Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marcinn napisał:

A dziś na Pilsku bogactwo

Warunki super

Twardo ale  nie lodowo

Piękna jazda

To samo miałam napisać, ale mnie ubiegłeś :). Śnieg zmrożony, równo jak na stole. Chwilami wychodziło wiosenne słońce, ale mróz trzymał. Użyłam sobie jak pies w studni :D :D :D. Prawda jest taka, że najlepsze narty (przynajmniej moim zdaniem) zaczynają się w marcu, a jak jeszcze jest mrozik i nie ma ciapy, to już niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Tak właśnie było dzisiaj. Chyba najlepszy dzień marnego skądinąd sezonu. Wygląda na to, że warunki na Pilsku jeszcze się będą trzymać, wobec czego prosi się o skitury. Jakoś moje dolegliwości (kręgosłup i stawy, brzmi banalnie ale naprawdę w marnym stanie, czasem nie mogę przejść paruset metrów bez wściekłego bólu) nie dawały się we znaki
(stopę but usztywnia  jak już ją do niego wtłoczyć, lepiej jeździć na nartach niż chodzić), więc może coś się uda. Tatry zamknięte :( , ale Pilsko powinno jeszcze wytrzymać parę tygodni - zresztą jak zwykle.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalR napisał:

Szrenica dziś słoneczna i są warunki, mam zgryzotę że nie pojechałem ale nie miałem siły robić 1000km w obie strony co weekend. Jak nie zamkną to za tydzień są prognozy na powrót zimy, a kto dziś i jutro tam będzie, wygra fajne zakończenie sezonu.

Miałem jechać jutro, ale przy tym tempie zmian sytuacji, zakończyłem sezon dziś. Pogoda okazała się idealna, także lepszej już jutro być po prostu nie mogło. Już z drogi przez Kowary widać były błyszczące, ośnieżone wierzchołki Karkonoszy, które z tego miasta prezentują się prawie jak Tatry. Rano wstałem dość późno (bo nie planowałem dziś jechać) i na kamerkach zobaczyłem to samo co wczoraj, czyli kompletne pustki (w przeciwieństwie np. do Czarnej Góry, gdzie otwierają dopiero o 9-tej, a i tak już tam ludzie jeżdżą), ale ilość ludzi na miejscu o 12-tej trochę mnie zaskoczyła. Nie wiem gdzie tam się parkuje w szczycie sezonu, ale dziś trafiłem na ostatnie wolne miejsce na tym głównym parkingu przy dolnej stacji kolei, złożonym z 4 poziomów, a każdy zaledwie na kilkanaście aut.

Ktoś na tym, lub sąsiednim forum napisał niedawno, że Karpacz i Szklarska to jest patologia totalna pod względem organizacji. Takich słów bym może nie użył, ale faktycznie, na pięknej pogodzie i krajobrazie zalety tego miejsca się właściwie kończą. Najpierw kolejka do parkometru (jakby nie można było płacić u parkingowego), bez możliwości wydawania reszty i z koniecznością przewidzenia z góry, jak długo będzie się jeździło. Zapytałem w kasie czy w ogóle można dziś gdziekolwiek coś zjeść... i odetchnąłem z ulgą, bo na szczęście przy dolnej stacji czynna była jedyna budka z gastronomią (głównie pieczone ziemniaczki nadziewane różnym farszem - całkiem ok), więc zacząłem od posiłku, jako że na dół na nartach zjechać się nie da i nie bardzo mi się chciało zjeżdżać potem krzesełkiem specjalnie na posiłek.

Krajobraz na górze piękny - świerki, przysłaniające wyschnięte badyle, tworzące jeszcze niedawno główny motyw krajobrazu Karkonoszy - tak jakby świeżo zasadzone. Oficjalnie "czynna" Śnieżynka ma w 80% warunki bardzo dobre (jak już kiedyś pisałem, większość tej trasy to trawers, więc nie zamierzałem nią jeździć), ale od momentu przejazdu pod starym krzesłem już katastrofa - lepiej zdjąć narty. Nie był też zagrodzony przejazd na Puchatka, choć jest oficjalnie zamknięty.

Podwójny orczyk, oraz 2-osobowe krzesło bardzo się wloką - zwłaszcza, że nawet II odcinkiem wsiada się i wysiada w butach narciarskich, trzymając narty w ręku (mimo, że bez problemu mogliby tam śnieg podsypać). Cała górna część trasy zmrożona i w niektórych miejscach wywiana. Mimo słońca, było dość zimno. Przejazd na Halę Szrenicą w jedną stronę wąską rynną, w drugą stronę (w kierunku orczyka "Świąteczny Kamień") z podejściem. Sama Hala bardzo w porządku, ale tam by mi się znudziło po 2 przejazdach.

Być może Szrenicę od strony narciarskiej ratuje Lollobrygida, niestety nie było mi dane sprawdzić. Na razie to coś jak połączenie archaicznej infrastruktury Pilska z dawnym Chopokiem sprzed inwestycji - piękny krajobraz, duża wysokość n.p.m., ale by na tak wietrznej kopule przygotować właściwie trasy, trzeba by wzorem Chopoka postawić mnóstwo armatek i płotków chroniących przed wiatrem (a to też szpeci krajobraz i niekoniecznie to popieram). Szrenica faktycznie od jura zamknięta, ale pani w kasie pocieszała, że to na razie "zawieszenie" sezonu, bo trwać ma on do połowy kwietnia.

widok.jpg

kamien1.jpg

kamien2.jpg

kamien3.jpg

kamien4.jpg

trasa1.jpg

trasa2.jpg

trasa3.jpg

sniezynka1.jpg

sniezynka2.jpg

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinnDzieki Tobie obrałem sobie za cel powrót na jedną z nich ulubionych gór w przyszłym sezonie. Pal licho orczyki i kiepawy sprzęt, ta góra wymiata i po prostu trzeba tam wracać.

@koliber Patrzyłem rano na kamery i szlag mnie trafił że nie pojechałem, z drugiej strony jak ogłosili że jutro nie jeżdżą to mi trochę ulżyło (wiem, to egoistyczne, bo skoro jest się frajerem to później trzeba znosić ból). Miałem szalony plan żeby za tydzień w razie gdyby nie chodziło wziąć narty na plecy, buty w plecak i wyjść na górę, na Szrenicę przez halę i zjechać do Szklarskiej, ale w obecnej sytuacji musiałbym jechać z namiotem bo jest zakaz wynajmowania kwaterunku dla turystów.

Edytowane przez MichalR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichalR napisał:

Miałem szalony plan żeby za tydzień w razie gdyby nie chodziło wziąć narty na plecy, buty w plecak i wyjść na górę, na Szrenicę przez halę i zjechać do Szklarskiej, ale w obecnej sytuacji musiałbym jechać z namiotem bo jest zakaz wynajmowania kwaterunku dla turystów.

Podobno tylko kwater, hoteli nie dotyczy. Bardziej bym się martwił tym, że takie trasy nie ratrakowane od tygodnia są bardzo nieprzyjemne do jazdy, gdy zmrozi wcześniejsze nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, koliber said:

Podobno tylko kwater, hoteli nie dotyczy. Bardziej bym się martwił tym, że takie trasy nie ratrakowane od tygodnia są bardzo nieprzyjemne do jazdy, gdy zmrozi wcześniejsze nierówności.

Na hotel mnie nie stać, i tak taki wyjazd z Warszawy na dwa dni kosztuje majątek 😉 W przyszły weekend ma być zima, więc jazda by była po świeżym 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WojtekM napisał:

To zdjęcie nie na żywo - z innych kamer jest na żywo :)

Na żywo, z górnej kamerki też widać działające na dole armatki.

Może czyszczenie dysz armatek? Ale raczej robi się to przy mocnym plusie żeby woda wypłukała. Nawet jeśli, to tak długo by to nie trwało a odpalili już popołudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelb91 napisał:

Od soboty śnieżą (z przerwą w ciągu dnia) to raczej nie czyszczenie. I tak jest to live. Dzisiaj w ciągu dnia dzieci biegały i zjeżdżały po świeżym śniegu. Te kamerki działają tam non stop cały rok.

Chyba włączyło (włącza) się to automatycznie, a nie ma osoby która może to wyłączyć 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...