Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tresor napisał:

Słotwiny Arena w tym roku wyjątkowo wcześnie. Chyba uznali, że skoro kanapa i tak działa w związku z obsługą wieży widokowej, to przy okazji można na narciarzach zarobić:)

Poprawili naśnieżanie to działają. Akurat ośrodki spod znaku pingwina na tym nie oszczędzały, tylko nie zawsze pompy, woda i zaplecze w prąd szły w parze z ilością armat na stoku. W Kasinie na przykład do niedawna nie można było śnieżyc całego stoku na raz, bo był problem z prądem. Dlatego jak chodził dolny odcinek to armaty wyzej nie działały i na odwrót. Teraz jest to na pewno w jakiejś tam mierze poprawione - choć nie jestem pewien czy juz mogą włączyć wszystko na raz od góry do dołu. Slotwiny na pewno nie zdążyły w zeszłym roku z cała inwestycją i kończyli kwestie śnieżenia przed tym sezonem. Widać było w nocy jak to teraz działało. Wyglądało w nocy jak pas startowy na lotnisku. Przy krótkiej kanapie jednak nie sniezyli - wiec albo coś tam jeszcze maja niedokończone albo brakowało prądu lub wody żeby jechac na pełen gwizdek wszędzie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do obytych w Sudetach.

Jak myślicie, czy to ruszy?

Jeśli tak, to co?

Bo pomyślałem żeby tam jechać na 2-3 dni, z Krakowa to jednak dla mnie wyprawa. Korci mnie, żeby jechać w Karkonosze.

image.thumb.png.8c3cbee9dfa67b2e12fd083dec8dfac1.png

szczególnie w kontekście prognozy pogody którą zobaczyłem (prognoza yr.no dla Szrenicy):

image.thumb.png.bc5a51633c5eeee878ff8f45df0dd87c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia ski startuje 6.12.2019 18:00-22:00 

                                7-8.12.2019 8:00-22:00 z przerwą na ratrakowanie 16:00-18:00 

                                9-12.12.2019 stacja narciarska NIECZYNNA

                              13-15.12.2019 8:00-22:00 z przerwą na ratrakowanie 16:00-18:00

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mops napisał:

Jak wystartuje to pewnie tylko Puchatek ze starą 2 os kanapą

Reszta często dopiero rusza po nowym roku 

Aha. Dzięki.

A jaka tam jest tendencja? nawet jak jest śnieg to nie uruchamiają? (na Pilsku tak jest często). Bo zastanawiam się czy nie spać na Hali Szrenickiej, i tam skiturów nie zabrać. Ale to dopiero po 15 grudnia.

Niby ma coś sypać, tylko nie wiadomo ile nasypie. 

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gerald napisał:

Aha. Dzięki.

A jaka tam jest tendencja? nawet jak jest śnieg to nie uruchamiają? (na Pilsku tak jest często). Bo zastanawiam się czy nie spać na Hali Szrenickiej, i tam skiturów nie zabrać. Ale to dopiero po 15 grudnia.

Niby ma coś sypać, tylko nie widaomo ile nasypie. 

A jak mają wcześniej ruszyć, jak zaplanowali przerwę techniczną? Mimo że ośrodkiem zarządza firma z Austrii, to działają tak jakoś po socjalistycznemu.

Zima w Karkonoszach dociera jakoś tak z opóźnieniem(nie dotyczy domku w Karkonoszach:;)). Karkonosze są położone bliżej Atlantyku i to ma przełożenie na późniejsze dotarcie zimy. Za to jest to fajne miejsce na wiosenne szusowanie.

Za to po drugiej stronie góry, w Szpindlu, sezon rusza w sobotę. Tak z kolei natura dosypuje z układów śródziemnomorskich. 

Jeżdżąc na Szrenicy, trochę się czuję tak, jakbym trafił do skansenu sprzed trzydziestu lat. Ale tam zaczynałem przygodę z nartami i jakoś zawsze wracam do tego miejsca z wielkim sentymentem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Szrenicę to bym się za bardzo nie spieszył, bo oni nie zaczęli jeszcze nawet naśnieżać Puchatka wiec tym bardziej góra jest nienasniezana. Ich ratraki z armatami póki co stoją cały czas na dole. Naturalnego śniegu jeszcze też niewiele więc nawet na tury to jeszcze słabo wygląda.

Tymczasem wystartowała Czarna Góra 

Screenshot_2019-12-06-09-01-33.thumb.png.bf4ca82d74018f7621692dc70552142f.png

 

Screenshot_2019-12-06-08-59-50.png

Edytowane przez artkas
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujące jest to co się stało w ciągu tygodnia. Po bardzo ciepłym listopadzie, wystarczyło kilka chłodniejszych, ale nie rekordowo zimnych dni ,żeby duża część stacji ruszyła przynajmniej w ograniczonym zakresie. Widać doskonale na czym opiera się teraz narciarstwo w Polsce. Opady śniegu były symboliczne i o jeździe na naturalnym nie ma mowy. Jeżeli jednak zainwestowano w systemy naśnieżania, nikt się nie ogląda na opady, wystarczy nocny przyzwoity mróz i zaczynamy sezon. Na horyzoncie ocieplenie, zobaczymy czy np. podkrakowskie Podstolice, które ruszają z małym talerzykiem, utrzymają się z pokrywą śniegu, czy też trzeba będzie zamykać stację i ponownie czekać na mrozy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gerald napisał:

Pytanie do obytych w Sudetach.

Jak myślicie, czy to ruszy?

Jeśli tak, to co?

Bo pomyślałem żeby tam jechać na 2-3 dni, z Krakowa to jednak dla mnie wyprawa. Korci mnie, żeby jechać w Karkonosze.

 

szczególnie w kontekście prognozy pogody którą zobaczyłem (prognoza yr.no dla Szrenicy):

 

Jak rusza na Święta z Puchatkiem to i tak będzie sukces 😜 Reszta pewnie dopiero jak porządnie sypnie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Imponujące jest to co się stało w ciągu tygodnia. Po bardzo ciepłym listopadzie, wystarczyło kilka chłodniejszych, ale nie rekordowo zimnych dni ,żeby duża część stacji ruszyła przynajmniej w ograniczonym zakresie. Widać doskonale na czym opiera się teraz narciarstwo w Polsce. Opady śniegu były symboliczne i o jeździe na naturalnym nie ma mowy. Jeżeli jednak zainwestowano w systemy naśnieżania, nikt się nie ogląda na opady, wystarczy nocny przyzwoity mróz i zaczynamy sezon. Na horyzoncie ocieplenie, zobaczymy czy np. podkrakowskie Podstolice, które ruszają z małym talerzykiem, utrzymają się z pokrywą śniegu, czy też trzeba będzie zamykać stację i ponownie czekać na mrozy.

W naszym klimacie bez sztucznego naśnieżania ani rusz. Inaczej, to byłby przepis na bankructwo. 

Odpisywałem pesymistom, chyba miesiąc temu że sezon ruszy tak jak rzeczywiście ruszy. Oczywiście nie wynikało to z mojej wiedzy jaka będzie pogoda, tylko ze statystyk. W grudniu słońce świeci bardzo nisko nad horyzontem więc pomimo takich czy innych prognoz chłodno musi się zrobić a resztę armatki załatwią. 

W mojej szklanej kuli jakieś większego ocieplenia nie widać, przynajmniej przez najbliższy tydzień. Więc Podstolice powinny sobie jakoś poradzić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pawelb91 napisał:

Słotwiny Arena live. 

Dzisiaj pierwszy dzień sezonu. Warunki ok, choć śniegu na stoku niezbyt dużo 20-30cm max. Miejscami drobne kamienie i grudki ziemi. 

Rano - 7 St.  Teraz około - 5.

IMG_20191206_124433_HDR.thumb.jpg.7c1c34b36f24bb8047e68d4843d2e9f6.jpg

 

 

niech zgadnę - na całym stoku byłeś tylko Ty i Bogdan ?

serdeczne pozdrowienia dla Was!

Macie już grafik wyjazdów na Magic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

 

niech zgadnę - na całym stoku byłeś tylko Ty i Bogdan ?

serdeczne pozdrowienia dla Was!

Macie już grafik wyjazdów na Magic ?

 

Teraz akurat byłem sam, jednodniowy lokalny wyjazd. Za tydzień może Jaworzyna jeśli ruszy.

Plany Magic Passowe kształtują się tak:
3-14.02.2020 
2-13.03.2020
(to planowane dni na śniegu)

Również pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś na alpejskich stokach :)
 

3 godziny temu, WojtekM napisał:

Krynica - to jest miejscówka!!!

Co jest otwarte na Azotach? Tylko główna przy kanapie? Śnieżą inne trasy?

W Krynicy już zimowo, mimo że naturalnego śniegu jest tylko z 5-7 cm.

Na Azotach naśnieżyli główny stok (połowę szerokości - od wyciągu do szpaleru armatek w połowie stoku)
Śniegu tak jak pisałem zbyt dużo nie ma, było kilka miejsc z małymi kamyczkami, ale do ominięcia.
Ludzi niedużo, maksymalnie na stoku w jednym momencie kilkanaście osób, a przeważnie było po kilka lub całkiem pusto.

Coś tam śnieżyli trasę "dookoła świata"  ale działały tylko 4 armatki, chyba kiepsko stoją z wodą, jeden zbiornik na górze (ten większy) już w sumie pusty, pozostałe jeszcze pełne.
Wczoraj też zaczęli śnieżyć trasę główny stok pod lasem, ale tam jeszcze mało przybyło.

IMG_20191206_101839.thumb.jpg.12a757a755ee9c7ab024ae32ddee5443.jpg

IMG_20191206_144407.thumb.jpg.c3324119db0a1d3514bad983e9e2099c.jpg


Słotwiny Tabaszewskiego też śnieżyły cały dzień trasę po lewej stronie patrząc od dołu. W dolnej części mają już nawet sporo śniegu, na górze jeszcze mało - wystawała trawa. Mają tez kilka nowych armatek TechnoAlpin TF10 :)

IMG_20191206_153547.thumb.jpg.ee57d163fe647b5d376c6e602c9cce6d.jpg

IMG_20191206_153821.thumb.jpg.3864f643de3782b04719854bff011419.jpg


Ogólnie jak na mikołajkowe otwarcie sezonu to jeździło się bardzo fajnie. 6 godzin poszusowane na promocyjnym karnecie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem nie-narciarsko w Wiśle. Śniegu naturalnego brak, jedynie w zacienionych miejscach do 1cm. Popołudniami widziałem z deptaka jak śnieżyli niebieską trasę na Skolnitym przez kilka kolejnych dni, poza tym wycięto cały las między dolną stacją a ulicą (gdzie dawniej był park linowy). Czyżby przygotowania nowego właściciela pod wymianę kanapy na wyprzęganą (wzorem Słotwin i Kasiny) i przedłużenie jej do samego dołu?

Na kamerkach widać, że śnieżą też Soszów, ale z mizernym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...