Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Na początku chciałem się przywitać, gdyż jestem nowy na tym forum. Noszę się z zamiarem kolejnych nowych nart, które posłużą przez kolejne lata. Ostatnie 7 już chyba lat jeździłem na Atomic SL10 156cm. Lubiłem szybkie i ostre skręty. Teraz z racji wieku 😀 szukam coś może dla łagodniejszych łuków z większą prędkością, ale nie koniecznie. Ale tak sobie myślę, ale wszystko myślę wyjdzie w praniu. Zastanawiam się nad Volkl Racetiger RC UVO 165cm. Podaję istotne dane:

Wzrost: 172

Waga: 77

Wiek: 44

Jazda na nartach: 20 (ostatnie 4 lata- 2tyg-AU i 2tyg-PL)

Umiejętność: 6 

Obecne buty: Atomic M-Tech 90

Jazda z kijkami jeśli ma to jakieś znaczenie.

Proszę o fachową poradę jeśli to w ogóle to możliwe, bo najlepiej byłoby potestować-wiem. Ale myślę, że znajdzie się ktoś, kto miał styczność z tymi Volkl-ami i może coś powiedzieć. 

 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim kup twardsze buty - coś typu flex 120. Volkl Racetiger RC UV będą raczej za łatwe do Twoich umiejętności i doświadczenia. Paru producentów wypuściło teraz narty trasowe, które mają nie mieć ograniczeń GSów (są szersze pod butem i na każde warunki) a jednocześnie mają też "sportową" charakterystykę np. linia FISCHER RC ONE, czy narty HEAD SUPERSHAPE I.TITAN,  Może w tą stronę? PS 165 będą za krótkie.

Edited by mifilim
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli decydowałbym się na te Fischer-y RC ONE 78GT długość 164cm będą dobre dla mojego wzrostu 172cm? Na te Volkl miałem budżet 1600zł, a te Fischer-y RC ONE 78GT to jakieś 1800zł+przesyłka. Ale jeśli warto. Rozumiem że 72,73...78 itd. to szerokość pod butem. Miał ktoś styczność z tymi 78GT.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
  • Create New...