Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 19/20


mirekn

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jeeb napisał:

należy z Orlej Perci i innych szlaków zdjąć całe żelastwo i już będzie mniej ludzi

 

Zlikwidować drabinkę na koziej przełęczy, zrzucić linkę z góry plus stalowa lina asekuracyjna ,ląża i uprząż,będzie mniej ludzi.Albo zlikwidować całe żelastwo i będą kozice i garstka taterników 🤣 A poważnie to ciężko się wypowiadać na ten temat będąc miłośnikiem wysokogórskich wędrówek... Orlą perć przeszedłem kilkakrotnie, byłem na Rysach,Mnichu, Kościelcu, latem jak i zimą,poznałem tam wiele Ciekawych ludzi, którym w życiu nie zabronił bym chodzić po Polskich tatrach wysokich, bo rezerwat, bo mamy tych gór mało,bo je rozdeptujemy... 

Ale faktycznie, jest ogromna grupa ludzi która tego terenu nie szanuje, zostawia tam kupę śmieci, Ta grupa na szczęście w zdecydowanej większości kończy swoje wycieczki nad Czarnym stawem gąsienicowym ,Morskim oku  czy też w schroniskach :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekma napisał:

...

Az dziwie sie ze nie porownales tego do pomyslu zrobienia drogi jezdnej przez Tomanowa przelecz

Cześć

To miała być pełnowymiarowa autostrada (jak na tamte czasy). A 20 metrową Matkę Boską na Zawracie pamiętasz...:) Kosmici są wśród nas i maja takie pomysły.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pasazer85 napisał:

Zlikwidować drabinkę na koziej przełęczy, zrzucić linkę z góry plus stalowa lina asekuracyjna ,ląża i uprząż,będzie mniej ludzi.Albo zlikwidować całe żelastwo i będą kozice i garstka taterników 🤣 A poważnie to ciężko się wypowiadać na ten temat będąc miłośnikiem wysokogórskich wędrówek... Orlą perć przeszedłem kilkakrotnie, byłem na Rysach,Mnichu, Kościelcu, latem jak i zimą,poznałem tam wiele Ciekawych ludzi, którym w życiu nie zabronił bym chodzić po Polskich tatrach wysokich, bo rezerwat, bo mamy tych gór mało,bo je rozdeptujemy... 

Ale faktycznie, jest ogromna grupa ludzi która tego terenu nie szanuje, zostawia tam kupę śmieci, Ta grupa na szczęście w zdecydowanej większości kończy swoje wycieczki nad Czarnym stawem gąsienicowym ,Morskim oku  czy też w schroniskach :) 

Cześć

O nie kolego, niestety nie kończy. Swego czasu z grani pomiędzy Kozią a Źlebem Kulczyńskiego znieśliśmy z kumplem 80 kg śmiecia a było to jakieś 30 lat temu kiedy ruch turystyczny w górach był nieporównywalny z dzisiejszym. To trzeba tępić jak robactwo. Taka prawda.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

O nie kolego, niestety nie kończy. Swego czasu z grani pomiędzy Kozią a Źlebem Kulczyńskiego znieśliśmy z kumplem 80 kg śmiecia a było to jakieś 30 lat temu kiedy ruch turystyczny w górach był nieporównywalny z dzisiejszym. To trzeba tępić jak robactwo. Taka prawda.

No oczywiście, menda znajdzie się wszędzie, niestety :/ Nie mam pojęcia jak było 30 lat temu , bo wtedy szczytem moich wspinaczkowych możliwości była ucieczka z łóżeczka ;) Nie wiem również jak kiedyś, ale obecnie zarówno TPN jak i niezależne grupy organizują sprzątanie szlaków, w tym roku uczestniczyłem w 7 takich wycieczkach wraz z zoną i znajomymi :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pasazer85 napisał:

No oczywiście, menda znajdzie się wszędzie, niestety :/ Nie mam pojęcia jak było 30 lat temu , bo wtedy szczytem moich wspinaczkowych możliwości była ucieczka z łóżeczka ;) Nie wiem również jak kiedyś, ale obecnie zarówno TPN jak i niezależne grupy organizują sprzątanie szlaków, w tym roku uczestniczyłem w 7 takich wycieczkach wraz z zoną i znajomymi :) 

Cześć

Wtedy może też było takie organizowane - nie wiem. Po prostu przy Murowańcu były worki i każdy mógł wziąć i znieść ile dał radę. My się tak po prostu bawiliśmy w dniach tzw. restu... No i nikt się nas nie czepiał bo ciuchy śmierdziały okrutnie... :)

A teraz dostaniesz tekst:

Jak to k..... ?? Płacę a góry niewysprzątane?

Dlatego nie ma taryfy ulgowej:

Góry dla wybranych!

Przyroda dla wybranych!

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Jak to k..... ?? Płacę a góry niewysprzątane?

A puszka browaru w ręce.., reszta w plecaku :/ Za 5 zł trzeba wymagać 🤣

2 minuty temu, Mitek napisał:

Dlatego nie ma taryfy ulgowej:

Góry dla wybranych!

Przyroda dla wybranych!

Tak powinno być, niestety przed naturą jest odpowiedzialność zbiorowa... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o warunkach ;)
Łomnica przewidywane oficjalne otwarcie 14.12 https://www.vt.sk/pl/atrakcje/wydarzenia/ski-exclusive-opening jest też info o możliwości odpalenia kolejek od 7.12
Pleso śnieżą dół, ale górę Soliska też. 2 - 6 nieczynne, planują coś uruchomić w weekend, brak daty oficjalnego otwarcia.

image.png.febd32d0e53d22fc0f591e0662b9aabb.png

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 19:09, Mitek napisał:

Dlatego nie ma taryfy ulgowej:

Góry dla wybranych!

Przyroda dla wybranych!

Pozdrowienia

Niedawno byłem na wyprawie (w tym trekkingu) w Australii (m.in. na Tasmanii). Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom braku ludzi i braku śmieci. O dziwo mają tam góry, a nawet śnieg się znajdzie jeżeli pojedzie się tam w odpowiednim momencie. W każdym razie mogłem podpatrzeć jak radzą sobie z wieloma problemami, z którymi zmagamy się w Tatrach. Bazując na tym co tam zobaczyłem proponowałbym:

- Wprowadzenie drakońskich kar za śmiecenie i skuteczne ich egzekwowanie. Na terenie parków narodowych w AU śmietników nie ma, ale jakimś cudem turyści są w stanie zwlec na dół to co przynieśli. Nie skłamię jeżeli napiszę, że przez cały wyjazd widziałem ze szlaku jedynie 1 papierek od batonika, który prawdopodobnie komuś przypadkowo wypadł.

- Płatny TOPR - obecnie wiele Januszy idzie w góry z przekonaniem, że w razie czego zadzwonią po TOPR jak po taksówkę.

- Likwidacja parkingów samochodowych bezpośrednio przy starcie szlaków - dojazd jedynie komunikacją zapewnioną przez TPN - odstraszy to część ludzi + pozwoli lepiej kontrolować liczbę osób wchodzących do parku

- Limit wejść dziennych na teren parku (w porozumieniu z TANAP) - oczywiście nie będzie to w 100% szczelne, ale wykluczy tych, którym nie będzie chciało się kombinować. Do tego egzekwowanie kar za przebywanie na terenie parku bez biletu. 
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

A ja ostatnie pare dni spędziłem w miejscu, gdzie mimo okresu jaki mamy kolejek do wyciągu praktycznie nie było - Vide zdjęcia - a stok poza dwoma lub trzema trenującymi tam klubami był przeważnie pusty. Miejsce to nazywa sie Brezovica i jest zaraz koło Trstenej. Oferuje ono ok. 600-700 metrowy talerzyk oraz jedna trasę niejako główna - góra płaska, ale dol całkiem stromy - z wariantem niebieskim przez las. Pewnie specjalnie bym tu nie jechał gdyby nie treningi córki, ale lepsza jazda na okrągło na 700 metrowej trasie niz stanie po 20 min i dłużej do trasy trochę dluzszej i niekoniecznie tak ambitnej. Sniegu nie brakowało, choć chyba maja problem z woda, bo maja 4-5 bardzo wydajnych armat TF10, a mimo mrozu na poziomie -12C dzisiejszej nocy, to jakoś im to śnieżenie słabo szło. Nawet nie jechali na wszystkie armatki, które mieli, wiec to raczej sygnalizuje, ze pewnie czegoś - najpewniej wody, a moze prądu  -brakowało.

Splismy w hotelu zlokalizowanym przy stoku. Pokoje fajne i czyste, choć oczywiście Hilton to nie jest, ale 2 km od stoku, właściciel ośrodka ma fajny podobno hotel Oravsky Haj z jacuzzi na zewnątrz i spora stadnina koni z ujeżdżania. Nie byłem, ale Ci którzy byli, mówili ze bardzo fajnie. Obsługa na stoku i w hotelu przy stoku bardzo sympatyczna i z tych generalnie starających sie o gościa.

Tu pare impresji - z góry fajne widoki na okolicę:

 

539993F5-89C8-46AC-B989-92BE8B2A1081.jpeg

6CE6A2B7-E520-4211-A6B0-9BDDC17E5199.jpeg

2B8042D4-637E-4FAD-A7F3-42E4892EE6F0.jpeg

9865DF0F-5272-4819-A2C8-3DF72DECA578.jpeg

A978C165-937C-49F6-A7B8-4191ACD9BBA5.jpeg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubińska Hola dziś - 12.01.2020. Czynne niemalże wszystkie trasy (pewnie te, gdzie mają możliwość sztucznego naśnieżania). Maksymalnie 2-3 minuty czekania do krzesełek, do talerzyków na bieżąco... Śniegu nie ma za wiele, klika następnych dni na plusie może spowodować problem... Już na wejściu w kilku miejscach przetarcia, ale generalnie bardzo to nie przeszkadzało... Widoki jak to przy pięknej pogodzie fantastyczne...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej,

czy ktoś z forumowiczów był ostatnio na Słowacji w Bachledovej Dolinie i mógłby się podzielić informacjami jak wygląda sytuacja?
Zrezygnowaliśmy z wyjazdu do Włoch i żeby nie stracić całkowicie urlopu chcemy się wybrać na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, dawpol napisał:

jak wygląda sytuacja?

Tam akurat nie byłem ale na stronie masz obraz z 6 kamer (ze wszystkich stron). Kamery Bachledova Bachledova to popularny ośrodek a od 2 marca ferie ma Presov. 

Banskobystrický, Trenčiansky, Žilinský 24. 2. 2020 - 28. 2. 2020
Prešovský, Košický 2. 3. 2020 - 6. 3. 2020

 

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
link kamery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dawpol napisał:

Hej,

czy ktoś z forumowiczów był ostatnio na Słowacji w Bachledovej Dolinie i mógłby się podzielić informacjami jak wygląda sytuacja?
 

Podpinam się i mam tez pytanie jakie są w Bachledovej trasy ( poziom trudności) bo nie wiem czy jest tam sens jechać (np. w porównaniu do Jurgowa). 

Był ktoś ostatnio w Malino Brdo lub Kubinskiej Holi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, mifilim said:

jakie są w Bachledovej trasy ( poziom trudności)

Głównie czerwone i niebieskie o średnim nachyleniu. Jest bodajże jedna czarno-czerwona, ale o nachyleniu alpejskich czerwonych. Czarna ścianka w Jurgowie jest bardziej stroma niż najbardziej stromy zjazd w Bachledovej, więc jak tam nie masz kłopotów to w Bachledovej jest łatwiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mifilim napisał:

jakie są w Bachledovej trasy

Znam Bachledovą bardzo dobrze ;). To ośrodek, który łączy w sobie trzy lokalizacje, możesz zjechać do Bachledovej Doliny tj. tam gdzie wjedziesz od strony Zdiaru. Trasa szeroka niebieska podają 250 m przewyższenia na 1800 m długości, obsługiwana gondolą. Szeroko rodzinnie. Dalej z góry masz możliwość zjechania czerwoną trasą/trasami w stronę geograficznie Małej Frankovej, trasy tak z 1200/1400 m przewyższenia z 250 m, bez zakrętów, szeroko, wjazd orczykiem (podwójnym, nisko zawieszony nie szarpie), no i zostaje zjazd w stronę Jezierska dwie fajne trasy Slalomak i Majsterska długości około 900/1000 metrów ale przewyższenia już z 300. Obsługuje Jeziersko sedlaczka 4-ka. Sezon planują do 22.03, stoki trawiaste, podkład jest, dają radę.
Tu wszelakie info: https://bachledka.sk/pl/zima/jazda-na-nartach/szlaki-narciarskie-oraz-wyciagi

Pozdrawiam

mirekn            

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem, patrze na tą mapę i brakuje mi dwóch wyciagów. Jednego od dolnej stacji w Bachledovej, który swego czasu odłączył się od wspólnego karnetu. 

Drugi to talerzyk (orczyk? nie pamietam) w stronęczarnej 6 od strony Jezerska. One jeszcze istnieją?

I jedno info, Jezersko jest od zacienionej strony. Za starych czasów najczęściej wyłączali ośrodek z powodu braku ludzi, bo warunki na Jezersku były i w kwietniu.

 

Edytowane przez mysiauek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mysiauek napisał:

Jednego od dolnej stacji w Bachledovej,

To Deny ten najdłuższy, po prawej od dołu to pseudo "wyrwidupa" :) http://www.penziondeny.com/indexnovy.php?co=5&lang=pl . Ten od Jezierska to mówisz o tym krótkim na dole od strony Slalomaka ?

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...