Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, tankowiec said:

@andy-wNarty a w tle rowerzysta. Piękne podsumowanie grudnia 2019. Ja zresztą dzisiaj też zaliczyłem Magurkę Wilkowicką;).

Ja w święta bardziej planuję rower po górach niż narty. Ludzi na nielicznych czynnych stokach będzie masa i chyba deski trzeba będzie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mops napisał:

Co gorsza prognozują opady deszczu przez kilka dni..

No nie bardzo. Ma być w   Szczyrku najgorsza pogoda dla narciarzy bo bardzo ciepło i sucho bo 10mm w 16 dni to jest 10 procent normy. Zbiornik się nie napełni. Może jednak prognozy się zmienią . Typuję narciarska zimę , czyli mróz plus opady śniegu ( takie wróżby) miedzy 15.01 a 20.02 .2020 . prognoza https://www.wetteronline.de/wettertrend/szczyrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat zaczynam sezon w Białce mniej więcej tydzień przed świętami. Tradycja rzecz święta, więc dzisiaj punkt 8:30 byliśmy już pod Kotelnicą. Już od rana temperatura dodatnia, przechodząca w coraz mocniej dodatnią. Jak wiadomo Białka słynie z najlepszego w Polsce naśnieżania, więc i tym razem poradzili sobie nieźle, choć wygląda to chyba najsłabiej od kilku lat. Co jest udostępnione do jeżdżenia? Otwarte są trasy nr 4, 6, 8 i 9 oraz chyba wszystkie traski na Bani. Dodatkowo czynna jest jedna trasa na Kaniówce ale nie jest to jeszcze spięte w całość, bo brak połączenia talerzykiem z Remiaszowem, a sam Remiaszów też nie działa. Dlaczego jest najsłabiej od kilku lat? Najpopularniejsze trasy są udostępnione w niepełnej szerokości, a momentami jest naprawdę wąsko. Natomiast jeżeli ktoś liczy, że na święta pojeździ po trasach nr 1 i 2 i ich wariantach, to moim zdaniem nie ma na to szans. Śniegu nie ma tam wcale, a zapasów dużych nie zgromadzono. Sukces że i tak jest gdzie jeździć.

Wyjeździliśmy się nieźle ale to głównie dlatego, że byliśmy na otwarciu. Ludzi oczywiście dużo ale patrząc na ilość samochodów na parkingach, frekwencja zauważalnie mniejsza niż o tej porze rok temu. Jednak coś w tym jest, że jeżeli zimy wokół brak, to społeczeństwo mniej garnie się na stoki.

Kotelnica z rana w pełnym słońcu.

20191215_093050.thumb.jpg.8453cba41e61962fed513e3c09622a64.jpg

Trasa przy Pasiece, podobnie jak inne, udostępniona tylko w części.

20191215_105314_HDR.thumb.jpg.5709856fd9f2ad9a7508f82fbb0fa7c5.jpg

Widać dokładnie, że na Podhalu śnieg wyprodukowali tylko ludzie.

20191215_110837.thumb.jpg.a7cc6016ef406384ab3d2eaab288ae77.jpg

Białka to Białka, pomimo, że wielkich tłumów nie było, kolejki do wyciągów robiły się coraz większe, więc około 12:30 przenieśliśmy się do Jurgowa. Tatry Super Ski to świetna rzecz. W Jurgowie czynne jedno krzesło i talerzyk i niby dwie trasy ale te dwie to w zasadzie jedna. Warunki świetne jak na to co się dzieje w Polskich stacjach w grudniu 2019. Pełna szerokość trasy, śniegu naprawdę dużo i do świąt raczej się to nie zmieni. Jazda bardziej wiosenna. Na termometrze samochodowym pokazywało 8C, śnieg więc ciężki i dosyć mokry ale jeździło się i tak nieźle. 

Jak widać jest szeroko i dużo śniegu. W oddali po lewej stronie Białka, po prawej jeszcze nieczynny Koziniec. Z tego co widziałem trochę śniegu wyprodukowali i być może na święta Koziniec odpali.

20191215_132054_HDR.thumb.jpg.be4bc500f8f4dbeba0419005f4ab36f8.jpg

Tłoku na trasach nie stwierdzono. Kolejek do kolejki również nie było:)

20191215_125015_HDR.thumb.jpg.cb90949def72484cd40b2aac0a43eaba.jpg

A na otwarcie kolejnych tras przyjdzie jeszcze poczekać.

20191215_125409_HDR.thumb.jpg.6024bf1b0263f1e26269029f7235a070.jpg

W tym momencie Białka, Jurgów i okolice to chyba jedne z nielicznych miejsc w PL, gdzie da się sensownie pojeździć. Ja skończyłem dzisiaj swoje występy ok. 14. Nogi dały o sobie znać. W końcu to początek sezonu;). Pozdr

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.12.2019 Słotwiny Arena, zmrożony pingwin.

Dzisiaj wielka odmiana względem dnia wczorajszego bo w nocy o dziwo zmroziło. Po wczorajszym mocnym deszczu i nasiąkniętym stoku dzisiaj stok twardy od rana. Ludzi więcej (ale bez kolejek czy sporych tłumów na trasie) bo warunki na stoku lepsze i słoneczna pogoda. Temperatura w południe około +4. Stok puścił w okolicach godziny 10:30, ale całkiem dobrze się jeździło cały czas. Skończyłem o 13:30.

Przed jazdą przy kierowaniu się na stok (już w butach narciarskich i z całym ekwipunkiem) wywinąłem spektakularnego orła przy schodach na chodniku na niewidocznym lodzie. Ucierpiała trochę ręka (łokieć) i termos który był w plecaku został zniszczony. Mam nadzieję, że z ręką to tylko mocne stłuczenie. Ruszać mogę, podnosić narty też, tylko ręka obolała, jeździć się dało bez jakiegoś większego dyskomfortu. 

IMG_20191215_100933_HDR.thumb.jpg.ed1e49f687419570b93a712814cf6623.jpg

IMG_20191215_114508_HDR.thumb.jpg.ad8926b0d88a426d4fc3883f1cf3c6f1.jpg

IMG_20191215_114901_HDR.thumb.jpg.93b0d4d84e83230e7491f6fdb57c0553.jpg

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, surfing napisał:

I zacytował

@Sariensis żeby zapytać nie musisz cytować całej długiej fotorelacji w dodatku bezpośrednio pod nią, pomyśl chwilę zanim coś zacytujesz.

Wiem, ale i tak zacytowałem całość, bo ..., miałem taki kaprys a nie chęć, nie wolno mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andy-w napisał:

Ja w święta bardziej planuję rower po górach niż narty. Ludzi na nielicznych czynnych stokach będzie masa i chyba deski trzeba będzie odpuścić.

Dokładnie, za to rower o tej porze to jest czysta poezja i to za free :) , dla mnie również wybór jest oczywisty, chociaż tutaj nie powinno się pisać, że rower jednak wygrywa z nartami swoja fajnoscia i caloroczna dostepnoscia za darmo, zawsze I wszedzię a na dodatek rower jest wielce O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

@Jeeb @Sariensis - cytowanie bez usuwania zdjęć to chyba jednak nie kaprys, ale trochę lenistwo 😉. A dorobek napisanych postów niespecjalnie jest w tym względzie istotny.

Fajne zdjęcie z rowerem na stoku, to sobie kapryśnie powieliłem o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tresor napisał:

Na kuszeniu na razie się skończy. Zamknęli się do odwołania. A planowałem tam pojechać w piątek lub sobotę.

😮😮😮😮😮

Warun petarda dzisiaj był, właśnie vlog się "wrzuca" na youtube....

Twardo, pusto, sztruks do 13 jak byłam..Zamykają bo mało ludzi zapewne....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chrumcia napisał:

😮😮😮😮😮

Warun petarda dzisiaj był, właśnie vlog się "wrzuca" na youtube....

Twardo, pusto, sztruks do 13 jak byłam..Zamykają bo mało ludzi zapewne....

Też tak myślę. Z Twojego zdjęcia i relacji wynika, że było co najmniej dobrze. Nie wierzę żeby do jutra czy środy był taki dramat że nie da się jeździć.

Podobnie było w zeszłym tygodniu na Słotwinach. pawelb91 jako stary krynicki wyjadacz nie narzekał na warunki, a na kilka dni zawiesili działalność. Tylko że tą przerwę wykorzystali na naśnieżanie, a w tym tygodniu to co najwyżej mogą obserwować rzeki topniejącego śniegu. 

Edytowane przez tresor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...