Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

"Najlepsze" warunki były od samej góry na niebieskiej trójce. Od wypłaszczenia w dół zarówno jedynka jak i szóstka to już kasza, w zasadzie to już tak od godziny dziesiątej, może jedenastej. To samo na dwójce. Na piątkę się nie zapuszczałem. Nogi odmówiły mi posłuszeństwa o 15, ale jak na taki dzień to i tak skorzystałem, bo rano po pierwszych zjazdach to myślałem że odpuszczę po godzinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wolcjusz napisał:

Jaworzyna Krynicka dzisiaj. Ciepło, miękko, muldziasto, jednym słowem kartoflisko i to praktycznie od samego rana. Warunki trudne, jazda wyczerpująca, ale zawsze lepszy taki dzień na stoku niż żaden, tym bardziej że być może ostatni w sezonie. 

 

 

20200308_144453.jpg

To jadę. Jutro będzie fajnie:D

Edytowane przez mifilim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytop jest tylko na dole, jakieś może 300 metrów Puchatka do krzesełek. Na całej reszcie WCZORAJ dało się pięknie pośmigać. Zresztą nawet przez te wytopy można lecieć z fajną prędkością na krawędziach. Działa śnieżynka, Kamień, hala, przy czym na hali wczoraj mieli grube problemy ze sprzętem, działał tylko jeden orczyk wiec tam nawet nie bylem. Kolega pojechał ale mimo dobrych warunków zniechęcił się problemami z wyciągiem. W szczycie stało się 15 minut do orczyka, gdy na innych była jazda bez kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro i pojutrze na Jaworzynie są zawody FIS w dość licznej obsadzie,bo przyjeżdżają różni Czesi,Słowacy i Austriacy,którym odwołano zawody we Włoszech.Piatka będzie więc zajęta do południa,reszta pewnie pusta.Ktoś się wybiera?Ja tak,bo mam być przedzjeżdżaczem an FISach...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Jutro i pojutrze na Jaworzynie są zawody FIS w dość licznej obsadzie,bo przyjeżdżają różni Czesi,Słowacy i Austriacy,którym odwołano zawody we Włoszech.Piatka będzie więc zajęta do południa,reszta pewnie pusta.Ktoś się wybiera?Ja tak,bo mam być przedzjeżdżaczem an FISach...

Ja może pod koniec tygodnia lub w weekend, jeśli warunki będą jeszcze ok. Na czwartek na Krynicę pokazują 15 st...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Tatita said:

Co byście polecili, najlepiej w jakimś przyzwoitym dystansie od Wrocka?

Jak na krótko to Szrenica sie dobrze trzyma, maja dośnieżać Zieleniec i Karpacz, od Wrocka to rzut beretem, tylko nie wiem co zostanie w tym tygodniu z tego śniegu, bo prognozy są raczej ciepłe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcowe nartowanie na Jaworzynie 09.03

Jest jak jest w tym sezonie więc długo sie nie zastanawiałem. Zakazałem synowi iśc do szkoły i udaliśmy sie na Jaworzynę, żeby potestował troche nart bo mu cos trzeba kupić. Rano na dole 0° C, u góry trochę chłodniej ale temperatura szybko poszła do góry. Było więc miękko.

IMG_20200309_092406.thumb.jpg.f4c4d4e29b6634ca99f17beebe2f69ab.jpg

IMG_20200309_092517.thumb.jpg.b240162c18117b91cb0509b6ec3bf427.jpg

IMG_20200309_092544.thumb.jpg.01af5501f515f8fcd48ad0a4761e9802.jpg

IMG_20200309_093501.thumb.jpg.571e1642ac416dcb54322c85bcddc369.jpg

IMG_20200309_111943.thumb.jpg.09b9d13bacb591bccdf5e866a93c05a6.jpg

Kolejek zero a koło południa już w zasadzie pustki.

IMG_20200309_092147.thumb.jpg.81f05bc8446fc4dc549db88756a9e091.jpg

Po trzech zjazdach zostawiam GSy, zmieniam narty i jest OK. Młody przesiada sie na moje RTMy zatem ja testuję Progressory F19 córki. Są zaskakująco fajne na takim śniegu i 75 pod butem wystarcza. 

IMG_20200309_140647.thumb.jpg.7c2483ef26bf14c7498c79b5ad088cb0.jpg

Koło 12 przeskakujemy na trasę 5 i tu szok. Jest duuuuużo lepiej a przy wyciągu nawet trochę zmrożonego sztruksu. Katujemy więc tą trasę i czasami zaglądamy na 1-kę - tam już poważne wyzwanie dla wielu - stok rozorany na maksa. 

IMG_20200309_115107.thumb.jpg.94219651950c85cfffcffc75975ef04f.jpg

IMG_20200309_135339.thumb.jpg.b78b783fbff340abd9f94976e3106789.jpg

IMG_20200309_142327.thumb.jpg.9f6c1278e1c70672869fbad8f3d85e3d.jpg

IMG_20200309_150335.thumb.jpg.89072ba62be1bd25847b9aca9c6d2a66.jpg

O 16 wjazd ostatnią gondolą i na górze niespodzianka - piekny sztruksik na sam dół. 

IMG_20200309_161552.thumb.jpg.9135ce8d18fee62edeaf250d5e22b66f.jpg

Dzień 36 jak najbardziej udany :D

 

 

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Szrenica, po raz pierwszy w ogóle. Brak zdjęć, bo pogoda okazała się po raz kolejny nie taka, na jaką się zapowiadała. Było jak w środku zimy na Chopoku - zimno, pochmurno i wietrznie. Rano sprawdzałem w sieci i działały obie sekcje starej kolejki, po moim przyjeździe już parkingowy przywitał mnie pytaniem "Gdzie Pan się wybiera w taką wichurę, tam już zaraz wszystko zamkną" - i faktycznie, jacyś kliencie odjeżdżając mówili, że II odcinek już nie działa, a lada chwila mogą zamknąć 6-tkę. Mimo wszystko, jak już przejechałem spory kawałek, to stwierdziłem, że choćby tylko Puchatek działał, to i tak pojeżdżę. Na szczęście Karkonosz-Expresem udało mi się wjechać kilka razy i zjechać jedyną, czynną trasą, czyli Śnieżynką z Puchatkiem. Działały jeszcze orczyki na Hali i na Świąteczny Kamień, ale bez widoczności i przy tej wichurze jakoś mnie wyżej nie ciągnęło.

Śnieżynka, na co byłem przygotowany wcześniej, w pełni "trasą" nie jest. Połowa to trawers, do tego naturalne nierówności, ale sztruks przez cały czas, bo ludzi prawie nie było. Na Puchatku obawiałem się konieczności spacerowania po błocie, ale śnieg był dziś wyjątkowo szybki. Drobne przetarcia w różnych miejscach i na Śnieżynce i Puchatku, a końcówka to już właściwie ścieżka ze śniegu. Przetrwa najwyżej parę dni. Koło południa zaczęło padać - od wysokości ok.900m śnieg, niżej coś co wyglądało na śnieg, ale powodowało więcej spustoszeń niż pożytku. Karnet 88 zł/4h + płatny parking. Gdyby to była normalna zima, to powiedziałbym, że Szrenica bez Lollobrygidy (a już nie mówiąc o FIS), to raczej nieporozumienie za tą cenę. Ale że zima jest jaka jest, to w sumie wróciłem zadowolony. Karkonosz-Express ma bardzo rzadko zawieszone kanapy, jeśli tak samo jest w pełni sezonu, to jego przepustowość jest raczej śmieszna. Co dziś oczywiście nie przeszkadzało. Około południa już go zamknięto z powodu wiatru.

Edytowane przez koliber
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, koliber said:

Gdyby to była normalna zima, to powiedziałbym, że Szrenica bez Lollobrygidy (a już nie mówiąc o FIS), to raczej nieporozumienie za tą cenę

Ale jakby była normalna zima to wszystko by było otwarte, łącznie ze ścianą. Tak było rok temu, choć mam wrażenie że wtedy ceny były wyższe. Teraz trochę się zdziwiłem że nie ma dramatu cenowego. W sobotę w Rokytnicach zapłaciłem więcej, ale niestety niekoniecznie za lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MichalR napisał:

Ale jakby była normalna zima to wszystko by było otwarte, łącznie ze ścianą.

No, w sumie racja. Bardziej chodziło mi o to, że jestem tak spragniony widoku śniegu tej zimy, ze mam mniejsze wymagania i aż tak bardzo nie przeszkadzają mi nieczynne trasy. Choć wolałbym czynną Lollobrygidę zamiast Śnieżynki - tak chyba bywało przy gorszych zimach w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, koliber said:

Choć wolałbym czynną Lollobrygidę zamiast Śnieżynki - tak chyba bywało przy gorszych zimach w przeszłości

Nie bardzo. Lola jest poprowadzona w sporej części lasem i jak nie ma porządnego opadu to nie ma opcji żeby tam była wystarczająca ilość śniegu. Bywało że nawet jak była zamknięta to dało się tam jechać bo śniegu była wystarczająca ilość, ale przy obecnych warunkach myślę że dolny odcinek trzeba by było zaliczyć z buta. Mogę powiedzieć że w sumie miałem farta bo niedziela była bajkowa, ale obawiam się że w tym sezonie "to se ne vrati pane Havranek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...