Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 19/20 Polska


Jusik2002

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, koliber napisał:

Tak, ale nie chodzi mi teraz o warunki, bo te są na wielu stokach. Myślałem, że ten odgórny zakaz (który z dnia na dzień obejmuje coraz większą ilość usług), obowiązuje też wyciągi. To nie można samemu wychodzić do lasu, a można jeździć na nartach?

Nie możesz wchodzić do części lasów, tych które same ogłosiły zakaz wstępu. Spowodowane to było pojawieniem sie wielkich grup ludzi w tych lasach, bo ludzie mieli wolne, a pogoda była ładna to ludzie tłumnie udali sie na wycieczki. Gdyby po tych lasach chodziły małe grupki ludzi, to pewnie te nadleśnictwa by nic nie zamykały. Nie ma odgórnego zakazu dot. wyciągów z tego co rozumiem. Akurat wydaje mi sie, ze biorąc pod uwagę frekwencję (brak kolejek) i odległości od siebie na orczyku (tu nie ma krzesła gdzie sie jakoś gromadnie razem jezdzi) i na nartach, to ryzyko czegokolwiek jest na takim ufo minimalne. Ponieważ knajpa jest zamknięta to jest sie zdanym na swoje kanapki - nie wiem jak z siusianiem 🙂 Dzisiaj rano było coś -9C i top Warunki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Nie ma odgórnego zakazu dot. wyciągów z tego co rozumiem. Akurat wydaje mi sie, ze biorąc pod uwagę frekwencję (brak kolejek)

Koninki działają :D Już co prawda nie narciarsko, ale turystycznie. Oczywiście ściągnęło to na nich falę hejtu.

Ale...jako jednoosobowa kolej, jest w tym momencie chyba najbezpieczniejszym wyciągiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, koliber napisał:

Tak, ale nie chodzi mi teraz o warunki, bo te są na wielu stokach. Myślałem, że ten odgórny zakaz (który z dnia na dzień obejmuje coraz większą ilość usług), obowiązuje też wyciągi. To nie można samemu wychodzić do lasu, a można jeździć na nartach?

Może i odgórnego zakazu nie było, ale prasa zwierzyła sprawę i przedstawiła w swój jednoznacznie sensacyjny sposób. Zakładam więc, że pewnie i UFO się zaraz zamknie po prasowej interwencji. Żeby było jasne - sam miałem mieszane uczucia co do pomysłu wyjazdu na ten stok i nie pojechałem - ale sam tytuł artykułu już sugeruje jego wydźwięk:

image.png.2b455c43114dd840b5ca2e0d1d15e0c8.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, koliber napisał:

Zastanawia mnie skąd ci ludzie się tam wzięli. Przypadkiem zarezerwowali sobie pensjonat akurat na teraz i przypadkiem wzięli ze sobą narty? Czy to może jednodniowi narciarze przeczytali gdzieś, że będzie czynne? No chyba, że faktycznie tylko kluby korzystały.

Na pewno był tam co najmniej jeden klub i było dla nich ustalone kiedy wyciąg ma sie kręcić. Czy przy tzw. Okazji ktoś „cywilny” sie napatoczył i czy wyciąg sie kręcił po treningu, tego nie wiem... 
 

Nie wiem co masz na myśli z pensjonatem - tam nikt w pensjonacie nie mieszkał. Przyjechali na trening i po treningu sie zwinęli.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Na pewno był tam co najmniej jeden klub i było dla nich ustalone kiedy wyciąg ma sie kręcić. Czy przy tzw. Okazji ktoś „cywilny” sie napatoczył i czy wyciąg sie kręcił po treningu, tego nie wiem... 
 

Nie wiem co masz na myśli z pensjonatem - tam nikt w pensjonacie nie mieszkał. Przyjechali na trening i po treningu sie zwinęli.

 

nie róbcie z tego afery ponad miarę

"- Dla indywidualnych narciarzy stok jest zamknięty. Wpuszczamy tylko kluby, tak by młodzi zawodnicy mogli trenować. Nie łamiemy przepisów. Na stoku jest mniej niż 50 osób. Zarówno na wyciągu, jak i na trasie narciarze utrzymują odległość dwóch metrów od siebie - twierdzi obsługa wyciągu."

 

sam widziałem podobny trening w innych górach, ale nie będę pisał gdzie, bo jeszcze wyślecie tam Ziobro i młodym się skończą tyczki

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarioJ napisał:

 

nie róbcie z tego afery ponad miarę

"- Dla indywidualnych narciarzy stok jest zamknięty. Wpuszczamy tylko kluby, tak by młodzi zawodnicy mogli trenować. Nie łamiemy przepisów. Na stoku jest mniej niż 50 osób. Zarówno na wyciągu, jak i na trasie narciarze utrzymują odległość dwóch metrów od siebie - twierdzi obsługa wyciągu."

 

sam widziałem podobny trening w innych górach, ale nie będę pisał gdzie, bo jeszcze wyślecie tam Ziobro i młodym się skończą tyczki

 

Absolutnie afery nie robię. Mam pretensje do prasy o aferalne przedstawienie tematu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

 

nie róbcie z tego afery ponad miarę

"- Dla indywidualnych narciarzy stok jest zamknięty. Wpuszczamy tylko kluby, tak by młodzi zawodnicy mogli trenować. Nie łamiemy przepisów. Na stoku jest mniej niż 50 osób. Zarówno na wyciągu, jak i na trasie narciarze utrzymują odległość dwóch metrów od siebie - twierdzi obsługa wyciągu."

 

sam widziałem podobny trening w innych górach, ale nie będę pisał gdzie, bo jeszcze wyślecie tam Ziobro i młodym się skończą tyczki

 

hmm, czyli twoim zdaniem, jak się jest klubem narciarskim, to można mieć WYJE....NE, niech inni "zwykli" narciarze przestrzegają zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Sariensis napisał:

hmm, czyli twoim zdaniem, jak się jest klubem narciarskim, to można mieć WYJE....NE, niech inni "zwykli" narciarze przestrzegają zasady?

Nie mam ochoty z Tobą dyskutować i Cię przekonywać.

Dla mnie jest duża różnica w tym jak na trasie jest WYŁĄCZNIE zorganizowany klub narciarski przestrzegający wytycznych trenera, a jak na trasie jest zbiór przypadkowych amatorów nart i browaru których ciągle trzeba upominać aby przestrzegali chociażby kodeksu FIS. Nad przypadkową hołotą nie da się zapanować, a nad zawodnikami będącymi pod opieką trenera da się zapanować.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarioJ napisał:

Nie mam ochoty z Tobą dyskutować i Cię przekonywać.

Dla mnie jest duża różnica w tym jak na trasie jest WYŁĄCZNIE zorganizowany klub narciarski przestrzegający wytycznych trenera, a jak na trasie jest zbiór przypadkowych amatorów nart i browaru których ciągle trzeba upominać aby przestrzegali chociażby kodeksu FIS. Nad przypadkową hołotą nie da się zapanować, a nad zawodnikami będącymi pod opieką trenera da się zapanować.

 

powiedz to "zdyscyplinowanym" zarażonym zawodnikom Serie A ... inne ligi to tylko kwestia czasu. wczoraj zmarł były wieloletni prezes Realu Madryt ... na Covid-19!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

powiedz to "zdyscyplinowanym" zarażonym zawodnikom Serie A ... inne ligi to tylko kwestia czasu. wczoraj zmarł były wieloletni prezes Realu Madryt ... na Covid-19!

epidemia jest silna i część ludzi umrze, nie ma innej możliwości,

ja też już się z tym pogodziłem że mogę zaraz umrzeć jak ten kierowca w Głogowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarioJ napisał:

epidemia jest silna i część ludzi umrze, nie ma innej możliwości,

ja też już się z tym pogodziłem że mogę zaraz umrzeć jak ten kierowca w Głogowie

to po co w tym kontekście wypisujesz takie bzdury, albo wszyscy Polacy przestrzegają zasad, albo nikt, wszyscy w tej chwili jesteśmy w takiej samej sytuacji i nie ma równych i równiejszych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sariensis napisał:

to po co w tym kontekście wypisujesz takie bzdury, albo wszyscy Polacy przestrzegają zasad, albo nikt, wszyscy w tej chwili jesteśmy w takiej samej sytuacji i nie ma równych i równiejszych!

Masz rację. To jest zwykła bezczelność. Każdy chciałby być kierowcą z Głogowa a tu Mario się pcha.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kodomita napisał:

odstępy są prawidłowe?...w czym problem🤨

Powiem więcej - ponieważ komuś było nie w smak, pojawił się nawet podobno sanepid, ale nie znaleźli żadnych nieprawidłowości (wyciąg był zamknięty dla publiczności, osób było mniej niż 50; zachowane były wszystkie obowiązujące wówczas normy i ograniczenia), chociaż mimo to - wedle tego co słyszałem, ale nie byłem na miejscu, tylko słyszałem od kogoś kto tam był - naciskali na właściciela stacji aby "ze względów wizerunkowych" stację zamknął, nawet dla klubów. Po tej "akcji" wyciąg już nie ruszył... przy obecnie obowiązujących ograniczeniach takie treningi i tak nie byłyby możliwe...

Niezależnie od oceny tej sytuacji, jest po prostu smutne to, że zima i sezon były w polskich górach i okolicach naprawdę średnie, żeby nie powiedzieć słabe, a teraz gdy zrobiły się fajne warunki - jest piękna pogoda, temperatura spadła, trochę śniegu na Podhalu i w Tatrach dosypało - to przez ten koronawirus i wprowadzone ograniczenia (osobiście uznaje je za słuszne i celowe, choć wiem, że są tacy, co mają zupełnie inne zdanie) nie można z tego skorzystać. Szkoda. Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Niezależnie od oceny tej sytuacji, jest po prostu smutne to, że zima i sezon były w polskich górach i okolicach naprawdę średnie, żeby nie powiedzieć słabe, a teraz gdy zrobiły się fajne warunki - jest piękna pogoda, temperatura spadła, trochę śniegu na Podhalu i w Tatrach dosypało - to przez ten koronawirus i wprowadzone ograniczenia nie można z tego skorzystać. Szkoda. Miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej.

Amen! B|

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mirekn napisał:

Od 22.03 do 12.04 miałem być w Plesie czyli dobrze zaplanowałem termin ;) Ma się to oko do pogody :) co nie ;) 

 

Pozdrawiam

mirekn

 

Pewnie też bym tam był+Łomnica rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mirekn napisał:

Oczywista oczywistość ;) miałem byc całe 3 tygodnie a tu D...a a sezonówka poszła się ....... ;) Miała byc kumulacja a wyszło zgoła inaczej 

 

Pozdrawiam

W sezonówce to jeszcze miałem w planach conajmniej dwie wizyty w Ankogel :) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...