Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, JC napisał:

Prognoza...

Tylko częściowo potwierdzam. W Bielsku Białej takiej zimy nie będzie (według mnie) , czyli znacznie cieplej (takie mam prognozy) .Powyżej 800m.np.m. od niedzieli zimowo z umiarkowanymi opadami śniegu. Na tej wysokości i powyżej w czasie Świat B.N. powinno być od 20 do 70 cm śniegu. Zaplanowałem pierwszy w tym sezonie wyjazd narciarski na ,,Ondraszek'' i może ,,FIS'' (COS) na 27.12.2019 (bojkot TMR trwa) Prognozy na termin dłuższy niż 120 godzin sprawdzają się w 10-20 procentach, a do 120 godzin w 60-70 procentach. Prognoza dla Skrzycznego 1257m.n.p.m. , nie miejscowości Szczyrk na 550-600m.n.p.m. gdzie będzie 4-6 stopni cieplej  https://www.wetteronline.de/?gid=11787&lat=49.68&locationname=Skrzyczne&lon=19.03&pcid=pc_city_weather&pid=p_city_weather&sid=LongTerm

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pawelb91 napisał:

Słotwiny Arena w Krynicy będą zamknięte od dzisiaj od godziny 16 do odwołania.

 

Ciekawa tendencja w tym roku. Zawsze im bliżej świąt, tym więcej stacji się otwiera. W tym roku przed świętami kolejni padają jak muchy😉.

Prognozy w miarę optymistyczne. Pewnie przed nowym rokiem większość  stacji ruszy ponownie lub zacznie sezon. Na razie kto chce pojeździć w PL, musi się przeprosić z Białką😀.

Edytowane przez tresor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tresor napisał:

Ciekawa tendencja w tym roku. Zawsze im bliżej świąt, tym więcej stacji się otwiera. W tym roku przed świętami kolejni padają jak muchy😉.

Prognozy w miarę optymistyczne. Pewnie przed nowym rokiem większość  stacji ruszy ponownie lub zacznie sezon. Na razie kto chce pojeździć w PL, musi się przeprosić z Białką😀.

Ja zawiesiłem jazdę do odwołania, może na początek stycznia coś ponaśnieżają w okolicy. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mops napisał:

Co jeszcze kręci? 

Wiem że 

Czarna Góra 

Zieleniec

Do obu ośrodków mam mniej niż 150km i mam tam bliżej niż gdzie indziej. Czekam niecierpliwie aż się pogoda zmieni i otworzą przynajmniej połowę łatwych tras w Zieleńcu.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunków narciarskich w świętokrzyskim brak :( 

DSC02215.thumb.JPG.f9c01b1417a365d73a3bc579058a73ee.JPG

...a ponieważ brak - razem z Paulą postanowiliśmy poszukać trasy narciarskiej starego ośrodka na Górze Radostowej w Górach Świętokrzyskich.

Czy nam się udało odnaleźć trasy narciarskie tego ON?

DSC02217.thumb.JPG.b676090edd3e935daaea3e4cc05f4f69.JPG

Sami nie wiemy 😮 

DSC02175.thumb.JPG.cc27e11aa21a0fbd76bdb05dd6f684c4.JPG

Zapraszam do pełnej relacji z kolejnej wędrówki Głównym Szlakiem Świętokrzyskim na blogu (Link poniżej):

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka dzisiaj,dotarłem na 7 30 na trening slalomu,po sporych problemach drogowych,bo auto 4x4 na zjeździe  jechało jak na saniach na zablokowanych kołach,ale cudem bez skutków,bo było wcześnie i pusto.Warunki na Jaworzynie lepsze niż sądziłem,bo w nocy ratrakowali ,było równo i niewiele nawianego,pojeździliśmy do 9 i trzeba się było zwijać,gdy puścili kolejkę.Tłum gęstniał,mimo wiatru i lekkich opadów śniegu.Czynna tylko główna trasa,więc tak musi być...Gdy wracałem,sylwestrowi wczasowicze z lubelskiego i rzeszowskiego,których do Krynicy  nawigacja na mój skrót prowadzi,walczyli na szczycie Wawrzki z nawianą zaspą,ciekawe,jak im się będzie zjeżdżać...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem sezon narciarski na Złotym Groniu. Działa tylko wyciąg talerzykowy. Główny wyciąg będzie uruchomiony na pewno pojutrze.Kolejka na ok 10 minut. Kilka szkółek na stoku. Na Zabronili tylko wyciąg główny kolejka na ok 15 minut.

20191228_131723.jpg

20191228_131712.jpg

Edytowane przez zslawek
Zdjęcia
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cały Śląsk przyjechał do Istebnej na narty. Kolejki do kasy po karnety 20 minut czekania.    Do kanapy i orczyka podobnie. Parkingi pękają w szwach a kolejka chętnych do wjazdu ok 13 liczyła ok. 600 m. Stok średnio przygotowany. Miejscami wychodziła trawa i kamienie. W innych miejscach spod śniegu przebijał lód. Sporo odsypów i cukru.

20191229_120558.jpg

20191229_120554.jpg

Edytowane przez zslawek
Zdjęcie
  • Like 3
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyskie stoki (Bałtów, Krajno, Telegraf), lubelskie stoki (Kazimierz, Chrzanów, Rąblów) naśnieżają.

Razem z Paulą, czekając na odpowiednie warunki do jazdy na naszych lokalnych stokach ponownie ruszyliśmy poszukując piękna Gór Świętokrzyskich.

DSC02324.thumb.JPG.98e49c013271f100ccf9689b13796aef.JPG

Zdobyte zostały: Zamczysko 422 m npm oraz Kiełki 452 m npm.

Byliśmy również we wsi, która już nie istnieje...oraz eksplorowaliśmy Ośrodek Narciarski w Widełkach, który przestał funkcjonować w 2005 roku i jest na sprzedaż.

DSC02341.thumb.JPG.8a38af0b5ddc605175ce44b59e397a1d.JPG

Mamy pomysł na to, by go wspólnie kupić ;) 

DSC02357.thumb.JPG.a631f749d28a3c858996c870763c14cd.JPG

Zapraszam do szczegółowego opisu w moim blogu, pod linkiem:

Pozdrawiam

marboru

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzisiaj znaczna poprawa w stosunku do dnia wczorajszego. Kolejka do kasy na ok 10 minut. Kolejki do kanapy i do talerzyka na ok 10 do 15 minut. Stok też zdecydowanie lepiej przygotowany. Odsypy i cukier nie przeszkadzające nadmiernie w jeździe. Na stoku dużo szkółek uczących jazdy. Parking wypełniony po brzegi i dużo chętnych szukających miejsca parkingowego.
Rano na płaskim nawet było trochę  sztruksu.

20191230_103110.jpg

20191230_103104.jpg

Edytowane przez zslawek
Zdjęcie
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...