Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty narciarskie dla ciężkiego faceta


Bigbobo

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie. Zamierzam kupić buty narciarskie. Umiejętności-7. Problem taki, że budżet to ok 700-800 złotych. Ważę 130kg no i buty muszą być twarde. Znalazłem kilka ofert na aledżro, ale okazuje się, że to kolekcje z okolic roku 2010 lub modele firm, których nie kojarzę. Czy jest sens kupować takie buty? Na ile technologia poszła do przodu? nie mówię o topowych modelach, bo te są poza moim zasięgiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak jeszcze jedna uwaga:

Flex o tylko wskaźnik sugestywny. Rozważając zakup buta 130 wchodzimy w buty o charakterze sportowym a taki but charakteryzuje sporo innych cech niż tylko flex. Zazwyczaj wyższa cholewka, mniejsza objętość wewnętrzna - nie chodzi tylko o szerokość stopy ale np. rejon podbicia i związane z tym problemy z wkładaniem, a przede wszystkim inny - agresywny - sposób trzymania goleni. W związku z tym te 7 to musi być konkretne 7 aby taki but pomagał a nie utrudniał jazdę.

Pamiętać trzeba o tym, że twardy but jest swego rodzaju ułatwieniem, które trzeba umieć wykorzystać a porządny narciarz tak naprawdę wyważa się automatycznie sam i jest to od buta niezależne i na tym polega prawidłowa jazda. Znany pewnie większości, przynajmniej ze słyszenia, Marek Ogorzałek - znakomity narciarz i znakomity instruktor, jeździ nienagannie w butach, z których stopę jest w stanie wyjąć przy zapiętych klamrach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

ale ja myślę że kolega raczej w zawodach startować nie będzie, może wystarczą 130 z grupy freeride,

właśnie takie sobie kupiłem kilka dni temu i już wypróbowałem na śniegu

0002236_buty-narciarskie-k2-spyne-130-hv

Cześć

Mam jedne buty typowo freeridowe zjazdowe a nie tourowe. Chyba nawet twardsze niż 130 odczucia i uciążliwości jak w normalnych sportowych butach.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Czołem Panowie. Zamierzam kupić buty narciarskie. Umiejętności-7. Problem taki, że budżet to ok 700-800 złotych. Ważę 130kg no i buty muszą być twarde. Znalazłem kilka ofert na aledżro, ale okazuje się, że to kolekcje z okolic roku 2010 lub modele firm, których nie kojarzę. Czy jest sens kupować takie buty? Na ile technologia poszła do przodu? nie mówię o topowych modelach, bo te są poza moim zasięgiem.

 

Stare buty, jeśli pasują na Twoją nogę, są tak samo dobre jak te z nowszych kolekcji. Spokojnie można kupić nawet 10 letnie (byle NIE używane).

Technologia się za wiele nie zmieniła, plastik w tym czasie też się istotnie nie zestarzeje.

Jedyny istotny postęp, to łatwiejsze formowanie nowszych butów. Jeśli NIE potrzebujesz formowania, bo but od razu pasuje, to jest to bez znaczenia.

Jeśli jednak nie znajdziesz dobrze dopasowanego buta, to te nowsze modele, są bardziej podatne na przeróbki.

Niektóre (nieliczne) nowe modele są też lżejsze od starych odpowiedników, ale przy Twojej wadze to bez znaczenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 23:25, Bigbobo napisał:

Ważę 130kg no i buty muszą być twarde.

Podziwiam, w tamtym roku miałem okazję śmigać z 20kg plecakiem (suma 100kg) i poczułem jaka to trudność, kiedyś zwoziłem kobitkę na plecach to masa była zbliżona do 130kg - powiem tak jechać można ale jeździć już nie. Przy jeździe z  nadwagą twardszy but raczej nie pomoże.  Buty  freeridowe to  dobry pomysł polecam salomon QST pro  teraz są w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję o flexie podjąłem dlatego, że chcę się rozwijać i myślę, że będę jeździł jeszcze lepiej niż teraz. Przy mojej masie i tak buty są mocno obciążane, więc muszą być twardsze. 
Jeśli chodzi o jazdę z dodatkowymi ciężarami to jest to trochęco innego niż własne ciało, które się czuje i do którego jest się przyzwyczajonym. Wracając do tematu. Czy warto upierać się przy butach, które można dopasowywać? chodzi mi o memoryfit itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bigbobo napisał:

Decyzję o flexie podjąłem dlatego, że chcę się rozwijać i myślę, że będę jeździł jeszcze lepiej niż teraz. Przy mojej masie i tak buty są mocno obciążane, więc muszą być twardsze. 
Jeśli chodzi o jazdę z dodatkowymi ciężarami to jest to trochęco innego niż własne ciało, które się czuje i do którego jest się przyzwyczajonym. Wracając do tematu. Czy warto upierać się przy butach, które można dopasowywać? chodzi mi o memoryfit itp?

 

Cześć

A więc jeszcze raz:

"Cześć

Tak jeszcze jedna uwaga:

Flex o tylko wskaźnik sugestywny. Rozważając zakup buta 130 wchodzimy w buty o charakterze sportowym a taki but charakteryzuje sporo innych cech niż tylko flex. Zazwyczaj wyższa cholewka, mniejsza objętość wewnętrzna - nie chodzi tylko o szerokość stopy ale np. rejon podbicia i związane z tym problemy z wkładaniem, a przede wszystkim inny - agresywny - sposób trzymania goleni. W związku z tym te 7 to musi być konkretne 7 aby taki but pomagał a nie utrudniał jazdę.

Pamiętać trzeba o tym, że twardy but jest swego rodzaju ułatwieniem, które trzeba umieć wykorzystać a porządny narciarz tak naprawdę wyważa się automatycznie sam i jest to od buta niezależne i na tym polega prawidłowa jazda. Znany pewnie większości, przynajmniej ze słyszenia, Marek Ogorzałek - znakomity narciarz i znakomity instruktor, jeździ nienagannie w butach, z których stopę jest w stanie wyjąć przy zapiętych klamrach.

Pozdrowienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa.... to brzmi dosyć rozsądnie. Chciałbym to tak rozwiązac i zamierzam spróbowac. Jestem spod Tychów. Obdzwonilem kilkanascue/kilkadziesiat sklepow ze sprzetem narciarskim nowym/uzywanym i wybor butow z wysokim flexem jest czesto mocno ograniczony. A jesli juz mają flexy 130 to w rozmiarze 30,5 są pojedyncze sztuki. Znalazlem jeden sklep w Bielsku Białej i wybór jest w miarę ok, ale i tak spora częsć dostępna jest w zakresie do 29.5. Stąd chcialem się zorientować przed wyjazdem na poszukiwania, co rozważać a co odrzucić.

Czy atomic hawxy(raczej magna albo prime) są faktycznie takie fajne jak się wydają czy to po prostu skuteczny marketking?

Czy bezszwowe buty wewnętrzne salomona to bajer czy faktyczny atut? W moich starych butach zadne szwy mnie nigdy nie uwierały.

Czy całe to termoformowanie faktycznie zwiększa dopasowanie i komfort jazdy? Czy trzeba ten zabieg powtarzac co jakis czas? Ile razy takiego buta można formowac?

Czy jest jakis producent, ktory na chwilę obecną przoduje w porownaniu z resztą?(coś jak samsung wśród telefonów? Czy jest jakieś xiaomi-czarny koń, z niższą ceną i świetnymi osiągami w tej kategorii?

Jak jest z tym zmiennym flexem? Faktycznie to dziala czy to jakis bajer?

Edytowane przez Bigbobo
Dodatkowe pyta ie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś tutaj dużo cennych informacji. Buty z flexem 130 nie są ciepłe i wygodne. Do tego jak już tutaj było napisane, zakładanie, zdejmowanie, gdy są zimne to masakra. Nie nastawiaj sie konkretnie na firmę tylko wybierz te które pasują, najlepiej trzymają stopę. Mogę polecić Ci Lange ale mogą być dla Ciebie zbyt wąskie. Z tego co słyszałem to sklep w Bielsku ma bardzo dobrą opinię więc myślę że dobrze Ci doradzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...