Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Inwestycja na Kicarzu chyba została porzucona. Chyba, bo tak naprawdę nie ma rzetelnej informacji. Może miejscowi coś wiedzą?

 

Nie lubię tego "źródła" informacji które teraz podam, ale to ostatnie doniesienia w sprawie Kicarza.
https://sadeczanin.info/gospodarka/juz-14-lat-czekania-wyciagu-na-kicarzu-jak-nie-bylo-tak-nie-ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WojtekM napisał:

Szklarska Poręba i Karpacz chyba w tym roku polegli zupełnie. Ciekawe czy coś zdołają otworzyć oprócz jakichś pojedynczych tras. Szkoda, bo miałem taką myśl, aby w tym roku tam pojechać pierwszy raz. 

Jak aura się utrzyma, to zawsze będziesz mógł się Czechami podeprzeć. Więc planuj i przyjeżdżaj, a jak trafisz na czynną lolę express to będziesz zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajno k. Kielc

Wczoraj i dziś Świętokrzyskie nartowanie czyli Sabat Krajno u podnóża Łysicy. Młody się przełamał po wypadku a Austrii 2 lata temu i chciał spróbować + żona miała rozgrzewkę. Po wczorajszej jeździe  decyzja zapadła – junior wraca do gry!

Odnośnie Krajna, to cud, że utrzymali stok w takich warunkach pogodowych jak ostatnio. Oczywiście jest jak na zdjęciach ale ogólnie da się :cool: .

W sobotę na początku jazda w deszczu i pod wiatr. Potem na szczęście przestało padać. Śnieg całkiem OK. Trzeba było uważać na przetarcia itd. Ludzi oczywiście brak. Dzisiaj niespodzianka – w nocy przymroziło i rano śnieg petarda – twardo i szybko (plus wiatr w plecy) i dało się coś tam pojeździć. Wyszło słonko i było całkiem przyjemnie. Kolejek brak mimo, że trochę ludzi przybyło w związku z fajną pogodą. Trzy godzinki i do domu. Może jutro powtórzę a w sobotę pora się udać w jedynie słusznym kierunku. :D

IMG_20200112_101645.jpg

IMG_20200112_104617.jpg

IMG_20200112_111413.jpg

IMG_20200112_121311.jpg

IMG_20200112_121411.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Hextor napisał:

Mnie dziwi tylko, ze Rabka całkiem odpuściła. Jak tylko otworzą tunel to będzie tam szybki dojazd z Krakowa. Mieli by sporo narciarzy nie tylko w ferie, ale także w weekendy i wieczorami. Trzeba by tylko zrobić nowa kanape i dobre naśnieżanie.

ZTCW odpuścił sobie właściciel wyciągu po corocznych walkach z właścicielami gruntów. Na ten moment nie ma żadnych szans żeby wyciąg powrócił w to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mysiauek napisał:

ZTCW odpuścił sobie właściciel wyciągu po corocznych walkach z właścicielami gruntów. Na ten moment nie ma żadnych szans żeby wyciąg powrócił w to miejsce.

Mówisz o Maciejowej? No tak, mieli problem z gruntami i naśnieżaniem. W naśnieżanie pewnie nie chciał nikt inwestować wiedząc, że są problemy z gruntami. I kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Mówisz o Maciejowej? No tak, mieli problem z gruntami i naśnieżaniem. W naśnieżanie pewnie nie chciał nikt inwestować wiedząc, że są problemy z gruntami. I kółko się zamyka.

ZTCW po prostu dwóch Panów się uparlo, że nie zgadzają się na dzierżawe terenu pod trasę. Koniec kropka info Maciejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Miru napisał:

Do czego to doszło. Dzisiaj master ski w Tyliczu chyba przebił Kotelnice w kolejkach. O dziwo drugi ośrodek w Tyliczu na bieżąco.

Wyczuwam tam inwestycje w wyciągi i trasy w najbliższych latach.
Popularność ogromna, to będę chcieli to wykorzystać.
Tylko gór nie usypią...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Miru napisał:

Do czego to doszło. Dzisiaj master ski w Tyliczu chyba przebił Kotelnice w kolejkach. O dziwo drugi ośrodek w Tyliczu na bieżąco.

Zostałem kamerkowiczem i sprawdziłem te rewelacje. Jak dla mnie to standardowa feryjno-weekendowa kolejka na Master Ski. To po prostu świetny ośrodek w swojej kategorii. Wyciskają maksa z tego co mają, śnieg jest tam niemal zawsze, ceny przyzwoite, podejście do klienta wzorcowe. Każda stacja może się od nich uczyć.

A Kotelnicy z kolejkami nikt nie przebije. Powinni mieć hasło: "Nikomu nie pozwolimy przebić naszych kolejek". Choć Szczyrk w tamtym sezonie podjął wyzwanie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mój wybór dziś padł na złoty groń.

Trasa przygotowana bardzo dobrze, jakieś minimalne przetarcia się pojawiały. Swoją drogą Istebna rzeczywiście musi mieć swój specyficzny mikroklimat, bo śniegu tam jest zauważalnie więcej niż w Wiśle, pewnie dlatego też im łatwiej ze stokiem. Kolejka do wyciągu nie duża, szczególnie do 11, później zrobiło się już bardziej tłoczno, ale rzadko stałem dłużej niż 5min. Jedynym mankamentem był tłok na stoku, co mnie trochę zastanawiało bo kolejki do wyciągu na dole praktycznie nie było. Jednak 6 osobowa wyprzęgana kanapa robi swoje a stok wielki nie jest :). Na stoku też dużo szkółek. Generalnie uważam dzień nartowania za udany.

Karnet 75 za 4h.

pozdrawiam

Luce

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Robur82 napisał:

Moim zdaniem ta II górka w Tyliczu i jej podobne nie do końca maja rację bytu

Krótka i ostra, początkujący odrazu ma w gaciach albo jeździ na 200m kawałku, a narciarz zrobi kilka susów i jest znów w kolejce do wyciągu

 

O której mowa? Tylicz Ski?

Przecież tam tez płasko, a objazd trochę trudniejszego fragmentu w górnej części też jest.
Za to sama stacja bardziej klimatyczna i położona pośród lasów, a nie na łące jak Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pawelb91 napisał:

O której mowa? Tylicz Ski?

Przecież tam tez płasko, a objazd trochę trudniejszego fragmentu w górnej części też jest.
Za to sama stacja bardziej klimatyczna i położona pośród lasów, a nie na łące jak Master.

No i w Tylicz Ski jest też przecież druga kanapa (ta nowsza), gdzie jest płasko od samego początku - o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tresor napisał:

 

A Kotelnicy z kolejkami nikt nie przebije. Powinni mieć hasło: "Nikomu nie pozwolimy przebić naszych kolejek".

Ta niedziela to los na loterii wygrany -5-10 minutowe kolejki w okolicy godzin 11-14, głownie Remiaszów. Przed i po prawie bez kolejek. Nie wiem jak główne krzesło na Kotelnicy bo zazwyczaj wyjeżdzam w tej okolicy starą trzyosobową kanapą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dziś Nowa Osada,

Śniegu mocno ubyło od zeszłego tygodnia, na trasie sporo przetarć i minerałów. Po trzech zjazdach zaniosłem narty do samochodu i poszedłem sobie wypożyczyć, szkoda mi nart było. Trasa przygotowana na 3+, bardzo szybko się rozjeździła. Od 10.30 już całkiem sporo ludzi, kolejka na jakieś 10 min stania, do tego sporo szkółek i grup zorganizowanych. Zdecydowanie najgorsze nartowanie w tym sezonie, jednak w poniedziałek w Istebnej były dużo lepsze warunki. Na plus zasługuje pracownik nowej osady co szedł w dół stoku i zbierał kamloty, ale by chyba musiał tak cały dzień chodzić. Chciałem się jeszcze wybrać gdzieś w piątek, ale jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy to ma sens.

pozdrawiam

luce

Edytowane przez luce
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat Krajno – oaza zimy pod Kielcami?

Dzisiaj znów zawitałem do Krajna. W nocy był mróz więc trochę dośnieżyli ale za „tuning” trasy pod wyciągiem zabrali się dopiero w trakcie dnia. To dzisiaj największy minus w Krajnie szczególnie dla ludzi na deskach – wjazd po lodowej ścieżce szerokości miejscami tylko 0.5 m był dla niektórych, na czele z moją córką,  nie do przeskoczenia.

Niestety ratrakowali rano więc było dość miękko bo temperatura szybko już na lekkim plusie. Piękna pogoda nie specjalnie zachęciła narciarzy - tłoku raczej nie było. Szybkie 3 godzinki i do pracy…

IMG_20200115_095849.jpg

IMG_20200115_101717.jpg

IMG_20200115_103840.jpg

IMG_20200115_120543.jpg

IMG_20200115_100315.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Krajno stara się na maksa, tak samo Stadion w Kielcach, który w piątek o 16 znowu będzie otwarty. Tam, jak tylko jest mróz to naśnieżają ile mogą :) A Telegraf? Codziennie rano podjeżdżam i nic, a nic, oni liczą, że im chyba z nieba śnieg spadnie, albo przez tydzień dzień i noc będzie po -5 -10 mrozu, to może tymi swoimi zabytkami uda im się naśnieżyć (zlodzić) ;) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...