Narty - skionline.pl
Jump to content

Decyzja - Fischer RC One 78 GT Twin Powerrail

Recommended Posts

Witam. Zdecydowałem się już za poradą @mifilim na narty Fischer RC One 78 GT Twin Powerrail. Niby 165cm za krótkie, ale mam obawy i nie wiem czy słuszne czy 171cm nie będą z kolei za długie.

Poradźcie proszę jaką długość wybrać. Obejrzałem filmiki Tomka Kurdziela i on sugeruje dla mężczyzn "typowych" długość 175cm, ale też narty nartom nie są równe. Tutaj chodzi mi o konkretny model.  Jeszcze podam moje dane:

Wzrost: 172

Waga: 77

Jazda na nartach: 20 (ostatnie 4 lata- 2tyg-AU i 2tyg-PL)

Umiejętność: 6 

Obecne buty: Atomic M-Tech 90

Like 
  •  
Like
  •  
W dniu 30.11.2019 o 14:23, benm323 napisał:

Witam. Zdecydowałem się już za poradą @mifilim na narty Fischer RC One 78 GT Twin Powerrail. Niby 165cm za krótkie, ale mam obawy i nie wiem czy słuszne czy 171cm nie będą z kolei za długie.

Poradźcie proszę jaką długość wybrać. Obejrzałem filmiki Tomka Kurdziela i on sugeruje dla mężczyzn "typowych" długość 175cm, ale też narty nartom nie są równe. Tutaj chodzi mi o konkretny model.  Jeszcze podam moje dane:

Wzrost: 172

Waga: 77

Jazda na nartach: 20 (ostatnie 4 lata- 2tyg-AU i 2tyg-PL)

Umiejętność: 6 

Obecne buty: Atomic M-Tech 90

Like 
  •  
Like
  •  

Bierz 171. Będą dobre!

• 2 months later...

Cześć, 

Mnie również zainteresowały narty RC One 78 GT (178cm). Zastanawaim się jednak czy nie będą nazbyt elastyczne w stosunku do flexa moich butów - 120 (Salomon XPro)?

Będę wdzięczny za jakiś komentarz w tej sprawie!

Wzrost 191

Waga 85

Wiek 38

umiejetnosci: 6 (ale jest ciągły progres 🙂)

W dniu 12.02.2020 o 11:12, baga napisał:

Cześć, 

Mnie również zainteresowały narty RC One 78 GT (178cm). Zastanawaim się jednak czy nie będą nazbyt elastyczne w stosunku do flexa moich butów - 120 (Salomon XPro)?

Będę wdzięczny za jakiś komentarz w tej sprawie!

Wzrost 191

Waga 85

Wiek 38

umiejetnosci: 6 (ale jest ciągły progres 🙂)

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Twardy but lepiej przekazuje na nartę to co chcesz zrobić zakładając że wiesz co chcesz zrobić. Zluzowanie klamer i paska zmniejsza efektywny flex.

Twarda narta lepiej trzyma krawędź gdy zadziałają duże siły w zakręcie. Do tego potrzeba jednak wcisnąć pedał gazu i zmusić nartę do wygięcia (technika lub masa plus technika).

Lepszy twardy but i średnia narta niż na odwrót.

• 2 weeks later...

Cześć, jeździliście już Panowie na tej narcie ? - jakie wrażenia ?.

Ja w ubiegłym tygodniu sprawdzałem na Stubaier'ze RC ONE 82 GT. (173 cm).  Mam bardzo dobre wrażenia, narta stabilna, zwrotna, dająca poczucie dużej kontroli, dobrze trzymająca w łukach. Zaskoczyła mnie jej uniwersalność - łatwo wycina się i długi i krótki skręt, jest mało wrażliwa na odsypy i zlodowaciały śnieg. Szerokość 82 pod butem czyni ją (jak na mój gust) nieco wolną (czas przerzucenia się z krawędzi na krawędź), dlatego zastanawiam się nad zakupem węższej wersji z 78 pod butem. Prośba o Wasze wrażenia.

Ja;

lat: 46

Wzrost: 174 cm

Waga: 78 kg

Dobrze jeźdzący.

3 majcie się !

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Kampio
      Witam, mam takie oto narty Fischer RC4 Worldcup GS z sezonu 2009/10, chciałbym je sprzedać, a nie jestem jakimś znawcą w temacie nart, poza tym nie mogę znaleźć nigdzie tych nart na sprzedać, jedynie z innych sezonów. Długość 148cm. Stan taki jak na zdjęciach, nie wiem co jeszcze dodać  Z góry dzięki.

• By Szymszon
      Po całym sezonie kurtka była miejscami przybrudzona od auta. Miejscami czarne plamy jak wtarty kurz. Niestety. Nikwax Techwash nic nie wyprał, kompletnie. Jak jeszcze miejscami te plamy załatwie? Szare mydło? Kurtka membrana 15 tysięcy, dla mnie kosztowała troche i nie chce jej zniszczyć.
    • By Grzech3citi
      Cześć, rozważam zakup desek Fischera - konkretnie RC ONE 78 GT TWIN POWERRAIL (171 cm) - ciekaw jestem czy ma ktoś jakieś doświadczenia z "tą deską" i jest chętny podzielić się swoimi doświadczeniami. Testowałem na Stubaier'ze nieco szerszą pod butem (82) deskę RC ONE 82 GT TWIN POWERRAIL (173 cm) - mam z nią pozytywne doświadczenia - bardzo responsywna, dobrze się czułem w gigantowym łuku i w slalomowym wirażu, natomiast miałem poczucie, że (jak dla mnie) jest "ciut za wolna" (czas przejścia z łuku w łuk) i stąd pomysł na wersję z węższym "podbuciem".
      Z góry dziękuję za każde Wasze wrażenie.
      Grzegorz.

• By niki364
      Hej, będąc w Szczyrku jeździliśmy na nartach Fischer Progressor F17 i F18. Bardzo spodobały nam się te narty. Dodatkowo w wypożyczalni Fischera odbył się cykl Fischer On Tour. Tam zwróciliśmy uwagę na narty RC One 74.
      Zastanawiamy się nad zakupem. Wybrać Progressor czy RC One 74? Mam pytanie jaka różnica jest w nartach RC One 74, 74S i 74X ? 
      W wypożyczalni mi i mężowi dobrali narty o długości 160 cm, mój wzrost to 178 cm, waga 74 kg, mąż wzrost 180 cm, waga ponad 90 kg.
    • By mirat
      Dzień dobry
      Proszę o poradę w dobrze nart dla mojej córki. narty juniorskie juz za krótkie i poszukujemy czegoś co pozwoli jej czerpać frajdę z jazdy. Córka jeździ na nartach ponad siedem lat , zaczynała od 0 w szkółce narciarskiej i przeszła wszystkie etapy aż do zaawansowanej grupy. co roku jeździmy do Włoch na 7 dni jazdy. Nie wiemy na co się zdecydować. Córka jest bardzo wysportowana i w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Poszukujemy i nart i butów. Poniżej ankieta:
      1. Płeć -
      Kobieta
      2. Wiek -
      13 lat
      3. Waga -
      60 kg
      4. Wzrost -
      166 cm
      5. Na nartach jeżdżę od .... sezonów, ( ..... dni w sezonie)
      7 sezonów na nartach. trzy lata w szkol e narciarskiej  od listopada do marca co tydzień w weekendy (sobota niedziela). Co roku wyjazd do Włoch na 7 dni. 
      6. Moje umiejętności określam na ....
       Umiejętności na 7 w skali forumowej. Jeździła na tyczkach w szkółce z powodzeniem ale jej to nie kręci.
      (wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)
      7. Moje buty to –
      Ostatnie buty do Fischer RC4 JR 60
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model -
      Ostatni dwa sezony to Fischer RC4 Superior JR 140 cm
      9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -
      Preferuje jazdę w każdym stylu zarówno krótkim jak i długim skrętem, dobrze radzi sobie w każdych warunkach, lekkie zjazdy poza trasę ale narty średnio do tego się nadawały. Chce czerpać przyjemność z jazdy bez zacięcia do jazdy na tyczkach.
      10. Upatrzyłem sobie narty -
      Tu jest problem bo nie wiemy na jakie narty i buty powinna się przesiąść.
      11. Mój budżet na narty to około -
      ??
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...