Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla Kobiety ...po przejściach ;)


Maja M

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilkuletniej przerwie (kehem kehem.. =tak gdzies po 5-6 latach) chcę wrócić na narty.
Zupełnie wypadłam z obiegu: nie orientuję się, na czym się teraz jeździ.;(

Dodam, że gdy ja jeździłam, moje narty to były (nadal są-gdzies tam) rossignol attraxion 3 dlugosc bodaj 162 cm. więc sami rozumiecie: prehistoria ;) 

(oceniam się na osobę średniozaawansowaną: lubię trasy niebieskie i czerwone (takie jasnoczerwone, a nie takie wpadające w czerń;) ). z czarnych nie zjeżdżałam z wyjątkiem jednej -co najmniej kilka razy w różnych sezonach (bo musiałam, żeby się dostać na inne stoki ;) - > przeżyłam to raczej nadużywając płużenia oraz będąc w permanentnym stanie przedzawałowym, bo nie lubię -to nie mój poziom adrenaliny ;)).

Chcę sobie kupić nowe narty: zdecydowanie na stoki przygotowane, dla takich właśnie średniozaawansowanych. mam wzrost 180 cm-normalna budowa ciała.

Jakie narty rozważyć? (najchętniej modele damskie)

A, buty. buty mam cudne, uwielbiam je (mam nadzieję, że się nie zestarzały od leżenia ;) ) -> Lange..nie pamietam: lx90? nie pamiętam :( (na pewno są białe :D )

Maja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Maja,

przy Twoim wzroście powinnaś mieć narty około 170 cm długości, natomiast w grupie damskich nart High Performance, w którą - wnioskując po opisie Twoich umiejętności - mogłabyś celować, chyba rzadko można spotkać modele tej długości. Z reguły kończą się na 165 i 168 cm - trochę za krótkie dla CIebie.

Spróbuj jednak pogrzebać w wyszukiwarce, ustawiając filtry na przeznaczenie on pist i płeć - kobiety: https://www.skionline.pl/sprzet/dobor-sprzetu,narty.html

I nie bój się szukać w grupach adresowanych do zaawansowanych narciarek, bo opisy producentów są lekko na wyrost i z pewnością High Performance to nie są to agresywne narty, ale takie, które umożliwią Ci spokojne podnoszenie umiejętności narciarskich.

Może jakąś orientacją będą dla Ciebie również wyniki testów narciarskich, np. https://www.skionline.pl/worldskitest/

Alternatywnie mogłabyś rozejrzeć się za nartami z grupy All Mountain - to dość przyjazna grupa na zróżnicowane warunki na stoku - sprawdzą się również w rozjeżdżonym, ciężkim śniegu i tutaj jest już zdecydowanie większy wybór długości nart.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gregre0 napisał:

Drobna korekta. Maja nic nie pisała pisała o swoich parametrach (chyba, że znasz je spoza forum), tylko wspomniała długość nart na jakich jeździła.

Owszem pisała - chyba nie czytasz uważnie:

3 godziny temu, Maja M napisał:

mam wzrost 180 cm-normalna budowa ciała.

 

Edytowane przez tanova
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dodam, że gdy ja jeździłam, moje narty to były (nadal są-gdzies tam) rossignol attraxion 3 dlugosc bodaj 162 cm. więc sami rozumiecie: prehistoria ;) 

Przez te kilka lat, nic istotnego się nie zmieniło. Jeśli nadal masz te narty, to zacznij jeździć na nich.

W sezonie wypożycz sobie kilka różnych modeli i zobacz co Ci pasuje.

Kupowanie nowych w ciemno nie ma sensu. Wymiana tych starych na podobne również.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

@tanova: dziękuje za linki! nie miałam o nich pojęcia

@ darekas : wow, w sumie sama nie wpadłam na to, żeby dopasowywać narty do butów kolorystycznie (napisałam o butach, bo nie wiedziałam, czy to ma jakiekolwiek znaczenie ;) ) - ale aż się uśmiechnęłam do Twojego posta-dzięki!

Poczytam, potestuję -oczywiście nie musze kupować od razu nowych -tez rozważałam, by na pierwszy wyjazd po prostu wypożyczyć: tyle, ze nawet nie wiedziąłam, co powinnam pożyczyć ;) if you know what I mean.

ale teraz już sobie poradzę :)

dzięki raz jeszcze!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maja M napisał:

 

 

@ darekas : wow, w sumie sama nie wpadłam na to, żeby dopasowywać narty do butów kolorystycznie (napisałam o butach, bo nie wiedziałam, czy to ma jakiekolwiek znaczenie ;) ) - ale aż się uśmiechnęłam do Twojego posta-dzięki!

@Maja M - ja bym ewentualne nowe deski spasował z kombinezonem, kaskiem i googlami😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...