto jeszcze nigdy nie był w Alpach/Dolomitach jest trochę niedorzeczne...

........Doradzając komuś cokolwiek powinno się być troszkę ostrożniejszy... To, ze byłem w jakimś fajnym kurorcie i było tam zajebiście niekoniecznie musi oznaczać, że dla kogoś, kto jeszcze nigdy nie był w Alpach też musi tak być... Najgorsze jest to jak ktoś był tylko w jednym miejscu i... poleca go innym jako jedyne i najlepsze...

Ostatnio się zastanawiałem, czemu coraz mniej piszę na forum.

Pewnie wynika to z tego że "lubię" być strofowany przez ludzi którzy mnie nawet nie znają.

Cóż, samo życie.

@MajkiMDWW życzę udanego wypadu. A takich neptyków jak ja nie słuchaj. Zawsze słuchaj tylko tych co się znają. Oni akurat wiedzą czego Ty chcesz.

Pozdrawiam

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie pisałem konkretnie do Ciebie tylko do częstego zjawiska panującego na forum... Po drugie... Co Cię tak dotknęło? Czy moj post to było strofowanie kogokolwiek? To było wyrażenie mojej opinii, aby być ostrożniejszym w doradzaniu... Czy naprawdę muszę z kimś zjeść beczkę soli i znać go dokładnie, aby stwierdzić, że proponowanie komuś, kto nigdy nie był w Alpach na pierwszy wyjazd Ischgl lub SFL to nie jest najlepszy pomysł?

Daleki jestem od strofowania, a tym bardziej od oceniania osób, których nie znam... Potrafię się przyznać do błędu i jeśli go popełniam to nie mam najmniejszych problemów z potwierdzeniem tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotr_67 napisał:

Ostatnio się zastanawiałem, czemu coraz mniej piszę na forum...

 

Piotr, pewnie większość "starych" użytkowników forum się zastanawia dlaczego coraz rzadziej piszesz.... Mnie osobiście, ale myślę że innym również brakuje Twoich wyważonych postów, o które tutaj coraz trudniej. Nie zniechęcaj się...🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr_67 napisał:

Ostatnio się zastanawiałem, czemu coraz mniej piszę na forum.

Pewnie wynika to z tego że "lubię" być strofowany przez ludzi którzy mnie nawet nie znają.

Cóż, samo życie.

@MajkiMDWW życzę udanego wypadu. A takich neptyków jak ja nie słuchaj. Zawsze słuchaj tylko tych co się znają. Oni akurat wiedzą czego Ty chcesz.

Pozdrawiam

Nie poddawaj się, mamy zaplanowany wypad po słońce ;) , a autorowi tematu odpowiedziałbym tak jak często odpowiadamy na grupach na pytanie “jaki mam rower kupić na poczàtek”? Jedyna odpowiedź “doświadczonych rowerzystów” brzmi: “kup taki, który będzie Ci się podobał”, podobnie @MajkiMDWW radzę wybrać region w Alpach, który jemu i partnerce, subiektywnie najbardziej się podoba.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką destynację wybrać?

Do jakiego resortu narciarskiego się udac na zimowe kanikuły?

A dlaczego pierwszy raz w Alpach  nie może być w większym czy lepszym ośrodku/stacji/resorcie czy innym ministerstwie białego szaleństwa? To nie gra z levelami, można jechać gdzie się ma ochotę. Ischgl daje akurat bardzo dużo świetnych tras, zróżnicowanych i dobrze przygotowanych (jedynie lodowca nie ma) aby poczuć co to jest alpejskie narciarstwo. Wbrew częstej opinii można tam także znaleźć w miarę puste stoki zdala od zatłoczonych centrów przesiadkowych (z Idalp na czele). Kolejną zaletą są mniejsze ale fajne stacje w dolinie (Kappl i Galtur, See już raczej niekoniecznie), które wzbogacają narciarskie doświadczenie.

Osobiście na pierwszy raz odradzałbym jedynie jakiegoś kolosa typu 3 doliny.

W grudniu, ze względu na początek zimy, może być gorzej ze śniegiem, więc warto spojrzeć na ośrodki położone wyżej (sprawdzić czy te wielkie opady z ostatnich dni nie stopniały...). Pod tym względem Soelden akurat jest świetnie położone, większość stoków powyżej 2300, ale i duzo na 2700, na 3000 - tu grudzień jest bezpieczny śniegowo. Długie trasy - są, i to dużo (zjazd z góry lodowca na sam dół.....). Dużo niebieskich, no często to są takie ciemnoniebieskie, blisko jasnoczerwonych. Polecam odwiedzić także Hochgurgl/Obergurgl na końcu doliny - świetne miejsce 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaj napisał:

na pierwszy raz odradzałbym jedynie jakiegoś kolosa typu 3 doliny.

To prawda, sam popełniłem ten błąd i pojechałem na pierwszy raz do Espace Killy na 2 tygodnie. Po tym wyjeździe byłem zdemoralizowany narciarsko na następne 20 lat.

 

Godzinę temu, zaj napisał:

W grudniu,

W grudniu to warto poszukać ośrodka z ofertą "freeski" czyli skipass w cenie noclegu

Przykładowo @Sariensisowe Val di Sole jest naprawdę świetnym rozwązaniem.

 

https://www.skirama.it/pl/inverno/wyjazd-na-narty-ze-skirama-dolomiti-adamello-brenta

 

 

 

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MajkiMDWW napisał:

Wybór padł na Sölden , podróż jednak swoim autem . Może nawet jeszcze przed połowa grudnia jeśli się wszystko dobrze ułoży 

Zabierz koniecznie łańcuchy, Alpy zasypało dość mocno. Udanego szusowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć

Zabukowałem wyjazd na narty w 3Zinnen, czy ktoś z Was może napisać kilka słów o tym ośrodku, jak tam jest jakie trasy, może kilka fotek. W Alpy wybieram się pierwszy raz, dojazd własny. Termin to początek lutego, miejsce noclegowe do Innichen.

Moje drugie pytanie to, czy łańcuchy są obowiązkowe. Czy grożą mandaty za brak. Czy akurat do tej miejscowości dojazd będzie wymagał łańcuchów na koła?

Za wszelkie informację z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, auer73 napisał:

Cześć

Zabukowałem wyjazd na narty w 3Zinnen, czy ktoś z Was może napisać kilka słów o tym ośrodku, jak tam jest jakie trasy, może kilka fotek. W Alpy wybieram się pierwszy raz, dojazd własny. Termin to początek lutego, miejsce noclegowe do Innichen.

Moje drugie pytanie to, czy łańcuchy są obowiązkowe. Czy grożą mandaty za brak. Czy akurat do tej miejscowości dojazd będzie wymagał łańcuchów na koła?

Za wszelkie informację z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Cześć, jedziesz w Alpy, w lutym, w środku zimy - łańcuchy obowiązkowo musisz mieć w aucie, choć może wcale nie będziesz ich używał. W jednej miejscowości kwatery i hotele mogą być różnie położone - zapytaj właściciela albo poszukaj na google street view, jak wygląda sam dojazd do posesji. Drogowcy w Austrii i pn Włoszech na ogół sprawnie ogarniają odśnieżanie dróg, co nie znaczy, że zaraz po opadach wszystkie boczne dojazdówki będą czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fischer_Man napisał:

Znasz może dokładnie przepisy w Austrii? Łańcuchy są obowiązkowe? Co jeśli auto ma fabrycznie koła w rozmiarze 20 cali i łańcuchy na takie koła są zakazane przez producenta(zniszczą karoserię z uwagi na małe odstępy pomiędzy oponą a plastikami)?

Kup opaski zamiast łańcuchów, sa miejsca gdzie bez lancochów nie dasz rady, jak jest znak, to trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...