Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, szevczi napisał:

Super, tak jakoś się raźniej robi bo forumowa większość to chyba jednak ujeżdża Karpaty. Byłam w tym roku raz w rzeczce na tyczkach (traumatyczne przeżycie 😜), Czarnów jest ciekawą alternatywą bo trasy są minimalnie dłuższe i chłopaki tam robią co mogą, żeby utrzymać warunki.

Jakie ośrodki w czechach polecasz najbardziej? Jańskie są w planach na ten weekend, bo chyba najbliżej taki większy ośrodek (oby pogoda dopisała). 

Do zobaczenia na trasach :D 

Większość forumowa jest spod Karpat ;) Nie jestem sprzedawcą i marketingowcem, nie polecam ośrodków narciarskich...Dobra, lubię np. Harrachov, Pec, Rokytnice...

Jeździłaś na tyczkach z nartomaniakami?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalR napisał:

Gdzie w Karkonoszach da się obecnie dobrze pojeździć? Jak widzę na Szrenicy jest kicha, Rokytnice wyglądają spoko, Szpindlerowy również.

Osobiście nie byłam jeszcze, ale z takich większych widziałam że Czarna Góra ma dosyć śniegu :) w Rokytnicach wczoraj deszcz padał, ogólnie trzeba sprawdzać pogodę żeby się nie naciąć. Jak w nocy złapie mrozik to się pojeździ :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalR napisał:

Gdzie w Karkonoszach da się obecnie dobrze pojeździć? Jak widzę na Szrenicy jest kicha, Rokytnice wyglądają spoko, Szpindlerowy również.

Od jutra bede w Dolni Morava, potem atakuje Cerną Horę, Pec pod Snezkou, Harrachov i może coś w Polsce. Relacje będą, więc dam znać co i jak :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś na 4h wypad do Cisca w ten wiosenny dzień. Na stoku razem z córką jesteśmy o 9 rano. Temperatura +5 stopni.

IMG_20200218_093656.thumb.jpg.6b1a2b81c9cd14b4ac53e9e8cd70ed55.jpg

Warunki jak na wiosnę bardzo dobre. Śniegu około 40 cm. Miękko co nie może dziwić. Od rana dużo szkółek.

IMG_20200218_094729.thumb.jpg.d4c64fa32a7f086e487a5caf1e1f373f.jpg

Zbiornik wypełniony w 2/3. Poza trasą śniegu już zero. Pytanie czy ta woda w tym sezonie będzie jeszcze potrzebna.

IMG_20200218_094739.thumb.jpg.90354e2d12dc9cae003a1c0dc8dd4acd.jpg

Jak widać w Beskidach śniegu brak.

IMG_20200218_094828.thumb.jpg.db20da1e5c76781fb4564362d11ea60e.jpg

Przed 11 stok tylko mój i córki.

Kończymy o 13 i dalej dobrze chodź śnieg miejscami zmienia barwę (topnieje w oczach) za to zero minerałów.

IMG_20200218_095850.thumb.jpg.db154fb904addeddfafca00b7b933180.jpg

Po spakowaniu do auta znów słońce dodatkowo niszczy śnieg

IMG_20200218_125322.thumb.jpg.c9e7e843cabb68c6596ffae33130cec6.jpg

Koniec i mamy +9 stopni. Super było warunki bardzo dobre jednak to już wiosna. Jeśli temperatura nie spadnie to koniec tego tygodnia będzie i końcem sezonu. Pozdrowienia dla Pawła.

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, laryzbyszko napisał:

Drugie zdjęcie kojarzy mi się z latami jazdy na głównym stoku Nosalu. Muldy po pas i pomarańczowe światło sodowych lamp. Piękne wspomnienia.

Piękne to były czasy, wieczorna jazda na szybkim orczyku do połowy Nosala :). To nie wróci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 16:40, Marcin33 napisał:

Pytanie czy ta woda w tym sezonie będzie jeszcze potrzebna

Myślę że wraz końcem ferii. Większość stacji narciarskich zacznie się zamykać. O naśnieżaniu pewnie już nikt nie myśli. Bo po prostu szkoda pieniędzy. Nawet w czasie normalnej zimy. Frekwencja w marcu spada a teraz to w ogóle jest dramat. No chyba że zacznie sypać i jak drzewiej bywało nawet "stary" Szczyrk otwarto ponownie w połowie kwietnia:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś żona pojechała z dwoma córkami do Cisca (ja w domu z dwoma chopami). Warunki dziś zimowe przez nocny mróz. Zdjęć nie robiła ale córka która była wczoraj ze mną była szczęśliwa bo "twardo". Wczoraj wiosna ale dziś pewnie po mrozie było super wierzę co mówią. Obecnie sypie mokry śnieg i na plusie. Wydaję się że jednak mróz byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ubiegłego czwartku do ostatniego wtorku jeździłem w Zieleńcu. To mój pierwszy kontakt z tym ośrodkiem i w sumie pozytywny (trasy krótkie ale infrastruktura niezła i parkowanie bez problemu), ale w ciągu tego tygodnia śnieg znikał w oczach. We wtorek masę przetarć było widać już od samego rana. Mocno jest dziwne i niedogodne, że wyciągi uruchamiają dopiero o 9:00, szczególnie przy dodatnich temperaturach, bo do ok. 11:00 dawało się fajnie pojeździć, a potem tłok przy bramkach i kasza pod nartami. Pozdrowienia 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem po raz kolejny pojechałem do Myślenic. Temperatury po drodze w okolicach +8C; na miejscu powiedziano mi, że bliżej +5C, co nie zmieniało faktu, że na plusie. Śnieg jak w późnym marcu - cukier. Ludzi baaardzo, bardzo niewielu - nie mam pojęcia szczerze mówiąc jaki to ma ekonomiczny sens, jednak generalnie kibicuje stacji, bo być może dzisiaj i jutro też się wybiorę, więc niech nie zamykają i walczą jak najdłużej. Śnieg jeszcze jest w wystarczających ilościach. Można się wyjeździć. 

image.thumb.png.f7a68e24331aaaef0420d37087cf3eb3.png

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad do Istebnej na Złoty Groń. W nocy nawet trochę po padało, to zapowiadały się fajne warunki. O 9 kolejek brak, warunki bardzo dobre. Około 12 coraz więcej ludzi i temp. +5 nieco pogorszyły warunki na stoku. Ale wyjazd jak najbardziej udany i chyba ostatni w tym sezonie. 

 

20200220_114034_HDR.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Wczoraj wieczorem po raz kolejny pojechałem do Myślenic. Temperatury po drodze w okolicach +8C; na miejscu powiedziano mi, że bliżej +5C, co nie zmieniało faktu, że na plusie. Śnieg jak w późnym marcu - cukier. Ludzi baaardzo, bardzo niewielu - nie mam pojęcia szczerze mówiąc jaki to ma ekonomiczny sens, jednak generalnie kibicuje stacji, bo być może dzisiaj i jutro też się wybiorę, więc niech nie zamykają i walczą jak najdłużej. Śnieg jeszcze jest w wystarczających ilościach. Można się wyjeździć. 

Myślenice są bardzo OK. Starają się długo utrzymać sezon - kiedy mieszkałam w Krakowie, pamiętam, że do końca marca. I można się było zdrowo wyjeździć, np. wyskoczyć po pracy albo wieczorem. Podobnie było z moją ukochaną Polczakówką, oby wróciła... Może i lepiej się dało wyjeździć niż teraz, mieszkając w pobliżu Szczyrku, gdzie trzeba zjawiać się skoro świt, a większość sezonu tłumy... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria napisał:

Myślenice są bardzo OK. Starają się długo utrzymać sezon - kiedy mieszkałam w Krakowie, pamiętam, że do końca marca. I można się było zdrowo wyjeździć, np. wyskoczyć po pracy albo wieczorem. Podobnie było z moją ukochaną Polczakówką, oby wróciła... Może i lepiej się dało wyjeździć niż teraz, mieszkając w pobliżu Szczyrku, gdzie trzeba zjawiać się skoro świt, a większość sezonu tłumy... 

Polczakowka podobno już nie wróci. Rabka Zdrój zrezygnowała z turystyki zimowej. A szkoda, bo jak skończą tunel na S7 to będzie tam szybki dojazd.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem, znów wypad do Myslenic. stała sie rzecz niebywała - temperatura spadła poniżej zera. Z uwagi jednak na wyższe temperatury w ciągu dnia, trasa nie została wyratrakowana. Wczorajsze odsypy zmroziło i warunki na pewno nie były dla każdego. Śnieg zrobił sie szybki, a co chwila wpadało sie w takie nierówności, zbrylone grudki i odsypy.
 

Ostatecznie jednak mnie jeździło sie nawet dobrze i wieczór dał mi sporo satysfakcji. Frekwencja bardzo słaba, wiec trasa praktycznie pusta. Teraz w nocy jest zimno wiec moze ratrak pójdzie w ruch. Jutro ma coś popadać - zobaczymy czy śnieg czy deszcz. W każdym razie jutro planuje powtórkę z rozrywki i ciekawy jestem jutrzejszych warunków.

 

05F27BD9-9E92-4485-831F-0A3583019614.jpeg

AF4B9AA9-232B-4110-B6ED-20A21B555E4E.jpeg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...