Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Bumer napisał:

Nie zgodzę się z opinią ze na Arenie po godz 10 stok był zryty. Nie robiłem zdjęć ale mógłbym udowodnić,  że i po 12 można znaleźć jeszcze ślady sztruksu. 

😲 nic takiego nie mówiłem

23 godziny temu, Bumer napisał:

Michal, Ty tak jednego dnia dwa ośrodki zaliczyles?  Aha, na Henryku jeszcze oświetlenie  niezbyt dobre.

a co, rehabilitować sie nie mogę intensywnie? 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna 29.02

Wreszcie trafiłem na warun. Było genialnie do południa a i potem też OK. Owszem ludzi sporo ale uciekałem jak zrobiło się gęsto pod gondolą - z 1 na 2, potem 5, potem powrót na 1 i znów 2.  Niestety był to dzień zawodów x 2 więc końcówka 1 mocno okrojona + ludziska walczący o życie na dole. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli na marcowe nartowania na Jaworzynie bo bardzo to lubię. 

PS

Zauważyłem, że mocno doinwestowali naśnieżanie - pozbyli się lanc i na samej trasie 2 naliczyłem koło 30 armatek. Lepiej późno ...

IMG_20200229_083901.jpg

IMG_20200229_085451.jpg

IMG_20200229_090601.jpg

IMG_20200229_090605.jpg

IMG_20200229_090625.jpg

IMG_20200229_091951.jpg

IMG_20200229_092024.jpg

IMG_20200229_092052.jpg

IMG_20200229_093941.jpg

IMG_20200229_103110.jpg

IMG_20200229_104621.jpg

IMG_20200229_105036.jpg

IMG_20200229_115103.jpg

IMG_20200229_135518.jpg

Edytowane przez mifilim
  • Like 17
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Plywak said:

Dzisiejszy popoludniowy Jurgow. Cieplo i miekko, stok rozjezdzony. Troche przetopow i kamyczkow. Moze pociagnie jeszcze ze 2 tygodnie.

O 16 skonczylem jazde w Jurgowie, zjadlem obiad i od 18 Bialka. Dziwna sprawa, bo w Bialce betonowo. Kilka km dalej, temperatury te same, a warunki calkiem inne. Czyzby jakas chemia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustrzyki Dolne Gromadzyń 29.02 - czyli pozytywne zaskoczenie

O stacjach na Podkarpaciu trzeba pisać, bo na forum są kompletnie zapomniane a zupełnie niesłusznie. Co prawda ostatnio Ustrzyki pojawiały się od czasu do czasu w relacjach, ale dobrych wrażeń nigdy za wiele.

Zaczynamy - słoneczna sobota z piękną zimową scenerią praktycznie już od okolic Rzeszowa. Tak, rano śnieg leżał już na przedmieściach! Ustrzyki Dolne wyglądały bajkowo, ośnieżone drzewa, śnieg na ulicy... Ostatnio coś takiego widziałem... w sumie nie tak dawno w Beskidzie Niskim. Tak, na południu Podkarpacia jest zima.

O nowościach na Gromadzyniu pisał już kolega @tresor tutaj: 

 więc nie będę się powtarzał. Krzesełko to naprawdę nowa jakość i myślę, że stacja ma potencjał na podkarpacką wersję Master-Ski w Tyliczu. Dawno tu nie jeździłem, bo ta góra nie miała nic do zaproponowania - niewygodny orczyk i taka sobie trasa. Krzesło dodało jakości. Trasę poszerzono, przeprofilowano, chociaż otwarta była tylko jej część. Stara część w okolicach ciągle stojącego orczyka jest zamknięta i stoi przy niej zakaz jazdy poza trasą. 

Ok, teraz nacieszmy oczy, a potem ciąg dalszy mojego wywodu:

Stacja z dołu prezentuje się tak:

spacer.png

Warunki, jak widać, marzenie. Biało i bez niespodzianek.  Tuż przy stoku są domki, które można wynająć:

spacer.png

Tak się prezentuje Gromadzyń w niemal pełnej krasie. Na górze spokojne nachylenie, idealne do rozpędzenia się, potem spory kawałek pochyłości aż do ścianki w okolicach pierwszego domku a na dole wytracamy prędkość.

spacer.png

Cały czas panuje lekki mróz, ale słońce operuje fantastycznie. Można się opalać na krześle. Kilka osób widocznych na tym zdjęciu to kolejka do bramek. Chociaż przypuszczalnie połowa z nich tylko tam stoi i robi zdjęcia :)

Słowem - kolejek brak!

spacer.png

Widok z góry trasy.

spacer.png

Po prawej zamknięta trasa i stary orczyk, którego podstawy ładnie odmalowano i nie wygląda na zabytek :)

spacer.png

Na tych ściankach można się całkiem przyzwoicie rozpędzić. Jest szeroko, twardo, śnieg naturalny niestety szybko został rozjeżdżony, ale pod spodem została warstwa "betonu" i on wytrzymał do końca dnia. To co widać na zdjęciach to najgorszy stan trasy. Żadnych muld, kamieni itp. Niemal idealnie. Po godzinie 13 na górnym peronie i w okolicach bramek śnieg puścił, tzn. zrobił się cukier. Z tym, że na górze było to zaraz po zjeździe z krzesła a na dole zaraz przed bramkami. Do pominięcia.

spacer.png

Widok na zaplecze gastronomiczne. Te budynki bliżej to karczma, kasa i budka ratownika. W tym rejonie jest też nieczynny dolny peron podwójnego orczyka (do którego zresztą podjeżdżało się lekko pod górę, może ktoś pamięta :) ? ), wyżej budynki pizzerii i drugi, w którym kiedyś była wypożyczalnia. Co jest teraz to nie wiem, bo tam nie byłem. Tamte budynki z kolei stoją przy krótkim, ćwiczeniowym orczyku, w łagodniejszej części trasy. Łagodny orczyk znajduje się trochę wyżej, niż karczma i wykorzystywały to dzieciaki do saneczkowania :)

spacer.png

Karczma jest przyjemna i klimatyczna a wrażenia ze zjedzenia żurku "pod emzetką" niezapomniane :)

Podsumowując: wyjeździłem się konkretnie, trochę z "winy" stacji. Dostępne karnety to - 3 godz. - 60 zł oraz 5 godzin - 75 zł. Trzy godziny to za mało :)

spacer.png

Gromadzyń ma potencjał - dojazd z Rzeszowa to trochę ponad 2 godziny, z Sanoka, Przemyśla i Krosna jeszcze mniej. Górka - tak jak pisałem - jest materiał pod rozbudowę. Obecne trasy to niestety trochę za duży przeskok pomiędzy tą ćwiczeniową a główną. Przydałoby się coś "pośrodku", niebieska, spokojna trasa. Właściciele dbają o trasy, ceny są normalne, tylko trzymać kciuki za powodzenie!

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, obywatel_GC napisał:

@zagronie byłeś dzisiaj ?

ja tez pojeździłem, kuzyn na zawodach skiturowych a ja z jego żoną na stoku góra dół tak do 14. Rano faktycznie pysznie a potem coraz bardziej miękko ale jak na mosorny super. 16x i do domciu, niestety zdjęć brak. 
Wiało solidnie, obsługa rano ostrzegała przy zakupie ze mogą wyłączyć, na szczęście się nie sprawdziło.

Ano byłem!

Pani w kasie powiedziała, że może zamkną około jedenastej.  

Uwielbiam ten stok.  Jak jest pusto, to można sobie tu urządzać bezpieczne zjazdy na dłuższych nartach.

Jak jest nie za dużo ludzi, to się czeka na przejazd falangi i tnących ostro, ale tylko tnących, jak na szosie. I wtedy  slalomka fajnie daje rady z boku. 

Niestety, niżej warstwa jest cieniutka.  Parę dni wyższej temperatury, i słońce,  i będzie wszędzie gleba.  To i tak cud, że tej zimy jeździ się  tu już dwa miesiące.

 

Zagronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zagronie napisał:

Ano byłem!

Pani w kasie powiedziała, że może zamkną około jedenastej.  

Uwielbiam ten stok.  Jak jest pusto, to można sobie tu urządzać bezpieczne zjazdy na dłuższych nartach.

Jak jest nie za dużo ludzi, to się czeka na przejazd falangi i tnących ostro, ale tylko tnących, jak na szosie. I wtedy  slalomka fajnie daje rady z boku. 

Niestety, niżej warstwa jest cieniutka.  Parę dni wyższej temperatury, i słońce,  i będzie wszędzie gleba.  To i tak cud, że tej zimy jeździ się  tu już dwa miesiące.

 

Zagronie

Ja też lubię, byłem kilka razy w tym sezonie, tylko raz w Trzech Króli było ciasno.

Pewnie ścianka na dole puści pierwsza jak zawsze, chociaż liczę że jeszcze przynajmniej raz tam będę w tym sezonie

Oby wyciągu nie chcieli unowocześnić, wprawdzie długo jedzie ale dzięki temu nie ma tłumów na trasie.

No i szybko faktycznie można 🙂 (Ja na GS).

GC

Edytowane przez obywatel_GC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Groń - wielki powrót

Niemal po dwóch latach wróciłem dzisiaj (z córą) na Czarny Groń. Przerwa była spowodowana ograniczoną funkcjonalnością ośrodka. Historia chyba znana i nie ma po co streszczać. Ważne, że pomarańczowa szóstka od połowy lutego znowu działa i Czarny Groń powraca u mnie na czoło listy "stacje narciarskie godzinę drogi od domu". Co dzisiaj ciekawego u Pingwina w okolicach Andrychowa?

1. Co do warunków i frekwencji banał. W nocy solidny plus, w dzień okolicach 10C, więc wyratrakowane stoki nie miały prawa długo trzymać. Szczególnie czerwona już po godz. 10 była mocno zmęczona życiem. Około 11:00 pełny parking główny i zapełniał się parking dolny przy wypożyczalni. Stok bardzo zagęściła zorganizowana grupa dziecięca w sile, co najmniej 40 sztuk. A jak na tutejszą długość i szerokość tras to naprawdę duża liczba. Momentami trzeba było na nich bardzo uważać. Zauważyłem, że zmęczona życiem czerwona dała się tym dzieciakom mocno we znaki. Sporo z nich schodziło z nartami w rękach poddając się w trakcie zjazdu. Nie dziwię się. Szczególnie w okolicach knajpy było dosyć ciężko.

2. Trasa niebieska w górnej i końcowej części oddana do użytku tylko w niepełnej szerokości. Zarządzający w tym roku nie mieli pewności, co do tego czy górny wyciąg w ogóle będzie otwarty, więc nie przykładano się do naśnieżania tej części ośrodka. Jeżeli wiosna ruszy z kopyta, to może być ciężko utrzymać tę trasę do splasha planowanego za trzy tygodnie.

3. Działa nartostrada pozwalająca ominąć najtrudniejszy odcinek czerwonej trasy, a przy okazji stanowiąca (w połączeniu z trasą niebieską) najdłuższy wariant przejazdu na Czarnym Groniu. Jak dla mnie, zawsze było to fajne urozmaicenie.

4. Czarny Groniu świetnie, że wróciłeś w pełnym zakresie. Oby tak już zostało. Może uda mi się jeszcze raz przyjechać tu w marcu.

Niedługo po starcie na czerwonej oczywiście warun petarda. Śniegu jest tam naprawdę dużo.

20200301_081417_HDR.thumb.jpg.99627acb4a499d51e34f57681a655df3.jpg

 

Potem było już znacznie gorzej ale to żadna nowość. Mocno dodatnie temperatury i całkiem solidne nachylenie to najlepszy przepis na warunki tylko dla orłów.

20200301_100341_HDR.thumb.jpg.5fbd6afe1aa6376bede86a0df912bf61.jpg

Dzisiaj pogoda była dla mnie nieco złośliwa (zresztą jak zawsze ostatnimi czasy). Znaczna część pobytu przy pełnym zachmurzeniu, rozpogadzało się w trakcie, a całkiem słonecznie zrobiło się przy naszym wyjeździe.

20200301_101355_HDR.thumb.jpg.650876b7c69c2f701be0b9e480f88ef3.jpg

No i chyba ulubione miejsce wszystkich fanatyków technicznej strony wyciągów narciarskich. Jest jeszcze gdzieś w Polsce miejsce gdzie przecinają się dwa krzesła? I przy okazji. Nigdy na to nie zwróciłem uwagi, choć byłem tu wielokrotnie. Na tabliczce informacyjnej pomarańczowej kanapy jest info, że wybudowano ją w 2009 r.? Naprawdę tyle lat to stało nieużywane? Z tego co pamiętam wyciąg działa od 2015 lub 2016 r. Chyba, że pamięć mnie zawodzi.

20200301_084340_HDR.thumb.jpg.397b9328d1c9e2c1c9cea9d2040faafb.jpg

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andis kawał dobrej roboty z relacją. Faktycznie, Gromadzyń jak i Ustrzyki w ogólności, mają spory potencjał narciarski. Jednak nie wierzę, żeby ruszyło tam cokolwiek z większymi inwestycjami. Już sporym szokiem dla mnie jest to krzesło na Gromadzyniu. Podobno ludzie w okolicach nieco pukają się w głowę, że właściciel stacji, który ponoć młodzieniaszkiem nie jest, zdecydował się na coś takiego. A to przecież nie tylko krzesło, ale i nowy zbiornik na wodę na szczycie. Inwestycja więc z rozmachem. Mam nadzieję, że w kolejnych latach, gdy zima bardziej dopisze, otwarte będzie nie tylko krzesło ale i orczyk i trasa pod orczykiem. Wtedy będzie tam naprawdę dobrze.

Napisałem wcześniej, że nie bardzo wierzę w kolejne inwestycje. Wydaje mi się, że tamte okolice są za bardzo na uboczu, żeby miało sens ładowanie grubych milionów w infrastrukturę narciarską. Sanok i Przemyśl to za mały potencjał, narciarstwo na Podkarpaciu nigdy nie było specjalnie wpisane w DNA regionu:). A z Rzeszowa, w którym chyba mieszkasz, w 2 godziny można również dojechać do Krynicy, gdzie jest o niebo lepiej. Niemniej jednak kibicuję, bo naprawdę lubię te rejony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tresor co do inwestycji, to jakoś tak pół roku temu ogłoszono rządowy program budowy Centralnego Ośrodka Sportu w Ustrzykach. Niekoniecznie chce mi się wierzyć, że to powstanie i że w jakikolwiek sposób będzie miało wpływ na narciarstwo, ale co tam ;) Informacja o tym jest choćby tutaj: https://esanok.pl/2019/w-ustrzykach-dolnych-powstanie-osrodek-sportu-za-300-mln-zl-00e2mp.html

Do tej pory faktycznie, gdy miałem wybór czy jechać z Rzeszowa do Ustrzyk, do Krynicy czy chociażby Tylicza, wygrywała opcja małopolska. Ale po ostatnim wyjeździe kibicuję także Ustrzykom.

P.S.: Podczas jazdy na krzesełku dowiedziałem się, że ciągle pracują małe wyciągi w Bystrem i Kalnicy, a Weremień koło Leska zamknął się 24 lutego!

@Miru Przy obecnych trasach na pewno nie będzie, ale może jest tam opcja na wycięcie czegoś niebieskiego...

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna 01.03- znów ale inaczej

Dzisiejszy dzień był diametralnie inny. Pochmurno, ciepło, a w prognozie jeszcze deszcz ... 😕

Rano jak zwykle góra - dół trasą  nr 1 na GSach. Jest zaskoczenie na plus - śnieg dziś szybszy ale na dole już miękko. Potem tradycyjnie przeskok na 2. Ludzi zdecydowanie mniej ale najlepsze przede mną 😜. Koło 12 zaczyna padać śnieg i to coraz intensywniej. Na górę schodzi też mgła. Mimo tego jeździ mi sie świetnie. U góry jest nawet warstewka puchu, niżej ćwiczę jazdę na GSach po lekko zrytym stoku na zmianę z jazdą po lodowej ścieżce wyslizganej przez szuraczy. Ludzi coraz mniej. Im gorzej tym lepiej. Koło 14 musiałem zmienic narzędzie pracy na RTMy i dalej do roboty.  Śnieg na koniec odpuszcza ale to nie ma znaczenia bo i tak ubranko z wierzchu kompletnie mokre. Było super!. Parafrazując klasyka, nie ma złych warunków, jest tylko zły ubiór i charaktery (czy jakoś tak :D).  

 

IMG_20200301_091835.jpg

IMG_20200301_100346.jpg

IMG_20200301_100708.jpg

IMG_20200301_103937.jpg

IMG_20200301_104007.jpg

IMG_20200301_104650.jpg

IMG_20200301_110613.jpg

IMG_20200301_110616.jpg

IMG_20200301_123529.jpg

IMG_20200301_123955.jpg

IMG_20200301_125717.jpg

pod koniec dnia zawitałem na 5 - jakoś tak pusto było 

IMG_20200301_133812.jpg

mały bonus - wycieczka z dołu piatki drogą na parking pod gondolą. Trochę trzeba było popracowac ...:o xD

IMG_20200301_134503.jpg

tłumy na trasach

IMG_20200301_143735.jpg

powrót zimy

IMG_20200301_150157.jpg

Edytowane przez mifilim
  • Like 16
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Andis said:

O stacjach na Podkarpaciu trzeba pisać, bo na forum są kompletnie zapomniane a zupełnie niesłusznie. Co prawda ostatnio Ustrzyki pojawiały się od czasu do czasu w relacjach, ale dobrych wrażeń nigdy za wiele.

 

 

Bywały czasy, że sporo jeździłem po Podkarpaciu, poniżej kilka relacji. Teraz też bywam, ale coraz trudniej mi trafić na warunki, w których się da pojeździć. W bieżącym sezone odwiedziłem tylko Kiczerę w Puławach.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Skrzyczne COS trasa FIS jest zamknięta na odcinku od Grzebienia do dolnej stacji wyciągu orczykowego DOLINY II z powodu odbywających się zawodów. Wszystkie trasy narciarskie z Jaworzyny i z Dolin do dolnej stacji kolei są nieczynne. Na trasach występują przetarcia, kamienie. Warunki narciarskie - TRUDNE.

03.03.2020 tem. +1C

1922722502_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-03-03091850.thumb.jpg.c0b62e8ce9ccdf4cd504f4065a606aa7.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, surfing napisał:

Szczyrk Skrzyczne COS trasa FIS jest zamknięta na odcinku od Grzebienia do dolnej stacji wyciągu orczykowego DOLINY II z powodu odbywających się zawodów. Wszystkie trasy narciarskie z Jaworzyny i z Dolin do dolnej stacji kolei są nieczynne. Na trasach występują przetarcia, kamienie. Warunki narciarskie - TRUDNE.

03.03.2020 tem. +1C

1922722502_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2020-03-03091850.thumb.jpg.c0b62e8ce9ccdf4cd504f4065a606aa7.jpg

 

A jakie zatem warunki na tym odcinku,gdzie zawody-czyżby po kamieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 21:27, tresor napisał:

@Andis kawał dobrej roboty z relacją. Faktycznie, Gromadzyń jak i Ustrzyki w ogólności, mają spory potencjał narciarski. Jednak nie wierzę, żeby ruszyło tam cokolwiek z większymi inwestycjami. Już sporym szokiem dla mnie jest to krzesło na Gromadzyniu. Podobno ludzie w okolicach nieco pukają się w głowę, że właściciel stacji, który ponoć młodzieniaszkiem nie jest, zdecydował się na coś takiego. A to przecież nie tylko krzesło, ale i nowy zbiornik na wodę na szczycie. Inwestycja więc z rozmachem. Mam nadzieję, że w kolejnych latach, gdy zima bardziej dopisze, otwarte będzie nie tylko krzesło ale i orczyk i trasa pod orczykiem. Wtedy będzie tam naprawdę dobrze.

Napisałem wcześniej, że nie bardzo wierzę w kolejne inwestycje. Wydaje mi się, że tamte okolice są za bardzo na uboczu, żeby miało sens ładowanie grubych milionów w infrastrukturę narciarską. Sanok i Przemyśl to za mały potencjał, narciarstwo na Podkarpaciu nigdy nie było specjalnie wpisane w DNA regionu:). A z Rzeszowa, w którym chyba mieszkasz, w 2 godziny można również dojechać do Krynicy, gdzie jest o niebo lepiej. Niemniej jednak kibicuję, bo naprawdę lubię te rejony.

Wcześniej Laworta i Gromadzyń były w jednym ręku pana Bronka,który zainwestował w Lawortę pod kątem klienta ze Lwowa.Niestety zaraz potem wprowadzono wizy dla Ukraińców i zaczęła się stagnacja stacji,bo gdyby nie to ,byłyby tam już poważne inwestycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, surfing napisał:

W marcu jak w garncu , FIS ok ale popatrz tu  http://www.skrzyczne.cos.pl/cos-jaworzyna.html

Zajrzałem. Akurat trafiłem na dzielnego fanatyka, który przemknął dziarsko lewą stroną (patrząc od kamery). Tak więc można śmiało stwierdzić, że warunki trudne ale trasa przejezdna:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Wcześniej Laworta i Gromadzyń były w jednym ręku pana Bronka,który zainwestował w Lawortę pod kątem klienta ze Lwowa.Niestety zaraz potem wprowadzono wizy dla Ukraińców i zaczęła się stagnacja stacji,bo gdyby nie to ,byłyby tam już poważne inwestycje...

Pan Bronek teraz ma tylko Gromadzyń, czy tylko Lawortę? Na Laworcie aż się prosi o wymianę krzesła. Może coś się stanie, w związku z planowaną budową COS o której pisał wyżej @Andis? Choć ten COS to moim zdaniem patykiem po wodzie pisany. Pewnie głównie stworzony jako fakt medialny, żeby pokazać wiernym wyborcom na Podkarpaciu, że PiS dba o region.

Edytowane przez tresor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Pan Bronek teraz ma tylko Gromadzyń, czy tylko Lawortę? Na Laworcie aż się prosi o wymianę krzesła. Może coś się stanie, w związku z planowaną budową COS o której pisał wyżej @Andis? Choć ten COS to moim zdaniem patykiem po wodzie pisany. Pewnie głównie stworzony jako fakt medialny, żeby pokazać wiernym wyborcom na Podkarpaciu, że PiS dba o region.

Teraz są różni właściciele Gromadzynia i Laworty,ale poważnych inwestycji raczej nie należy się spodziewać,ze względów obiektywno-biznesowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

A jakie zatem warunki na tym odcinku,gdzie zawody-czyżby po kamieniach?

Warunki na Fisie na odcinku od góry przez grzebień aż do "Hiltona" są dobre. Brak większych przetarć oraz minerałów. Dużo gorszy jest odcinek gdzie przed "grzebieniem" odbijasz na Kaskadę. Tam jest na trasie wszystko;). A dojazd do krzesełka to istny slalom między przetarciami oraz minerałami:).

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...