Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie buty wybrać?


niki364

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2019 o 16:40, surfing napisał:

 

@Kubis mam prośbę, nie przypisuj mi cytatów których nie użyłem. 

 

jako, że @Mitek odniósł się już do pierwszej części Twojego postu to informuję, że jak się cytuje Kolegę tak jak wyżej, to napis jest " w dniu bla bla, x napisał: "

A jeśli wklejasz jakikolwiek cytat (np. wklejkę ze strony WWW)

image.png.a044656601077406e9e3a9da5c237955.png

to efekt jest taki

Cytat

tu cytat

Mam nadzieję że to rozwiewa resztę wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pasazer85 napisał:

Doradzanie doboru butów na forum to totalne nieporozumienie, ba nawet nie powinno być takiego działu bo to niewykonalne. Każdy ma inne stopy,często asymetryczne.

Doradzanie doboru butów a doradzenie metodologii doboru butów to dwie różne sprawy. Większość ludzi na świecie po prostu nie wie, jak powinno się wybierać, mierzyć, dopasowywać obuwie narciarskie. Sprzedawcy też często im w tym nie pomagają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 11:58, surfing napisał:

Jeżeli chodzi o Salomona  to jako początkująca narciarka próbuj wszystkie z serii  X PRO od70W do 90W , Salomon X Pro W do Jeleniej Góry chyba nie masz daleko, zrób sobie wycieczkę i poświeć kilka godzin na mierzenie koniecznie z przerwą i spacerem na kawę. Powodzenia. 

Nie skuś się przypadkiem na buta Salomona z serii ACCESS

 

Dlaczego ominąć serie ACCESS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, niki364 napisał:

Dlaczego ominąć serie ACCESS?

Teraz buty X-pro są dwa - 100 i 130 i koniec. Reszta X-ów to ACCESS o takim samym kształcie ogólnym skorupy w kategoriach men i women. Więc jeśli chcesz but np. flex 90 z nowej kolekcji X-ów to tylko ACCESS.

Jeśli natomiast skorupa Pro byłaby bardziej pożądana (nie wiem czemu miałaby być, ale nie znam aż tak dobrze różnic w wykonaniu Pro i Access - może kolega @surfing wyjaśni) ale flex ma być mniejszy, to pozostają modele 18/19 i starsze X-Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niki364 napisał:

Dlaczego ominąć serie ACCESS?

Dwa sezony temu przerobiłem żmudny proces zakupu butów dla wymagającej Pani :).Nie znam aktualnych zmian bo nie jestem ,,na kupnie"  i dobrze że Kubis trochę podpowiada.

ACCESS z rocznika 2017 to but dla rozpoczynających naukę jazdy na nartach, niby 70 ACCESS a  gnie się jak 40 nie mówiąc że but wewnętrzny jest miękki i nie dopasowujący się do stopy. W Salomonie damskim zwróć uwagę aby wkładka była My CustomFit 3D Sport (tą wkładkę mają Sal X PRO  W)   która ma optymalną twardość i sama dopasuje Ci się do stopy. Oczywiście mówię w butach do 2018 roku bo nie wiem co później pozmieniali. Masz ten komfort że twój rozmiar butów z przed 2 sezonów jeszcze leży w sklepach w bardzo dobrych cenach.

Jesteś młodą i rozwojową narciarką która ma już dwa tygodnie jazdy za sobą, but typu BUTY SALOMON X PRO 70 W 2018 lub ciut twardszy zapewni ci komfort i optymalne trzymanie nawet na czarnych trasach, czego Ci życzę już w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź DOBREGO fachowca od butów. Niestety Sama raczej dobrych butów nie dobierzesz. Nie po tak krótkim czasie jazdy na nartach. Kupisz jedne, drugie, trzecie, i ..... dalej będziesz szukać. Mogę jednego polecić ale dosyć daleko.

Miałem to samo. Czytałem porady, kupowałem dwie pary na rok i wreszcie pojechałem do fachowca przez duże F.

Zapłaciłem mniej niż myślałem że trzeba będzie i teraz jak po południu muszę zdjąć te super wygodne buty i włożyć stopę do zimnych "adidasów" to szlag mnie trafia 🤔  Dlaczego!!????😋😋😋😋

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
W dniu 29.11.2019 o 22:10, arnoldd napisał:

Znajdź DOBREGO fachowca od butów. Niestety Sama raczej dobrych butów nie dobierzesz. Nie po tak krótkim czasie jazdy na nartach. Kupisz jedne, drugie, trzecie, i ..... dalej będziesz szukać. Mogę jednego polecić ale dosyć daleko.

Miałem to samo. Czytałem porady, kupowałem dwie pary na rok i wreszcie pojechałem do fachowca przez duże F.

Zapłaciłem mniej niż myślałem że trzeba będzie i teraz jak po południu muszę zdjąć te super wygodne buty i włożyć stopę do zimnych "adidasów" to szlag mnie trafia 🤔  Dlaczego!!????😋😋😋😋

 

 

Witam.

Gdzie znajdę takiego FACHOWCA?

 

Pozdr

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marekbtl napisał:

Cześć

Ale ceny maja kosmiczne.

pozdrawiam

No fakt ..tanio nie jest. W zeszłym roku "rasował" mi buty do nogi - z wkładkami wyszło jakieś ~700zł. Ale łatwo nie miał bo stopy mam szerokości 105 i 107mm a buty 98mm więc troche sie nakombinował.. :)

Wiesz można pojechać do Szafrańskiego do Bielska ale po pierwsze musiałby być, po drugie musiałoby mu sie chcieć...itd.

Kiedyś byłem u niego ale poza przemiłą rozmową na tematy biznesowe z żoną p.Marcina moim butom niewiele sie stało a na Zakopiance jest profesjonalnie w każdym calu - trzeba sie tylko umówić na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lexi napisał:

No fakt ..tanio nie jest. W zeszłym roku "rasował" mi buty do nogi - z wkładkami wyszło jakieś ~700zł. Ale łatwo nie miał bo stopy mam szerokości 105 i 107mm a buty 98mm więc troche sie nakombinował.. :)

Wiesz można pojechać do Szafrańskiego do Bielska ale po pierwsze musiałby być, po drugie musiałoby mu sie chcieć...itd.

Kiedyś byłem u niego ale poza przemiłą rozmową na tematy biznesowe z żoną p.Marcina moim butom niewiele sie stało a na Zakopiance jest profesjonalnie w każdym calu - trzeba sie tylko umówić na wszelki wypadek.

A kupowałeś tam buty, czy tylko bootfiting robiłeś? Bo jak kupisz u nich, to pewnie dopasowanie (o ile będzie trzeba) będzie nieco tańsze. Ale generalnie mają bardzo drogo - ale wybór jest - nie ma co mówić i obsługa także niczego sobie. Bazują na kliencie z ulicy, przez net nic nie sprzedają. Wcześniej kupowałem u nich sporo rzeczy, ale głównie po sezonie i w przyzwoitej cenie. Nowe buty kupiłem w sieci, bo u nich cena x 2 i rabat na poziomie 10% od ceny bazowej. Oczywiście to sklep stacjonarny, więc chłopaki musza zarobić, ale aż tyle? - trochę odjechali. Ja dałem 1049 za nówki (przed sezonem, ale modele z zeszłego sezonu), chceli za ten sam but 2400, po rabacie 2150 - cena z dupy.

pozdrawiam

Edytowane przez marekbtl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marekbtl napisał:

Nowe buty kupiłem w sieci, bo u nich cena x 2 

Ja podobnie..kupiłem kierpce w necie na wiosnę za 1400zł ... jak pojawiłem sie u nich w listopadzie to te same buty kosztowały coś 2300 ~ 2400. Kupując u nich z rabatem nawet gdyby zrobili bootlifting za free musiałbym zabulić 350zł za spersonalizowane wkładki....czyli jakieś 2100 + 350 = 2450zł a tak w kieszeni zostało te 350zl ... a czasy ciężkie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lexi napisał:

Ja podobnie..kupiłem kierpce w necie na wiosnę za 1400zł ... jak pojawiłem sie u nich w listopadzie to te same buty kosztowały coś 2300 ~ 2400. Kupując u nich z rabatem nawet gdyby zrobili bootlifting za free musiałbym zabulić 350zł za spersonalizowane wkładki....czyli jakieś 2100 + 350 = 2450zł a tak w kieszeni zostało te 350zl ... a czasy ciężkie..

Cześć

Ale wcześniej tak nie było, nawet narty do nich woziłem na serwis, bo nieźle robili. Dużo rzeczy u nich kupiłem, dla dzieciaków, siebie, Żony i od pewnego czasu jest kosmos, albo sprzedaż w necie powoduje że ten kosmos zauważamy, bo szybko i sprawnie można porównać ceny. To nie chodzi o powiedzmy tą stówkę czy nawet 2, bo do poprzednich, które u nich kupowałem (a z 7/8 lat temu - dla siebie) były tylko nieznacznie droższe niż w necie (50 czy 100 pln przy cenie ok 1000 zł), to przyzwoitość nakazuje dać chłopakom zarobić. Narty nawet niedawno (2 lata temu, po w czasie Covidu - może dlatego)  "potestowe" dla syna kupiłem, praktycznie nówki za 50% ceny klubowej. Niedawno próbowałem u nich ponownie dla syna kupić SL juniora - ale atomica - po sezonie - bo mieli ostatnia parę z race programu - to mi krzyknął cymbał 3000 - a nowy model w race programie kosztuje 1600. Nie wiem gdzie logika, ale skoro funkcjonują już tyle lat - to pewnie się sprawdza.

pozdrawiam

ps. bootfitting pewnie za free przy zakupie nie zrobią - raczej nie ma szans, może jakieś niuanse - pewnie spory rabat, może 50%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marekbtl napisał:

Cześć

Ale wcześniej tak nie było, nawet narty do nich woziłem na serwis, bo nieźle robili. Dużo rzeczy u nich kupiłem, dla dzieciaków, siebie, Żony i od pewnego czasu jest kosmos, albo sprzedaż w necie powoduje że ten kosmos zauważamy, bo szybko i sprawnie można porównać ceny. To nie chodzi o powiedzmy tą stówkę czy nawet 2, bo do poprzednich, które u nich kupowałem (a z 7/8 lat temu - dla siebie) były tylko nieznacznie droższe niż w necie (50 czy 100 pln przy cenie ok 1000 zł), to przyzwoitość nakazuje dać chłopakom zarobić. Narty nawet niedawno (2 lata temu, po w czasie Covidu - może dlatego)  "potestowe" dla syna kupiłem, praktycznie nówki za 50% ceny klubowej. Niedawno próbowałem u nich ponownie dla syna kupić SL juniora - ale atomica - po sezonie - bo mieli ostatnia parę z race programu - to mi krzyknął cymbał 3000 - a nowy model w race programie kosztuje 1600. Nie wiem gdzie logika, ale skoro funkcjonują już tyle lat - to pewnie się sprawdza.

pozdrawiam

ps. bootfitting pewnie za free przy zakupie nie zrobią - raczej nie ma szans, może jakieś niuanse - pewnie spory rabat, może 50%.

Wiesz..ja do nich raczej "przywiązany" nie byłem nigdy ..wręcz przeciwnie - kiedyś potraktowali moją żonę niespecjalnie (też szukaliśmy butów)- a moją żonę trzeba traktować specjalnie bo tego wymagam ;)

Czasem tam zaglądam ..  bo Castorama blisko a w dodatku nasza dentystka "się mieściła" po sąsiedzku nad Intersportem ..który to Intersport polecam też z uwagi na serwis nart..nowe zostawiam tam do wygrzewania bo jeszcze sie nie dorobiłem lamp..:)

Zdravim

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lexi napisał:

serwis nart..nowe zostawiam tam do wygrzewania bo jeszcze sie nie dorobiłem lamp

Cześć

Serwis mam super koło firmy, też ostatnio wygrzewałem - ale czy to coś daje? czy może kolejny bajer dodatkowo płatny ;)

Może ma ktoś ogląd i rzetelnie odpowie "grzać czy nie grzać - o to jest pytanie" ?

pozdrowionka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Może ma ktoś ogląd i rzetelnie odpowie "grzać czy nie grzać - o to jest pytanie" ?

Ba..temat wart pewnie osobnego wątku...

No bo tak - wszyscy fachowcy mówią żeby grzać bo wnika lepiej, zabezpiecza lepiej itd... zgadzam sie.

Ale... za rok lub dwa twoje narty i tak przegrają na rzecz nowszego modelu i nie zdążą sie po prostu zestarzeć

(a tak nawiasem mówiąc wyciągnąłem z pokrowca narty sulov-volans i wcale jakoś sie nie utleniły...przez 25lat).

Wiec jeśli masz parę nart szczególnie cennych (na przykład twoja ulubiona żona nauczyła sie na nich jeździć) ...itp...to można grzać!!!..lub nie :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Cześć

Serwis mam super koło firmy, też ostatnio wygrzewałem - ale czy to coś daje? czy może kolejny bajer dodatkowo płatny ;)

Może ma ktoś ogląd i rzetelnie odpowie "grzać czy nie grzać - o to jest pytanie" ?

pozdrowionka

Grzać, zwłaszcza buty. Narty też można. DIY. 

IMG_20221109_184936.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lexi napisał:

(a tak nawiasem mówiąc wyciągnąłem z pokrowca narty sulov-volans i wcale jakoś sie nie utleniły...przez 25lat).

O brat na takich (srebrnych) jeździł w liceum pod koniec lat 90, ja później 2003-2005 na Polsportach z wiązaniami markera z piętką którą trzeba było samemu naciągać na but.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marekbtl napisał:

Lexi

Rany boskie, to ty jeszcze żyjesz😁.

Też kiedyś je miałem, ale to było tak dawno że nie pamiętam jak wyglądały, a wiązania chyba były ess var czy jakoś tak, ale mogę sie mylić.

pozdrawiam

Ja mam już z "poważnymi" Markerami..... naprawdę fajne narty były

IMG_6196.thumb.jpg.cd74e58aac14130c536df0a8b4cee296.jpgIMG_6201.jpg.3c8f37b7aed9a41534b20ea581e08bae.jpgIMG_6201.jpg.3c8f37b7aed9a41534b20ea581e08bae.jpg

IMG_6202.jpg.2415f0bca64126e459b867b73eadf340.jpg

- jakby ktoś zwołał zlot "retro" to jestem gotów..:)..buty też mam ..całkiem nieużywane - nigdy śniegu nie widziały...

IMG_6198.jpg.b202d40201fc6ed82de4024f2ee9c0be.jpg

..czyli Nordica znowu wynalazła "nowe" buty...:)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...